Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2015 o 18:12, Kamiloos napisał:

Jak sie zmienia brody i fryzury? :P


U balwierza, ale takowego jeszcze w Nowym Sadzie nie spotkałem (a bródka już ładnie urosła mojemu Geraltowi). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że walka to mnie nie zachwyciła - chyba najmniej przyjemny element gry. Co mnie niesłychanie dziwi, bo Geralt to praktycznie zawodowy zabójca. Zamiast rozwijać system z Batmana (Srodziemie pokazało, że można) i uczynić go nieco bardziej wymagającym, to poszli w swój własny system, który znów opiera się na turlaniu. Bo jak inaczej walczyć z grupami potworów?
Chyba, że coś robię wybitnie źle :D Jednak kiedy zaczynam walczyć z jednym przeciwnikiem, to praktycznie od razu doskakuje do mnie trzech innych i mnie atakuje. Więc turlam się, rzucam znak, znów się turlam, atakuję mieczem i tak w kółko :D
Może jest jakiś inny patent na walki? Już nie powiem, że idiotycznie wygląda to jak zwykły żołnierz jest wielokrotnie silniejszy ode mnie - to nie jest gra "od zera do bohatera" :D
Jeszcze mam takie pytanie - czy warto sprzedawać skóry, czy lepiej je rozmontowywać na skladniki? Tworzenie broni i zbroi opłaca się jak w Skyrimie czy nie warto w ogóle się za to zabierać?
A jak z wyborem umiejętności? Lepiej skupić się na kilku czy raczej wszechstronnie rozwijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą... otóż W3 czasami w przypadkowych momentach zwyczajnie się zawiesza... gra łapie freeza i jedyne co mogę zrobić to zamknąć grę poprzez menedżer programów

Ktoś jeszcze tak ma? czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:18, pawbuk napisał:

Może jest jakiś inny patent na walki? Już nie powiem, że idiotycznie wygląda to jak zwykły
żołnierz jest wielokrotnie silniejszy ode mnie - to nie jest gra "od zera do bohatera"


Tak, walka w Wiedźminie 3 przypomina system ze zwykłego slashera. Ja zazwyczaj staram się odciągnąć jednego przeciwnika z grupy i po prostu mashuje szybki atak dopóki nie padnie. Oczywiście cały czas kontroluję pasek życia, bo zdarza się, że któryś zaatakuje mnie w plecy i naprzemiennie korzystam z quen oraz igni.

Dnia 20.05.2015 o 18:18, pawbuk napisał:

Jeszcze mam takie pytanie - czy warto sprzedawać skóry, czy lepiej je rozmontowywać na
skladniki? Tworzenie broni i zbroi opłaca się jak w Skyrimie czy nie warto w ogóle się
za to zabierać?


Póki co kasy mam niewiele, ale nie sprzedaje żadnych rupieci z ekwpiunku. Wolę z nich pozyskać składniki, które mogą przydać się w późniejszej grze. Tworzenie przedmiotów na pewno opłaca się na początku gry, gdy eksplorujesz świat i znajdujesz nowe schematy. Warto przede wszystkim postawić na nowy pancerz oraz miecze (których niestety w Nowym Sadzie nie da się zrobić).

Dnia 20.05.2015 o 18:18, pawbuk napisał:

A jak z wyborem umiejętności? Lepiej skupić się na kilku czy raczej wszechstronnie rozwijać?


To zależy tylko od Ciebie. Ja preferuję mix, czyli wybrać najpotrzebniejsze umiejętności każdego z drzewek i je rozwijać. Skoro wiem, że jakiegoś znaku używam rzadko, to go nie rozwijam, podobnie z alchemią, czy walką. Skoro nie korzystam z silnego ataku, skupiam się na słabym. Na pewno warto rozwijać drzewko ataku, ale nie można też zapominać o innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:19, Arczir2d2 napisał:

Mam problem z grą... otóż W3 czasami w przypadkowych momentach zwyczajnie się zawiesza...
gra łapie freeza i jedyne co mogę zrobić to zamknąć grę poprzez menedżer programów
Ktoś jeszcze tak ma? czym to może być spowodowane?


Mam tak samo. Co więcej, ostatnią grą, z która tak często mi się zawieszała był Morrowind...13 lat temu :D Naprawdę, to jest jakaś tragedia. Dokładnie przed chwilą znów gra mi się zawiesiła, po raz kolejny w ekwipunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:48, pawbuk napisał:

> Mam problem z grą... otóż W3 czasami w przypadkowych momentach zwyczajnie się zawiesza...

> gra łapie freeza i jedyne co mogę zrobić to zamknąć grę poprzez menedżer programów

> Ktoś jeszcze tak ma? czym to może być spowodowane?

Mam tak samo. Co więcej, ostatnią grą, z która tak często mi się zawieszała był Morrowind...13
lat temu :D Naprawdę, to jest jakaś tragedia. Dokładnie przed chwilą znów gra mi się
zawiesiła, po raz kolejny w ekwipunku...


mnie się wiesza w losowych momentach, póki co w trakcie podróżowania po mapie... freezy występują na tyle często że nie sposób normalnie grać nie zapisując stanu gry co chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 21:59, Zekzt napisał:

Przypominamy się po raz ostatni - to nie jest wątek o poczcie polskiej, usługach kurierskich
i sposobach dostawy paczek. Spasujcie z tym dziecinnym spamem. Od problemów niedostarczonych
przesyłek są konkretni dostawcy i ich biura obsługi. Daliśmy wam w tym temacie z okazji
premiery pewną dozę luzu - ale widać, że jak zwykle w przypadku niektórych, chyba zbyt
dużą.


