Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Jak to będzie otwarty świat na zasadach podobnych jak gry od Bethesdy [TESy, Fallouty] to powtarzalność odzywek raczej się spotęguje niż zmniejszy :)
Każdy backtracking do danej lokacji będzie cię witał kilkoma na krzyż tymi samymi burknięciami strażników, NPC będą reagować na ciebie zależnie od tego jaki jest status twojej postaci w danym momencie też na zasadzie kilku powtarzanych kwestii.
tu się leci po dosyć niskiej linii oporu [3-6 w porywach 9 cyklicznie losowanych odzywek na postać, do tego inni npce często mówią te same kwestie tylko nagrane przez innego aktora]

Ot urok gier 21 wieku z otwartym światem, jak to ktoś już na gramie ujął "dajemy wymagane minimum i ani grama więcej" (pardon nie pamiętam który z userów to powiedział w dyskusji ze mną), ot taka polityka zabezpieczania sobie baterii pomysłów na ewentualne DLC, dodatki, sequele/prequele, po co dawać palec jak starczy dać paznokieć a resztę odsprzedać powoli :)
Aczkolwiek Skyrima czy inne TESy ratował zawsze edytor.
Duże dodatki swoją drogą a edytor swoją.
Gdyby W3 dostało podobny i równie wielkie wsparcie dla modów to w kilka miesięcy po premierze ludzie zasypali by nas różnorakimi bajerami [tak jak w Skyrimie - mody zwiększające realizm, wymuszające na graczu regularny odpoczynek, potrzeby jedzenia itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 13:26, Pietro87 napisał:

Ot urok gier 21 wieku z otwartym światem, jak to ktoś już na gramie ujął "dajemy wymagane
minimum i ani grama więcej"


W Skyrimie o dziwo mogło to przyjąć odwrotną formę- strażnicy moją postać pozdrawiali chyba wszystkimi odzywkami (zwykłe kupowanie w sklepach pozwalało uzyskać retorykę na 100, podobnie inne umiejętności :)
co psuło trochę wrażenie grania arcymagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie masa powtarzalnych kwestii. "Co jedzą wiedźmini" znam na pamięć, jednak mi chodzi o dialogi z cutscenek czy rozmów, gdzie k. syn dominował aż do zażenowania. Rozumiem, że npc spotykani na ulicy, których mijam bez większej uwagi mają prawo mieć 3, 4 teksty na krzyż, ale gdy przez całą grę słyszę jedno przekleństwo, czy to od npców na ulicy czy to w cutscenkach to robi sięto monotonne i męczące. Oczywiście z pewnością padło parę innych, ale serio, Wiedźmina dwójkę pamiętam jako grę z kur... synem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 22:51, Bithda napisał:

obecność Ciri byłaby, wg. mnie a sagę czytałem, bezsensowna. Wprowadziłaby
też trochę zamętu. To nie postać na grę.


Bo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Bo...?

Dnia 06.02.2013 o 21:55, Bithda napisał:

Bo mi się nie podoba jej powrót.


Domyślam się, ale masz jakieś konkretne powody przeciwko temu powrotowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jej zdolności mogłby wprowadzić parę ciekawych rzeczy do gry. Mi tam jej powrót by nie przeszkadzał, choć też nadal nie wiemy co z Alvinem. Chyba, że coś mi umknęło.

EDIT: Dobra poczytałem o Alvinie, a co za tym idzie o Jakubie na wiki. Umknęło mi to, lub zwyczajnie na to nie wpadłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:07, Sipso2008 napisał:

Szczerze to jej zdolności mogłby wprowadzić parę ciekawych rzeczy do gry. Mi tam jej
powrót by nie przeszkadzał, choć też nadal nie wiemy co z Alvinem. Chyba, że coś mi umknęło.


Końcówka Wiedźmina 1.

Spoiler

Po zabiciu Mistrza Geralt znajduje na jego szyi taki sam medalion jak Alvin dostał od Triss, tyle, że mający znaku używania przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:07, Sipso2008 napisał:

Szczerze to jej zdolności mogłby wprowadzić parę ciekawych rzeczy do gry. Mi tam jej
powrót by nie przeszkadzał, choć też nadal nie wiemy co z Alvinem. Chyba, że coś mi umknęło.

