Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2015 o 21:09, Kraju napisał:

Na patche optymalizujące bym nie liczył, co najwyżej będą to małe poprawki. Na pewno
nie włączaj niczego w postprocesach, a w grafice zmniejsz na minimalne liczebność postaci
tła, cienie, obie opcje odpowiadające za trawę oraz wodę, bo te opcje wykorzystują najwięcej
zasobów karty. Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jeżeli wcześniej tego nie
zrobiłeś. Może w tle masz coś włączone, przez co gra gorzej chodzi?

Patche optymalizujące będą w drodze bo na oficjalnym forum ludzie nie ważne jaki sprzęt mają te same problemy czyli zwiechy i fps dropy z tyłka.

poza tym zaczynam głębiej kombinować z plikami od renderingu i zasobów. I szczerze lepiej żeby CDPR się wziął do roboty bo mają sporo poprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 19:39, pawbuk napisał:

Jak kopiować to najlepszych. A Batman pod względem walki był naprawdę genialny, zwłaszcza
w późniejszych fazach gry. Walka w Śródziemiu na początku była zdecydowanie zbyt łatwa,
ale potem się to rozwijało

No tak, tylko że Śródziemie po prostu wzięło gotowy system od Batmana i nie zrobiło z nim nic nowego. Cała mechanika jest identyczna, kontry, finishery, rozwałki (ba, chyba nawet mnożnik potrzebny do wykonywania specjalnych ciosów jest taki sam w obu grach, 5 i 8).

W Wiedźminie taka walka by mi nie pasowała, zbyt mało wymagająca. O W3 się nie wypowiem, ale bardzo podobał mi się model walki w W2 - trudny, ale satysfakcjonujący, wymagający sporego skupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:18, Ichvander napisał:

Alchemia- raz zrobisz miksture/petarde/olej- masz je na zawsze, nie potrzebujesz skladnikow,
pojawiaja sie magicznie w torbie. Przy tym pomiedzy odpoczynkami, masz tylko po 3 mikstury
i petardy, nie mozesz miec np. 4 jaskolek i 7 gromow. Bo nie.

Znaczy co, nie ma robienia eliskirów na śliwowicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 21:41, Kraju napisał:

Do czego służą kieszenie w ekwipunku, co tam można włożyć?


Jedzenie, petardy i mikstury z tego co widziałem na yt ;]
Chyba, ze o inne kieszenie chodzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,mam za sobą 5h gry.Porobiłem wszystkie poboczne questy,eksploracje terenu w Białym Sadzie.Został mi jedynie wątek głowny.Gra się dobrze,jedyne jakie problemy napotkałem na początku to te z gog galaxy i jedną płytą od wieśka ale to nieistotne.Widzę,że ludzie narzekają na mimikę twarzy/wywracanie oczu u siebie z czymś takim się nie spotkałem a parę linii dialogowych mam już za sobą.Podoba mi się system zarobku,trzeba uważać na co chcemy wydać kasę,żeby potem starczyło na naprawę sprzętu itp.Jak na razie po 5 godzinach gry zastrzeżeń nie mam żadnych,gra się bardzo dobrze,świat jest dobrze skonstruowany.Zastanawia mnie tylko dlaczego na krańcach mapy dostajemy komunikat by lepiej zawrócić,nie próbowałem iść dalej więc nie wiem co ma to na celu.
Co do samej grafiki,na sprzęcie i5 2400, radeon r9 270, 12gb ramu ddr3 gram w 1920x1080 na wysokich ustawieniach(bez AA,cieni i hairworks), gra działa w 35-40 klatkach.Nie odczuwam,żadnych ścinek, fpsy jeszcze ani razu nie spadły poniżej 30(czekam na jakąś wiekszą lokacje,miasto).

20150520214714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to jeszcze za wcześnie na oceny, ale mnie osobiście irytuje ta otwartość świata, biegam od punktu do punktu za zadaniami jak w jakimś MMORPG. Ja jednak wolę styl gothiców i poprzednich wiedźminów jeżeli chodzi o wielkość świata gdzie znałem każdy zakamarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 21:44, Isildur napisał:

Jedzenie, petardy i mikstury z tego co widziałem na yt ;]
Chyba, ze o inne kieszenie chodzi xD


W ekwipunku od lewej masz dwa miejsca na eliksiry i jedzenie, środkowe jest na petardy, a mnie chodzi o te dwa miejsca na prawo zatytułowane "kieszenie". Póki co nic tam wsadzić nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 21:48, Memorr napisał:

(...) Zastanawia
mnie tylko dlaczego na krańcach mapy dostajemy komunikat by lepiej zawrócić,nie próbowałem
iść dalej więc nie wiem co ma to na celu.


