Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2015 o 13:40, sylwasss napisał:

znalezieniem ścieżek wrogów to tu chleb powszedni itp. Kolejną rzeczą jest szumnie zapowiadany
otwarty świat. Widzisz tą górę lub wielkie drzewo w oddali i chcesz do niego podejść?
Zapomnij. Od razu włączy Ci się mapa. Na początku mówiono o jednym dużym świecie teraz
mamy podzielony na sektory czyli większe mapy. Niby już o tym wspominano w wywiadach,
ale jednak niesmak pozostaje. Mapę miało się przejechać w galopie na koniu z jednego
krańca na drugi w 30 min tymczasem mamy góra 12 min. CDRP plącze się w zeznaniach i serwował
nam jak do tej pory marketingową paplaninę.

To nie do końca prawda, bo największa instancja w grze jest jakieś 3 razy większa od mapy jaką mieliśmy w Skyrim, jest to jedna kilku instancji, największa, ale jednak nie jedyna. Świat przedstawiony w tej grze jest ogromny i nie można mu zarzucić niewielkich rozmiarów.
To co piszesz występuję jedynie na obrzeżach mapy gdzie np. mamy wyspę widoczną na mapie, jednak nigdy do niej nie do płyniemy, bo automatycznie nas cofa w inne miejsce. Jednak są to sporadyczne przypadki, a świat jest tutaj, co powtórzę, ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2015 o 13:25, Henrar napisał:

EDIT. Swoją drogą, ciekaw jestem, jak to jest, że moderatorzy nie reagują tutaj na dyskusje
o pogorszeniu grafiki w Wiedźminie (a to przecież offtop), ale dyskusję o platformach
mobilnych w temacie o programowaniu zabili, bo przecież offtop (mimo że platformy są
nierozerwalnie związane z programowaniem). Podwójne standardy -_-


Jakby nie patrzeć, grafika Wiedźmina 3 jest połączona z tematem o Wiedźminie 3, więc to chyba logiczne -_- Więc raczej offtopem to nie jest. Co do tematu o platformach mobilnych to nie znam sprawy, ale od tego jest inny wątek niż programowanie. Chyba że chodziło o programowanie na urz. mobilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 13:40, sylwasss napisał:

CDRP plącze się w zeznaniach i serwował nam jak do tej pory marketingową paplaninę.


Dokładnie tak jak większość branżowych liderów AAA, witamy w (smutnej) rzeczywistości. Plus z tego taki, że coraz więcej ludzi zauważa problem. Może nawet odpuszczą sobie ślinienie klawy na każdą wzmiankę teasera trailera czy inną zapowiedź zapowiedzi, zapowiedzi.

Morał? Oglądać materiały dopiero po premierze. Unikniemy rozczarowania. Oraz nie płacić za coś co nam się nie podoba, czy za coś, co uważamy niewarte wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2015 o 14:45, Shinigami napisał:


Morał? Oglądać materiały dopiero po premierze. Unikniemy rozczarowania. Oraz nie płacić
za coś co nam się nie podoba, czy za coś, co uważamy niewarte wydanych pieniędzy.


Problem w tym traki, że EK możesz zamówić ( a nawet opłacić ) tylko przed premierą gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 14:50, lis_23 napisał:


>
> Morał? Oglądać materiały dopiero po premierze. Unikniemy rozczarowania. Oraz nie
płacić
> za coś co nam się nie podoba, czy za coś, co uważamy niewarte wydanych pieniędzy.


Problem w tym traki, że EK możesz zamówić ( a nawet opłacić ) tylko przed premierą gry.


To oczywiście oficjalnie ale przecieki się pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 14:50, lis_23 napisał:

Problem w tym traki, że EK możesz zamówić ( a nawet opłacić ) tylko przed premierą gry.


Problem w tym taki, że jak decydujesz się na jakikolwiek pre-order (niezależnie od wydania) to dajesz wydawcy kredyt zaufania, słowem płacisz za obietnice, kupujesz kota w worku - szczególnie biorąc pod uwagę dzisiejsze reklamy i podwójne standardy w branży, czy recenzje i podniecanie się urywkami urywków. Twoja wola, w końcu to zawsze Ty wpłacasz pieniądze wcześniej.

Co zaś się tyczy Wiedźmina jeszcze przed upłynięciem terminu opłacania zamówień przedpremierowych wiadomym było, że gra nie będzie wyglądała tak jak na materiałach które zaprezentowano dwa lata temu. Miałeś wybór, lub nie - bo jak napisałeś wcześniej chcesz grać - więc cokolwiek by Redzi nie odwalili i tak przelałbyś im pieniądze. Kogo tu chcesz oszukać?

Gra nie spełni oczekiwań, zmieni się kierunek prac od ich ogłoszenia, pojawią się problemy, przesuną premierę - zmienią cenę czy dadzą w porównywalnym wydaniu na innej platformie więcej dodatków. Może nawet jakiś sklep się wyłamie i dorzuci coś od siebie. Czynników jest sporo, na drugi raz wstrzymaj się, poczekaj, a my wszyscy unikniemy Twych łez wylewanych od paru stron :P

Ubisoft czy EA cieszy się zapewne z legionów które biorą w ciemno ich kolejny niedopracowany tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 13:25, Henrar napisał:

Ile razy trzeba to powtarzać? Microsoft nie ma żadnego interesu w grach na PC. Żadnego.
Nie mają z gier na tę platformę ani centa - z Xboksa mają.
I nie, Microsoft nie płaci developerom, by ograniczali inne wersje. To samo Sony. Ograniczenia
występują samoistnie - bo trzeba grę dostosować do innych platform czy słabszych konfiguracji
PCtowych, bo nie wszystko dobrze się skaluje.


Jak ktoś ma słabszą konfigurację PCtową to sobie ustawieniami zredukuje poziom grafiki. Cały downgrade polegał na tym, że i tak powyłączali rożne ustawienia graficzne typu teselacja wody lub zmniejszyli odległość renderowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji PCtowej również będzie opcja wytypowania naszych wyborów z wcześniejszej części, czy tylko import zapisu gry?

Pre-download W3 skończył się wcześniej niż się spodziewałem, więc jakby co zdążyłbym dociągnąć ze Steama W2 (tylko po to, żeby pobrać zapisy). Ale jak nie ma potrzeby, to wolałbym sobie oszczędzić pobierania tych 20-30GB dla save''a.

Odnośnie obniżenia grafiki, w porównaniu do tego co było pokazane. Na (nie)szczęście to mnie nie dotyczy, gdyż moja grafika i tak by tego nie uciągnęła. Poza tym, w większości gier po pierwszej godzinie i tak obniżam ustawienia większości niepotrzebnych wodotrysków. Fakt, gry dzięki temu wyglądają naprawdę przepięknie, ale ja grać przy nich nie potrafię. Za bardzo rozpraszają uwagę. No i "uratowane" klatki można wpakować w bardziej przydatne rzeczy, jak wyższy poziom tekstur, antyaliasing czy inne tego typu podobne rzeczy.

Co prawda to nie tyczy się ludzi, którzy mają najnowszy sprzęt i wychodzą z założenia, że będą grać na maksymalnie maksymalnych ustawieniach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 15:10, Henrar napisał:

Nie wszystko jesteś w stanie zmodyfikować suwakiem grafiki ;)


-zmniejszenie szczegółowości i odległości rysowania horyzontu,
-usuniecie przezroczystości zależnej od objętości,
-zmiany w okluzja otoczenia i gęstości liści/liczby drzew,
-usuniecie zaawansowanej symulacji wody,
-gorsza teselacja podłoża i budynków,
-zmiany dotyczące odbić w wodzie w czasie rzeczywistym, usunięcie animacji pozostawiania kropli krwi w wodzie.

Myślę, że wiekszość tych opcji można wyregulować suwakami tylko ostatni punkt mogliby ręcznie zmodyfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupię Wiedźmina dopiero za miesiąc to wydanie będzie się czymś różniło? Jakiś dostęp do DLC, zawartość pudełka? Chyba nie ma jakiś ekskluzywnych dodatków do pre-orderów lub wydań, które trafią do sklepów jako pierwsze?
Fatalną datę wybrali na premierę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 18:59, Darmeto napisał:

Nie wiecie czy juz byly wysylki wiedzmina?

Będą chyba z poniedziałku na wtorek o ile się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 18:59, Darmeto napisał:

Nie wiecie czy juz byly wysylki wiedzmina?

Ja zamówiłem w Saturnie z odbiorem osobistym i może już jutro odbiorę, zależy od interpretacji adnotacji w szczegółach:
"Na dzień przed premierą wyślemy maila z zaproszeniem po odbiór zamówienia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem maila że zamówienie oczekuje na wysyłkę, zatem domyślam się że paczka jutro wyruszy tak więc pewnie we wtorek dostanę.

A tak w ogóle to z czego jest zrobiona ta figurka?
Mam nadzieję że nie uszkodzi się przy transporcie. EK Wiedźmin 2 nie kupiłem, jedynie słyszałem o problemach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 15:04, Shinigami napisał:

Problem w tym taki, że jak decydujesz się na jakikolwiek pre-order (niezależnie od wydania)
to dajesz wydawcy kredyt zaufania, słowem płacisz za obietnice, kupujesz kota w worku

Cale szczescie(?), ze mozna anulowac zamowienie czy po prostu nie odebrac przesylki i itd. ?

Dnia 17.05.2015 o 15:04, Shinigami napisał:

a my wszyscy unikniemy Twych łez wylewanych od paru stron :P

owe "łzy" to już standard, były juz wczesniej przy innych glosnych premierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się