Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

CDP RED przyznał się do pogorszenia oprawy graficznej gry: priorytetem była multiplatformowość, gdyby gra wyszła tylko na PC, wycisnęliby co się da, ale nie było ich na to stać, pokazy sprzed roku i dwóch to były małe i wycięte obszary z gry - dokładnie jak w Watch Dogs:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinując z plikami gry i SweetFX można rzeczywiście przywrócić tą pełną grafikę, tylko Twój GTX980 nie da sobie z tym rady :D Już sam SweetFX nieco klatek zabiera, a to i tak nic przy podbiciu różnych elementów grafiki :)
Wystarczy sobie zobaczyć plik user.settings na "Ultra" i porównać z tym, co wrzucił Henrar - kolosalna różnica :D Natomiast największą różnicę robi zmiana kolorystyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Tam gdzie pojawiają się spoilery, jak nie trudno się domyślić, są to spoilery fabularne dotyczące pierwszej krainy czyli Nowego Sadu oraz samego początku drugiego (audiencja – więcej napisać nie mogę, bo spoiler). Kto ukończył już ten etap przygody, śmiało może czytać.

1. Efekt „wow” – przy Wiedźmnie 3 brakuje u mnie typowego efektu „wow”, czyli jarania się grą w trakcie rozgrywki oraz po niej. Gra bardzo mi się podoba, nie licząc słabego systemu walki oraz alchemii, ale podczas rozgrywki niczym nie jestem zaskakiwany. Wszystko to przez liczne recenzje, których w zeszłym tygodniu naczytałem się całej masy, oraz naoglądałem gameplayów i screenów. Pomimo tego o grze nie wiedziałem nawet połowy, a i tak nie potrafię się tą grą jakąś zachwycać, choć oczywiście syndrom jeszcze jednego questa jest za każdym razem. Taki efekt miałem niedawno przy GTA V, gdzie po jednej sesji chciałem kolejnej i kolejnej, po prostu chciałem eksplorować ten świat. Tutaj też tak chcę, ale jestem bardziej stonowany w emocjach do tej produkcji. Dostałem to co obiecały mi recenzję, może dlatego nie jestem zachwycony od pierwszego wejrzenia.

2. Chłopek – W każdym Wiedźminie mieliśmy do czynienia z trudnymi moralnymi wyborami, ale w tej części postawiono na nie szczególny nacisk.

Spoiler

Północ okupowana jest przez okrutny Nilfgaard.Można było spodziewać się, że Geralt będzie ratował mieszkańców wsi oraz miast z opresji, ale to, że wyda na jednego z nich wyrok śmierci, tego się nie spodziewałem. Chodzi o zadanie z podpaleniem kuźni. Myślałem, że jak zmuszę go do załatwienia sprawy bezpośrednio z kowalem , ci się dogadają, a podpalacz pomoże w odbudowie kuźni, ale nic z tego. To przez moją decyzję ten ktoś zawiśnie i jest mi z tym źle (to znaczy, że gra jest świetna). Popełnił on czyn karalny, ale na pewno kara nie jest adekwatna. Kilka godzin później spotkałem zielarkę, która miała chorą pacjentkę. Możliwe, że chorą skazałem na straszliwą śmierć w torturach. Tak, podałem jej jaskółkę. Mam zamiar wrócić do Białego Sadu w którymś momencie gry sprawdzić, czy moja decyzja była słuszna. Jeżeli nie, to cóż, będę miał kolejnego kaca moralnego.



3. Gryf
Spoiler

może i jestem dziwny, ale szkoda było mi gryfa. Samiec miał rodzinę i stracił wszystko tylko dlatego, że przeszkadzał wojskom Nilfgaardu. Jako łowca potworów nie miałem wyjścia i musiałem stwora zabić, ale przejąłem się jego losem i było mi go strasznie żal, bo czym sobie on na to zasłużył. Teraz trochę o walce z nim. Robię się nudny, ale przypomnę, że gram na trzecim poziomie trudności. Gryf to pierwszy boss w grze, więc spodziewałem się trudnej i wymagające walki. Zamiast tego dostałem rozszerzone (większy pasek życia) starcie z niedźwiedziem przy jednej z kapliczek. Wystarczyło jak zawsze naciskać ciągle lewy przycisk myszki i czekać, aż wróg padnie. Kusza to fajny bajer, ale trochę niewygodny, może gdybym miał umiejętność spowolnienia czasu. Wypiłem też eliksiry (jaskółkę i grom) i teraz w praktyce stwierdzam, że alchemia jest niewygodna. Zupełnie zabili urok warzenia eliksirów. Dodatkowo ich czas działania jest strasznie krótki i zamiast skupić się na walce, wyczekiwałem tylko momentu, aby wypić kolejną buteleczkę gromu, aby jak najszybciej zakończyć to nierówne starcie. Jestem strasznie zawiedziony tą walką.



4. Generał nilfgaardzki – podczas rozpoczęcia nowej gry, na samym początku gra spytała mnie czy chcę zaimportować save’y z dwójki. Wybrałem tę opcję i wydawało mi się, że już, tyle, mam save’y z drugiej części.
Spoiler

Podczas pobytu w Wyzimie, pierwsze co Geralt robi to odpowiada na pytania generała nilfgaardzkiego. Czy każdy tak miał? Miałem pytania o przebieg historii w Wiedźminie 2 i próbowałem wybierać opcje zgodne z moim zapisem z tejże gry. Czy jeżeli zabiłem Letho, a powiedziałbym, że on żyje, to coś zmieniłoby się w fabule trójki, czy generał przyłapałby mnie na kłamstwie? Nie chciałbym w którymś momencie spotkać postać, która zginęła w poprzedniej części. Coś źle zrobiłem podczas importu save’ów? W drugiej części łatwiej rozwiązano tę kwestię.



5. Kazus trzeciej części – czy tylko ja mam poczucie, że otwarcie trzeciej części jest gorsze niż w dwóch poprzednich? Mamy tu do czynienia z typowym kazusem trzeciej części trylogii. Pierwsza część jest wprowadzeniem, przez co teoretyczny początkowy spokój szybko zostaje zamieniony w totalny chaos. W drugiej części otwarcie zawsze jest z olbrzymią pompą, za to w trzeciej jest stonowane. Pod względem fabularnym w Wiedźminie 3 niewiele się dzieje na samym początku. Wiedźmini są na szlaku, a sam prolog – samouczek nie jest jakiś szczególny. Biały Sad, choć większy od Flotsam z dwójki, nie jest po brzegi wypełniony zawartością. Ok, las i pola robią świetne wrażenie, ale w Flotsam mogłem już zwiedzić kawałek świata, tutaj ciągle mamy to samo. Może też dlatego nie ma u mnie efektu „wow”, bo fabularnie wolno się wszystko rozkręca. Śmierć Foltesta robiła piorunujące wrażenie,
Spoiler

tutaj nie ma żadnego cliffhangera na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, za późno na edycje poprzedniego posta a przypomniała mi się jedyna rzecz.
Można gdzieś sprzedać bełty do koszy? Mam ich sporo, a nawet i dwie paczki unikatowych za których byłoby masę golda, ale nikt nie chce skupić. A waży to dość dużo :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 00:03, Sztywny_pl napisał:

> >
A co takiego zmieniłeś w pliku .ini? Ja na sprzęcie z podpisu gram z co najwyżej zadowalającą
wydajnością, gra się w porządku choć daleko do pełnego komfortu na prawie-niskich detalach
z 1360x768 :)



Ano powróciłem do grafiki z 2013 roku, co powinno być bardziej zasobożerne a mimo wszystko działa dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 11:06, pawbuk napisał:

Kombinując z plikami gry i SweetFX można rzeczywiście przywrócić tą pełną grafikę, tylko
Twój GTX980 nie da sobie z tym rady :D


Pewnie nie na maxa, jak to ustawili posiadacze Titan X i 2xTitan X, ale częściowo się na pewno da, tylko trzeba wiedzieć co zwiększyć i o ile i dlatego pytam ;) ewentualnie wyłączy się kłaki na rzecz lepszego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ma pojawić się duży patch do gry, z około 600 zmianami w tym graficznymi. Oby tylko optymalizacja na tym nie ucierpiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrobić eliksirów mimo że mój stan np. Jaskółki to 0/3. Wyświetla mi się komunikat, że posiadam dany eliksir (mam wszystkie składniki jakby co).

Ma ktoś tak jeszcze? To bug czy coś przeoczyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna, gry nie da się zainstalować, wyskakuje coś takiego jak na fotce:
swoją drogą, pierwsza gra, która nie każe włożyć dysku nr 2, tylko pokazuje co jest na dysku ... dziwne i upierdliwe, bo nie wiadomo, którą płytę włożyć - mam dwa napędy i włożyłem dwa pierwsze dyski, ale instalator sobie nie poradził.
Jak pobrać grę z tego GOGa? Gdzie wpisać ten kod z instrukcji? - Ten cały GOG jest po angielsku i nic nie mogę tam znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 11:53, Smooqu napisał:

Nie jestem w stanie zrobić eliksirów mimo że mój stan np. Jaskółki to 0/3. Wyświetla
mi się komunikat, że posiadam dany eliksir (mam wszystkie składniki jakby co).

Pomedytuj. Same się odnowią. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 11:55, lis_23 napisał:

Jak pobrać grę z tego GOGa? Gdzie wpisać ten kod z instrukcji? - Ten cały GOG jest po
angielsku i nic nie mogę tam znaleźć.


Dużo osób ma problemy z drugim dyskiem. Rozumiem, że GoG Galaxy masz zainstalowane? W takim razie po prawo masz takie okienko czarne i plusa. Kliknij na plus i wybierz "redeem code". Tam wpisujesz klucz, po czym się aktywuje (to może trochę potrwać). Później wchodzisz w library i wybierasz Wiedźmina 3. Zanim klikniesz Instal na zielonym polu, rozwiń menu pod more i wybierz "get backup & extras". Tam zmnień język na polski po czym zacznim pobierać grę, później patcha, a na końcu te trzy pliki od języka polskiego. Po wszystkim znów rozwiń menu i wybierz "configure". Sprawdź czy masz włączone opcje auto-updatingu, czy masz włączony język polski oraz czy DLC (jeżeli je pobrałeś już pobrałeś).

edit./ Tu masz link do pobrania Galaxy: http://www.gog.com/galaxy

Smooqu
Raz wynaleziony eliksir, olej czy petardę można uzupełnić (za darmo) podczas każdej medytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 11:55, lis_23 napisał:

Jak pobrać grę z tego GOGa? Gdzie wpisać ten kod z instrukcji? - Ten cały GOG jest po
angielsku i nic nie mogę tam znaleźć.

Logujesz się. Przewijasz okno na dół i klikasz w redeem code. A potem klikasz w grę na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 11:55, lis_23 napisał:

Jak pobrać grę z tego GOGa? Gdzie wpisać ten kod z instrukcji? - Ten cały GOG jest po
angielsku i nic nie mogę tam znaleźć.


Ściągnij sobie GOG Galaxy:
http://www.gog.com/galaxy

Jak już zainstalujesz i połączysz z kontem z goga, to wtedy klikasz taki plusik (z lewej strony u góry) i klikasz reedem code. Potem musisz grę zainstalować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 12:09, Kraju napisał:

Smooqu
Raz wynaleziony eliksir, olej czy petardę można uzupełnić (za darmo) podczas każdej medytacji.


Nie tak za darmo, mi za każdym razem zużywa spirytus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 12:11, pawbuk napisał:

Nie tak za darmo, mi za każdym razem zużywa spirytus :D


Mnie też, ale podobno nawet jak już nie masz, to i tak zapełniają się eliksiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że w 2013 Redzi mieli przygotowane niewielkie, ale mega wypasione graficznie huby, w których robili prezentacje. Reszta gry już nie była tak dopracowana. W raz z dalszym rozwojem i poznaniem (marnych) możliwości nowych konsol sukcesywnie zaczęli wszystko sprowadzać do jednolitego poziomu. Takie moje zdanie :) A gra i tak wygląda bardzo bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 12:43, lis_23 napisał:

Tak to ma wyglądać? ( kółeczko kręci się już od paru minut ):


Miałem tak samo, olej to kółeczko i wejdź do swojej biblioteki gier. Wiedźmin powinien juz tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się