To zwyczajne "niewidzialne bariery" lokacji. Tyle że tym razem miast się o nie obijać, Geralt daje graczowi do zrozumienia, że nie ma sensu iść dalej. Bo dalej nic dla gracza nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:30, Kraju napisał:

Chyba jestem jedyną osobą (przynajmniej na tym forum), która nie ma żadnych problemów
technicznych z grą. Ani razu mi się gra nie zawiesiła, żadnych poważnych spadków frameratu
itd. Cóż, zazwyczaj mam szczęście do gier, więc i tym razem regułą się potwierdza. :D


Mi się też nic złego nie robi, przynajmniej obecnie. Ustawiłem wszystko na uber, jedynie włosy mam wyłączone, bo strasznie obciążają i zablokowałem na 30 klatkach. Gra lata jak gryf nad Białym Sadem. ;P

Dnia 20.05.2015 o 19:30, Kraju napisał:

W ekwipunku od lewej masz dwa miejsca na eliksiry i jedzenie, środkowe jest na petardy, a mnie chodzi o te dwa miejsca na prawo zatytułowane "kieszenie". Póki co nic tam wsadzić nie mogłem.


Mi tam pochodnię udało się wsadzić. Niestety nie mogę jej "wybrać" i oświetlić sobie drogi. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 22:02, Kakarotto napisał:

Mi tam pochodnię udało się wsadzić. Niestety nie mogę jej "wybrać" i oświetlić sobie
drogi. ;(


Jak naciśniesz tab, to nie masz tam wyboru tej pochodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:46, Radekl2 napisał:

W końcu ktoś z moją kartą :D
Ucieszyłeś mnie tym, że gra działa tak dobrze na 770.


Działa aż za dobrze. :]

Dnia 20.05.2015 o 19:46, Radekl2 napisał:

Mam również taki sam procesor (tylko
bez K) i tu jest moje pytanie- zrobi to dużą różnicę?


Szczerze mówiąc, to nie wiem jeszcze. Na W3 wróciłem do domyślnego 3.4 GHz, jak znowu podkręcę do 4.2 lub 4.4 powinno być lepiej, niż jest teraz. Tak czy tak, nie gwarantuję, ale gra powinna ci latać tak, jak u mnie. :D
Teoretycznie.

Dnia 20.05.2015 o 19:46, Radekl2 napisał:

Czy Wiedźmin nie wymaga lepszego
procesora?


Pewnie im lepszy, tym lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 22:07, Kraju napisał:

Jak naciśniesz tab, to nie masz tam wyboru tej pochodni?


Nie próbowałem tego, ale pewnie tam jest. Dzięki za przypomnienie o tabie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 22:12, Kakarotto napisał:

> Czy Wiedźmin nie wymaga lepszego
> procesora?

Pewnie im lepszy, tym lepiej. :P


To można napisać o każdej grze, ale akurat w Wiedźminie 3 najważniejsze jest GPU. CPU nie ma aż tak wielkiego znaczenia, co chociażby mój komputer jest tego najlepszym przykładem. :D Oczywiście nawet mając Titana X przy procku za 500 zł, nie ma co oczekiwać, że gra będzie latać w FHD w 60 FPS-ach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem misję z łowcą w Nowym Sadzie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. To chyba pierwsza gra, w której towarzysz biegnie w tym samym tempie co my, niezależnie od tego czy jest to zwykły bieg czy sprint. Zazwyczaj misje gdzie musimy za kimś iść lub ktoś idzie za nami są denerwujące. Tym razem RED-zi spisali się na medal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 23:02, Ecko09 napisał:

Jak ogólnie optymalizacja się prezentuje?


Każdy Ci powie co innego. U mnie na laptopie (i7 + 8gb ramu + gf850m) nie miało prawa działać wg. kilkorga specjalistów z tego forum - właśnie kończę pierwszą lokację mając 30kilka FPS na niskich/średnich detalach z zmienionym plikiem ini. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zoptymalizowana gra !!! Na gigabyte 280x i i5 3570k z wszystkimi opcjami włączonymi i na wysokich 50-60fps. Brawo CDPR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się