Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2015 o 20:39, Wasylisa145PL napisał:

Czy pójdzie mi na minimalnych
Intel core i7-4500 cpu
8GB
AMD Radeon HD 8850M GDDR5

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870
Pamięć: 6GB RAM
DirectX: 11
Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
Tu masz minimalne wymogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

GTX970 w tych testach wypada bardzo dobrze, podobnie jak inne karty z 4GB pamięci

W testach karta z 2gb wypada we większości wypadków bardzo dobrze podobnie jak inne karty 4gb.
Czy to oznacza, że należy brać kartę 2gb?

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Zresztą, gdyby nie testy, to byś nawet nie wiedział czy potrzebujesz tych 4GB, czy wystarczą
Ci 2GB.

Nope. Gdyby nie zdrowy rozum musiałbym powiedzieć po testach, że tych 4gb nie potrzebuję.
Bo to developerzy generalnie decydują ile potrzeba pamięci. Patrząc na pryzmat tego co jest dostępne.
Więc takie testy nie muszą być dostępne. Z resztą wtedy nie były.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

To testy są tak naprawdę sprawdzianem możliwości karty - producent może do karty
wpakować naprawdę wszystko, ale i tak ostatecznie to testy wydajności to zweryfikują.

Nie weryfikują. Jedynie sprawdzają wydajność specyfikacji w konkretnych warunkach.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Specyfikacja może, ale nie musi przekładać się na wydajność :D To, że dwa samochody mają
silniki po 500KM nie oznacza, że na torze będą równie szybkie.

To, że oba silnika mają po 500KM, nie oznacza, że to cała ich specyfikacja.
Będą rożne, także z powodu specyfikacji. Czy to wagi, zawieszenia, hamulców, opon whatever.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Ale ta karta nigdy nie miała specyfikacji oryginalnej.

Zatajenie informacji i celowe wprowadzenie klienta w błąd. Skoro nawet recenzenci (niby poważni ludzie) się nie pokapowali to czeog oczekiwać od klienta. Szczególnie jeżeli nie patrzy na testy, bo się nie zna.
Tylko wciska mu sprzedawca :D

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Testowana wersja najprawdopodobniej była tą, która dostępna jest w sklepach.
Dostaliśmy kartę równie wydajną jak w testach. Czy specyfikacja ma tu znaczenie?

Jeżeli wydajność, zależy od specyfikacji, to jak nie?

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Zwłaszcza, że Nvidia nie podawała dokładnej specyfikacji
rdzenia GM204 i dziennikarze pewne rzeczy założyli na podstawie GTX980 :D

Dlaczego błędnie? Zatajenie informacji? Przycieliśmy GTX980, podajemy wam pare danych.
Ale jak to przycielismy to wam nie powiemy ;D

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Przez 4 miesiące nikt się nie połapał, że karta ma jednak inną specyfikację niż myślano -
jak więc sprawdzić dokladnie czy egzemplarze testowe są takie same jak te na rynku?

Zaraz, zaraz to ja twierdzę, że specyfikacja nie ma znaczenia i liczy się "wydajność"?

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Zakładano wg specyfikacji silnika z F12. Jak to się ma do kart graficznych? Wszyscy zakładali,
że rdzeń GM204 w GTX970 ma podobną specyfikację jak w GTX 980.

Wszyscy czy producent? Podałeś, że producent podał, że silnik ma z F12.
Rozdzielasz odpowiedzialność między NV, a klientami i recenzentami.
Bo NV nie podała specyfikacji, a ci drudzy nie mają narzędzi do weryfikacji NV.
Cool. W takim wypadku producent powinien mieć chyba obowiązek podania rzetelnie informacji, nie?

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Testy pokazywały, że GTX970 jest w sumie niewiele tylko słabszy od GTX980, ale znacznie tańszy.

Jak ja patrzyłem, to różnice dobijają spokojnie 20%.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Czy jednak przez to GTX970 jest wart mniej, jest mniej opłacalnym zakupem? Zwłaszcza,
że tutaj akurat producent nie wprowadzał nikogo w błąd.

Przecież nie chodzi czy jest opłacalny, czy nie. Tylko, że NV wykorzystuje sytuację na rynku i wprowadza klientów w błąd. A ludziki jak Ty pierniczą pierdoły, że nie liczy się specyfikacja.
Nie tędy droga.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Pewnie lepszy. Ale nie ma to żadnego znaczenia

Jak nie ma? Jak nie ma? Przecież mówił, że sprzedaje lepszy :D

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

producent przygotował samochód, który osiąga odpowiednie rezultaty i
zbiera świetne recenzje, w dodatku w bardzo dobrej cenie.

"Odpowiednie" względem? :P

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Informował, że weźmie silnik z F12, dostosuje go do nowego samochodu, ale nigdzie nie
podał dokładnej specyfikacji nowego silnika. Wszyscy założyli, że silnik jest dokładnie
taki sam jak w F12.

Czyli wprowadził klienta w błąd.

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

Nie staram się tu bronić Nvidii

Jak nie?

Dnia 01.03.2015 o 19:08, pawbuk napisał:

na początku bylem wkurzony, że sfałszowali specyfikację GYX970.
Jednak czym dłużej czytałem o tej całej aferze, tym mocniej utwierdzalem się
w przekonaniu, że to tak naprawdę burza w szklance wody. Nvidia powinna podać dokładną
specyfikację GTX970, ale jednak testy pokazują, że to bardzo wydajna i świetnie wyceniona
karta, a głównie to się liczy.

Liczy się, ale dostęp klienta do rzetelnych informacji jest ważniejszy.
I wkurza mnie brak jakiegoś normalnego UOKIKA który by piznął jakąś wielomilionową karą.
Aby nikt nawet nie myślał aby na coś takiego wpaść raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Czy to oznacza, że należy brać kartę 2gb?


Pisałem o testach, które pokazują w niektórych przypadkach gigantyczną przewagę wersji 4GB nad tymi 2GB.

Generalnie chodzi mi o to, że kluczowe dla klienta informacje przed zakupem karty graficznej to testy wydajności w grach/programach. Jak wygląda typowa recenzja karty graficznej? Jedna strona generalnie o architekturze, specyfikacji i kolejnych 20 stron testów - w grach, w programach, głośność, temperatura, OC itp. I jestem przekonany, że wiele osób w ogóle omija te strony o architekturze karty i jej dokładnej specyfikacji - zawierają mnóstwo trudnych, technicznych słów i są kompletnie niezrozumiale dla laika. To co siedzi w środku karty graficznej 99,99% ludzi zupełnie nie interesuje. Interesuje ich to, że Wiedźmin 3 działa w FHD i wysokich średnio w 33 kl/s :D I tyle.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Nie weryfikują. Jedynie sprawdzają wydajność specyfikacji w konkretnych warunkach.


Czyli weryfikują :D

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

To, że oba silnika mają po 500KM, nie oznacza, że to cała ich specyfikacja.
Będą rożne, także z powodu specyfikacji. Czy to wagi, zawieszenia, hamulców, opon whatever.


Dokładnie - nie da się praktycznie podać pełnej specyfikacji samochodu, podobnie karty graficznej. Podaje się tylko trochę liczb, ale ostateczną wydajność całej konstrukcji sprawdza się w testach.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Zatajenie informacji i celowe wprowadzenie klienta w błąd. Skoro nawet recenzenci (niby
poważni ludzie) się nie pokapowali to czeog oczekiwać od klienta. Szczególnie jeżeli
nie patrzy na testy, bo się nie zna.
Tylko wciska mu sprzedawca :D


A sprzedawca mu wciska, bo karta ma fantastyczny stosunek ceny do wydajności. I tyle klienta interesuje. Nie interesuje go to, że GTX970 ma mniej jednostek teksturujących niż GTX770, skoro we wszystkich testach wypada znacznie lepiej :D

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Jeżeli wydajność, zależy od specyfikacji, to jak nie?


Ale testy były wykonywane dokladnie na tej samej specyfikacji jaką mamy w domu. Więc wszystko jest ok. A że dziennikarze się pomylili...

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Dlaczego błędnie? Zatajenie informacji? Przycieliśmy GTX980, podajemy wam pare danych.
Ale jak to przycielismy to wam nie powiemy ;D


Gdyby nie przycięli, to mielibyśmy dokladnie GTX980. A jak przycięliśmy? A co to Was obchodzi. Przetestujcie te karty, sami zobaczycie, że nie tak bardzo :D

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Wszyscy czy producent? Podałeś, że producent podał, że silnik ma z F12.


Tutaj bardziej odpowiednią analogią byłoby przyjęcie, że producent bierze silnik z F12, twierdzi, że nieco go osłabi, dziennikarze są przekonani, że ma 700KM, a on ma 580KM.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Rozdzielasz odpowiedzialność między NV, a klientami i recenzentami.
Bo NV nie podała specyfikacji, a ci drudzy nie mają narzędzi do weryfikacji NV.
Cool. W takim wypadku producent powinien mieć chyba obowiązek podania rzetelnie informacji,
nie?


Nvidia jest winna temu, że nie podała pełnej specyfikacji i nie sprostowala błędnych informacji. Ale GTX970 to znakomita karta, niezależnie od dokladnej specyfikacji.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Jak ja patrzyłem, to różnice dobijają spokojnie 20%.


A różnica w cenie to 1000 zł :D Przeciętna różnica w wydajności między obydwoma kartami to trochę ponad 10%.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Przecież nie chodzi czy jest opłacalny, czy nie. Tylko, że NV wykorzystuje sytuację na
rynku i wprowadza klientów w błąd. A ludziki jak Ty pierniczą pierdoły, że nie liczy
się specyfikacja.
Nie tędy droga.


Dla klientów przede wszystkim liczy się opłacalność zakupu. Sorry, tak to wygląda :D Ale podniecaj się dalej suchymi liczbami w specyfikacjach.

Dnia 01.03.2015 o 20:47, LaplaceNoMa napisał:

Liczy się, ale dostęp klienta do rzetelnych informacji jest ważniejszy.
I wkurza mnie brak jakiegoś normalnego UOKIKA który by piznął jakąś wielomilionową karą.
Aby nikt nawet nie myślał aby na coś takiego wpaść raz jeszcze.


Klienci kupujący GTX970 nie skarżyli się jakoś na to, że nie ma pełnej specyfikacji, było za to mnóstwo testów. Zresztą, GTX970 był polecany wszędzie jako najlepsza karta w tym segmencie cenowymi. Po prostu znakomicie wypadał w testach.
Wg specyfikacji Radeon R9 290 ma od GTX970 więcej: jednostek teksturujących, ROP-ów, jednostek cieniujących, szynę pamięci oraz jej przepustowość oraz większą moc obliczeniową. I co z tego, skoro w testach w grach GTX970 go bije na głowę? :D

EDIT: To chyba zły wątek na takie dyskusje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 21:08, Wasylisa145PL napisał:

Sorki że jetem upierdliwy ale na pewno mi pójdzie moim lapku mobilnym ;/


Coś tego nie widzę szczerze mówiąc. Z wymagań sprzętowych W3 wyłania się obraz gry, która zakatuje zdecydowaną większość laptopów (zresztą, stacjonarek też). A Twoja karta graficzna do demonów prędkości nie należy. Ale wszystko będzie wiadomo dopiero w okolicach premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 12:43, Damianuss1 napisał:

Macie w zamówieniach na cdp.pl już widniejącego Wiedźmina? Loguję się co jakiś czas i
nadal nie ma mojej EK na liście ehhhh.

Nie. Pisałem już do nich na ten temat. Jest to związane z przenosinami, zapewniają, że wszystkie zamówienia mają w bazie. Informacja też jest na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 09:13, Narusegawa napisał:

Mam takie przeczucie ze gra wyjdzie w rocznice wydania części pierwszej czyli w październiku...


WYPLUJ TO! A potem spluń przez lewe ramię, w imię Ojca i Syna i trzydzieści trzy razy jajkiem zatocz nad głową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ucieszyłbym się. W kwietniu jest premiera GTA V na PC, w czerwcu nowy Batman, a na jesień akurat nie planuję zakupu żadnej gry, więc byłoby jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 01:48, vegost napisał:

U was też zamówienie na EK znikło na koncie ? W moich zamówieniach nie ma.. Co jest wtf
?!

Patrz: kilka postów wyżej. Nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 09:30, Rick napisał:

Patrz: kilka postów wyżej. Nie boli.


Dzięki za info. Niepotrzebnie dogryzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2015 o 15:07, vegost napisał:

Dzięki za info. Niepotrzebnie dogryzasz.

Nigdy nie miałem cierpliwości do kilku pytań na tej samej stronie. :P Anyway, edytowałem przypiętego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 18:01, Khalid napisał:


Na mnie zrobił naprawdę bardzo dobre wrażenie :) Nie mogę się doczekać kiedy zagram w polską wersję językową - czytałem Wiedźmina kilka razy i chyba nie da się do końca przetłumaczyć go na inne języki. Na pewno zatraci cząstkę tego swojego specyficznego, nieco słowiańskiego klimatu.
Jeszcze tylko 2,5 miesiąca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się