Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2015 o 21:10, vegost napisał:

Kurier to też człowiek i mimo starań, czasami nie da się dostarczyć w umówionym terminie.


Tyle tylko, że w takiej sytuacji nie jest to wina kuriera, tylko firmy kurierskiej i gramu. Nie przekonasz mnie, że o tym, że mają ileśtam tysięcy paczek (bo z tymi milionami to może nie przeginajmy), dowiedzieli się wczoraj. To po prostu fatalna organizacja (po raz kolejny), znowu mamy wielką premierę i znowu okazuje się, że logistycznie wszystko leży i kwiczy. Ludzie składali preordery z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i naprawdę w tym czasie nie dało się wszystkiego dopiąć tak, by takich zonków nie było? ¬_¬

A żeby nie było offtopu - miał ktoś okazję na żywo porównać wersję PC z PS4? Kumpel rozważa kupno i zastanawia się, czy warto robić upgrade kompa, czy po prostu zostać przy wersji konsolowej. Wersja PS4 bardzo odbiega (graficznie) od PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tą ceną to na 100% 119-34,99? Bo aż dziwnie, że wychodzi tak tanio patrząc, że dostajemy dwie dodatkowe rzeczy. Zobaczę jutro czy zostały jeszcze te zestawy. Widzę, że ciężko będzie powstrzymać natarcie Wiedźmina przed sesją... :D

@Ring5
Popatrz co już dzisiaj fani potrafią zrobić z grafiką- nie wiem jak to wygląda na konsolach ale chyba tak łatwo tam nic nie poprawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:28, Dandzialf napisał:

> Jest jakiś zewnętrzny link do patcha? Ten launcher gog nie chce mi go pobrać.

Proszę bardzo http://play.thewitcher.com/

Dziękuje. Ma ktoś taki błąd w w gog galaxy "disc access problem" przy pobieraniu czegokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie grafiki tym SweetFX w grze przez to będę miał mniej FPS-ów? Chodzi mi o to, czy po użyciu tego programu nie spadnie wydajność gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem grę z GoGa i całość jest po angielsku(za wyjątkiem napisów) i tylko napisy da się zmienić. Gdzie zmienię język dialogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:32, Radekl2 napisał:

Popatrz co już dzisiaj fani potrafią zrobić z grafiką- nie wiem jak to wygląda na konsolach
ale chyba tak łatwo tam nic nie poprawią :)


No właśnie nie wiem, co potrafią zrobić, bo w temacie Wiedźmina w ogóle nie siedzę, to nie jest gra dla mnie i ciężko by mi było cokolwiek stwierdzić. Dlatego właśnie zapytałem tu, może ktoś już sprawdzał i może określić, jak bardzo grafika konsolowa odbiega od tej pecetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:34, Kraju napisał:

Czy po zmianie grafiki tym SweetFX w grze przez to będę miał mniej FPS-ów? Chodzi mi
o to, czy po użyciu tego programu nie spadnie wydajność gry?

ilość fps ubytku nie powinna być duża i tutaj mowa góra 1-3 fps spadek( i zdarzają się przypadki że mogła gra nieco przyśpieszyć)

Ale chciałbym powiedzieć że od strony dostępnych opcji graficznych do ustawienia z poziomu gry Wiedźmin 3 to gniojówka pierwszej wody. W porównaniu do opcji które mogliśmy ustawić z poziomu osobnego meny od gry w Wiedźminie 2. W W3 nie ma się wyboru trzeba wejść do plików konfiguracyjnych w grze by ta gra działała jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej zacznijmy od tego że ustawienia w grze są G warte i trzeba w plikach konfiguracyjnych grzebać by cokolwiek ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:37, Snafu napisał:

Ściągnąłem grę z GoGa i całość jest po angielsku(za wyjątkiem napisów) i tylko napisy
da się zmienić. Gdzie zmienię język dialogów?


Jeśli pobrałeś już paczkę językową z GOGa to teraz musisz ja aktywować w menu głównym gry. W opcjach jest menu wybór języka, zmieniasz go za pomocą suwaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się tym bawił? Bo chętnie skorzystałbym z jakiegoś poradnik lub porad jak to właściwie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komus jeszcze przeszkadza walka? Tak chaotyczna, zle zaprojektowana i jedczesnie nudna, ze az szok... po (imo) rewelacyjnej zabawie w Shadow of Mordor taka kicha tutaj.. to jak na razie jedyny DUZY minus tej gry. Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy się po raz ostatni - to nie jest wątek o poczcie polskiej, usługach kurierskich i sposobach dostawy paczek. Spasujcie z tym dziecinnym spamem. Od problemów niedostarczonych przesyłek są konkretni dostawcy i ich biura obsługi. Daliśmy wam w tym temacie z okazji premiery pewną dozę luzu - ale widać, że jak zwykle w przypadku niektórych, chyba zbyt dużą.

/Na czas 2 tygodni od premiery przypinam ten post/ - M-I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 16:46, Karanthir666 napisał:

Mam EK, ale mam jedno ogromne wielkie

Spoiler

kurewsko

zastrzeżenie. Otóż redzi poszli
po najmniejszej lini oporu , bowiem jak się instaluje grę z płyt to jest to instalka
z gog''a! To już nie można było zrobić takiej normalnej drugiej instalki specjalnie dla
płyt? I w momencie pisania czas instalacji wynosi ponad 400 minut!!!! WTF???

Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie tak się stało. U mnie instalacja poszła z płyt - do samego końca. Konto na GOGu założyłem dopiero na samym końcu, jak gra mnie o to "poprosiła" i po wpisaniu klucza ściągnęła mi się poprawka (chyba z 400 MB) do wersji 1.02. Dla pocieszenia - miałem tak samo przy jednej z gier na Steamie - nie pamiętam która za nic nie chciała się instalować z płyty tylko ściągała ze Steama. Może to jakiś specyficzny przypadek, że "nie chce" instalować się z płyty? Przecież gdyby było tak, jak napisałeś, to po co w ogóle wydawać grę z kilkoma płytami - wystarczyłaby jedna która od razu prowadziłaby do ściągnięcia całości z GOGa, na którym konto nie jest obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie strasznie irytuje brak możliwości własnego zdefiniowania klawiszy odpowiedzialnych za poruszanie - na WSAD nigdy nie gralem i jest to dla mnie mordęga... Na forum wiedźmina kilka osób już o tym pisało, więc nie jestem odosobniony w opinii. A z plikami konfiguracyjnymi wolę się nie bawić...

Co ciekawe gra działa mi płynnie ( dopiero początek rozgrywki, więc może to się drastycznie zmienić) na HD 7770. Oczywiście nie w HD, tylko 1366×768 i przy ustawieniach minimalnych, ale póki co żadnej ściny nie doświadczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na wyższych poziomach trudności będę musiał sie trochę pomęczyć z grupą przeciwników, ale nic z tego. Trzeba uważać na atakujących niemilców, ale gdy już dopadniemy do jednego, wystarczy mashować przycisk i po kilku sekundach padnie. Chyba nie na tym miała polegać walka. Jest zwyczajnie jak w h&s lub jak z prostego slashera. Jestem trochę rozczarowanym tym elementem gry. Wolałem już system walki z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, zauważyłem, że w configu jest sekcja Kinect. Robi ona coś ciekawego na PC? Na XBO jest to w ogóle wykorzystywane do czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:52, Kraju napisał:

Będziesz się tym bawił? Bo chętnie skorzystałbym z jakiegoś poradnik lub porad jak to
właściwie ustawić.

Ze względu na to, że mój komputer nie spełnia za cholerę wymagań min.-> PII x3 720 BE 2,8 Ghz (OC do 3,2 ghz), 4 GB DDR2 1066 Mhz oraz HD 6770 1GB musiałem użyć plików konfiguracyjnych i Sweetfx 2.0 z Reshadem co podałem wcześniej http://www.mediafire.com/view/zty03f97hlqdbok/SweetFX_settings.txt by doprowadzić grę do stanu używalności w Velen.

I w moim przypadku wszedłem do pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za rendering. I zmieniłem ustawienia pamięci, bo jakiś skończony debil wpadł na pomysł by twardo ustawić 2GB na same tekstury nie ważne jakie ustawienia. I zmniejszyłem także te ustawienia od cieniowania które są nastawione na 512. Obciąłem je o połowę -> czyli obciąłem do 1024 na tekstury i do 256 na cienie. Resztę zostawiłem na razie i potem odpaliłem grę tesktury z medium wyglądały tak samo jak przed tweakiem, ale gra mi nie zalicza fps dropów i zwiększyła się znacznie wydajność.

Teraz gram z tym presetem i ustawienia ogólne presety prawie wszystkie na medium, SSAO on w 1280x720p. (bardzo stary TV) tylko wył. DOF, AA, CA, Motion blurr i maks fps ustawiony na 30. Wynik taki że gra działa dobrze i nawet o wiele szybciej się wczytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się