Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2015 o 12:11, lis_23 napisał:


>
> Assassin3 - Ja mam w planach złożenie podobnego sprzętu z tym, że mam mieć
i7
> 4790K i parę innych elementów różnych, ale też z GTX 970. Powiem ci, że kupowanie
modelu
> najwyższego to strata gotówki. Nic ci nie da a kosztuje on 1500 zł. Nie wiem dokładnie

> jaki będziesz miał sprzęt, ale bez problemu Wiedźmin 3 pójdzie na najwyższych możliwych

> ustawieniach. Nie znam gry, która by zajeździła i7 i GTX''a z najwyższej półki teraz

> i pewnie w przyszłości tego nie doczekam. No chyba, że będzie totalnie zła optymalizacja.

> Wtedy to nawet NASA sobie nie poradzi :)
>
Ja bym jednak poczekał na 980 TI. Sam miałem kupować 970 a wtedy było jeszcze mówione,
że ma ona 4GB VRAM. Teraz już wiadomo, że nie, a jak pisałem, robi to różnice w wielu
gtach i jednak się cieszę, że nie brałem 970 tki.

z 4GB Vram wykorzystuje gry na rodzielczosciach powyzej 1920x1080 wiec mi to bez roznicy jak gram na 1920 x1080 chodzi mi o to ze wymienie sobie na ta 980 TI by miec karte juz na lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:29, pawbuk napisał:

Zawsze możesz klucz na Batmana komuś oddać :D Ja bym chętnie przygarnął, tylko już grę
kupiłem :D Jak kupowałem swojego GTX970, to załapałem się na AC Unity - kluczyk na W3
i tak by mi się nie przydał, bo EK zamawiałem ;)
Do premiery już niecałe 2 tygodnie, kluczowy okres w zachęcaniu do zakupu. Czekam na
koniec embarga na recenzje, chętnie się dowiem czy nie wywaliłem 400 zł w błoto :D


Mógłbym oddać, ale prawdopodobnie za ten kluczyk Wieśka 3 w tym momencie mógłbym dostać trochę kaski :) (Jeśli oczywiście bym się targował o złotówki a nie oddawał za darmo). Hm.. z tego co widziałem jeszcze po sklepach, to nadal dają AC U do tego GTX''a. Nawet za darmo bym nie wziął. AC mi się totalnie znudził a nie wiem, czy nawet ten GTX by sobie poradził z taką optymalizacją :D Też mam EK i dlatego koło tego klucza chodzę obojętnie. No i jeszcze ten rabat z pre-ordera hmm :) Wiesz, nawet jeśli gra okaże się rozczarowaniem jak W2, to zawsze mogę opchnąć kluczyk i rabat. Będzie tam jakiś zwrot poniesionych kosztów :)

@Assassin3 - Bez problemu powinien sobie poradzić na najwyższych detalach. Oczywiście nadal nie wiem, czy opisane rekomendowane wymagania rzeczywiście sobie poradzą i czy są wiarygodne. Recenzje gry z pewnością odpowiedzą na nasze pytania. Ale nawet jeśli nie, to przecież masz dużo nadwyżki mocy zarówno w procesorze jak i w grafice. Nie ma się czego obawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:46, Assassin3 napisał:

pawbuk na jakich ustawieniach graficznych zakladasz grac w wiedźmina ?


Celuje w wysokie lub bardzo wysokie ;) Pewnie będę chciał znaleźć kompromis między jakością grafiki, a płynnością animacji. 60 kl/s nie potrzebuję, ale pewnie z 40 - 50 kl/s by się przydało ;)
Wszystko będzie zależało od optymalizacji, w tej chwili cięzko coś powiedzieć. Zawsze można też pomyśleć o podkręceniu GTX970, dzięki czemu strata do GTX980 znacznie się zmniejszy ;)
Nie wiem też jak gra będzie wykorzystywała procesor i pamięć operacyjną - np w GTA5 wyraźnie widać, że karta graficzna osiąga już maksimum swoich możliwości, przez co wykres procesorów jest splaszczony:

http://pclab.pl/art57777-24.html

W Wiedźminie 3 może być podobnie i procesor nie będzie miał aż tak dużego znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 12:36, Assassin3 napisał:

>
z 4GB Vram wykorzystuje gry na rodzielczosciach powyzej 1920x1080 wiec mi to bez roznicy
jak gram na 1920 x1080 chodzi mi o to ze wymienie sobie na ta 980 TI by miec karte juz
na lata ;)


Oj, nie prawda. GTA V bierze mi ponad 3,5 GB w 1080x1920p, podobnie zmodowany Skyrim, Unity też lepiej sobie radzi gdy jest więcej VRAM. Wcześniej miałem GTX 780 OC z 3GB VRAM i przy zmodowanym Skyrimie miałem taką linię, która szła przede mną i doczytywały się tekstury, obecnie nawet z teksturami 4K czegoś takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 13:28, lis_23 napisał:


> >
> z 4GB Vram wykorzystuje gry na rodzielczosciach powyzej 1920x1080 wiec mi to bez
roznicy
> jak gram na 1920 x1080 chodzi mi o to ze wymienie sobie na ta 980 TI by miec karte
juz
> na lata ;)

Oj, nie prawda. GTA V bierze mi ponad 3,5 GB w 1080x1920p, podobnie zmodowany Skyrim,
Unity też lepiej sobie radzi gdy jest więcej VRAM. Wcześniej miałem GTX 780 OC z 3GB
VRAM i przy zmodowanym Skyrimie miałem taką linię, która szła przede mną i doczytywały
się tekstury, obecnie nawet z teksturami 4K czegoś takiego nie ma.

a tam :P trudno nie oplaca mi sie wymieniac juz na 980 gtx poczekam na 980 ti pewnie na wakacje go wypuszcza lub na wrzesien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie newsy:
1. Przed premierą grę będzie można niemal w całości pobrać z GOGa.
2. W grze zabraknie kościanego pokera. Zamiast tego będzie karciany gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 10:59, Paoro napisał:

Po pierwsze Wiesiek walczył tylko w lekkiej zbroi, bo płytowa krępowałaby jego ruchy
w walce, to dlatego by tego nie założył, a nie dlatego, że mu się ona nie podoba, itp.


