Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2015 o 10:01, Paoro napisał:

Wiesz, starość nie radość, ma problem z kośćmi lekkie tąpnięcie i mogą się ukruszyć,
nie czytałeś książek Sapkowskiego? ;)


Rozumiem ze to sarkazm, bo w ksiazkach Wiedzmin jest dosc zwawy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:41, SplitGrave napisał:

Optymalizacja jest TRAGICZNA dla słabszych komputerów. Wczoraj stałem do późnych godzin
nocnych z kolegą, który kupił wersję na PC. I na laptopie lenovo Y580 z i7-3630QM, 8GB
ram i GTX 660M 2GB ta gra jest niegrywalna w rozdzielczości FULL HD nawet na niskich
detalach.


Wąskim gardłem tutaj mamy i kartę i procek. Wersje QM procesorów to procki niestety nastawione głównie na energooszczędność :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:41, SplitGrave napisał:

Ja zamierzam kupić wersję na PS4 i mam nadzieję, że chociaż tam frame rate jest w miarę
stały. Chociaż i tak najlepiej poczekać z tydzień-dwa bo na 100% pojawią się kolej..ciach


Ja gram na PS4 i gra wyglada bardzo ladnie, takie ''High'' z PC. Po 15 h spedzonych w grze, spadku fps uswiadczylem tylko podczas 2 cut scenek na ulamek sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:41, SplitGrave napisał:

Optymalizacja jest TRAGICZNA dla słabszych komputerów. Wczoraj stałem do późnych godzin
nocnych z kolegą, który kupił wersję na PC. I na laptopie lenovo Y580 z i7-3630QM, 8GB
ram i GTX 660M 2GB ta gra jest niegrywalna w rozdzielczości FULL HD nawet na niskich
detalach.


No ale to akurat nie jest wina optymalizacji. Miał podane wymagania? I owszem. Spełniał je? Nie - GTX660M ma coś z 1700 punktów w 3D Mark Fire Strike... Jakie są podane minimalne? GTX 660 (nie M) bądź HD 7870. Karty które w tym samym teście robią ok. 4000-5000. Może obwiniać Nvidię że GTX660M zapewnia 40% wydajności względem PC-towego odpowiednika ale nie widzę w tym winy CDP... Nie da się skalować gry na najnowsze konsole które same w sobie mają 2x mocniejsze GPU od tego 660M aż tak bardzo w dół.


@ alexiej
Ja tylko oceniam na podstawie tego co mam przed oczami z testów. pclab zazwyczaj wybiera naprawdę wymagające obszary, poza tym testują fcatem a nie frapsem (czyli mają info o tym ile naprawdę klatek pokaże się na ekranie a nie tylko ile zostanie wygenerowanych, różnice między tymi dwoma metodami sięgają 20%) więc możliwe że u ciebie jest subiektywnie płynniej (zwłaszcza że Wiedźminowi do szczęścia zazwyczaj starcza 30 fps-ów bo to RPG a nie FPS) i w wielu miejscach całkiem grywalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja, jak wkladam dysk 2 to troche sie instaluje i wywala mi bład " instalator przerwal dzialanie z bledem -10 blad odczytu pliku? mial tak ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam gram w 1280x720 i nie narzekam bo mój komputer nie spełnia żadnych wymagań jeśli chodzi o grę
CPU: Phenom II x3 720 BE 2,8 ghz podkręcony do 3,2 ghz
RAM: 4 GB DDR2 1066 Mhz
GPU: HD 6770 1 GB GDDR5
OS: Windows Vista HP 64

i gra z urzędu ustawiła mi na średnie i przedział fps to 24-35 fps nie jest to za cholerę płynne ale idzie grać potem pokombinuję z ustawieniami


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

660M, nie wiem na ile testy na tej stronie pokrywają się z rzeczywistymi wynikami, jednak ta karta większości tytułów sprzed dwóch-trzech lat w 1080p nie ciągnie powyżej 20 FPSów, często nawet jeszcze mniej - więc nie wiem czego Twój znajomy się spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:54, ziptofaf napisał:

@ alexiej
Ja tylko oceniam na podstawie tego co mam przed oczami z testów. pclab zazwyczaj wybiera
naprawdę wymagające obszary, poza tym testują fcatem a nie frapsem (czyli mają info o
tym ile naprawdę klatek pokaże się na ekranie a nie tylko ile zostanie wygenerowanych,
różnice między tymi dwoma metodami sięgają 20%) więc możliwe że u ciebie jest subiektywnie
płynniej (zwłaszcza że Wiedźminowi do szczęścia zazwyczaj starcza 30 fps-ów bo to RPG
a nie FPS) i w wielu miejscach całkiem grywalnie.


Najwyżej Ci podrzucę tutaj jakiś teścik. Ja raczej chciałem nie tyle zwrócić Twoją uwagę na ilość FPS, a na fakt, iż wg branży nie spełniam minimalnych a tutaj bedzie można całkiem znośnie pograć. Posiedzę trochę w ustawieniach .ini to będzie nawet jeszcze lepiej, bo silnik ma potencjał na optymalizację :)

Oczywiście pytanie jaki wpływ ma na wynik gry także procesor. O ile w Desktopach procek dużo nie zmienia, o tyle w Laptopach może mocno wpływać na wyniki, bo 850M lubi być sparowane z mocnym procesorem mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:58, Numenpl napisał:

i gra z urzędu ustawiła mi na średnie i przedział fps to 24-35 fps nie jest to za cholerę
płynne ale idzie grać potem pokombinuję z ustawieniami

Nie no, 24 fps-y w początkowych obszarach... wiesz że będziesz mieć spadki do 15 w innych? :P I tak gratuluję odwagi że w ogóle kupiłeś ten tytuł przy PC-cie który z minimalnymi wymaganiami nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:01, Satruss napisał:

W sadze nie bardzo :P Vilgefortz nieźle go urządził na Thanedd :P

Mysle ze potyczka z Magiem a skok z 1m urwiska to co innego. Poza tym w grze Geralt jest o wiele silniejszy niz w ksiazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:00, ziptofaf napisał:

Nie no, 24 fps-y w początkowych obszarach... wiesz że będziesz mieć spadki do 15 w innych?
:P I tak gratuluję odwagi że w ogóle kupiłeś ten tytuł przy PC-cie który z minimalnymi
wymaganiami nie ma nic wspólnego.

dlatego pisałem że będę kombinował w ustawieniach, bo jak wyskoczyło mi że nie spełniam to obstawiałem że ustawi na absolutne low a tu proszę medium O_O.

Szczerze nie wiedziałem czy gra w ogóle odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:06, Aurelinus napisał:

Niestety wywala się, więc nie pozostaje nic, jak wisieć na sejwowaniu by sobie oszczędzić
powtarzania czasem dość długich sekwencji. Co do grafiki, to samo otoczenie naprawdę
wygląda gorzej niż w W2 - kanciaste urwiska, animacja poruszania się flory (jak i inne)
przypomina mi starego Neverwintera "1" - wszystko takie nienaturalne i plastikowe.
Do tego dochodzą pokraczne podskoki Geralciny i ruchy rodem z GTA III, chyba wolałem
jednak kontekstowe wspinanie się z W2. Co ciekawe, same animacje walki są już dużo lepsze.
najwybitniejszym jednak osiągnięciem jest wg mnie obecne ustawienie głośności audio -
wszystko na max i ledwo coś słychać, trzeba podbijać w windowsie, co potem kończy się
rykiem w innych grach i przy odtwarzaniu muzy jak się zapomni ściszyć...
Ale co tam, najważniejsze, że Geralt ma animowaną brodę...
Oj, CDPR... Z jednej strony tyle wysiłku (którego wcale czasem nie widać w grze), z drugiej
- wpadki na takich duperelach.

Oj masz chyba słabego kompa, na moim śmiga aż miło, że ci się przycina i nie naturalnie poruszają przez to, to już sprawa Twojego kompa mój drogi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle bylo przepychanek jaka to PC wersja jest lepsza itp. A pisalem przed premiera ze zobaczymy ile lamentow bedzie jak gra wyjdzie na optymalizacje. Ludzie ze sprzetem 2x drozszym niz konsola graja na gorszej grafice niz na PS4, zenada. Owszem jak masz wypas sprzet to lepiej miec PC, ale ile osob na to stac? Dlatego ja przestalem po 15 latach inwestowac w PC. Dostalem wczoraj gre, wlozylem do nosnika i gram. Nie musze sie martwic, denerwowac, kombinowac, gra i tak wyglada fenomenalnie i to mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem i ktoś wie jak go rozwiązać. Otóż po włożeniu dysku nr 2 po jakimś czasie wyskakuje mi komunikat, że nie może wczytać pliku 10. I nie mogę dokończyć instalacji. Wcześniej tak było plikiem 9. Ktoś miał taki problem? Bo zastanawiam się czy płyta nie jest uszkodzona... Napisałem też do CdP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:56, davis87 napisał:

Mam problem z instalacja, jak wkladam dysk 2 to troche sie instaluje i wywala mi bład
" instalator przerwal dzialanie z bledem -10 blad odczytu pliku? mial tak ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:17, Javier66 napisał:

Witam.
Mam problem i ktoś wie jak go rozwiązać. Otóż po włożeniu dysku nr 2 po jakimś czasie
wyskakuje mi komunikat, że nie może wczytać pliku 10. I nie mogę dokończyć instalacji.
Wcześniej tak było plikiem 9. Ktoś miał taki problem? Bo zastanawiam się czy płyta nie
jest uszkodzona... Napisałem też do CdP.


Jak uszkodzona to ściągnij z neta i wgraj updaty, masz oryginalny klucz przecież więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odpaliłem wersję PC (jakieś 40min.) i jestem pozytywnie zaskoczony,chodzi płynnie ustawienia w wiekszości na Uber z rozdzielczością 1920x1080, z kilkoma wyjątkami:

Zasięg widoczności roślinności na wyskokie.
Nvidia hairWorks wyłączone, chociaż z wł. opcją Geralt daje radę, ale są spadki fps.
Rozmycie w ruchu wyłączone.
Liczebność postaci w tle na wysokie.

Nie wiem jak to jest z tymi zalecanymi wymaganiami.

Sprzęt na jakim gram jest w Podpisie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:14, Cykada85 napisał:

Tyle bylo przepychanek jaka to PC wersja jest lepsza itp. A pisalem przed premiera ze
zobaczymy ile lamentow bedzie jak gra wyjdzie na optymalizacje. Ludzie ze sprzetem 2x
drozszym niz konsola graja na gorszej grafice niz na PS4, zenada. Owszem jak masz wypas
sprzet to lepiej miec PC, ale ile osob na to stac? Dlatego ja przestalem po 15 latach
inwestowac w PC. Dostalem wczoraj gre, wlozylem do nosnika i gram. Nie musze sie martwic,
denerwowac, kombinowac, gra i tak wyglada fenomenalnie i to mi wystarczy.


To że tak będzie było akurat pewne od samego początku :P Nie tak wiele wody w Wiśle upłynęło od premiery PS4/Xbox one a ich układy graficzne są mniej więcej równe HD7870/R9 270X. To dużo, nawet teraz tej klasy PC-towe GPU wciąż kosztuje powyżej 600 zł. A że na konsole optymalizować dużo łatwiej (i bardziej się opłaca) niż na PC-ty to i potrzebna jest odpowiednio mocniejsza maszyna. Dopiero w kolejnej generacji za jakieś półtora do dwóch lat PC-ty w okolicach 1800-2000 zł będą w stanie zapewnić jakość grafiki równą konsolom... dziwnym byłoby oczekiwać czegoś innego. Ot, wszyscy chyba wiedzieli na co się piszą a jeśli teraz jest płacz to można być winnym tylko samemu sobie - CDP podał zawczasu wymagania i słowa z tego co widać dotrzymał, gra chodzi płynnie na sprzęcie który podali.

Inna sprawa że PC-ty też swoje zalety mają - choćby to że za grę w edycji PC-towej zapłacimy złotówek 119. Za konsolową 199 :P Więc to się też gdzieś wyrównuje na przestrzeni czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:23, Mefisto napisał:

Witam,

Odpaliłem wersję PC (jakieś 40min.) i jestem pozytywnie zaskoczony,chodzi płynnie
ustawienia w wiekszości na Uber z rozdzielczością 1920x1080, z kilkoma wyjątkami:

Zasięg widoczności roślinności na wyskokie.
Nvidia hairWorks wyłączone, chociaż z wł. opcją Geralt daje radę, ale są spadki fps.
Rozmycie w ruchu wyłączone.
Liczebność postaci w tle na wysokie.

Nie wiem jak to jest z tymi zalecanymi wymaganiami.


Człowieku ja mam 2x GTX 680 w SLI, serio myślisz, że to łykniemy?

Dnia 19.05.2015 o 11:23, Mefisto napisał:


Sprzęt na jakim gram jest w Podpisie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się