Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2015 o 22:53, Henrar napisał:

Podziękowania należą się Alekde, który je zrobił. Ja czekam na możliwość odpalenia
gry.


Fantastycznie gra wygląda, praktycznie jak na pierwszych trailerach. Tylko nie mam pojęcia jak zrobić screena, a fotografować monitora nie zamierzam :D HUD już sobie włączyłem, teraz się zastanawiam co by tu obniżyć, aby jaka taka płynność była :D Jak kupię drugą 970tkę to możę pogram :D

Dnia 19.05.2015 o 22:53, Henrar napisał:

Student jak student, czasem na uczelni się pojawiam :D Od ponad roku już pracuję, w obecnej
firmie od listopada zeszłego roku ;)


W Krakowie? Nie na Politechnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwaczny problem,otóż grałem sobie dobre 4 godziny i coś mnie tknęło,żeby zainstalować dlc z goga,pobrał mi się tylko jeden pliczek na zestaw zbroi,klikam instaluj i wyskakuje mi komunikat,że nie wykryto wieśka 3 ale przeklikałem dalej z myślą,że sam wykryje w jakim folderze znajduje się gra i po tym incydencie w gog galaxy dostałem komunikat,że gra jest uszkodzona,chciałem naprawić pliki patrze a tu cały folder z grą się usunął i w tym momencie instaluje po raz drugi z płyt...
Dlaczego te dlc nie chcą się zainstalować i co spowodowało samo usunięcie się gry?...
Zmieniłem folder domyślny instalacji z dysku C na D,czy to może być tym spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 22:48, Numenpl napisał:

jaki poziom trudności to jest bo nie pamiętam gram na przedostatnim i poszło dosyć łatwo
z odpowiednim przygotowaniem - walka to jakieś 45 sekund.


Pozdiom trzeci, czyli "Krew, pot, i łzy". Cały czas mam 1 poziom, [przed walką wysmarowałem miecz olejem i wypiłem jaskółkę. Pasek życia ani drgnął. Wczytałem poprzedniego save''a i zacząłem wykonywać inne zadania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 22:59, pawbuk napisał:

Fantastycznie gra wygląda, praktycznie jak na pierwszych trailerach. Tylko nie mam pojęcia
jak zrobić screena, a fotografować monitora nie zamierzam :D HUD już sobie włączyłem,
teraz się zastanawiam co by tu obniżyć, aby jaka taka płynność była :D Jak kupię drugą
970tkę to możę pogram :D

http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
Poczytaj to tutaj i sprawdź, co można obniżyć, by zwiększyć wydajność. Z tego co widzę, to parametr GrassDistanceScale ustawione w tym configu na 6 powoduje ładny drop FPSów. Spójrz na wykres w artykule - wydajność spadła o połowę o.O

Dnia 19.05.2015 o 22:59, pawbuk napisał:

W Krakowie? Nie na Politechnice?

Kraków tak. Polibudę skończyłem w tym roku (WIEiK), obecnie magisterka na AGH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby zadać jakiekolwiek sensowne obrażenia tej południcy, musisz złapać ją w ten fioletowy znak-pułapkę, wtedy pójdzie o wieeele lepiej.
I tak na marginesie, zanim zabijecie tą południce, polecam przejść się w to miejsce o północy, naprawdę warto ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh,chyba wiem gdzie popełniłem błąd,w gog galaxy nie kliknąłem w The Witcher 3-free dlc program i instalując to ręcznie,mogłem coś popsuć w plikach... no ale cóż,poczekam tą godzinkę za instalacją i ide dalej grać,oby tylko zapisy mi nie znikły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:08, Henrar napisał:

http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
Poczytaj to tutaj i sprawdź, co można obniżyć, by zwiększyć wydajność. Z tego co widzę,
to parametr GrassDistanceScale ustawione w tym configu na 6 powoduje ładny drop FPSów.
Spójrz na wykres w artykule - wydajność spadła o połowę o.O


O, dzięki wielkie :) Popróbuję, być moze będę mógł pomóc potem innym, bo jednak dwóch Titanów większość nawet nigdy na oczy nie widziała :D A na GTX970 te ustawienia są niegrywalne na dłuższą metę :D
Swoją drogą, gdzie zamawiałeś karty?

Dnia 19.05.2015 o 23:08, Henrar napisał:

Kraków tak. Polibudę skończyłem w tym roku (WIEiK), obecnie magisterka na AGH ;)


Tak mi się właśnie wydawało, gdzieś mi kiedyś na fb przemknąłeś wśród znajomych znajomych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:10, korinek2 napisał:

I tak na marginesie, zanim zabijecie tą południce, polecam przejść się w to miejsce
o północy, naprawdę warto ! ;)


A co się dzieje o północy? Daj w spoilerze na wszelki wypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER ALERT - QUEST POŁUDNICY

Spoiler

Quest przybiera całkowicie inny obrót, prowadzimy śledztwo, dowiadujemy się kim wcześniej była ta południca i jak ją zabito. Próbujemy odprawić rytuał aby jej dusza zaznała spokoju, niestety cały obrzęd kończy się fiaskiem więc i tak musimy ją zabić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co korinek2 napisał i tutaj moja walka

Spoiler

Przygotowania:
- jaskółka
- grom
- naostrzyłem sobie broń u kowala
- użyłem oleju przeciw upiorom
walka:
- Od razu odpaliłem grom dzięki czemu zwiększyłem dodatkowo zadawane obrażenia które i tak zostały ulepszone od naostrzenia i oleju.
- używałem znaku Yrden bo tak dzięki temu łatwiej zadawać obrażenia tylko trzeba małą odległość by wyrobić
- co do ran no jedna jaskółka wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko przepiękna kolekcjonerka :) Najbardziej imponuję mi gryf i Geralt :) Świetnie wykonana i do tego widać, że solidnie :)

20150519232150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:13, pawbuk napisał:

O, dzięki wielkie :) Popróbuję, być moze będę mógł pomóc potem innym, bo jednak dwóch
Titanów większość nawet nigdy na oczy nie widziała :D A na GTX970 te ustawienia są niegrywalne
na dłuższą metę :D
Swoją drogą, gdzie zamawiałeś karty?

Morele. A to, że 970 nie wyrabia jakoś mnie nie dziwi. Ten config to akurat przykład czystej przesady jeżeli chodzi o ustawienia opcji. Można nawet iść jeszcze dalej (np. z trawą), ale akurat wtedy gra zaczyna z tego co patrzyłem krzaczyć albo niepoprawnie renderować grafikę.

Dnia 19.05.2015 o 23:13, pawbuk napisał:

Tak mi się właśnie wydawało, gdzieś mi kiedyś na fb przemknąłeś wśród znajomych znajomych
:D

Możliwe, na FB łatwo mnie poznać (kot z avatara) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:36, Henrar napisał:

Morele. A to, że 970 nie wyrabia jakoś mnie nie dziwi. Ten config to akurat przykład
czystej przesady jeżeli chodzi o ustawienia opcji. Można nawet iść jeszcze dalej (np.
z trawą), ale akurat wtedy gra zaczyna z tego co patrzyłem krzaczyć albo niepoprawnie
renderować grafikę.


Ale łatwo zejść z nim do w miarę akceptowalnego poziomu :D Już prawe mi się udało, być może całkiem trzeba będzie Hairwork wyłączyć. W każdym razie efekty bardzo podobne do tych z E3 są do osiągnięcia, i to nawet nie na Titanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:20, korinek2 napisał:

Spoiler

Quest przybiera całkowicie inny obrót, prowadzimy śledztwo, dowiadujemy się kim wcześniej
była ta południca i jak ją zabito. Próbujemy odprawić rytuał aby jej dusza zaznała spokoju,
niestety cały obrzęd kończy się fiaskiem więc i tak musimy ją zabić :D



Tak samo w tym zadaniu postąpiłem -

Spoiler

najpierw całe śledztwo, dopiero na końcu walka

:) Fajne jest to, że w miarę proste z początku zadanie tak się rozrasta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie popremierowe komentarze tutaj i na gryonline i widzę, że duża wtopa z tymi płytami. Całkiem sporo osób ma z nimi problemy. Nie wiem po czyjej stronie leży wina (ale pewnie tłoczni), więc nie będę na nikogo "najeżdżał", ale potrafię sobie wyobrazić jak bardzo byłbym wkurzony, gdybym dostał już grę w swoje ręce, a nie mógł jej zainstalować. Jeszcze jak ktoś ma szybki internet, to raz dwa pociągnie z goga, ale z wolniejszym to sobie można przez 1-2 dni co najwyżej instrukcję przestudiować -.-

Za to screeny, jakie tu ostatnio wrzucacie naprawdę robią wrażenie, szczególnie te podrasowane, najwyższy czas zbierać na nowy sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 23:50, Wszystkozajete napisał:

Tak czytam sobie popremierowe komentarze tutaj i na gryonline i widzę, że duża wtopa
z tymi płytami. Całkiem sporo osób ma z nimi problemy. Nie wiem po czyjej stronie leży
wina (ale pewnie tłoczni), więc nie będę na nikogo "najeżdżał", ale potrafię sobie wyobrazić
jak bardzo byłbym wkurzony, gdybym dostał już grę w swoje ręce, a nie mógł jej zainstalować.
Jeszcze jak ktoś ma szybki internet, to raz dwa pociągnie z goga, ale z wolniejszym to
sobie można przez 1-2 dni co najwyżej instrukcję przestudiować -.-

Za to screeny, jakie tu ostatnio wrzucacie naprawdę robią wrażenie, szczególnie te podrasowane,
najwyższy czas zbierać na nowy sprzęt ;)


Co do wadliwych płyt,to własnie instaluje grę po raz 2(z własnej głupoty)za pierwszym podejściem wszystko poszło gładko,a teraz wywaliło mi bład na dvd 2 i instaluje po raz kolejny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z W3 póki co:

1. Proces instalacyjny - przebiegł w miarę szybko i sprawnie. Patch pobierał się stosunkowo krótko.

2. Optymalizacja - ciężko powiedzieć coś więcej po 1-2 h gry. Nie byłem w żadnym mieście, latam sobie po wsi i mam stałe 30 klatek/s. Bez tego locka latały między 30-45 Zacinają za to cut-scenki.
Ustawienia: wszystko niskie, tekstury: średnie
Rozdzielczość: 1600x900
PC:
Phenom x4 965 BE
8 GB RAM
Radeon HD7850

3. Klimat gry zapowiada się porządnie. Ciekawszy wstęp niż w W2.

4. Bugi, bugi, bugi. O panie, kto panu tak to s*****. Mój Geralt zapadł się pod tekstury już wielokrotnie, postać w wodzie zachowuje się dziwnie, kiepska detekcja krawędzi.

5. Bardzo dziwne są animacje Geralta, mam wrażenie jakby były bardzo rwane.

6. Czemu te drzewa się tak kołyszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 22:51, pawbuk napisał:

Kliknij podczas jazdy 2 razy shiftem (jeśli grasz na klawie, klawisz biegu ogólnie) i
przytrzymaj - koń powinien przyspieszyć :)


Dzieki za info, faktycznie to-to dziala.
Zaczynam sie dosc mocno sklaniac w strone opinii tych co uwazaja ze sterowanie w Wiesku 3 jest calkowitym przeciwienstwem intuicyjnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się