Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2013 o 13:05, Kraju napisał:

Pokazali to już przy Wiedźminie 2. Teraz co najwyżej trzeba to udowodnić zatwardziałym
fanom PlayStation. :D

Gdzie W2 to dla mnie krok wstecz (bo ku zachodniemu przepychowi), to wierzę, że W3 będzie konkurencją dla Skyrima. Realną konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:55, Accid napisał:

Gdzie W2 to dla mnie krok wstecz (bo ku zachodniemu przepychowi), to wierzę, że W3 będzie
konkurencją dla Skyrima. Realną konkurencją.


...ale Skyrim to konsolowa kaszana, nie ma co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do wszystkich platform:) Poza tym nie gram na konsoli i mało mnie interesuje to, co uważają konsolowcy zarówno tych jak i tamtych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też uważam W2 za pewien regres w stosunku do "jedynki" - próbując przypodobać się zachodnim nabywcom utracił on ten słowiański klimat :D Mam nadzieję, że wróci to w W3. Dobrze też, że CDPR idzie w stronę otwartego świata. W W2 męczyła ta tunelowość.

@Rebal
W Skyrima grałem na pececie i uważam go za wspaniałą grę :) I nie ma go co porównywać do Wiedźminów, bo w tych grach nacisk położony jest na zupełnie inne elementy rozgrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 12:40, Khalid napisał:

Znacie może nazwiska concept artystów, którzy pracują przy 3 części Wiedźmina ?


Bartłomiej Gaweł, Jan Marek, Monika Zawistowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 16:58, Rebal napisał:

Geralt z tą brodą wygląda jak ortodoksyjny żydek.

Ciekawt pogląd, dla mnie wygląda po prostu jak wiekowy człowiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 16:58, Rebal napisał:

Geralt z tą brodą wygląda jak ortodoksyjny żydek.


Nie wygląda. Za to z ciebie wychodzą fobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:39, Vojtas napisał:

> Geralt z tą brodą wygląda jak ortodoksyjny żydek.

Nie wygląda. Za to z ciebie wychodzą fobie.


Dlaczego fobie ? Taki jest stereotyp wyglądu Żyda. Broda podłużna, wydatna która jest zarośnięta.
Na słowianina, romana, azjatę na tym koniu wcale nie wgląda. A ci z REDa powinni sprawić aby wyglądał słowiańsko.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba żyda na oczy nie widziałeś. Zarost jak zarost, w czym problem? Ma jarmułkę? NIE. Temat judaizmu wiedźminiego zakończony.
BTW
Jak Geralt zdobywałby składniki koszernie z potworów? Wyverna nie będzie stała w miejscu aż Biały Wilk utoczy z niej całą krew :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że ma brodę nie znaczy, że wygląda jak Żyd, bo tak nie jest. Nie ma tego czegoś, co cechuje wygląd Żydów.
A co do fobii. Cóż, napisałeś "wygląda jak ortodoksyjny żydek". "Żydek" jest dosyć obraźliwe, a tym bardziej pisanie o Żydach z małej litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 21:36, Kraju napisał:

To, że ma brodę nie znaczy, że wygląda jak Żyd, bo tak nie jest. Nie ma tego czegoś,
co cechuje wygląd Żydów.


Żydzi (w domyśle sefardyjscy, mizrahijscy i aszkenazyjscy z przewagą genów żydowskich, zamiast napływowych) to grupa etnicznie semicka, a zatem ma tendencję do ciemniejszej karnacji (Jezusa określano mianem "oliwkowego), ciemnych włosów i, klasycznie, wydatnych nosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 21:36, Kraju napisał:

"Żydek" jest dosyć obraźliwe, a tym bardziej pisanie o Żydach z małej litery.


Zgodnie z zasadami języka polskiego, w którym nazwy narodowości zapisywane są dużą literą, a nazwy wyznawców poszczególnych religii – małą, członków narodu żydowskiego, niezależnie od ich wyznania, nazywa się Żydami, natomiast wyznawców judaizmu – żydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Geralt to już raczej mężczyzna w dość zaawansowanym wieku. Osobisicę wolałem go trochę mniej przypakowanego, a bardziej zręcznego, co miało swoje uzasadnienie w książce, no i jako wiedźmin to raczej klepał biedę, co uzasadniało jego odrobinę żylastą aczkolwiek ciągle mocną i dobrą budowę. Kto wie może zmienią trochę ten model, ewentualnie jakaś zbroja/płaszcz/płachta/worek jutowy, zmieni jego aparycję w stopniu zadowalającym. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tego pisać nie musisz, bo doskonale o tym wiem. Pytanie tylko czy kolega wyżej kierował się nazwaniem narodowości czy wyznawców. Ja przyjąłem, że pisał o narodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się