I Vojtas
No, po prostu nie lubię współpracy, to po pierwsze. Po drugie, jej wątek był świetny, ale.. Nie czuję w ogóle kontynuacji, chyba, że REDzi wymyślą znów coś niesamowitego:) Po zastanowieniu, Ciri, gdyby była umieszczona, zrobiłaby z Wiedźmina niesamowite wyzwanie.. Dla czytelników oczywiście. I trudno byłoby mu sprostać, a raczej przedstawić, bo musiałoby być genialne,a wiadomo, że Sapkowski pisał scenariusza nie będzie.. Trudno mi to wszystko co myślę w ładne słowa ubrać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko przypuszczenia. Równie dobrze ową zakapturzoną postacią może być ktos zupełnie nowy, choć wiedźmiński miecz przy siodle, mnie akurat, nakierował od razu na Ciri.
Jej wątek rzeczywiście zdaje się być już zamknięty.

Może to ta dziewczyna z dodatkowej misji do Wiedźmina pierwszego? Też miała blond włosy,

Spoiler

choć nie pamiętam czy przypadkiem się jej nie zabijało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapkowskiego lepiej w to nie mieszać. Odgrodził się od gier o Wiedźminie, twierdząc że ich fabuła to wymysły scenarzystów i nie jest kontynuacją książkowej Sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:15, Bithda napisał:

No, po prostu nie lubię współpracy, to po pierwsze.


Współpracy? Nie bardzo rozumiem. Przecież kontynuacja będzie utrzymana prawdopodobnie w tej samej konwencji, czyli brak drużyny, pojedynczy bohater (również brak co-op, który by zniszczył fabułę).

Dnia 06.02.2013 o 22:15, Bithda napisał:

Po drugie, jej wątek był świetny, ale.. Nie czuję w ogóle kontynuacji
chyba, że REDzi wymyślą znów coś niesamowitego:)


Akurat jej postać pozostawia ogromne pole do popisu - tu już nie mówimy o otwartej furtce, tylko wielkich wrotach otwartych na oścież. Mają dobrych scenarzystów, potencjał jest wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:08, Evertsen_Dante napisał:

> Wiadomo czy Żebrowski będzie użyczał głosu Wieśkowi?

Jak dla mnie to Geralt już zawsze będzie miał głos Rozenka :)

W pierwszej części też był Rozenek czy Żebrowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:19, Paoro napisał:

> > Wiadomo czy Żebrowski będzie użyczał głosu Wieśkowi?
>
> Jak dla mnie to Geralt już zawsze będzie miał głos Rozenka :)
W pierwszej części też był Rozenek czy Żebrowski?

Dzie tam, zawsze był Rozenek i lepiej, żeby tak zostało.
Nie żebym uważał, że któryś z nich lepiej się do tego nadawał, przynajmniej w kwestii podkładania głosu, to jak już przez dwie części był Rozenek to niech zostanie Rozenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:23, Bezi_113 napisał:

> > > Wiadomo czy Żebrowski będzie użyczał głosu Wieśkowi?
> >
> > Jak dla mnie to Geralt już zawsze będzie miał głos Rozenka :)
> W pierwszej części też był Rozenek czy Żebrowski?
Dzie tam, zawsze był Rozenek i lepiej, żeby tak zostało.
Nie żebym uważał, że któryś z nich lepiej się do tego nadawał, przynajmniej w kwestii
podkładania głosu, to jak już przez dwie części był Rozenek to niech zostanie Rozenek.

Myślałem, że w 1 część to Żebrowski, ale w takim razie niech zostanie Rozenek :P raz że kontynuacja musi być, dwa źle nie podkładał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebrowski grał Wiedźmina w filmie. Lepiej o nim nie wspominać. Growy Geralt to tylko i wyłącznie Rozenek (były mąż perfekcyjnej pani domu - jakby ktoś nie znał gościa) i tak ma pozostać. Nie wyobrażam sobie innych głosów. Identycznie z Triss, Jaskrem i Zoltanem. Ciekawe kto będzie dubbingował Yennefer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 15:23, Kraju napisał:

(były mąż perfekcyjnej pani domu - jakby ktoś nie znał gościa)

Zastanawiałem się skąd znam to nazwisko, a ty mi przypomniałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi, że zna się perfekcyjną panią domu, a jednego z czołowych aktorów dubbingujących już nie bardzo. Ja dowiedziałem się o tym z jakiś plotek, gdzie było zdjęcie małżeństwa (wtedy jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się