Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2015 o 15:39, Shinigami napisał:

Co mówicie? Szykuje się kolejne epickie 50 MB?


Mam nadzieję, że mają już nieco więcej doświadczenia :) Poza tym to raczej zabezpieczenie antypirackie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam, czy ta gra zadziała na laptopie z Core i7 4710HQ i GF 850M :( 12GB Ramu mam, więc to akurat nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 16:10, lis_23 napisał:

Screeny od Ividii - niestety, nie wygląda to zachęcająco ...


Tragicznie bym powiedział, proponuje anulować zamówienia, nakład spalić a screeny zakopać... czy jakoś tak. Największe rozczarowanie tego eonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie są po prostu przybliżenia? Na zbliżeniach każda gra będzie wyglądać źle ;D

@Shinigami
Cóż, trzeba zdążyć przed innymi :D O pólnocy lecę odebrać EK i będę od razu instalował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z ciekawości- gdzie o północy odbierzesz EK? :p
Co do screenów- mnie na filmikach denerwowała ciągle kołysząca się w jednostajnym rytmie trawa ale czy serio podczas wykonywania zadań zwróciłbym na to uwagę? Wątpię. Jeśli zrobią interesującą fabułę, która naprawdę zainteresuje gracza to mogliby tego Wiedźmina zrobić w stylistyce Minecrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 16:49, Radekl2 napisał:

Tak tylko z ciekawości- gdzie o północy odbierzesz EK? :p


W paczkomacie oczywiście ;) po północy mają przyjśc kody odblokowujące skrytki :D mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2015 o 16:19, Shinigami napisał:

Tragicznie bym powiedział, proponuje anulować zamówienia, nakład spalić a screeny zakopać...
czy jakoś tak. Największe rozczarowanie tego eonu.

Sarkazm zbędny, swoją kopię EK już dawno opłaciłem.
Fakt faktem jednak, że wiele z tych efektów nie ma w finalnej wersji gry:

https://www.youtube.com/watch?v=3SpPqXdzl7g

możliwe jeszcze, że:

a: nie pokazano nam gry w pełnej krasie ( choć w CDA po 20h rozgrywki piszą, że DA I ma lepsze efekty cząsteczkowe )

b: jakieś dodatkowe ustawienia dojdą w patchu / patchach ( coś poza ubersamplingiem )

c: mody przywrócą kilka rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może po prostu ścięli część efektów, żeby wersja pecetowa (w ustawieniach Ultra) aż tak bardzo nie różniła się od konsolowej? Cięzko w tej chwili wyrokować, zobaczymy po premierze. Zresztą, ja się będę cieszył jeśli na Wysokich będę się cieszył płynną grą ;)
Mimo, że kartę graficzną mam dość mocną, to choćby w takim GTA5 nie radzi sobie z MSAA x4 i resztą na Ultra jak wjadę między drzewa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 17:09, pawbuk napisał:

Być może po prostu ścięli część efektów, żeby wersja pecetowa (w ustawieniach Ultra)
aż tak bardzo nie różniła się od konsolowej?


Zapewne tak było, co źle o nich świadczy. Chyba już zapomnieli, że zaczynali na PC i powinni graczom PC towym dać coś więcej, bez baczenia na to, że się konsolowcy obrażą.
Nie obrażam tu konsolowców, gdyż sam jestem jednym z nich 9 PS3 i PS4 ) ale, niestety, tzw. " nowa generacja " nadal blokuje rozwój graficzny, podobnie jak i poprzednia.

Dnia 05.05.2015 o 17:09, pawbuk napisał:

Mimo, że kartę graficzną mam dość mocną, to choćby w takim GTA5 nie radzi sobie z MSAA
x4 i resztą na Ultra jak wjadę między drzewa ;D


Hmmm ... ja, na razie nie mam żadnych problemów z GTA V - wszystko na maxa ( prócz teselacji, którą sobie darowałem i lepszych tekstur podczas lotu ) i jest ok, sprawdzałem chyba nawet MSAAx4 - ale je jeszcze nie byłem wśród drzew, teraz jestem na pustyni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 17:17, lis_23 napisał:

Zapewne tak było, co źle o nich świadczy. Chyba już zapomnieli, że zaczynali na PC i
powinni graczom PC towym dać coś więcej, bez baczenia na to, że się konsolowcy obrażą.
Nie obrażam tu konsolowców, gdyż sam jestem jednym z nich 9 PS3 i PS4 ) ale, niestety,
tzw. " nowa generacja " nadal blokuje rozwój graficzny, podobnie jak i poprzednia.

