Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

CAD (AutoCAD, Microstation, itp.)

6 postów w tym temacie

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, a podciąganie go pod 3ds, czy gimpa, to nieporozumienie.

Tworzę właśnie koncepcję zagospodarowania przestrzennego. Pracuję nad całkiem dużym obszarem (ok. 25 ha) i przechodzę właśnie do wypełniania poszczególnych działek jednolitym kolorem. Jako, że podkład nie dość że kiepski, to jeszcze wyjątkowo był importowany ze Sketchupa, bardzo często mam do czynienia z niedomkniętymi obszarami, przez co przed nałożeniem koloru muszę szukać mikro szparek między odcinkami i je domykać, aby kolor nie ''rozlał'' mi się na cały model.

Stąd też moje pytanie. Czy istnieje w AutoCADzie (wersja 2008) funkcja wyszczególnienia niedomkniętych odcinków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze schodami w ArchiCADzie (wersja 16).

Znalazłem na YT łatwy sposób na stworzenie teoretycznie dowolnych schodów:

http://www.youtube.com/watch?v=cyPptuloN8k

Na poniższym screenie widać efekt moich prób.
Po prawej - naszkicowałem przykładowe dwie ściany a pomiędzy nimi dodałem szraf określający powierzchnię schodów i pociągnąłem w jego obszarze polilinię.
Po lewej - okno z możliwymi do wstawienia w tym polu wersjami schodów. Jak widać dostępne są tylko dwa typy (zaznaczone na niebiesko). Problem w tym, że ja chcę tam wstawić takie, które nie mają podestu (zaznaczone na czerwono). Dlaczego nie można ich wybrać?

Znacie może jakiś inny sposób na stworzenie schodów zabiegowych nie zawierających podestu?

20130423153224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami zaskakuje mnie jak mało domyślny potrafię być... Dosłownie minutę po napisaniu powyższego posta dostałem olśnienia i jak się okazało, problem został rozwiązany. Wystarczyło zaokrąglić linie kierunku schodów w miejscu ich łączenia, jak na poniższym rysunku. Facepalm to tutaj za mało ;)

20130423155356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Robię w AutoCADzie felgę z oponą. Jak widać na dołączonym zdjęciu felga gotowa, główna część opony też, tyle, że nauczyciel który zadał nam do zrobienia ten projekcik zażyczył sobie na oponie bieżnik od traktora :D (dla niekumatych jak wygląda taki bieżnik zdjęcie). Kurcze, nie wiem jak się za to zabrać. Myślałem o zrobieniu łuku na oponie, narysowaniu prostopadle na nim trapezu i wyciągnięciu po ścieżce, ale może ma ktoś jakiś inny, lepszy pomysł ?

20130423185316

20130423185939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podczas wyciągania (extrude) zamkniętego obiektu nie powstaje pełna w środku bryła, tylko taki pusty w środku wyciągnięty kontur ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mini problemik z AutoCadem w wersji 2014 ( Dodam że jestem zielonym użytownikiem).W widoku układu zrobiłem sobie taką rameczkę do wydruku jak do rysunku technicznego i miałem tam to okno w tym że to co narysowałem w widoku modelu automatycznie było w tym układzie. I wszystko zawsze było okej i nagle dzisiaj narysowałem sobie co potrzebowałem ( wszystko w tym układzie było widać) , eksportowałem do pdf i dupa. Widać tylko cyferki a żadnych linii nie . ( Chyba nie chodzi o kolor bo miałem je w różnych kolorach ) . Ma ktoś pomysł w czym problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować