Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy serii Uncharted początkowo inspirowali się... Tolkienem

12 postów w tym temacie

"konsumentami stali się gracze starsi, a shootery stały się dominującym gatunkiem"

Co ma piernik do wiatraka ... ? Większość starszych konsumentów raczej nie gra w shootery.
Chyba, że w Ameryce czy Anglii - ale i tak więcej starszych grazy woli gry sportowe, wyścigi, a nawet strategie i cRPG niż zręcznościowe shootery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więcej starszych grazy woli gry sportowe,

Dnia 26.09.2011 o 13:41, Festin napisał:

wyścigi, a nawet strategie i cRPG niż zręcznościowe shootery...


No,nie wiem ... jestem starszym graczem a praktycznie nie gram w gry sportowe a w wyścigi od czasu do czasu
RPG i RTSy,owszem ale w " zręcznościowe shotery " także ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekowo należę do starszego grona graczy i jakoś gry sportowe mnie nie kręcą. Dla mnie FIFA i inne tego typu rzeczy to dno. Na strategie nie mam czasu. Shootery to jest to co lubię :)

Festin, może kiedyś się przekonasz na własnej skórze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak definiujesz "starszy". Ja z dużym zaskoczeniem dowiedziałem sie swego czasu, że w wieku 20-24 lat jest się już starszym graczem. W takiem razie ja raczej pasowałbym do kategori antyczni gracze... ;P

Z drugiej strony piszesz, że grasz "również" w zręcznościowe shootery. Słowo "również" jest tu kluczem - mnie nie interesują wszystkie "topowe" shootery, choć jeśli jakiś jest dostatecznie klimatyczny, to też w niego z radością zagram. Sam nei grałem nigdy w żadną część CoD-a czy Battlefielda. Zupełnie nie moje klimaty. Ale gdyby to były lata 90-te, to przeszedłbym jednego czy drugiego z "gamerskiego" obowiązku - trzeba znać nowe trendy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 14:14, rabsonek napisał:

Wiekowo należę do starszego grona graczy i jakoś gry sportowe mnie nie kręcą. Dla mnie
FIFA i inne tego typu rzeczy to dno. Na strategie nie mam czasu. Shootery to jest to
co lubię :)

Festin, może kiedyś się przekonasz na własnej skórze ;)


Grałem w shootery jak byłem młodszy - teraz już i refleks nie ten ;P i wogóle jakoś mnie nie ciągnie.
Poza tym mówię na podstawie doświadczenia wynikającego z obserwacji znanych mi "graczy". Pośród np. moich najbliższych współpracowników w shootery z zapałem gra tylko najmłodszy ...
Aaa i do komputera nie siadam jak nie mam czasu ... a że dzieci mi już dawno nie płaczą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 14:18, Festin napisał:

Wszystko zależy jak definiujesz "starszy". Ja z dużym zaskoczeniem dowiedziałem sie swego
czasu, że w wieku 20-24 lat jest się już starszym graczem. W takiem razie ja raczej pasowałbym
do kategori antyczni gracze... ;P


Hmm ... to ja nie wiem,jakim typem gracza jestem,mając 33 lata - młodym czy starym? ;)
Sam nei grałem nigdy w żadną

Dnia 26.09.2011 o 14:18, Festin napisał:

część CoD-a czy Battlefielda. Zupełnie nie moje klimaty. Ale gdyby to były lata 90-te,
to przeszedłbym jednego czy drugiego z "gamerskiego" obowiązku - trzeba znać nowe trendy
;P


Widzisz,a ja grałem - grałem w pierwsze jak i w ostatnie MoHy,grałem w CoD,grałem w wiele gier " strzelankowych ",ogólnie w wiele gier akcji,w tym ww "Bioshocka "," Dead Space "," Crysis "," S.T.A.L.K.E.R.a ",itp.itd.
czy to znaczy,że jestem gorszym graczem?
po prostu gram w te gry,które mnie interesują a że nie interesują mnie tylko gry sportowe,to jest wiele tytułów w które mogę zagrać w dużej rozpiętości gatunkowej
nie jestem " zaszufladkowany " jako gracz przypisany do konkretnego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 14:48, lis_23 napisał:

Widzisz,a ja grałem - grałem w pierwsze jak i w ostatnie MoHy,grałem w CoD,grałem w wiele
gier " strzelankowych ",ogólnie w wiele gier akcji,w tym ww "Bioshocka "," Dead Space
"," Crysis "," S.T.A.L.K.E.R.a ",itp.itd.
czy to znaczy,że jestem gorszym graczem?


