Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2015 o 11:46, Dan900Sticker napisał:

Niestety minimalne poniżej granicy płynności (20-25 fps). Po ciężkim kręceniu może granica
płynności. Dopiero GTX 870M pozwala na płynną grę :(

Wymagania minimalne są niestety ogromne, nie wiem czemu tak zrobili.


To jakim sposobem na takim laptopie AC Unity działa na minimalnych/średnich w FHD? :( Tak samo można odpalić GTA V i MGS nowego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wrozenie z fusow. Poczekaj na premiere, lub nawet dluzej. Moze znajdzie sie ktos w internetach, kto ma takiego lub podobnego lapka jak Ty i sie wypowie jak i czy w ogole dziala. Mozliwe, ze jakies testy na notebookchecku tez sie pojawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Według niemieckich redaktorów płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz najwyższych ustawieniach graficznych (bez HairWorks) zapewniają karty graficzne GeForce GTX 770 i Radeon R9 280X, a do maksymalnej jakości tekstur w zupełności wystarcza 2 GB VRAM-u. A warto wspomnieć o tym, że według wcześniejszych, oficjalnych doniesień, rzeczony GeForce miał gwarantować "tylko" wysokie detale i 30 klatek na sekundę. Z kolei włączenie Nvidia HairWorks wiąże się - bez zaskoczenia - z dużym spadkiem wydajności. Nvidia rekomenduje do tej opcji co najmniej GeForce''a GTX 980." - tekst pochodzi z pclab.pl

Jeżeli to prawda, to jestem w domu! Co prawda mam GTX 760, ale w Watch Dogs czy GTA V musiałem zmniejszyć tekstury, bo 2 GB ramu na karcie to za mało. Okazuje się, że pogram w Wiedźmina 3 niemal na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 13:27, alexiej napisał:

> Niestety minimalne poniżej granicy płynności (20-25 fps). Po ciężkim kręceniu może
granica
> płynności. Dopiero GTX 870M pozwala na płynną grę :(
>
> Wymagania minimalne są niestety ogromne, nie wiem czemu tak zrobili.

To jakim sposobem na takim laptopie AC Unity działa na minimalnych/średnich w FHD? :(
Tak samo można odpalić GTA V i MGS nowego :(



Mnie nie pytaj. Wymagania podane to porównują do wymagań minimalnych. W mininalnych jest GTX 870M (troche mocniejszy od GTX 660) I Radeon 7870 (Najmocniejszy model Radeon R9 M290x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2015 o 13:46, Kraju napisał:


Jeżeli to prawda, to jestem w domu! Co prawda mam GTX 760, ale w Watch Dogs czy GTA V
musiałem zmniejszyć tekstury, bo 2 GB ramu na karcie to za mało. Okazuje się, że pogram
w Wiedźmina 3 niemal na maksa.


To tylko pokazuje, jak gra została pocięta graficznie, nawet względem pokazów ze stycznia 2015 ...
Ja wiem, że poziom z 2013 jest nieosiągalny, ale mi by w zupełności wystarczyła jakość z lata ub. roku:

https://www.youtube.com/watch?v=BivVXw-NLTw

Z drugiej strony, zostanie aż 2GB VRAM na mody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W plikach konfiguracyjnych będziesz mógł zapewne zmienić grę, aby wyglądała tak jak z 2014 roku, także nic straconego. GTX 980 jest potrzebny do tych wszystkich bajerów od Nvidii, więc te dodatkowe 2 GB VRAMu moze szybko pójść w zapomnienie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Filmwebie w "Salonie gier" podkreślali, że gra jest zbyt łatwa na pierwszych dwóch poziomach trudności. Nie ma potrzeby korzystania z umiejętności specjalnych, rozwijania znaków czy używania petard i eliksirów. Zazwyczaj gram na normalnym poziomie trudności, ale chyba pierwszy raz skuszę się na rozpoczęcie rozgrywki od trudnego poziomu. Zawsze będzie można zmniejszyć w czasie rozgrywki, a chcę się trochę pomęczyć, poczuć klimat zagrożenia, tego że Geralt nie jest aż tak potężny i musi kombinować aby wygrać każde starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 14:00, Kraju napisał:

W plikach konfiguracyjnych będziesz mógł zapewne zmienić grę, aby wyglądała tak jak z
2014 roku, także nic straconego. GTX 980 jest potrzebny do tych wszystkich bajerów od
Nvidii, więc te dodatkowe 2 GB VRAMu moze szybko pójść w zapomnienie. :D


Efekty Invidii to fizyka, wiatr, itp. a tego chyba nie obsługuje BRAM, który - chyba, jest przede wszystkim do tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 14:13, lis_23 napisał:

Efekty Invidii to fizyka, wiatr, itp. a tego chyba nie obsługuje BRAM, który - chyba,
jest przede wszystkim do tekstur.

