Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2014 o 13:46, Rebal napisał:

Brzmi to jak naciskanie jednego klawisza podczas nawalanki w zwykłym slashu.
Irracjonalne posunięcie.


Nie jest irracjonalne. Po prostu jest uzasadnione usprawnieniem systemu alchemii, a nie tylko samymi realiami uniwersum. Te ostatnie mają bowiem to do siebie, że są prędzej czy później ignorowane, jeśli nie przekonają graczy, że są przydatne w walce. Nie widzę powodu, by zwolennicy klasycznego systemu nie mogli sobie włączać eliksirów zaraz po wypiciu. Myszasty kiedyś napisał fajny artykuł nt. odgrywania roli w grach elektronicznych. Polecam.

Dnia 06.03.2014 o 13:46, Rebal napisał:

Tak jak bym się napił piwa i wybrał sobie, że gdy już nie będę
kierował samochodem to wtedy mogę wybrać sobie że będzie mi szumieć bo kiedyś bęzie musieć
a nie można tego odkładać w nieskończoność bo jak się uzbiera większa dawka to się otruję.
Ten pomysł zabije sentymentalizm.


E? A co ma do tego nadmierna uczuciowość i wrażliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 21:12, Nordyk napisał:

A co tam się dzieje na oficjalnym forum to prawdziwy cyrk, brygada klakierów prześciga
się w wynajdywaniu wymówek i usprawieliwianiu dewelopera :)


To chyba nie często czytasz forum, bo krytyki zawsze było pod dostatkiem. :)

Dnia 06.03.2014 o 21:12, Nordyk napisał:

nie można powiedzieć słowa krytyki, bo zaraz zaczyna się dzielenie włosu na czworo.


Forum dyskusyjne jest po to, by dyskutować. Jeśli dzielisz się krytyką, to możesz spodziewać się reakcji na nią. Jeśli Twoja krytyka jest słuszna, to Twoje argumenty będą nie do podważenia. Drażni Cię fakt, że ktoś się może z Tobą nie zgadzać? Albo że jest grupa osób, która popiera dewelopera? Jest też przeciwna frakcja.

Dnia 06.03.2014 o 21:12, Nordyk napisał:

Dziwny marketing, moim zdaniem, ale może jest w tym jakaś metoda, zobaczymy czy im się
to opłaci.


Spodziewam się, że najpóźniej w kwietniu zostanie podana data premiery i rozpocznie się przedsprzedaż kolekcjonerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niezadowoleni są pewnie ci, którzy kupili konsolę nowej generacji na premierę lub krótko po, żeby zagrać w te hiciory, których premiery są teraz przekładane. Produkcja wydłuża się o kolejny rok, to są przecież olbrzymie koszta. Mam nadzieję, że wyjdzie to studiu na dobre. Premiera Wiedźmina 3 i dla mnie miała być punktem, w którym sam zaopatrzę się w current-gena, a teraz ta perspektywa oddaliła się jeszcze bardziej w czasie. Z jednej strony dobrze, z drugiej źle, czyli jak ze wszystkim, ale nie ma wyjścia, czekać trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 20:45, Siriondel napisał:

/.../


Ich problem, że podejmują krótko przemyślane decyzje :P
Jeśli konsola leży nieużywana/używana rzadko, bo była kupiona z góry- to oczywiste jest, że się przepłaciło, ale niektórzy i tak woleli kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji pojawiły się plotki odnośnie wydajności W3 na PC i na konsolach nowej generacji:

" Gametech twierdzi, że przy włączonych wszystkich detalach i opcjach graficznych (w tym anti-aliasingu MSAA x8), w rozdzielczości 1080p tytuł uzyska zaledwie 35-40 FPS-ów na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 780Ti. Oczywiście komputer z Tytanem na pokładzie jest w stanie zaoferować optymalne 60 FPS-ów, ale tylko jeżeli zmienimy ustawienia aliasingu. Warto przypomnieć, że warte średnio ponad 2000 złotych karty GTX 780Ti reklamowane są jako demony prędkości i jedne z najpotężniejszych układów graficznych dostępnych dla graczy i domowych użytkowników. "

jeżeli to jest prawda to przez 20 miesięcy będę jeszcze spłacał kartę graficzną, która być może nie pociągnie mi tej gry w 30 kl / s 9 choć mam nadzieję, że zejście z AA MSAA X8 na 4 poprawi wydajność, a może i będzie TXAA ) a nie napisali nic o procesorze ...

Co się zaś tyczy konsol:

" Jeżeli chodzi o konsolową wersję Wiedźmina 3, to pod względem technicznym wiodącą platformą będzie PlayStation 4. Na konsoli Sony gra ma działać jednak jedynie w natywnej rozdzielczości 900p, z docelową prędkością 30 klatek na sekundę. Xbox One, podobnie jak w przypadku kilku wydanych już next-genowych tytułów, zaoferuje maksymalnie obraz w 720p (upscalowany do Full HD) przy 30 FPS-ach. Co więcej, plotka głosi, że gra będzie wyglądać podobnie jak Wiedźmin 2, a poziom detali i efektów na konsolach odpowie minimalnym ustawieniom graficznym na pecetach. "

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 13:29, lis_23 napisał:

U konkurencji pojawiły się plotki odnośnie wydajności W3 na PC i na konsolach nowej generacji:

" Gametech twierdzi, że przy włączonych wszystkich detalach i opcjach graficznych
(w tym anti-aliasingu MSAA x8), w rozdzielczości 1080p tytuł uzyska zaledwie 35-40 FPS-ów
na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 780Ti.
Oczywiście komputer z
Tytanem na pokładzie jest w stanie zaoferować optymalne 60 FPS-ów, ale tylko jeżeli zmienimy
ustawienia aliasingu. Warto przypomnieć, że warte średnio ponad 2000 złotych karty GTX
780Ti reklamowane są jako demony prędkości i jedne z najpotężniejszych układów graficznych
dostępnych dla graczy i domowych użytkowników. "

jeżeli to jest prawda to przez 20 miesięcy będę jeszcze spłacał kartę graficzną, która
być może nie pociągnie mi tej gry w 30 kl / s 9 choć mam nadzieję, że zejście z AA MSAA
X8 na 4 poprawi wydajność, a może i będzie TXAA ) a nie napisali nic o procesorze ...

Urzekła mnie Twoja historia.

Ale pamiętasz że zarówno ja, jak i kilku innych gramowiczów w temacie o sprzecie pisaliśmy iż robisz głupotę kupując sprzęt pod grę która jeszcze nie miała podanej specyfikacji ?
Sam siebie nabiłeś w butelkę.
I tak na koniec... Tobie naprawdę jest potrzebne do szczęście pełne 60FPS w absolutnie najwyższych detalach z pełnym AA ?
Bo jeśli tak to współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2014 o 13:44, Darkstar181 napisał:

...
Urzekła mnie Twoja historia.

Ale pamiętasz że zarówno ja, jak i kilku innych gramowiczów w temacie o sprzecie pisaliśmy
iż robisz głupotę kupując sprzęt pod grę która jeszcze nie miała podanej specyfikacji
?
Sam siebie nabiłeś w butelkę.
I tak na koniec... Tobie naprawdę jest potrzebne do szczęście pełne 60FPS w absolutnie
najwyższych detalach z pełnym AA ?
Bo jeśli tak to współczuję...


Nie, nie jest mi potrzebne 60FPS, dla mnie płynna gra to te 30FPS / nie jestem fanatykiem 60 i więcej FPS /, obawiam się tylko, że kolejne gry AAA nie będą odpowiednio dobrze optymalizowane pod starszy sprzęt i w takim wypadku I7 i GTX 800 będzie już wymagany - oby jeszcze nie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 13:51, lis_23 napisał:

Nie, nie jest mi potrzebne 60FPS, dla mnie płynna gra to te 30FPS / nie jestem fanatykiem
60 i więcej FPS /, obawiam się tylko, że kolejne gry AAA nie będą odpowiednio dobrze
optymalizowane pod starszy sprzęt i w takim wypadku I7 i GTX 800 będzie już wymagany
- oby jeszcze nie w tym roku.


To po co już wymieniłeś sprzęt? :D Wystarczyło trochę poczekać...
Ja jadę caly czas na GTX 560 i wszystkie gry chodzą bez problemu na wysokich ustawieniach graficznych - wystarczy wyłączyć bardzo zasobożerne opcje graficzne, których brak rzadko kiedy nam doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 15:39, pawbuk napisał:

To po co już wymieniłeś sprzęt? :D Wystarczyło trochę poczekać...
Ja jadę caly czas na GTX 560 i wszystkie gry chodzą bez problemu na wysokich ustawieniach
graficznych - wystarczy wyłączyć bardzo zasobożerne opcje graficzne, których brak rzadko
kiedy nam doskwiera.


Wiesz, nawet gdybym poczekał na nowe karty Nvidii / GTX 8XX / to zakup takiej karty byłby nieopłacalny ze względu na ograniczenia procesora, a kręcić go nie będę / nie potrafię a po grudniowej prowizorce miałem same problemy - bluescreeny /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2014 o 15:56, lis_23 napisał:

Wiesz, nawet gdybym poczekał na nowe karty Nvidii / GTX 8XX / to zakup takiej karty byłby
nieopłacalny ze względu na ograniczenia procesora, a kręcić go nie będę / nie potrafię
a po grudniowej prowizorce miałem same problemy - bluescreeny /.

A zakup Twojej obecnej karty był opłacalny?

Ja nadal ciągne na swojej GTX 570 którą kupiłem trzy lata temu. Od tej pory jedynie chyba na Crysisa 3 nie starczyła. I tyle. Wszystkie inne gry chodzą jak złoto.

Rzuciłeś się nie wiadomo po co na tego Gtxa 780. Zdradzę Ci sekret: ŻADEN zakup NOWEJ karty z górnej półki nie jest opłacalny. Ostatnio Smuggler napisał całkiem dobry artykuł na ten temat : High endowy sprzęt (czyli w zasadzie najnowszy jaki jest) jest do bani, bo jest wysoce nieopłacalny, gdyż gry nie nadążają obecnie za postępem technicznym/są kiepsko optymalizowane. Efekt ? Ja sobie mogę spokojnie grać w nowe gry na mojej paro letniej karcie, a jak są skopane, to i tak nowa mi nie pomoże. Niby są wyjątki jak Crysis 3, ale dla jednej gierki nie będe pakował 2 tysięcy na nową karte.

Wydałeś kasę w najgorszym momencie z możliwych. Nawarzyłeś sobie piwa, to teraz je wypij. Wiedźmin może być jeszcze przesuwany, i kto wie, czy do tej pory Twoja nowa karta nie zdąży stanieć.
Ona w ogóle nie była Ci potrzebna.

Dobra, z mojej strony koniec, bo to rozmowa do innego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 15:56, lis_23 napisał:

Wiesz, nawet gdybym poczekał na nowe karty Nvidii / GTX 8XX / to zakup takiej karty byłby
nieopłacalny ze względu na ograniczenia procesora, a kręcić go nie będę / nie potrafię
a po grudniowej prowizorce miałem same problemy - bluescreeny /.


Lepiej kupować karty za 700 zł - po 5 latach będą już sobie podobnie radzić z grami jak te za 2000 zł, czyli fatalnie :D A koszt znacznie mniejszy. Jak w przyszlym roku będę wymieniał grafikę, to na pewno więcej niż 1000 zł nie wydam. High-end za szybko traci na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do premiery jeszcze kawałek czasu (10 miechów?), możliwe że zoptymalizują to lepiej. Inaczej będzie kupa śmiechu z przewagą kupy (w spodniach);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 16:36, pawbuk napisał:

Lepiej kupować karty za 700 zł - po 5 latach będą już sobie podobnie radzić z grami jak
te za 2000 zł, czyli fatalnie :D A koszt znacznie mniejszy. Jak w przyszlym roku będę
wymieniał grafikę, to na pewno więcej niż 1000 zł nie wydam. High-end za szybko traci
na wartości.


Nawet moja poprzednia karta / GTX 570 / była droższa w momencie, gdy ją kupowałem / 1400 zł /, poza tym, poprzednia karta mocno się grzała / nawet 50 stopni podczas przeglądania neta /, nie wiem, o ile temperatura by spadła w obecnej obudowie / 6 wentylatorów zamiast jednego w poprzedniej budzie / ale obecny GTX 780 potrójnym chłodzeniem osiąga max 33 stopnie podczas normalnej pracy z komputerem, więc chodziło nie tylko o wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2014 o 13:29, lis_23 napisał:

" Gametech twierdzi, że przy włączonych wszystkich detalach i opcjach graficznych
(w tym anti-aliasingu MSAA x8), w rozdzielczości 1080p tytuł uzyska zaledwie 35-40 FPS-ów
na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 780Ti.

Nie rozumiem takiego podejścia. Od kiedy 35-40 klatek to "zaledwie"? Ja nie widzę żadnej różnicy między 30 i 60 i wg mnie w ogóle nie ma sensu optymalizować gier tak, by chodziły w 60. 30 w zupełności wystarcza, bo ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić nawet tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D

Konsolowcy już płaczą, że ich wersja odzwierciedla minimalne ustawienia PC, co i tak zapewne ulegnie zmianie, a gra mimo to będzie wyglądała lepiej niż 85% tytułów na rynku.

Zmienisz na FXAA, trochę pogrzebiesz przy innych opcjach i będziesz miał 45-60+ FPS, w końcu to PC.

Kolejny mistrz z ''30 w zupełności wystarcza, bo ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić nawet tyle.''....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma się co przejmować, bo z pewnością są to zawyżone wymagania. Ja tam w PC swoim będę miał GTX 780 Ti i (głównie dla chłodzenia, potem dla lepszych efektów w grach).

Zresztą, do premiery jeszcze daleko (a kto wie, czy w lutym nie ogłoszą, że gra będzie w marcu/kwietniu, ale będzie już można składać pre-ordery na EK i podstawowe wydania) i różnie to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 18:41, Rusty-Luke napisał:

Ja nie widzę żadnej
różnicy między 30 i 60 i wg mnie w ogóle nie ma sensu optymalizować gier tak, by chodziły
w 60. 30 w zupełności wystarcza, bo ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić nawet tyle.


Haha, co za bzdury. To ty chyba nigdy nie wiedziałeś gry w 60fpsach, skoro dla ciebie "ludzkie oko tego nie wychwyci i nie ma różnicy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się