Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2015 o 13:35, pawbuk napisał:

To jak to jest? Żeby pograć trzeba będzie coś ściągnąć (jakiś pliczek), czy nie?


Widocznie na PC tak, na konsole nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 00:46, Accid napisał:

http://imgur.com/a/K3uFC#QcOH0nT
Jak to skomentować Panowie?

Porównywanie wczesnych bulidów do finalnej wersji gry jest wielkim nieporozumieniem. Do tego, jeśli ktoś myślał, że tak gra będzie wyglądała na konsoli albo średniej jakości komputerze musiał być mocno naiwny...
Ostatnio oczarowały mnie screenschoty z Batltefronta, jednak nie mam złudzeń, że gra będzie wyglądała aż tak dobrze.
Moim zdanie tego typu porównywanie to głównie zwykły internetowy hejt. Wiedźmin 3, z tego co wiem, i tak jest jedną z ładniejszych gier, a na pewno wśród gier cRPG. Ważne aby gra nie zawiodła pod innymi względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 00:46, Accid napisał:

http://imgur.com/a/K3uFC#QcOH0nT
Jak to skomentować Panowie?


Bardzo prosto- prasowe gameplaye, albo streamy były grane na niższych ustawieniach, po to, żeby premiera zrobiła jak największe wrażenie, gdy ludzie sobie włączą na ultra. Gameplay trailery za to były robione na maksymalnych ustawieniach. Reszta gameplayów była z konsol, więc wiadomo, że grafika słabsza.

Ale nie, lepiej węszyć spiseq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logika graczy:

"Nie było downgrade''u graficznego" - "Chcemy dowodów, dajcie screeny!"

Jakiś youtuber napisze artykuł:
"Patrzcie, to są ustawienia ultra!" - "Wierzymy na słowo, CDPR to kłamcy!"

Ja nie mówię, że gracze tu nie mają racji, ale na litość boską, niech poczekają do premiery, odpalą gę na swoich blaszakach na ultra i wtedy można robić słuszny hejt. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie sieje hejtu, chciałem sprawdzić co o tym sądzicie. Dla mnie to było wiadome, że nie będzie to wyglądać jak na pierwszych screenach z gameplay''i,ale za złe im tego nie mam. Wszystkim trzeba się dzielić tym bardziej, że chyba nikt tu nie wrzucal tego :) z W3 może być jak z G3.zbyt zabugowany by był arcydziełem, ale po paru patchach, modach i fixach wszystko będzie piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, źle się wyraziłem. ;) Nie twierdze, że ty to robisz, tylko twórcy takich artykułów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba będzie samemu zobaczyć jak W3 wygląda w ruchu, na przynajmniej wysokich ustawieniach graficznych, bo screeny nie oddadzą wszystkiego :) Zostało 9 dni do premiery, już niedługo sami się przekonamy. Jeśli się nie mylę, to za 2 dni mija embargo na receznje, może będzie tam powiedziane nieco więcej na temat grafiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info o embargu do jutra? Mile mnie zaskoczyłeś teraz ! Gdzie powinniśmy spodziewać się najszybszej recenzji? Wyczuwam stronkę cdaction.pl.. Zawsze byli co do produkcji cdp pierwsi z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2015 o 01:15, EylembertTigg napisał:

Porównywanie wczesnych bulidów do finalnej wersji gry jest wielkim nieporozumieniem.
Do tego, jeśli ktoś myślał, że tak gra będzie wyglądała na konsoli albo średniej jakości
komputerze musiał być mocno naiwny...


Niestety, ale z tego co ostatnio pokazywali to gra nie będzie tak wyglądać nawet na najdroższym PC w jakości ultra.
Bubo - filmiki, które od jakiegoś czasu krążą po YT są, podobno, w jakości ultra i, niestety, dla mnie, gra wygląda prawie tak, jak na gameplayu z PS4.
Im nowsze filmiki, tym gorzej wygląda oprawa graficzna gry - okropna, kiczowata kolorystyka, słaby zasięg widzenia i brak różnych filtrów i efektów cząsteczkowych.
Ja nie skreślam gry po tych filmikach i gameplayach, czekam na swoją EK, ale z dnia na dzień mój entuzjazm słabnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie. Co wy macie z tą grafiką. Grafika powinna być na ostatnim miejscu jeśli chodzi o kryterium oceniania gry. Czyli jak gra nie ma kilku ustawień graficznych, ma kilka pikseli to jest niezdatna do grania? Gra ma mieć wciągającą fabułę i klimat. Bez tego to nawet największe

Spoiler

gówno

, niezależnie od charakteryzacji nie będzie nigdy stokrotką.
Co do samej gry. Zauważyliście, że EK na Xklocka ma najbogatszą zawartość? Jako jedyna ma 2 talie do gry Gwint (chyba się tak nazywa) i płócienną mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Redzi i MS wzajemnie sobie przy Wieśku 3 miziają to i owo w zamian za pieniądze. Tak jak Bungie mizia Sony dając na PS4 exclusivy (czy to czasowe czy też nie) w Destiny. HAJS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:11, Karanthir666 napisał:

Boże, ludzie. Co wy macie z tą grafiką. Grafika powinna być na ostatnim miejscu jeśli
chodzi o kryterium oceniania gry. Czyli jak gra nie ma kilku ustawień graficznych, ma
kilka pikseli to jest niezdatna do grania? Gra ma mieć wciągającą fabułę i klimat.


