Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2015 o 15:58, lis_23 napisał:

To może jeszcze zmienić kuriera na paczkomat? Myślisz, że kurier może nie dojechać 19?


Z tego co ja wiem, to kurier może dostarczyć grę już w poniedziałek, ale do wtorku wszyscy mają ją dostać. Teoretycznie zmienić możesz, ale miej na uwadze to, że może zrobić się mały chaos, będzie jakiś błąd czy to ludzki czy techniczny i zamiast grać już we wtorek możesz być ofiarą jakiejś pomyłki. Sam chciałem zmienić na paczkomat, ale wolę nie ryzykować i zostawiam tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć, tak tłumaczą w CDP RED gorszą jakość grafiki:

" Było kilka opcji: mogliśmy stworzyć trzy buildy lub równać do najniższego wspólnego mianownika. I to właśnie zrobiliśmy. Wzięliśmy specyfikacje najsłabszego systemu, którego tu nie wskażę, by uniknąć tej dyskusji i zaczęliśmy działać. Jako prawie 250-osobowa ekipa musieliśmy stopniowo wyłączać lub tonować wiele opcji. "

Nie wiem tylko, po co aż trzy bulidy, skoro na obie konsole mogli stworzyć jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 16:44, lis_23 napisał:

Nie wiem tylko, po co aż trzy bulidy, skoro na obie konsole mogli stworzyć jeden?


Dwa na konsole, bo jedna jest mocniejsza i to znacznie od drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzy buildy:
PC - najmocniejsza platforma
PS4 - najmocniejsza konsola
XB1 - najmniejszy mianownik.

I tym tekstem to CDPR się nieco pogrążą bo wychodzi na to że cały downgrade wyszedł dlatego że cholerny XBone jest najsłabszy. I mimo downgrade nie byli w stanie zrobić by gra działała non stop w 1080p na xpudle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 16:49, Gacol08 napisał:

Po co na PC w ogóle coś opcinać? Od tego są ustawienia graficzne.

Chodzi o to by nie było za specjalnych różnic między wersjami gry, by fani danej platformy nie czuli się gorsi. I efekt jest zawsze ten sam czyli kompletne przeciwieństwo. Bo wszyscy zaczynają szukać głównego winowajcę i w tej generacji jest to cholernie proste biorąc pod uwagę architekturę konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 16:58, Numenpl napisał:

I tym tekstem to CDPR się nieco pogrążą bo wychodzi na to że cały downgrade wyszedł dlatego
że cholerny XBone jest najsłabszy. I mimo downgrade nie byli w stanie zrobić by gra działała
non stop w 1080p na xpudle.


Nie byli w stanie, bo podciągnęli grafikę pod PS4 aby działało w FHD w 30 FPS-ach. Na XBO takich standardów nie ma, dlatego uznali, że nic się nie stanie jak będzie 900p z miejscowym 1080p. Szkoda tylko, że nie przeznaczyli większej uwagi wersji PC-towej. Wystarczyło stworzyć najpierw jedną wersję, a później PC-tową oddzielić od konsolowej i pobawić się trochę grafiką i optymalizacją. Zapewne wtedy wersja PC-towa byłaby opóźniona o co najmniej pół roku, ale miałoby to większy sens niż tłumaczenie, że PC dostaje gorszą wersję przez XBO. Oczywiście głupotą byłoby opóźnianie tylko wersji PC-towej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 15:58, lis_23 napisał:

To może jeszcze zmienić kuriera na paczkomat? Myślisz, że kurier może nie dojechać 19?


Wydaje mi się, że już nie można zmienić opcji dostawy. 19 będę kurierzy dostarczali, powinni się wyrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2015 o 15:58, lis_23 napisał:

To może jeszcze zmienić kuriera na paczkomat? Myślisz, że kurier może nie dojechać 19?

Już od tygodnia nie można zmieniać sposobu dostawy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć od ok. dwóch miesięcy nie bawię się modowaniem Skyrima, gdyż mam problem z niektórymi teksturami, to nawet z tymi problemami, tekstury w 2, 4K wyglądają oszałamiająco i trochę wstyd, że Wiedźmin 3 równa raczej do gołej wersji Skyrima z 2011 r.
Choć może trochę przesadzam, bo W3 wygląda lepiej, ale ta kolorystyka, pastelowość, rozmyte tekstury, mała szczegółowość i niski zasięg widzenia trochę zniechęciły mnie do gry.
Czy Ci forumowicze, którzy odbiorą grę z paczkomatu po północy, będą mogli już wtedy zainstalować grę i zobaczyć, co i jak to na prawdę wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 17:16, Snafu napisał:

Ciekawe czy w parze z downgradem graficznym idzie downgrade w wymaganiach :D


Raczej tak. Wystarczy mieć podobnego PC-ta jak PS4 aby cieszyć się grą w wysokich ustawieniach w FHD w 30 FPS-ach. Oczywiście wtedy w grę nie wchodzą wszystkie te bajery od Nvidii. Z drugiej strony nie wiadomo jaka będzie optymalizacja na PC. Może okazać się, że taki komp nie wystarczy aby uzyskać identyczną jakość jak na konsolach.

lis_23
Po północy mija blokada, więc każdy niezależnie od wersji będzie mógł odpalić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 17:17, lis_23 napisał:

Choć może trochę przesadzam, bo W3 wygląda lepiej, ale ta kolorystyka, pastelowość, rozmyte
tekstury, mała szczegółowość i niski zasięg widzenia trochę zniechęciły mnie do gry.


Mi najbardziej szkoda zmiany tej kolorystyki na bardziej kolorową, pastelową. Ta z pierwszych pokazów wyglądała zdecydowanie bardziej urzekająco, taka lekko złotawa. Przypomina mi to trochę złoty filtr w ostatnim Deus Exie ;)
Downgrade graficzny mi aż tak nie przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 17:12, pawbuk napisał:

> To może jeszcze zmienić kuriera na paczkomat? Myślisz, że kurier może nie dojechać
19?

Wydaje mi się, że już nie można zmienić opcji dostawy. 19 będę kurierzy dostarczali,
powinni się wyrobić ;)


Oficjalne info ze strony sklepu gram.pl

"Graj, kiedy inni czekają na premierę

Ponad 90% naszych klientów otrzymało zamówioną w przedsprzedaży grę jeszcze przed premierą. Dzięki temu masz pewność, że i TY dostaniesz długo oczekiwaną grę jako pierwszy."

Więc nie martwcie się ;)

Dnia 14.05.2015 o 17:12, pawbuk napisał:

> Choć może trochę przesadzam, bo W3 wygląda lepiej, ale ta kolorystyka, pastelowość,
rozmyte
> tekstury, mała szczegółowość i niski zasięg widzenia trochę zniechęciły mnie do
gry.

Mi najbardziej szkoda zmiany tej kolorystyki na bardziej kolorową, pastelową. Ta z pierwszych
pokazów wyglądała zdecydowanie bardziej urzekająco, taka lekko złotawa. Przypomina mi
to trochę złoty filtr w ostatnim Deus Exie ;)
Downgrade graficzny mi aż tak nie przeszkadza ;)


Mnie również aż tak bardzo sam downgrade nie przeszkadza ale ten pastelowy filtr kompletnie nie pasuje do tej gry. Wiedźmin powinien być mroczny, szarawy a nie jakieś wesołe bajki jak w dwójce. Jedynka miała porządny filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 17:22, Kraju napisał:

> Ciekawe czy w parze z downgradem graficznym idzie downgrade w wymaganiach :D

Raczej tak. Wystarczy mieć podobnego PC-ta jak PS4 aby cieszyć się grą w wysokich ustawieniach
w FHD w 30 FPS-ach. Oczywiście wtedy w grę nie wchodzą wszystkie te bajery od Nvidii.
Z drugiej strony nie wiadomo jaka będzie optymalizacja na PC. Może okazać się, że taki
komp nie wystarczy aby uzyskać identyczną jakość jak na konsolach.


O tym właśnie mówię. Jakość grafiki jakością, ale optymalizacja też swoje robi. Mam nadzieję że będzie tak jak mówisz ale jakieś obawy są. W każdym razie, jeśli uzyskam jakość zbliżoną do tej z PS4 lub większą, to będę szczęśliwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2015 o 17:26, pawbuk napisał:


Mi najbardziej szkoda zmiany tej kolorystyki na bardziej kolorową, pastelową. Ta z pierwszych
pokazów wyglądała zdecydowanie bardziej urzekająco, taka lekko złotawa. Przypomina mi
to trochę złoty filtr w ostatnim Deus Exie ;)
Downgrade graficzny mi aż tak nie przeszkadza ;)


Mi też najbardziej przeszkadza ta kolorystyka, która nawet rok temu była znacznie lepsza. Do tego, rozmyte tekstury, brak ich szczegółowości, oraz mała odległość rysowania obiektów. Brakuje mi też efektu flary od źródła ognia, oraz takiego fioletowego filtra, rozmycia - widać to min. tu, jak Ciri biegnie:

https://www.youtube.com/watch?v=HtVdAasjOgU

Jeszcze woda, obecnie wygląda wręcz okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się