A potem PCtowcy zobaczyliby wymagania, zobaczyliby, że ich GF980 nie uruchamia gry na Ultra w 60FPS i powstałby płacz, że CDPR nie potrafi optymalizować gier. Come on, nie zwalajmy tu winy na konsole, gdy w praktycznie każdym temacie pod wymaganiami są płacze, że za wysokie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 17:27, Henrar napisał:

A potem PCtowcy zobaczyliby wymagania, zobaczyliby, że ich GF980 nie uruchamia gry na
Ultra w 60FPS i powstałby płacz, że CDPR nie potrafi optymalizować gier. Come on, nie
zwalajmy tu winy na konsole, gdy w praktycznie każdym temacie pod wymaganiami są płacze,
że za wysokie są.


A niech by sobie był płacz.
Co to za różnica, czy płacze są o to, że gracze PC towi nie mogą uruchomić gry na ultra, czy o to, że konsole blokują rozwój graficzny w grach? Niezadowoleni będą zawsze i wszędzie.
Pomimo tego, że sam chciałbym grać na ultra to uważam, że ultra to powinno być na prawdę ultra i nie tylko z nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 17:17, lis_23 napisał:

Zapewne tak było, co źle o nich świadczy. Chyba już zapomnieli, że zaczynali na PC i
powinni graczom PC towym dać coś więcej, bez baczenia na to, że się konsolowcy obrażą.


Tak jak pisze Henrar, powstałby płacz wśród konsolowców, że na pecetach gra jest znacznie ładniejsza, a pecetowcy by podnieśli lament, że gra na Bardzo wysokich tylko na Titanie hula, a w Ultra żadna grafika jej nie odpali :D

Dnia 05.05.2015 o 17:17, lis_23 napisał:

Hmmm ... ja, na razie nie mam żadnych problemów z GTA V - wszystko na maxa ( prócz teselacji,
którą sobie darowałem i lepszych tekstur podczas lotu ) i jest ok, sprawdzałem chyba
nawet MSAAx4 - ale je jeszcze nie byłem wśród drzew, teraz jestem na pustyni ;)


Masz nieco lepszą kartę od mojej, ale u mnie przy praktycznie wszystkim na Ultra (bez TXAA, z MSAA x4) animacja spada do 25 kl/s jak wjadę między drzewa. W mieście spokojnie jest ok 40 kl/s. Roślinność pożera niesamowicie zasoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby ktoś nie obrabował tych skrytek jak tam takie cenne kolekcjonerki będą :p
No nic tylko wam zazdrościć takie zaufania do CDP :) Moją jedyną kolekcjonerką w życiu jest AC:B- nie żałuję, bo gra im się udała, co do Wiedźmina nie mam takiej pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.05.2015 o 17:40, pawbuk napisał:



Tak jak pisze Henrar, powstałby płacz wśród konsolowców, że na pecetach gra jest znacznie
ładniejsza, a pecetowcy by podnieśli lament, że gra na Bardzo wysokich tylko na Titanie
hula, a w Ultra żadna grafika jej nie odpali :D

Moim zdaniem, konsolowcy powinni sobie zdawać sprawę, że PC jest znacznie mocniejszy od PS4 i XONE i sztuczne zacieranie granic poprzez obniżanie jakości gier na PC, dostosowując je do konsol to zwykłe oszustwo. Jak pisałem, ultra to powinno być ultra nie tylko z nazwy.

Dnia 05.05.2015 o 17:40, pawbuk napisał:



Masz nieco lepszą kartę od mojej, ale u mnie przy praktycznie wszystkim na Ultra (bez
TXAA, z MSAA x4) animacja spada do 25 kl/s jak wjadę między drzewa. W mieście spokojnie
jest ok 40 kl/s. Roślinność pożera niesamowicie zasoby ;)

Nie wiem, czy te pół GB pamięci VRAM robi taką różnicę? Może i tak. Mam też lepszy CPU i trochę więcej pamięci RAM. Gram z FXAA, MSAAx4 i TXAA i jak na razie, nie mam jakiś spadków wydajności - choć od razu przyznam, że nie sprawdzam ilości kl/ s ale chyba jest nieźle, skoro kolega grający na konsoli uznał, ze u mnie gra jest a płynna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 będzie korzystał z GOG Galaxy? Czyli gra będzie musiała być przypisana do jednego konta na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 17:49, Paoro napisał:

Miało nie być zabezpieczeń! A jednak są hehe także marketing pełną gębą CDP :D

DRM formalnego nie ma. Nie ma się co im dziwić, chcą maksymalnie wyciągnąć liczbę sprzedanych egzemplarzy, bo od tego zalezy dalsza strategia marketingowa. Myślę, że ten plik będzie ważył najwyżej kilkanaście mega, więc nie ma tragedii. Zresztą dalsze edycje będą pozbawione przymusu ściągania tego pliku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczyna się stream:

http://www.twitch.tv/gogcom

Może rozwieją wasze wątpliwości, kto wie. Bo to, że gra zaliczyła cięcia wiadomo już od jakiegoś czasu :P

@Ecko09

Galaxy to opcjonalny klient, zresztą zadaj sobie trochę trudu odpal stronę jemu poświęconą i masz wszystko jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się