Sorry, ale to jest stała propaganda fanów RPG: grafika się nie liczy, może być taka, jak przed dwudziestoma laty.
Błąd - moim zdaniem, grafika w grach z otwartym światem powinna być bardzo ważna, o wiele ważniejsza, niż w korytarzowej strzelance. RPG to przede wszystkim eksploracja, a myślę, że większość graczy lubi eksplorować ładny świat, więc grafika jest istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:20, lis_23 napisał:

Sorry, ale to jest stała propaganda fanów RPG: grafika się nie liczy, może być taka,
jak przed dwudziestoma laty.
Błąd - moim zdaniem, grafika w grach z otwartym światem powinna być bardzo ważna, o wiele
ważniejsza, niż w korytarzowej strzelance. RPG to przede wszystkim eksploracja, a myślę,
że większość graczy lubi eksplorować ładny świat, więc grafika jest istotna.

cRPG to przede wszystkim dobre dialogi i fabuła, a nie grafika. Weźmy np. takiego Gothica. W 2001 r. było wiele ładniejszych gier. A mimo to, okazał się jedną lepszych cRPG. Więc twój argument o grafice jest naciągany. Po prostu dzisiejsze pokolenie zostało wychowane na ładnej grafice, krótkich grach i tak prostych, że małpa by je ukończyła. I jak coś się wyłamuje z tego schematu to już podnoszą się lamenty i zawodzenia. Że gra za brzydka, trudna, za długa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2015 o 14:26, Karanthir666 napisał:

cRPG to przede wszystkim dobre dialogi i fabuła, a nie grafika. Weźmy np. takiego Gothica.
W 2001 r. było wiele ładniejszych gier. A mimo to, okazał się jedną lepszych cRPG. Więc
twój argument o grafice jest naciągany. Po prostu dzisiejsze pokolenie zostało wychowane
na ładnej grafice, krótkich grach i tak prostych, że małpa by je ukończyła. I jak coś
się wyłamuje z tego schematu to już podnoszą się lamenty i zawodzenia. Że gra za brzydka,
trudna, za długa itd.


Gram od początku lat 90 - tych ( oczywiście, nie na PC, tylko na różnych konsolach ), więc nie zaliczam się do " dzisiejszego pokolenia " ;)
Zawsze ceniłem sobie dobrą grafikę, niezależnie od gatunku gry i uważam, że RPG zasługuje właśnie na jak najlepszą oprawę audiowizualną. W FPS ach gracz nie ma za wiele czasu na podziwianie wodotrysków graficznych, co innego RPG, gdzie eksploracja to duża część gameplaya. Gdyby grafika była nieważna, to nie powstawałyby mody graficzne i ENB, a większość z nich powstaje właśnie do gier RPG i sandbooxów.
Pierwszy Gothic był fajny, ale miał też swoje wady, które nie zmieniły się nawet po czternastu latach ( Risen 3 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:40, lis_23 napisał:

Gram od początku lat 90 - tych ( oczywiście, nie na PC, tylko na różnych konsolach ),
więc nie zaliczam się do " dzisiejszego pokolenia " ;)

A ja wcześniej, bo zacząłem przed rokiem 90. W czasach C64 i Spectruma.

Dnia 10.05.2015 o 14:40, lis_23 napisał:

Zawsze ceniłem sobie dobrą grafikę,

No i tutaj chyba się wszystko wyjaśniło. Ja grafiki sobie nie cenię. Może dlatego, że jak zaczynałem granie, to coś takiego jak grafika nie istniała.

Dnia 10.05.2015 o 14:40, lis_23 napisał:

Pierwszy Gothic był fajny, ale miał też swoje wady, które nie zmieniły się nawet po czternastu
latach ( Risen 3 ).

Ale my tutaj rozmawiamy o grafice w grach, a nie o wadach i zaletach gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lis_23 - Nie masz co tłumaczyć kolesiowi, bo do niego nie dotrze jak to grafika w grach nawet cRPG jest bardzo ważna. Skoro nawet nie wie, że w 2001 grafika w Gothic 1 była uważan za jedną z ładniejszych biorąc pod uwagę otwartość świata.

Druga sprawa żaden z filmików Ultra ustawienia nie jest tak naprawdę ultra gdyż są one na Buildzie z wyciętym Physx(futra, chmury, mgiełka itp.) są wył. Ci co byłi na pokazie i mieli pozwolenie od CDPR gadali wprost - wydzieli Ultra +Physx i zgadza się to CDPR gadał od początku ->nie ma mowy by pojedyńczy GTX 980 na 1080p by to pociągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2015 o 15:55, Numenpl napisał:


Druga sprawa żaden z filmików Ultra ustawienia nie jest tak naprawdę ultra gdyż są one
na Buildzie z wyciętym Physx(futra, chmury, mgiełka itp.) są wył. Ci co byłi na pokazie
i mieli pozwolenie od CDPR gadali wprost - wydzieli Ultra +Physx i zgadza się to CDPR
gadał od początku ->nie ma mowy by pojedyńczy GTX 980 na 1080p by to pociągnął.

Podobno futra mieli ale wyłączyli, bo program do nagrywania filmików bardzo mulił.
Na tych futrach mi nie zależy ale mam nadzieję, że do innych efektów Physx 980 wystarczy.

Osobiście nie narzekałbym że grafika w W3 wyglądałaby jak w W2, gdyby CDP RED od dwóch lat nie mamił nas tymi filmikami i nie mówił, że to ma być " next gen ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2015 o 15:55, Numenpl napisał:

Druga sprawa żaden z filmików Ultra ustawienia nie jest tak naprawdę ultra gdyż są one
na Buildzie z wyciętym Physx(futra, chmury, mgiełka itp.) są wył.


Czyli dla mnie byłoby to Ultra bo mam Radeona :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się