Taki był sens mojej wypowiedzi. ;) Sam trening wiedźmina polegał na tym, żeby zadawać obrażenia końcówką miecza i szybko zrobić unik. ;) Dla mnie ta cięzka zbroja jest ukłonem dla zachodnich graczy, którzy nie znają książek. Po prostu danie im takiej możliwości. Nie wiem jak mi sie spodoba to rozwiązanie, nie będe wyrokował dopóki nie zagram. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 13:35, Kraju napisał:

Dwa szybkie newsy:
1. Przed premierą grę będzie można niemal w całości pobrać z GOGa.
2. W grze zabraknie kościanego pokera. Zamiast tego będzie karciany gwint.


Nie ważne co, ważne, żeby jakaś gra w karty była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 14:01, lis_23 napisał:

wychodzi na to, że nie warto mieć wypasionego PC, gdyż gra na konsoli za 1600 - 1800
zł wygląda dokładnie tak samo ... strzał w stopę.


Decydować będa detale na zbliżeniach: jakość tekstur, refleksy, teselacja, AA, jakość cieni. Pamiętaj tez, że YT to spora konwersja, więc jakość finalna będzie zupełnie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:49, Assassin3 napisał:

mam ps4 dla exnclusive ale grafa duzo slabsza niz na pc w wielu grach jak zauwazam ,
chociazby gta 5 :P

Dużo słabsza? Srr, ale nie ma wielkiej różnicy w V pomiędzy PC a PS4. Wiedźmin na PS4 to wysokie ustawienia więc to też nie jest jakaś kolosalna różnica. Przesadzasz chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 14:08, Kraju napisał:

Decydować będa detale na zbliżeniach: jakość tekstur, refleksy, teselacja, AA, jakość
cieni. Pamiętaj tez, że YT to spora konwersja, więc jakość finalna będzie zupełnie inna.


edit./ Chodziło mi oczywiście o kompresję.

PS. Poprawiam, bo to dość głupi błąd. Sry za mały spam.

Damianuss1
Widziałeś grę na PC? Różnica jest ogromna. Już same tekstury w wysokiej rozdzielczości sprawiają, że gra jest ładniejsza, a nie mówię już o wszystkich możliwościach DX11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 14:24, Kraju napisał:

> Decydować będa detale na zbliżeniach: jakość tekstur, refleksy, teselacja, AA, jakość

> cieni. Pamiętaj tez, że YT to spora konwersja, więc jakość finalna będzie zupełnie
inna.

edit./ Chodziło mi oczywiście o kompresję.

PS. Poprawiam, bo to dość głupi błąd. Sry za mały spam.

Damianuss1
Widziałeś grę na PC? Różnica jest ogromna. Już same tekstury w wysokiej rozdzielczości
sprawiają, że gra jest ładniejsza, a nie mówię już o wszystkich możliwościach DX11.

tak tylko nie kazdy ma 970 gtx i 980 by tak grać prawda jest taka ze wiekszosc ludzi bedzie grala na nisko srednich lub srednich ;p a na ps4 ladnie to wyglada w tych 30 fps ;p dlatego duza czesc ludzi co nie maja kasy na kupowanie pecetow za 4 - 6 k decyduja sie na konsole jak np moi znajomi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo dobrze, jedyną różnicą między ps4 a pc to będą dodatkowe efekty nvidii, obawaiałem się że będzie spora różnica miedzy ps4 a pc, ale wygląda to bardzo fajnie i cieszę się, że wząłem na ps4- jak się uda to za jakiś czas sprzęt zmienę i przetestuję wersję pc. Dzięki za filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 14:30, Assassin3 napisał:

tak tylko nie kazdy ma 970 gtx i 980 by tak grać prawda jest taka ze wiekszosc ludzi
bedzie grala na nisko srednich lub srednich ;p a na ps4 ladnie to wyglada w tych 30 fps
;p dlatego duza czesc ludzi co nie maja kasy na kupowanie pecetow za 4 - 6 k decyduja
sie na konsole jak np moi znajomi ;p


Po to są konsole, aby komfortowo grać w 1080/900p w 60/30 fps-ach. Po prostu pisanie, że między różnicą PC-tową a konsolową nie ma różnicy jest błędna, bo jest kolosalna. Sam mam średniego PC-ta, i w GTA V gram na średnich teksturach (w W3 będę grał na wysokich), ale całą resztę mam niemal na maksymalnych i różnica między wersjami jest widoczna gołym okiem (mam też wersję na XBO). Na zbliżeniach, z racji tekstur, jest trochę gorzej, ale zawsze są plusy jak i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:32, Assassin3 napisał:

czyli ten i7 i 970 gtx wystarcza mi na wiedźmina 3 na very high ?

Lajtowo ci wystarczą na GTX 970 będziesz miał jakieś 10 fpsów mniej niż na 980 czyli jak 980 ultra masz 60 fpsów to na ultra 970 będzie 50 fpsów około.

wymienie sobie na ta 980 TI by miec karte juz na lata ;)
970 starczy ci lajtowo do końca tej genercji pewnie, nie wiem po co inwestować w kartę która będzie kosztować pare tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się