Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Mnie osobiście urzekła nazwa Vuislane, ponieważ, prócz tego, że świetnie się wymawia - zwłaszcza jeśli przeczytamy to z angielskim akcentem - to w dodatku brzmi jakby miał to być nowy stan w USA. Trzeba przyznać, że świetnie nawiązuje to do nowego serwera, bo gdyby to faktycznie miał być nowy stan w Ameryce to oznaczałoby to, że ten kraj rozwija się w najlepsze. Tak samo rozwija się Runes of Magic, nowy serwer to jak nowy stan :) W dodatku Vuislane kojarzy się z Luiznają, w każdym razie mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - ponieważ brzmi mistycznie, tajemniczo. Brzmi jak przygoda! Nowi gracze niczym Wiślanie wyruszą zjednoczeni aby zażegnać niebezpieczeństwa spadające niczym deszcz na Taborei.

Niezwykle pozytywnie brzmiąca nazwa, oznaczająca ''plemię'', ''wspólnotę'', idealna dla nowego serwera, który wróżyć może stworzenie nowej potężnej społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Perun - ponieważ jest to uosobienie gromowładcy, boga grzmotów i piorunów. A innymi słowy jest to historycznie uzasadnione dlaczego taka a nie inna nazwa. Poza tym jak serwer będzie miał taką nazwę może nie będzie na nim lagów, bugów, goldselerów a będzie dobra zabawa z wspólnym wykonywaniem kolejnych misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, trochę weselej, wszyscy tacy poważni. Mój wybór pada na Svarog - brzmi jak swarny twaróg z domieszką Balroga. No i zaczyna się na S, coby się ze słowiańskim kojarzyło... udzieliły mi się Wasze odpowiedzi jednak, argh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę, bo wytłumaczę, ale nagród nie chcę jakby co.
Głosowałem na Perun, bo brzmi słowiańsko i nie ma głupich wstawek z v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal calkiem oddzielna inna nazwe nowego servera pod nazwa: "Crash" :) ta nazwa zapewne wszystkim sie swietnie kojarzy i bylo by bardzo przyjemnie pograc na serverze ktory znakomicie odzwierciedla Granie w ta gre :) Ja glosuje na "Crash" jesli ktos jest za :) niech sie wypowiada za moja nazwa. Dzieki za uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie Perun, ponieważ brzmi najbardziej "po polsku" i łatwo zapamiętać co też jest ważne, bo chyba nie chcemy jeśli wybrana zostanie nazwa Vuislane, żeby graczy mówili "Vulilaneso" albo inne bzdury z powodu dziwnej nazwy. Perun brzmi fajnie, prosto i na pewno nikt nie pomyli tej nazwy z inną. Oddaje głos na Perun. Z poważaniem Tezzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam nazwę Perun, ponieważ jest to imię jednego z najważniejszych słowiańskich bogów. I chociaż pozostałe nazwy też są imionami związanymi ze słowiańską religią, nie mają takiej mocy. I przy okazji mam nadzieję, że część Polaków zwróci uwagę, że imię to nie tylko kojarzy się z piorunem (chociaż słusznie), ale ma też całą swoją historię, z którą warto się zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - kojarzy mi się to z zabijaniem "gracz xxx has ben slane" Vui to taki dodatek :) Była by to wg. mnie dobra nazwa dla serwera pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Svarog - Kojarzy mi się z twarogiem. Ta nazwa jest tak drastycznie podniecająca, że sama myśl o graniu na takim serwerze sprawia, że nie zawaham się wydać 500PLN miesięcznie na diamenty..A co! Niech sobie FROGSTER i serwis GRAM.PL zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Perun ponieważ nazwa jest wpada w ucho i jest łatwa w mowie.Nie głosowałem na Striga oraz Svarog ponieważ już jest w grze ''''Runes of Magic'''' sever na litere ''''S''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane, ponieważ jest to nazwa słowiańskiego plemienia Wiślan, które zamieszkiwało tereny w dorzeczu górnej Wisły. Plemię to zostało schrystianizowane przez Państwo Wielkomorawskie, a według niektórych, Wiślanie stworzyli nawet silny organizm państwowy. Istniał on aż do schyłku panowania Mieszka I. Tak więc uważam, iż jest to jak najbardziej odpowiednia nazwa dla nowego polskiego serwera RoM ze względu na symbolizowanie pierwszych przejawów organizacji jakiegoś społeczeństwa oraz nawiązanie do naszych pradawnych korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw czemu odrzuciłem inne nazwy. Perun - no kojarzy mi się z peronem czyli co za tym idzie PKP (które jak wiadomo w naszym kraju nie stoi na najwyższym poziomie). Svarog - to jakby była nazwa serwera to ja raczej bym na nim nie grał, ponieważ brzmi jak "Twaróg" (no byłoby mi wstyd grać na Twarogu :) ). Vuislane - to bardzo kojarzy mi się z Wisłą, a że nie potrafię pływać - odpada. Weles - może Walijczykom ta nazwa by pasowała ale nie mnie. To teraz dlaczego wybrałem nazwę "Striga". Striga - może niektórym kojarzy się ze stringami ale dla mnie jest to najlepsza z nazwa z wymienionych tutaj, łatwo jest ja wymówić (nie jak np. Cath nie wiadomo do końca czy czytać "Kath", "Kat/f" czy jakos inaczej), jest to nazwa której może używać każdy bez względu na narodowość - każdy da radę ją przeczytać (nie tak jak Vuislane). Dzięki za uwagę jeśli dotrwaliście do końca to gz.
Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować