Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EVGA GeForce GTX 580 Classified - od overclockerów dla overclockerów

20 postów w tym temacie

Kiepskie tłumaczenie. Przed Nec Proadlizer jest przecinek, bo to nie są kondensatory tylko kontrolery, a kontrolę napieć zapewniają wszystkie trzy elementy (ale głównie kontrolery), a nie same cewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2lk zł za najlepszy model :) Nie stać mnie na coś takiego i raczej nikogo kto żyje w Polsce :) Nie do nas z takim sprzętem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:08, hans_olo napisał:

Kiepskie tłumaczenie. Przed Nec Proadlizer jest przecinek, bo to nie są kondensatory
tylko kontrolery.


To są kondensatory. A dokładniej cała ich grupa połączona w jednym chipie, a więc zapewne posiadająca też jakiś kontroler. Chyba, że NEC TOKIN oszukuje ludzi od kilku lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:15, vegost napisał:

Ponad 2lk zł za najlepszy model :) Nie stać mnie na coś takiego i raczej nikogo kto żyje
w Polsce :) Nie do nas z takim sprzętem ;)


Zmartwię Cię jeszcze bardziej. To są ceny w $, a więc na 99,99% bez podatku etc. Poza tym elektronika generalnie w USA jest tańsza. Weź sobie te wartości w ojro, dodaj z 10-15% i będziesz miał pewnie wyjściową cenę u nas... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:17, Myszasty napisał:

> Kiepskie tłumaczenie. Przed Nec Proadlizer jest przecinek, bo to nie są kondensatory

> tylko kontrolery.

To są kondensatory. A dokładniej cała ich grupa połączona w jednym chipie, a więc zapewne
posiadająca też jakiś kontroler. Chyba, że NEC TOKIN oszukuje ludzi od kilku lat...

Hmm, rzeczywiscie, ale reszta i tak do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:18, Myszasty napisał:

Zmartwię Cię jeszcze bardziej. To są ceny w $, a więc na 99,99% bez podatku etc. Poza
tym elektronika generalnie w USA jest tańsza. Weź sobie te wartości w ojro, dodaj z 10-15%
i będziesz miał pewnie wyjściową cenę u nas... :(


Oj Myszasty w ogóle mnie nie pocieszyłeś :( Ale zgadza się, podzespoły w USA są o wiele tańsze. Ale nie pamiętam czy w Amazonie można płacić dolarami. W takim wypadku było by o wiele taniej niż za Euro, które jest droższe. No, ale do tego dochodzi podatek :((( Eh.. Zostaje przy swoim staruszku GTS 250 1 GB. I tak chyba zostanie jak nie stanieją "średniej" klasy karty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli grafika kosztująca więcej niż mój PC z monitorem :-\ a poza tym do grafy 1000W to raczej przy biurku trzeba pobudować małą Elektrownie atomową.

@vegost
Redaktorzy wstawiają takie artykuły tylko po to aby nas załamać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:30, gracz_155 napisał:

Redaktorzy wstawiają takie artykuły tylko po to aby nas załamać :-)


Ten news traktuje to jako ciekawostkę. Chcę wiedzieć co nieco na temat kart graficznych z nowości na rynku. Wiem, że nigdy sobie nie kupię czegoś takiego w dniu premiery no i na pewno mój zdrowy rozsądek by mnie na to nie pozwolił. Sądzę, że 2k zł na jeden podzespół to jakieś nieporozumienie i wżyciu bym tego nie kupił. Nawet jeśli miało by mi to podnieść wydajność o 200 % :) No i przede wszystkim taka architektura to czarna dziura mamony. Nie to, że płacisz niezła kasę na sprzęt to jeszcze co miesiąc będziesz musiał dołożyć trochę kasy za prąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Turbinkowy" system chłodzenia nigdy nie należał do najlepszych, zarówno w kwestii ciszy jak i wydajności. Nie sądzę, by tym razem było inaczej. Jak dla mnie karta jest zwyczajnie nieopłacalna, tym bardziej w wersji z 3GB pamięci. Poniżej można zobaczyć różnice (a raczej ich brak) między wersją z 1,5GB a 3GB pamięci na pokładzie. Mowa oczywiście o grach:
http://pclab.pl/art45819-11.html
Jak widać nawet w rozdzielczości 2560:1600 różnice są po prostu marginalne (w zdecydowanej większości przypadków nie przekraczają jednej klatki na sekudnę). Można to nawet zaliczyć jako błąd pomiarowy.
Krótko mówiąc - lepiej dać sobie spokój z tym modelem i zainwestować w coś bardziej opłacalnego z porządnym chłodzeniem w postaci wentylatorów, jak chociażby w kartach od Asusa czy MSI. Overclockerzy i tak kupią GTX 580 Matrixa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, przecież to tylko pokazówka, kupi to może z 1000 pasjonatów na cały świat, przeciętny człowiek nawet w USA kupuje gotowce Della i tylko dość młodzi gracze wiekiem lub duchem składają sobie zestawy.
A po sekcji zasilania widać, że nie tylko osobne obudowy, ale i osobne zasilacze dla samej karty graficznej na horyzoncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego zasilacz min 1500W i możemy śmiało smażyć fryteczki :D hahaha przy dzisiejszych stawkach za energie to ta karta w sam raz się nadaje ale do oprawienia w ramke :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:15, vegost napisał:

Ponad 2lk zł za najlepszy model :) Nie stać mnie na coś takiego i raczej nikogo kto żyje
w Polsce :) Nie do nas z takim sprzętem ;)


Ja jakoś GTX 590 3gb mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 09:10, Qtaz9090 napisał:

Ja jakoś GTX 590 3gb mam


Burżuj XD

Szczerze to wolałbym kupić dwa radeony 5870 i dać je w Crossfire niż płacić ponad 2k na jedną kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 09:30, dzl2008 napisał:


> Ja jakoś GTX 590 3gb mam

Burżuj XD

Szczerze to wolałbym kupić dwa radeony 5870 i dać je w Crossfire niż płacić ponad 2k
na jedną kartę graficzną.


Wiesz co stać mnie i mam wysrane na to ile ta karta kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować