Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Na nazwę trzeciego nowego serwera gry Runes of Magic wybrałem " Perun " ponieważ kojarzy mi się ona z " pierunem ,szybkością i niezawodnością " Nazwa Perun szybko wpada w ucho i łatwo ją zapamiętać jest to też pewnego rodzaju plus co ułatwi nowym jak i tym bardziej doświadczonym graczom szybkie rozreklamowanie serwera.
Perun jest odpowiednią nazwą dla nowego serwera RoM dlatego też powinien ją jak najbardziej przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles - wielu ekscytujących ludzkich emocji sprawca....
Nazwa w swoim znaczeniu pasująca do klimatu gry, prosta i wpadająca "w ucho i oko"...Wszystko w niej jest zawarte, czego spodziewamy się znaleźć w grze... i tego nowego odkrycia na trzecim serwerze ROM nam wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Perun z paru powodów. Odwołam się tutaj do "mitologii słowiańskiej". Perun był władcą piorunów i grzmotów co za tym idzie miał ogromną moc (nazwa serwera doda graczom sił do gromienia wrogów :P a ta przyda się na wojny :>) Pozatym z Perun''em wiązane są inne motywy nie tylko grzmoty i pioruny ale także skały , młot , topór , koń i dąb. Czyli - idealna nazwa serwera :] Twardy jak skała , Silny jak dąb , młot do wytwarzania broni , Toporem go bracie toporem :P i poczciwy wierzch :] Razem daje to ciężką kawalerię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun - słowiański bóg ale jakiś ni to Zeus ni Ody wiec odpada
Svarog - ewidentnie bóg słowiański ale to taki bóg od wszystkiego i od kowali a jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego (nie mam nic do kowali oczywiście)
Striga - Strzyga? po prostu odpada
Weles - bóg od magi i podziemi - pod ziemią to siedzą dżdżownice i magia jakoś do mnie nie przemawia
mój typ to Vuislane - może i najtrudniejsza nazwa ale pochodzi od plemienia Wiślan, którzy dużo wcześniej stworzyli państwowość niż Polanie i naturalnie kojarzy się z Wisłą a jak Wisła to Polska a jak serwer ma być polski to niech się kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że serwer powinien nazywać się Weles. Dlaczego? Ponieważ jest to SŁOWIAŃSKI bóg magii i podziemi. Jako, że słowianin, to na Polski serwer jak najbardziej jego imię pasuje. Poza tym Magii w Runes of Magic nie brakuje, jak sama nazwa zresztą wskazuje. (Hoho, nawet mi się zrymowało co nieco :D) Podziemi w których czają się potężni przeciwnicy również niemało, tak więc uważam tę właśnie nazwę za najbardziej adekwatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - źle się wymawia, poprostu
Perun - to mój TYP, wpada w Ucho, ładnie brzmi np. " gram na Perunie " wg. mnie Perun i tylko Perun
Svarog - bardzo fajna nazwa, taka nawet mroczna, ale jest juz serwer na S i sie bedzie mylić moim zdaniem ludziom, lepiej nie
Striga - kojarzy sie z pizzą, a przeciez to jest gra MMO
Weles - poprostu głupio i brzydko brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - za długie, dla osób które mają problem z wymową, ta nazwa była by trudna.
Perun - Wpada w ucho, fajnie brzmi i kojarzy się z Runes of Magic.
Svarog - Do wymowy łatwe, lecz nie pasuje do Runes of Magic.
Striga - Zdecydowanie nie, wogoóle nie kojarzy się z nazwą jakiejś krainy.
Weles - Nie, dziwna nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles albo bardziej swojsko Wołos to podziemny bóg magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców, a przede wszystkim bogactwa, występujący w mitologii słowiańskiej. Jako że gram magiem i jestem dość zaawansowanym rzemieslnikiem to ta nazwa mi najbardziej pasuje :) I dążę do bogactwa w grze, zresztą jak każdy inny w miarę ogarnięty gracz ;) Handlu w grze także jest sporo ;) Dlatego uważam że ta nazwa, choć nie widać tego w rankingu oddanych głosów, najbardziej pasuje do nowego polskiego serwera, ma też ten plus że nie za bardzo się ż czymś konkretnym kojarzy gdyż owe bóstwo jest mało znane, a więc bedzie pasować do nazw innych serwerów z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun, ponieważ to słynna polska firma od dostaw narzędzi do kowadła artystycznego a co innego się robi w Runes of Magic właśnie się ''tworzy''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga.. kojarzy mi się troszkę z klimatem książek Sapkowskiego, brzękiem mieczy, wszechobecną magią i bojami z groźnymi bestiami:) czyli to, co funkcjonuje też w ROMie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieram Perun.. Wydaję się najbardziej polsko-brzmiący... Dziwne jest to, że przy wyborze nazwy dla POLSKIEGO servera nie można wybrać polskiego słowa.. Rozumiem mitologia i te sprawy... Ale miło było by odczuć polski akcent przy wyborze serwerów w grze skoro jest taka możliwość. Wszystkie te nazwy mają polskie odpowiedniki.. Nie wiem w jaki sposób dobierano sugerowane nazwy, ale jednak byłbym za wyborem nazwy w rodowym języku... Pozdrawiam graczy i administratorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy patriotyczni. A że Vuislane kojarzy mi się z Wisłą, wybrałem tę odpowiedź :). Tak na poważnie - myślę że nieznane kobiece imię może odzwierciedlać magię, tajemnicę. Vuislane brzmi jak imię walecznej elfki / wszechmocnej czarodziejki. I to właśnie był powód do wybrania tej otóż nazwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga ponieważ najbardziej kojarzy mi się z słowiańskimi klimatami. Taka nazwa może też przyciągnąć nowych graczy, zobaczy taki Strige - skojarzy mu się z Wiedźminem i wejdzie zaciekawiony. No i w sumie najbardziej pasuje do tej gry, bo to nazwa najbardziej związana z mitologią i ogólnie pojętą magią : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować