Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

> Pytanie tylko, czy te najwyższe detale nie zostały przycięte specjalnie, by mieć te 60FPS

Dnia 22.03.2015 o 21:54, Henrar napisał:

na GF980...


^^ A jest możliwość żeby w ciągu miesiąca (dwóch ?) tak drastycznie poprawić framerate, bez "rachu-ciachu" w grafice ;) ? IMO chyba nie, ale osobiście nie będę narzekał, skoro szansa na bardziej komfortowe granie na moim paździerzu wzrosła, a ULTRA czy HIGH to i tak w W3 zobaczę jak świnia niebo ;-). Osobiście, ja lordpilot wybaczam cięcia w grafice :D

ps. Nie powiem też, że dziwi mnie, że w identycznej sytuacji (downgrade w Watch Dogs) na UBI wylewano kubły pomyj, a w wypadku CDP trwa "obrona Częstochowy" i ludziom brakuje dystansu i trzeźwego spojrzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 10:13, Lordpilot napisał:

ps. Nie powiem też, że dziwi mnie, że w identycznej sytuacji (downgrade w Watch Dogs)
na UBI wylewano kubły pomyj, a w wypadku CDP trwa "obrona Częstochowy" i ludziom brakuje
dystansu i trzeźwego spojrzenia ;-)


Ubi sobie nagrabiło już wcześniej, a Obrona Częstochowy jak to ładnie nazwałeś, jest naszym narodowym obowiązkiem :) I jestem pewien, że w przypadku Wieśka, downgrade nie będzie aż tak duży jak w przypadku Psów. Ja owszem widzę, że graficznie jest nieco gorzej w porównaniu z pierwszymi materiałami (kiedy to gra z hairworksem cięła się na Tiatanie), ale nadal jest to wysoki poziom.

EDIT: I doprawdy nie rozumiem ludzi, którzy analizując najnowszy gameplay narzekają na brak cieni rzucanych przez trawę :) Mnie wystarczy, że większe obiekty (krzewy, drzewa, głazy) rzucają. Nie kupuję gier, żeby zwracać uwagę na takie pierdółki. Bo liczy się fabuła i przyjemność z gry. Ależ ja mam zdrowie podejście do gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2015 o 19:21, Budo napisał:

Kilka ciekawych informacji tam jest, np. nie będzie respawnu potworów, albo będzie ograniczony.
To jest świetna wiadomość, bo wieczne respawnowanie endriag w dwójce doprowadzało mnie
do szewskiej pasji i skutecznie zniechęcało do eksploracji lasu i okolic bindugi, mojej
ulubionej lokacji.

Na pewno graliśmy w tę samą grę? ;) W2 to nie Diablo, bieganie poza osadą to nie przedzieranie się przez hordy wrogów. Wcale nie ma ich tak dużo, by utrudniały esksplorację, a już na pewno nie po tym, jak się wykona zadanie na ich wytępienie. Zresztą mapy w grze są małe i ograniczone (to największa wada Wiedźmina...), że za dużo do zwiedzania i tak nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy ma inny próg tolerancji. Respawny były i wracając z questa i potem biorąc następnego trzeba było wycinać coraz to nowe "generacje" endriag z tych samych miejsc, a mi się po prostu nie chciało i strasznie mnie to nudziło. Także brak respawnu to dla mnie dobre wieści. Do diablo to ja nie podchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że fanów Wiedźmina można na tym forum policzyć na palcach emerytowanego drwala. Ale co się dziwić od 3 lat na tym forum obserwuje się tylko tendencję zniżkową czy to w ilości postów czy ich jakości. Ale ja nie o tym.

Jak by ktoś chciał to daję tylko do wiadomości że pojawiło się nowe video na YT od IGN oraz na ich stronie.

https://www.youtube.com/watch?v=McI_PbjqWsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tu sporo fanów Wiedźmina czekających na premierę "trójki" :D Być możę grają teraz w PoE i czekają na 19 maja :D
Albo na to, żeby pojawiła się wreszcie jakaś zakładka na cdp.pl z info o zamowieniu kolekcjonerki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 21:51, sylwasss napisał:

Widzę że fanów Wiedźmina można na tym forum policzyć na palcach emerytowanego drwala. /.../