Nie. W VRAM siedzi wszystko, czego karta graficzna potrzebuje do obliczeń, a więc nie tylko tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 19:50, Henrar napisał:

Od kiedy moc sprzętu mówi o tym, czy jest skierowany dla hardcore''owców?

nie ma odpowiedzi wprost typu 2+2=4
Jak dla mnie to juz zalezy od osobnika i otoczenia czy uzna dany sprzet za oznakę bycia pro/znawca, typu +1 do ego, nie wiem co powie jakis specjalista od swiadomosci/podswiadomosci. Zreszta moze jakby konsole byly drozsze przez np lepsze bebechy to bylaby skierowane do węższego grona odbiorców niz obecnie. A skoro skierowano do szerszej grupy to musiala byc tansza i dali inne czesci, bo przecietny kowalski/smith nie zaplaci za dodatkowa moc od tak sobie? to imho a nie post na podstawie jakis badan czy ogolna prawda/fakt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 14:13, lis_23 napisał:

Efekty Invidii to fizyka, wiatr /.../


Ba, to również magia, oraz zazdrość. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w sobotę.
https://en.wikipedia.org/wiki/Invidia

Swoją drogą, wygląda na to, że większość paczek z CDP będzie wysyłana zgodnie z planem w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 15:07, Shinigami napisał:

> Efekty Invidii to fizyka, wiatr /.../
Ba, to również magia, oraz zazdrość. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w sobotę.
https://en.wikipedia.org/wiki/Invidia

Swoją drogą, wygląda na to, że większość paczek z CDP będzie wysyłana zgodnie z planem
w poniedziałek.


Masz u mnie + za ten post :) Najwyraźniej kolega Lis używa tej nazwy świadomie i chce nam wszystkim tutaj coś uzmysłowić :)
Odnośnie paczki, ja tez mam zamówioną w cdp i ciągle wisi jako gotowa do wysłania, zatem poniedziałek najprawdopodobniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2015 o 16:10, EylembertTigg napisał:


A ten filmik podobno prezentował ustawienia High, czyli nie najwyższe ;) BTW. odpalony
był na gtx 770

Ponoć XONE na tym filmiku zaliczał spadki do 16 kl/ s ( jest filmik w necie ) i już wiadomo, dlaczego obecnie gra wygląda tak, a nie inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że minimalne ustawienia pokazane na jednym z filmów w internecie wyglądają słabo, rozmyte tekstury itp., oby optymalizacja pozwoliła grać chociaż na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2015 o 18:16, lis_23 napisał:

Ponoć XONE na tym filmiku zaliczał spadki do 16 kl/ s ( jest filmik w necie ) i już wiadomo,
dlaczego obecnie gra wygląda tak, a nie inaczej ...


Nie ma co się łudzić, Redzi to studio jak każde inne. Liczy się dla nich głównie kasa. Od dłuższego czasu są przecież spółką giełdową. W moim mniemaniu już dawno dołączyli do grona dużych, rzemieślniczych studiów deweloperskich gdzie pasja tworzenia schodzi na dalszy plan, z racji potencjalnych zysków. Mają bardzo utalentowanych pracowników, pewnie są jednymi z lepszych w tej części europy, jednak muszą dbać o zysk i układać się z samym diabłem, czytaj Microsoftem. Nie oznacza to, że Wiedźmin będzie grą nieudaną, jedynie "przytemperowaną" technicznie, zwłaszcza na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 23:06, vegost napisał:

A czemuż miałbym tego nie robić ? To, że jestem fanem Wiedźmina chyba nikomu nie szkodzi
? Skoro mam z tego radochę.. Dla mnie fajnie wygląda i mam zamiar go nosić. Zwłaszcza,
że za niego zapłaciłem jak widać grubą forsę. Jak to woli.

To, że jesteś fanem nikomu nie przeszkadza. Ale jak zaczniesz łazić w tym łańcuchu to dla prawie każdego będziesz wyglądał jak debil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza to, że Wiedźmin będzie grą nieudaną,

Dnia 16.05.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

jedynie "przytemperowaną" technicznie, zwłaszcza na PC.


Najgorsze jest to, że do ultra na PC potrzeba na prawdę mocnego sprzętu, ale tego ultra w porównaniu z PS4 nie widać, a i wymagania gry do max detali spadły od momentu ich ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 19:28, Karanthir666 napisał:

To, że jesteś fanem nikomu nie przeszkadza. Ale jak zaczniesz łazić w tym łańcuchu to
dla prawie każdego będziesz wyglądał jak debil.


To zazdrość czy co? Nie oceniaj i nie wróż komuś jak będzie postrzegany gdy założy ów łańcuch... Każdy ma prawo nosić to co lubi i w czym czuje się dobrze a co myśli reszta ludzi to jest nie ważne, a Ty nie masz prawa nikogo obrażać, że ma taką chęć...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice między konsolami a PC na pewno będą i na pewno będą znaczące. Kwestia tego kto będzie takie porównania wykonywał. Analogiczna sytuacja jak w GTAV, ponieważ według niektórych filmików na YouTube różnic prawie nie ma. W rzeczywistości są i to duże, jak choćby zanikanie roślinności i jej cieniowanie, rozdzielczość tekstur, teselacja i oświetlenie. Fakt, że na pierwszy rzut oka tego nie widać.
Podobnie było w poprzedniej generacji konsol np. Gears of War w wersji na X360 wyglądało niemal identycznie jak na PC, oczywiście na pierwszy rzut oka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się