Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Zacznijmy od tego, że FPS, któy ma XBO wcale nie jest zaletą. Raz, mamy ryzyko wystąpienia screen-tearingu. Dwa, widać po XBO, że ma problem z frame pacingiem.
Trzy - potężniejszy układ w PS4 generuje więcej pikseli niż wersji na XBO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuca komuś jeszcze gra do pulpitu co 30-60 min tak, że trzeba ją zamykać w menadżerze zadań?
I jeszcze pytanie fabularne

Spoiler

W rozmowie z Vesemirem usłyszałem, że z królestw północy została tylko Redania. Czy coś przeoczyłem, ale co z Kaedwen, tak szybko upadło? Przecież te dwa państwa podzieliły się Temerią, przynajmniej w mojej wersji zakończenia części 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 08:58, Karanthir666 napisał:

Ale czego? Że redzi poszli na łatwiznę? Że nie chciało im się zrobić normalnej instalki?
Poza tym EK W3 względem W2 jest niesamowicie uboga. Nie ma nawet poradnika.


Ciągle nie łapie, poważnie. Jest jakaś "nienormalna" instalka ? A czym się różni w praktyce ?

EK to już kwestia gustu, a poradnik jest bezsensowny moim zdaniem. Gra przy odpowiedni ustawieniach i tak prowadzi Cię dosłownie za rączkę. Dziecko się zorientuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźmina 3 grałem zaledwie dwie godziny, ale już teraz mogę stwierdzić, że kilka rzeczy mi się nie podoba.

1. Walka - jak ze zwykłego slashera. Wystarczy uważać na doskakujących przeciwników, po czym dorwać jednego z nich i mashować jeden przycisk. Nie ma w tym za grosz finezji ani wyczucia. Początkowo kombinowałem, po każdym zadanym ciosie krążyłem wokół przeciwników próbując znaleźć kolejny dobry moment na atak. Jako, że gram na trzecim poziomie trudności, bałem się nawet grupy czterech utopców, ale zupełnie niepotrzebnie. Wielu ludzi narzekało na walkę w drugim Wiedźminie, ale tamten system był dużo lepszy od obecnego.

2. Sterowanie - nie jest zbyt intuicyjne, do tego większości klawiszy nie można zmienić.

3. Zbieractwo - już na początku gry możemy odwiedzić kilka chat i zwyczajnie okraść mieszkańców z ich zasobów. Oczywiście to RPG, ale można było zaimplementować jakiś system, który po x kradzieży wzywa strażników, z którymi musimy walczyć lub pozbyć ich się za odpowiednią opłatą (lub oddać skradzione rzeczy). Nic z tego nie ma miejsca, jedynie gdy okradamy posterunki widnieje informacja, że strażnicy mogą nas zaatakować. Drugą rzeczą są rośliny. Już na początku możemy zrobić kilka mikstur, petard, olejów. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że co chwilę do zebrania jest jakaś roślina. Oczywiście to dobrze, ale jeżeli chcemy uzbierać składniki do alchemii, musimy co chwilę się zatrzymywać i zbierać każdą roślinkę (chyba, że już znamy jej wygląd, to można łatwo ustalić czy taka jest nam potrzebna czy nie). Nie lubię zaprzątać sobie uwagi takimi rzeczami, ale siłą rzeczy muszą zbierać te rośliny, bo nigdy nie wiem kiedy przyda mi się jakaś mikstura.

4. Koń - jedno małe ale, zawracanie konia jest uciążliwe. Sama jazda jest przyjemna, ale gdy gdzieś skręcimy i musimy zawrócić, koń szaleje, kamera szaleje i minie dobre kilka sekund zanim wrócimy na właściwy szlak.

5. Póki co natrafiłem tylko na jednego, małego buga. W jaskini podczas cut-scenki nie wczytały się tekstury otoczenia i widziałem nad głową Geralta drzewa. Po zmianie ujęcia w magiczny sposób wszystko wróciło do właściwego stanu.

6. Aha, gwint... Czemu nie ma kościanego pokera?! Bo gwint jest upośledzony. Nie ma tu za grosz strategii. W pierwszej rundzie próbujemy wygrać najmocniejszymi kartami, po czym przegrywamy i jeżeli mamy jeszcze czym grać, to wygrywamy kolejne dwie rundy, bo przeciwnik również wykorzystał najmocniejsze karty w pierwszej rundzie. Niewiele w tym strategii, a zbyt dużo losowości. Jedynie trzy karty wpływają na przebieg bitwy, a podczas rundy można użyć tylko jednej (zakładając, że nie zrobi za nas tego przeciwnik).

To takie pierwsze wrażenia po wczorajszej rozgrywce. Oczywiście liczba plusów jest tak duża, że nie opłacałoby mi się jej spisywać, bo dzisiaj to już bym w Wiedźmina 3 nie zagrał.


lis_23
A myślałem, że DPD to porządna firma, nigdy się na niej nie zawiodłem, ale jak czytam to co napisałeś, to jestem przerażony. Chyba bym zszedł na zawał jakbym zobaczył, że komuś innemu dostarczyli paczkę. Dobrze, że kurier nadal ją ma, ale skandalicznie się zachowuje, skoro nie mógł się z Tobą dogadać co do godziny. Najwyraźniej Twój oddział tej firmy jest jakiś lewy. Cóż, obyś w końcu grę dostał i nie było więcej problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 10:09, wolverine napisał:


EK to już kwestia gustu, a poradnik jest bezsensowny moim zdaniem. Gra przy odpowiedni
ustawieniach i tak prowadzi Cię dosłownie za rączkę. Dziecko się zorientuje :)


Mimo wszystko w jedynce poradnik był, w dwójce także ( zarówno dostarczony z grą jak i sprzedawany oddzielnie ), a w trójce, która jest największą grą CDP RED takowego poradnika zabrakło.
Zgodzę się też, że wydanie Dzikiego Gonu, w porównaniu z poprzednimi częściami przygód Geralta, jest ubogie i trochę po łebkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 09:30, lis_23 napisał:

W moim przypadku jest podobnie: dodzwoniłem się do DPD, oni zadzwonili do kuriera i okazało
się, że to niby błąd systemu i paczka / paczki są u kuriera w samochodzie ( pewnie wpisał
błędne dane, że niby dostarczył ). Dodzwoniłem się do niego ( w końcu ), jeszcze nie
wyjechał, nie wie kiedy wyjedzie i będzie u mnie późnym wieczorem, czyli jak już będę
w pracy ... Jednym słowem, masakra.


Napisz skarbę do siedziby firmy, miałam kiedyś problem z kurierem, nie wiem czy nie z DPD właśnie. Czekałam na paczkę 3 dzień i po 5 telefonach, gdzie pani zapewniała mnie że "kurier bedzie za 5 minut", wysłałam maila do głównej siedziby z przypomnieniem, ze obiecują dostawę w ciągu 24h. Kurier był za 15 minut z przeprosinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 09:44, EylembertTigg napisał:

Mam nadzieję że DPD stanie na wysokości zadania i Twoja kolekcjonerka trafi we właściwe
ręce.

Taka kolekcjonerka może być warta za jakiś czas ponad tysiaka, może dwa, nie otwierana jest warta jeszcze więcej. Także jak ta osoba otworzyła ci to, a nawet jak ci odda to powinieneś zwrócić się o wymianę na nowy egzemplarz. Niesłychane, napisz jak się ta sprawa skończy jestem niezmiernie ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 10:10, Kraju napisał:


lis_23
A myślałem, że DPD to porządna firma, nigdy się na niej nie zawiodłem, ale jak czytam
to co napisałeś, to jestem przerażony. Chyba bym zszedł na zawał jakbym zobaczył, że
komuś innemu dostarczyli paczkę. Dobrze, że kurier nadal ją ma, ale skandalicznie się
zachowuje, skoro nie mógł się z Tobą dogadać co do godziny. Najwyraźniej Twój oddział
tej firmy jest jakiś lewy. Cóż, obyś w końcu grę dostał i nie było więcej problemów.


Heh, dzisiaj DPD wiezie mi też wszystkie książki Sapka o Geralcie, więc też się już trochę obawiam, ale tutaj jest zapłata przy odbiorze, więc kurier ma motywacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 08:58, Karanthir666 napisał:

Ale czego? Że redzi poszli na łatwiznę? Że nie chciało im się zrobić normalnej instalki?
Poza tym EK W3 względem W2 jest niesamowicie uboga. Nie ma nawet poradnika.


Gra jest sporo większa od poprzedniczek, także i poradnik nie zmieścił się na tych kilkunastu - kilkudziesięciu stronkach. Musiał by być dużo większy i grubszy. Przypomina mi się wydanie premierowe Obliviona gdzie poradnik miał z dwieście stron i był wydany jak normalna książka. Koszta dołączenia takiej pozycji były by duże. EK trzeciej części Wieśka w porównaniu z drugą jego częścią, którą na marginesie także posiadam, jest może nieco skromniejsza pod względem ilości przedmiotów, ale za to te które są wyższej jakości. W drugiej części mieliśmy gipsowe popiersie i metalowgo orena, tutaj natomiast dużą figurkę z plastiku i metalowy wiedźmiński amulet. Fakt, że kości do gry i karty były bardzo spoko, tutaj tego typu przedmiotów brakuję ( jedynie w wersji EK na XboxOne mamy karty do gwinta ), natomiast zamiast tego metalowe pudełko na grę, które też jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 09:28, Hommicide napisał:

I szczerze mówiąc jestem zawiedziony


Faktycznie te 2-3 fpsy robią kolosalną różnicę. Normalnie niebo a ziemia... :)
Gram na PS4 od ok 10 godzin i ani razu nawet nie pomyślałem o fpsach.
ehhh ludzie mają tendencję do stwarzania sobie problemów zamiast cieszyć się grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:05, Rivriven napisał:

I jeszcze pytanie fabularne

Spoiler

W rozmowie z Vesemirem usłyszałem, że z królestw północy
została tylko Redania. Czy coś przeoczyłem, ale co z Kaedwen, tak szybko upadło? Przecież
te dwa państwa podzieliły się Temerią, przynajmniej w mojej wersji zakończenia części
2.



Zakończenie drugiej części nie ma zbyt wiele wspólnego ze stanem z początku cześci trzeciej.

Spoiler

Nilfgaard przejął prawie całą północ, więc to jak zostały podzielone ziemie w końcówe dwójki nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:14, lis_23 napisał:

Zgodzę się też, że wydanie Dzikiego Gonu, w porównaniu z poprzednimi częściami przygód
Geralta, jest ubogie i trochę po łebkach.


Figurki z W2 nawet nie ma co porównywać do W3. Jeżeli miałbym użyć określenia "po łebkach" to użyłbym go do figurki z W2 :)
EK W3 jest co prawda uboższa o kilka rzeczy, ale dla mnie ta figurka rekompensuje braki. Wolę mieć jedną porządnie i ładnie wykonaną rzecz, niż masę pierdółek ktorych nigdy w życiu nie wyjmę z pudełka (karty, kości, papierowe figurki czy monetę ) Ale, tak jak pisałem to rzecz gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dopiero teraz zaczynam granie w Wieśka, bo mam urlop :D także co zrobić jak mam save z poprzednich Wieśków, ale niem już tych gier na dysku, gdzie wrzucić save?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 10:34, wolverine napisał:


Figurki z W2 nawet nie ma co porównywać do W3. Jeżeli miałbym użyć określenia "po łebkach"
to użyłbym go do figurki z W2 :)



Mi chodziło ogólnie o podstawowe wydanie gry, które jest też w EK - dwa poprzednie wydania były bogatsze i lepiej wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:36, Paoro napisał:

Hej dopiero teraz zaczynam granie w Wieśka, bo mam urlop :D także co zrobić jak mam save
z poprzednich Wieśków, ale niem już tych gier na dysku, gdzie wrzucić save?


"Moje Dokumenty" na C, po czym stwórz katalog "Witcher 2", tam kolejny katalog "gamesaves" i bezpośrednio kopiujesz już tam pliki. Podczas uruchomienia nowej gry możesz zaimportować save''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:41, Kraju napisał:

"Moje Dokumenty" na C, po czym stwórz katalog "Witcher 2", tam kolejny katalog "gamesaves"
i bezpośrednio kopiujesz już tam pliki. Podczas uruchomienia nowej gry możesz zaimportować
save''y.

A bierze jakieś dane z Wieśka 1? czy po prostu już to jest uwzględnione w save''ach z Wieśka 2? Pewnie tak, ale pytam dla pewności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2015 o 20:00, ThimGrim napisał:

Do angielskiej.


Tak jak myślałem. Czyli dla mnie ogromny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się