Mylisz się i to bardzo. Fanów jest dosyć, ale fani czekają na premierę i nie podniecają się kolejnymi plotkami. Zwiastunów też było już dosyć to i o czym tu pisać? Może o wymaganiach? Też już było. Przesunięcie premiery? Było. Jeszcze parę takich rzeczy mógłbym wymienić, ale po co? Wyjdzie Wiedźmin, to i dyskusja będzie, teraz nie ma co strzępić języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, mam wrażenie, że hype jest już przesadzony. Wszędzie ten Wiedźmin. Nie watpię, że to dobra gra będzie... ale lepiej chyba miło się rozczarować, niż poważnie zawieźć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hype przesadzony? To się okaże, ale zobaczysz co się zacznie w maju, tydzień przed i po premierze. Wiedźmin będzie dosłownie wszędzie, nawet w mainstreamowych mediach (zarówno ogólnopolskich jak i tych biznesowych). Teraz mamy do czynienia z klasyczną ciszą przed burzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest cisza, to...
Ja tam szczerze mam o tym dość. Wiedźmin 3 zajmie 50GB na dysku! Wow, GTA V zajmuje 55. Mapa z Wiedźmina 3! Wow, mapa jak mapa. Wiedźmin poluje na wywerne! Łał, no fajnie, chyba od tego jest Wiedźmin. Mam preordera, ale szczerze to rzygam już tymi medialnymi zagrywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 13:39, Kirabaxior napisał:

/.../. Mam preordera, ale szczerze to rzygam już tymi medialnymi zagrywkami.

Wiesz, chyba większość ludzi ma podobne odczucia.
Przekonanych do Wiedźmina już przekonywać nie potrzeba, a na niezdecydowanych podziałają dopiero pozytywne opinie tych, którzy grę kupią.
Ale taka jest reklama, przy czym dla mnie ta "zindywidualizowana" reklama jawi się jako czysty idiotyzm. Posłużę się przykładem: kilka, może kilkanaście dni temu poszukiwałem monitora (do zapasowego komputera, bo to w nim mi monitor wysiadł), znalazłem taki, który mi odpowiadał, zamówiłem w sklepie internetowym, monitor został dostarczony, zainstalowałem, wszystko działa i na tym powinien być koniec. Ale nie, teraz wyświetlają mi się reklamy monitorów. I to ma być zindywidualizowana reklama? Wiedźmina 3 już zamówiłem, ale reklamy Wiedźmina pojawiają się nadal. Tylko po co? Po to, żeby Wiedźmin znudził mi się zanim w niego zagram? Ostatnia dobra reklama, jaka pamiętam, to plakat z napisem: "To nieprawda, ze mężczyźni myślą tylko o jednym", a w rogu plakatu, skromnie, DWIE butelki piwa. Na moje szczęście nie zamówiłem tych dwóch piw przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Marketingowcy w tych firmach posługują się chyba przestarzałymi metodami. Ja tam wierzę, że Wiesiek to dobra gra będzie. Ale dajcie mi chociaż chwilę by się nią pojarać. Mówią, że najciekawsze jest to, co niedostępne. Oczekiwanie na Mafię 3, na GTA V na PC, a gdy dochodzi do premiery to gramy, no bo tyle się na to czekało.
Rockstar to w ogóle są mistrzowie. Od 3 lat wydają tą samą grę, na stare konsole, na nowe, teraz odkładają naokrągło premierę na PC. Żadnych gameplayów, zaledwie jeden trailer i kilka screenów. Twórcy Wiedźmina robią konferencję, tysiące podrasowanych skrinów, tona gameplayu(mam wrażenie że widziałem już z pół gry). A teraz jeszcze filmik z pierwszych 15 minut. Nie wiem jak reszcie, ale mi to się wiąże z tym, że już nie czekam tak bardzo na samo odpalenie tego tytułu. Pierwsze 15 minut ma Ci podnieść serce aż do gardła, tymczasem pokazują to w necie dla wszystkich.
Ponoć nie ważne co się mówi, grunt, by mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno zapominać, że oni tego nie robią dla graczy czy mediów, tylko dla inwestorów. To oni muszą spać spokojnie, bez choćby cienia jakiś wątpliwości, że przepuszczają swoje pieniądze w błoto. RED-zi są spółką akcyjną, i hajs musi się zgadzać. Tu nie chodzi o podjaranych graczy, tylko o to, aby cena za akcję wzrosła o 0,1%. Inne frmy nie stosują aż takich praktyk, bo nie muszą samodzielnie utrzymywać się na powierzchni. RED-zi czy nawet CI Games muszą jakoś przyciągnąć nowych inwestorów oraz zatrzymać starych, stąd w okresie premiery aż tyle tego. Zresztą nikt nam nie każe tego oglądać. Newsów jest mnóstwo, ale można je zwyczajnie ignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapowiedziano dwa płane rozszerzenia do gry. Więcej info tutaj: http://thewitcher.com/news/view/990
Jak dla mnie genialny ruch. Popierdółki dadzą za darmo, a prawdziwe, wielogodzinne rozszerzenia, będą płatne. Już w pierwszej części chciałem zostawić trochę złota RED-om, tak samo w dwójce, więc jak najbardziej cieszę się z takiego ruchu producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się