Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Było jakieś info na temat sejwów w W3? Może minęło mnie to, ale nigdzie nie widziałem wzmianek o imporcie sejwów z dwójki. Na PC rozumiem, że jak już będzie to nie będzie z tym problemów. A co z wersjami konsolowymi? Jeżeli już to import wchodzi w grę tylko na XO, bo dwójka wyszla tylko na 360. Wiadomo czy posiadacze PS4 beda mieli jakis dynks czy cos do dokonania wyborow?

Sorki za brak polskich znakow, siedze na serio zmordowanym zyciem laptopie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie można zaimplementować save''y z dwójki do trójki na PC. Nie wiem jak to wyglądać będzie na konsoli MS, ale pewnie podobnie jak na konsoli Sony. Więc RED-zi najprawdopodobniej zdecydują się na jedną kanoniczną wersję. Gracz nie będzie mógł dokonać żadnych wyborów przed zabawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na konsolach nie miało być przypadkiem tak, że na początku gry właśnie dokonuje się wybory ? ;) Gdzieś kiedyś czytałem, miałoby to być krótkie streszczenie w którym gracz ma wybór którą ścieżką chce podążyć tak żeby wygenerować świat aby wyglądał jak po imporcie save''a. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na okoliczność zbliżającej się premiery, importu save''ów itd - czy istnieje jakaś kanoniczna wersja historii z drugiej części gry? Wiadomo, że teoretycznie wszystko to wybór gracza, ale jeśli ma to wyglądać tak jak z wyborem Triss-Shani w części pierwszej to jednak kanoniczność istnieje ;) Tylko jaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shani najprawdopodobniej nie spotkamy w trzeciej części. To Triss jest główną kochanką Geralta. Ciężko teraz powiedzieć która wersja jest kanoniczna. Chyba takiej póki co nie ma, a może i jednej nigdy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kanoniczna to jest Yen ;>. Myslę, że to właśnie ją spotkamy w Wiedzminie 3. Jeżeli chodzi o wszystkie czesci to one nei sa uznane za kanoniczne przez pana Sapkowskiego, a jedynie stanowią oddzielne historie z naszym bohaterem.
A jeżeli chodzi już o zakonczenie w2, to raczej to po stronie rebeliantów. W koncu krolestwa nie były aż takie silne i zjednoczone pod jednym sztandarem. I sporo też przegrywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 14:27, QST07 napisał:

Kanoniczna to jest Yen ;>. Myslę, że to właśnie ją spotkamy w Wiedzminie 3. Jeżeli
chodzi o wszystkie czesci to one nei sa uznane za kanoniczne przez pana Sapkowskiego,
a jedynie stanowią oddzielne historie z naszym bohaterem.


Dlatego napisałem o Triss "kochanka", bo prawdziwą miłością Geralta jest Yennefer. Wydaje mi się, że Graffisowi chodziło jedynie o kanoniczność historii z gier, a nie o całe uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kraju W trójce podejrzewam, że będziemy mieli wybór między Triss a Yennefer, wiadomo osoby wychowane na sadze pana Andrzeja Sapkowskiego wybiorą Yen a typowi gracze Triss "bo cycki". Więc to czy Yennefer nadal jest prawdziwą miłością Geralta, najprawdopodobniej zadecydujemy sami. ;)


@Graffis
Jeżeli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi to owszem, na koniec dwójki występuje pewna kanoniczność, podobna do tej o której wspomniałeś z wyborem między Triss a Shani. Jednak skutki nie są tak widoczne przynajmniej w drugiej części. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:07, niko888 napisał:

@Kraju W trójce podejrzewam, że będziemy mieli wybór między Triss a Yennefer, wiadomo
osoby wychowane na sadze pana Andrzeja Sapkowskiego wybiorą Yen a typowi gracze Triss
"bo cycki". Więc to czy Yennefer nadal jest prawdziwą miłością Geralta, najprawdopodobniej
zadecydujemy sami. ;)


Triss to coś więcej niż "cycki". Postać występująca od początku, kochanka Geralta, czarodziejka, która nie raz pomagała głównemu bohaterowie. Logiczne, że gracze ją wybiorą, jeżeli będą mogli. Yen pojawi się dopiero w trzeciej części i wątpię, aby gracze mieli okazję ją dobrze poznać. Spłycanie decyzji graczy niezaznajomionych z sagą, "bo cycki" jest mocno nietaktowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:07, niko888 napisał:

@Kraju W trójce podejrzewam, że będziemy mieli wybór między Triss a Yennefer, wiadomo
osoby wychowane na sadze pana Andrzeja Sapkowskiego wybiorą Yen a typowi gracze Triss
"bo cycki".

To powiem Ci, że mimo że sagę przeczytałem, niektóre tomy nawet po trzy razy i tak mam zamiar wybrać Triss (naturalnie takiego wyboru się spodziewam w grze) bo jestem ciekaw końca wątku który ciągnie się przez całą serię. Nie uważam się za gracza, ale ze względu na sagę właśnie dokonam tego wyboru w pierwszej kolejności... tak jak powiedział Kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:07, niko888 napisał:

wiadomo
osoby wychowane na sadze pana Andrzeja Sapkowskiego wybiorą Yen a typowi gracze Triss
"bo cycki".


O na pewno nie. Jak będzie okazja to poślę Yennefer razem z Gonem. Nigdy nie mogłem jej zdzierżyć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie czytający sagę mieli by koniecznie wybrać Yennefer? Triss była dużo przyjemniejszą postacią i dodatkowo była dosyć ważna i dla Geralta i dla sagi więc nie wiem czemu mieli by wybrać akurat Yen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 11:29, Thalanthas napisał:

Czemu ludzie czytający sagę mieli by koniecznie wybrać Yennefer? Triss była dużo przyjemniejszą
postacią i dodatkowo była dosyć ważna i dla Geralta i dla sagi więc nie wiem czemu mieli
by wybrać akurat Yen.

Dokładnie. W ogóle nie rozumiem fenomenu Yennefer, wg mnie była to zwykła, wredna... No, wiadomo, nie będę pisał, bo słowo niezbyt ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 14:18, QST07 napisał:

Pamiętajmy, że Geralt próbuje odnaleźć Yen od części pierwszej gry. :)

Geralt próbuje odnaleźć Yen od epilogu częściu drugiej gry. W pierwszej części nie pamiętał w ogóle o jej istnieniu, a w momencie odzyskania pamięci miał ważniejsze rzeczy na głowie,

Spoiler

jak uratowanie Triss

;]
Osobiście mam ogromną nadzieję, że będzie możliwość dekapitacji tej flądry Yen. Nie znosiłem szlaufa od pierwszego opowiadania w którym się pojawiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że

Spoiler

w trzeciej części Geraltowi wraca pamięć

i wspomnienia z Yen i Ciri mogą być silniejsze niż zauroczenie Triss która w drugiej części odegrała raczej rolę drugoplanową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie argument za Yen? Triss jest ruda. ;] Ja natomiast nie lubię Triss, poprostu nie podoba mi sie jej postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument. Rude dziewczyny są piękne (chociaż tu decydują już prywatne preferencje). Myślę, że jednak RED-zi dadzą możliwość wyboru, albo po drodze którejś stanie się krzywda (oby nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się