Niby dlaczego gorszym ? Zupełnie nie rozumiem, co tu ma do rzeczy "gorszość".
Sam grałem kiedyś w shootery - Wolfenstein, Doom, Unreal Tournament czy pierwszy MoH.
Po prostu z czasem zaczęły mnie nudzić. Nie znaczy, że nic takiego nie dotknę - po prostu dużo trudniej mi się przekonać do rozgrywki, która nie oferuje nic więcej poza "celuj i strzel".
No i 33 to już zacny wiek, chociaż z mojego punktu widzenia wciąż jeszcze młodzież ^^

Dnia 26.09.2011 o 14:48, lis_23 napisał:

po prostu gram w te gry,które mnie interesują a że nie interesują mnie tylko gry sportowe,to
jest wiele tytułów w które mogę zagrać w dużej rozpiętości gatunkowej
nie jestem " zaszufladkowany " jako gracz przypisany do konkretnego gatunku.


Czyli tak czy inaczej pasujesz do tego co napisałem - że co niby ma wspólnego mają starsi gracze z shooterami ? Jak sam piszesz "duża rozpiętość gatunkowa". A z wypowiedzi tego gościa wynika, jakoby pojawianie się większej ilości starszych graczy wpływało na wiekszy popyt na shootery. Dziwne.

Osobiście wydaje mi się, że koszty produkcji gier są coraz większe i dlatego twórcy decydują sie iść po najmniejszej lini oporu - czysty shooter jest najprostszy dozrobienia z dostępem do całej masy różnych "enginów", które wszystkei wywodzą się z gier FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2011 o 16:23, Festin napisał:


Czyli tak czy inaczej pasujesz do tego co napisałem - że co niby ma wspólnego mają starsi
gracze z shooterami ? Jak sam piszesz "duża rozpiętość gatunkowa". A z wypowiedzi tego
gościa wynika, jakoby pojawianie się większej ilości starszych graczy wpływało na wiekszy
popyt na shootery. Dziwne.

Ja zrozumiałem to tak,że niby starsi gracze nie powinni się już shooterami interesować
tylko,niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 16:27, lis_23 napisał:

Ja zrozumiałem to tak,że niby starsi gracze nie powinni się już shooterami interesować
tylko,niby dlaczego?


Mnie raczej chodziło o to, że patrząc na moich znajomych, czy na siebie widzę, że większość z wiekiem traci zainteresowanie takimi grami. Nie znaczy, że "nie powinni" i nie znaczy, że wszyscy. Nie znaczy to nawet, że jest to reguła. Po prostu zupełnie nie zgadza mi się moje doświadczenie z tym w powyższym tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Uncharted mial byc zwyczajnie bardziej mainstreamowy, bardziej strawny dla przecietnego uzytkownika. W sumie system-seller to wazna z perspektywy wydawcy rzecz, ryzyko jest raczej niewskazane, aczkolwiek jako koncept Uncharted pelen magii i dziwnych stworow brzmi calkiem ciekawie ;) Z drugiej strony "przyziemnosc" tej gry (nieco naciagana mimo wszystko) wymaga pewnie wiecej finezji tworczej niz zwalenie wszystkiego na barki fantastyki, ktora z motywow najbardziej przesadzonych w mgnieniu oka robi najbardziej oczywiste ;) W Uncharted droga od szarej codziennosci do mistycyzmu jest dosc dluga (wlasciwie od poczatku do konca gry) przez co nie moze byc za banalna- dzieki temu inaczej przyprawione rozwiazanie akcji smakuje znacznie lepiej a sama gra pozostawia za soba wrazenie blyskotliwego, dobrze przemyslanego filmu przygodowego;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować