Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2015 o 10:46, Paoro napisał:

A bierze jakieś dane z Wieśka 1? czy po prostu już to jest uwzględnione w save''ach z
Wieśka 2? Pewnie tak, ale pytam dla pewności ;)


Nie, tylko z dwójki, które mają w sobie wyboru z jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:10, Kraju napisał:

5. Póki co natrafiłem tylko na jednego, małego buga.

Ja mialem ciekawszego :D. Jade sobie droga, dojezdzam do mostu, a kon... staje i dalej nie pojedzie O_o. Probowalem pare razy, az w koncu dalem sobie spokoj. Zszedlem z konia, przeszedlem pieszo przez most, przywolalem konia, zeby sie zrespawnowal juz za mostem i nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znajdę tutaj kogoś kto gra w Wieśka na procesorach AMD? Chodzi mi o te lepsze modele od fx 6300 w górę ze szczególnym uwzględnieniem 8350. Chciałbym zmienić procesor pod Wiedźmina, ale na przesiadkę na Intela, co pewnie było by lepszą opcją, niestety nie mam funduszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiedźmin ma niskie wymagania co do CPU, nawet FX-6350 starcza do ultra (zakładając kartę Nvidii). W przypadku Radeonów nieco gorzej, do max. detali przydałby się podkręcony FX-8350.

Ale jako że pewnie w max. detale nie celujesz to limitem tak czy siak będzie karta graficzna, procesor równie dobrze może być FX-em 6350... inna sprawa że to się nie opłaca - FX 8350 ogółem kosztuje prawie 7 stów (zrównując się z i5-4460 który go zje w 99% procent gier) a 6350 coś koło 500.
Tak przypomnę - Core i3 4150 wyrwiesz za 490 a jego wydajność wcale nie jest niska:
http://pclab.pl/art63116-48.html < testy różnych procków właśnie w Wiedźminie 3.

Połączyć to wtedy z jakąś płytką główną do Intela za 170-180 zł (Asus H81M-E, MSI H81M-P33) i masz zestaw z porównywalną wydajnością, który da się rozbudować w przyszłości aż do i7-4790K i który bierze o połowę mniej energii elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 10:40, Makowiec napisał:

Wie ktoś czy jak się pobierze plik bin z trójką z gog.com (u mnie wadliwy) to można
połączyć go z plikami z płyt?

Nie. Co prawda jest gogowska instalka, ale ta z płyt ma w sobie język polski, który musisz osobno pobrać z goga. Czyli w skrócie musisz pobrać całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 12:04, Karanthir666 napisał:

> Wie ktoś czy jak się pobierze plik bin z trójką z gog.com (u mnie wadliwy) to można

> połączyć go z plikami z płyt?
Nie. Co prawda jest gogowska instalka, ale ta z płyt ma w sobie język polski, który musisz
osobno pobrać z goga. Czyli w skrócie musisz pobrać całość.


Dzięki za odpowiedź. W takim razie pogram se może jutro... Pierwszy raz wyjmuje od razu uwaloną płyte z nowego pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że liczba osób władających angielskim jest trochę większa od tej która pojmuje nasz piękny język. Być może również dlatego, że koszty związane z opcjonalną produkcją pełnego polskiego materiału, byłby zbyt wysokie.

Kto ich tam wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: nie doczytalem, za rano dla mnie :/ to nie jest tabela dla laptopow...
EDIT 2: tak, ziptofaf, wlasnie zauwazylem :P

_____________________________________________________________


Dla ludzi, ktorzy posiadaja laptopy i zastanawiaja sie, czy Wiedzmin im pojdzie:

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11330014_911338142256434_7445155004438119573_n.jpg?oh=03edca53df5a1ac0da9f20fdf626332f&oe=5608A951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 12:44, Ichvander napisał:


Um, link który podałeś to jest dla PC-tów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czekaj bo nie rozumiem. Polskie studio robi polska grę. Wydaje mi się ze jeśli tak dużo szczekają jacy to nie są Polacy zajebiście to mogliby dla nas coś zrobić. Akurat do wiedzmina pasuje polski. Jak robili pod zagraniczna publikę to zamiast takej muzyki lepiej hip-hop, bardziej pasuje... I jeszcze w pałacu prezydenckim teksty ze szerza polska kulturę, gdzie ja się pytam? W "ludowych piesniach" po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o matko, a wszystko dlatego że wypuścili 1 ( słownie - jeden ) trailer po angielsku :) Wyluzujcie trochę, może to był filmik stricte na rynek zagraniczny i dlatego jest tylko po ang...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 12:48, Daronn_Darker napisał:

Czekaj bo nie rozumiem.


Najlepiej zrobisz pytając u źródła. Pewnie, nie jest to uczciwe w stosunku do nas i tego co wszem i wobec głosili - mimo wszystko to jeden materiał, więc niezależnie od tego, dlaczego zrezygnowano z pełnej polskiej wersji językowej nie robiłbym szumu - w końcu sama gra jest w naszym ojczystym języku, a to wydaje mi się najważniejsze.

Tak jak komentarze niektórych, że gra nie jest już w 100% Polska bo pracowali przy jej produkcji również obcokrajowcy. Bez przesady. Robi się śmiesznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.05.2015 o 12:44, Ichvander napisał:


W sumie mogę zrobić krótką wersję dla laptopów, zakładając że twój link ma poprawne dane:
Założenie ogólne: 1920x1080 (jeśli gracie w 1366x768 to można liczyć na 20-30% więcej klatek)
Czyste low (średnia liczba klatek nie spadająca poniżej 30 w miastach/bagnie itd ale też niewiele wyższa): GTX850M, GTX 950M, GTX765M.
Low/medium (30-40 klatek w wymagających obszarach): GTX860M, GTX960M, R9 M280X, GTX 770M
Medium: R9 M290X, GTX 870M, GTX 880M, GTX 780M
High (~45 fps w wymagających obszarach): GTX 970M, GTX 980M
Ultra (włączone HairWorks, w najbardziej wymagających miejscach nie mniej niż 40 fps): 2x GTX980M.
PC Master Race (3840x2160 Ultra, Hairworks, 60+ fps): Kup-PC-ta-z-dwoma-Titan-X-i-i7-5960X
Zalecany procesor: Core i3 wzwyż (ale mowa o tych taktowanych przynajmniej 2.5-3.0 GHz zegarem a nie tych co mają 1.8 z obniżonym TDP). Najlepiej Core i7 (ale w wersji 4 rdzeniowej a nie dwurdzeniowej U) jeśli chcemy High i wyżej.

Ilość RAM''u: 4+ GB żeby jako tako to działało, 8 zalecane powyżej medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wiedźminie 3 jest PhysX? W sumie Nvidia przygotowała tyle bajerków dla gry, ale o PhysX cisza, a w opcjach w menu też nie ma żadnej opcji z tym związanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:02, Kraju napisał:

Czy w Wiedźminie 3 jest PhysX? W sumie Nvidia przygotowała tyle bajerków dla gry, ale
o PhysX cisza, a w opcjach w menu też nie ma żadnej opcji z tym związanej.


Chyba jest, bo są efekty wiatru, destrukcji otoczenia, itp.

Czy w grze można już przywrócić jakieś efekty, np. efekt flary od źródeł światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:06, lis_23 napisał:

Chyba jest, bo są efekty wiatru, destrukcji otoczenia, itp.


Trochę bez sensu, że nie da się tego wyłączyć w opcjach. Jest to jedna z tych rzeczy, która zżera zasoby karty i wyłączenie spowodowałoby wzrost FPS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 13:09, Kraju napisał:

Trochę bez sensu, że nie da się tego wyłączyć w opcjach. Jest to jedna z tych rzeczy,
która zżera zasoby karty i wyłączenie spowodowałoby wzrost FPS-ów.


Chyba się da, bo jest to reklamowane w pakiecie razem z włosami, więc powinna być w menu gry opcja on / off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:14, lis_23 napisał:

Chyba się da, bo jest to reklamowane w pakiecie razem z włosami, więc powinna być w menu
gry opcja on / off.


W tym problem, że nie ma, inaczej nie byłoby pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się