Bożesz, spokojnie może mały offtopic wyszedł, ale ciągle związany z Wieśkiem, także bez przesady, żeby taka reprymenda szła - takie jest moje zdanie.

Ja na razie w Białym Sadzie jestem i poluje na

Spoiler

Gryfa

, oczywiście jakiś homo-wątek zawarli
Spoiler

z tym myśliwym

.. dla mnie to jest na siłę wprowadzanie poprawności politycznej :/ cóż takie czasy.

Ogólnie na gorąco moich spostrzeżeń:
- gdy wzywam Płotkę to potrafi się respawnować w domku hehe, albo na płocie.. ale ogólnie oddale się zagwizdam jeszcze raz to pojawia się już bez problemów,
- bardzo fajna fabuła, dreszczyk miałem przy historii z
Spoiler

południcą

z dna studni,
- gram na najwyższym poziomie trudności i na razie najbardziej sprawiają mi problem przeciwnicy grupowi,
- póki co gra zawiesiła mi się raz, gdy zmieniałem Geraltowi miecz xD to ta animacja po prawej się zawiesiła i trzeba było restart gry robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:54, Paoro napisał:

Bożesz, spokojnie może mały offtopic wyszedł, ale ciągle związany z Wieśkiem, także bez
przesady, żeby taka reprymenda szła - takie jest moje zdanie.


Nie mały... Temat jest o grze Wiedźmin 3 i wchodząc tutaj oczekuje postów związanych z grą... A Informowanie o kurierach, poczcie polskiej itp. nie wnosi nic. Poza tym przymykane było na to oko w dniu premiery, a te reprymenda jest po to by temat nie był zaśmiecany offtopem.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie chłopaki bo już nie daje rady, jestem na misji

Spoiler

krwawy baron

i mam wejść do tej studni położonej wysoko tyle, że próbuje cały dzień i nie umiem się tam dostać. Gram na minimalnych ustawieniach na tv i jest w tej jaskini tak ciemno, że nie wiem jak tam wejść. Poratujcie jakimś ss którą drogą mam się dostać do tej studni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:18, pawbuk napisał:

Zamiast rozwijać
system z Batmana (Srodziemie pokazało, że można)

Śródziemie pokazało najwyżej, że można skopiować system z Batmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:48, pawbuk napisał:

Mam tak samo. Co więcej, ostatnią grą, z która tak często mi się zawieszała był Morrowind...13
lat temu :D Naprawdę, to jest jakaś tragedia. Dokładnie przed chwilą znów gra mi się
zawiesiła, po raz kolejny w ekwipunku...


Widzę, że nie jestem sam. Złapałem razem 3 razy freeza w ekwipunku, nigdzie indziej. Oby szybko patch dali na to i będzie po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedyną osobą (przynajmniej na tym forum), która nie ma żadnych problemów technicznych z grą. Ani razu mi się gra nie zawiesiła, żadnych poważnych spadków frameratu itd. Cóż, zazwyczaj mam szczęście do gier, więc i tym razem regułą się potwierdza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uch, od dzis robie ten watek, ale zadnej studni nie moge sobie przypomniec.. moglbys wrzucic screena? Albo opisac jaka sytuacja etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:13, Madoc napisał:

Śródziemie pokazało najwyżej, że można skopiować system z Batmana.


Jak kopiować to najlepszych. A Batman pod względem walki był naprawdę genialny, zwłaszcza w późniejszych fazach gry. Walka w Śródziemiu na początku była zdecydowanie zbyt łatwa, ale potem się to rozwijało :D Owszem, czasami przesada była z liczbą przeciwników, ale ten system można by jakoś zaadaptować do Wiedźmina. Przydałby się w walkach z grupami przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:31, Arczir2d2 napisał:

A w którym momencie zaczęła Wam sięwieszać gra?? bo mnie freezy zaczęły występować po
ubiciu gryfa...

Wczoraj miałem ten sam problem. W losowych momentach w ekwipunku czy podczas cut-scenki gra potrafiła się zawiesić - słychać było dźwięk, brak obrazu.
Trochę poszperałem i mi zmiana ustawień pomogła: pełny ekran bez ramek + wyłączenie V-Sync + ustawienie liczby klatek na "nieograniczone". W dniu dzisiejszym nie miałem ani jednego zaskakującego freeza (ale i tak, z przyzwyczajenia, co 5 kroków duszę F5 :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:34, Ichvander napisał:

Uch, od dzis robie ten watek, ale zadnej studni nie moge sobie przypomniec.. moglbys
wrzucic screena? Albo opisac jaka sytuacja etc.?


Misja

Spoiler

Krwawy Baron Wejdź do starej studni i znajdź drogę do kasztelu

Taką misje ma się jeżeli zabiłeś bandytów w karczmie, wtedy strażnicy nie wpuszczą cię do Barona i musisz znaleźć alternatywne wejście.
Nie mogę wstawić ss nie chce mi wklejać do painta, a w folderze wiedźmina też się nie pojawia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:30, Kraju napisał:

Chyba jestem jedyną osobą (przynajmniej na tym forum), która nie ma żadnych problemów
technicznych z grą. Ani razu mi się gra nie zawiesiła, żadnych poważnych spadków frameratu
itd. Cóż, zazwyczaj mam szczęście do gier, więc i tym razem regułą się potwierdza. :D


Tez tak mam :P Co wiecej - przy moim konfigu wlaczylem wszystko na uber i przy FHD mam komfortowa (dla mnie) gre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się