Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2015 o 12:44, Kraju napisał:


Miałem tak samo, olej to kółeczko i wejdź do swojej biblioteki gier. Wiedźmin powinien
juz tam być.



Już się instaluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 12:55, Paoro napisał:

Tej mam pytanie, dlaczego jak powiesiłem na haku głowę Południcy to nie widać jej u Geralta?


Bo powiesiłeś ją u konia. To dziwne, że nie da się wybrać u kogo ma wisieć (u Geralta chyba nawet w ogóle nie można zawiesić żadnego trofeum). Ten hak to tylko taka dekoracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie jakość polskiego dubbingu? Czyż nie jest lepszy angielski? Tak się zastanawiam obserwując na twitchach, i szczerze mówiąc.. Polacy gadają jak w teatrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 13:19, Accid napisał:

Jak oceniacie jakość polskiego dubbingu? Czyż nie jest lepszy angielski? Tak się zastanawiam
obserwując na twitchach, i szczerze mówiąc.. Polacy gadają jak w teatrze.


Nie mam porównania, bo gram cały czas z polskim dubbingiem, ale na pewno lipsync nie jest najwyższych lotów. Teatralność jest odczuwalna niemal w każdym dialogu, ale polski najbardziej pasuje do klimatu tej gry. Zazwyczaj polski dubbing w grach brzmi jak ten z filmów fabularnych z aktorami, jest po prostu biednie. Tutaj jest on naturalny, nawet jeżeli kwestie wypowiadane są jakby ze sceny, a nie podczas swobodnej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 13:00, Kraju napisał:

> Tej mam pytanie, dlaczego jak powiesiłem na haku głowę Południcy to nie widać jej
u Geralta?

Bo powiesiłeś ją u konia. To dziwne, że nie da się wybrać u kogo ma wisieć (u Geralta
chyba nawet w ogóle nie można zawiesić żadnego trofeum). Ten hak to tylko taka dekoracja.


Hehe rzeczywiście, lipa, tym bardziej, że czasem te trofea dają jakieś bonusy (rozumiem, że np. zastraszają przeciwnika, jak np. głowa południcy - jakiś bonus do walki z ludzmi), tylko, że jak walczę bez konia to tego nie widać, to skąd ten bonus? hehe nie przemyśleli tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrało się i teraz tak - coś tam się pobrało, chyba patch, bo ważyło parę GB, język chyba też zmieniłem na PL ( mam nadzieję ) ale jak pobrać DLC i jak ustawić skrót na pulpicie do gry? - Żeby grać będę musiał mieć włączonego GOGa, tak jak Steam, itp?
Pomorze ktoś z tym SweetFX/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 13:35, lis_23 napisał:

Pomorze ktoś z tym SweetFX/ ;)


Najpierw sprawdź czy wszystko Ci działa, zobacz opcje graficzne, przetestuj grę :) Jeśli od razu wgrasz SweetFX, to nawet porównania nie będziesz miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź ponownie w zakładkę "get backup & extras" i tam pod pod spodem masz "DLCs Installers". Klikasz na jedno DLC, później na drugie i tyle, juz je masz. Później wejdź w "configure" i zobacz, czy masz włączone oba DLC. Skrót powinien sam się na pulpicie pojawić, u mnie tak było. Co do Galaxy, to tak, musi być cały czas włączony. Nawet jak klikniesz w ikonę na pulpicie, to nie włączy Ci się gra, tylko Galaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 00:03, pawbuk napisał:

Ja wszystko rozumiem, ale żeby mi tajemniczo przeciwnicy znikali?! W ogóle walka to jest
totalna tragedia i parodia, dawno czegoś tak źle zrobionego nie widziałem. AI po prostu
nie ma, przeciwnicy potrafią "zasnąć" podczas walki, nie atakuję mnie choć jestem 3 metry
od nich. Cały ten element nadaje się jedynie do wymiany. Myślałem, że w W2 walka była
dziwnie zrobiona, ale okazuje się, że może być jeszcze gorzej. W pierwszej lokacji jeszcze
jakoś to fukcjonowało, ale czym dalej w las, tym gorzej. Czy ta gra na pecetach to jest
zupełnie coś innego niż na PS4? Bo w recenzjach i owszem, czepiano się walki, ale to
co ja widzę, to jest jakaś tragedia. O tyle jest to bolesne, że świat gry jest naprawdę
fajnie zrobiony i zachęca do eksploracji... Tylko niestety co 5 metrów trzeba z jakimiś
potworami walczyć. A to już do przyjemności nie należy :D


Z tymi "zasypiającymi" przeciwnikami to wydaje mi się że jest podobnie jak w grach MMO, biegną do pewnego momentu po czym stają i wracają na pozycje. Co tutaj wyraźnie jest "zburaczone" ile to razy już bandyci zatrzymują się 2 metry ode mnie, a ja sobie do nich bezkarnie z kuszy strzelam. Oni na mnie patrzą po czym odwracają się plecami i idą na swoje miejsca podczas gdy ja nadal do nich strzelam, dopiero jak podejdę te 2-3 metry znów zaczynają się mną interesować. I tak mi ten jeden bandzior dowódca znikł, a wczytywać gry nie chciałem bo miałbym za dużo do przejścia ;/ A cierpię tym bardziej że uwielbiam robić wszystko co możliwe, zwiedzać każdy kąt. I do szału doprowadza mnie to że nie mogę czegoś ukończyć :P

Ja gram na PS4 i walczy mi się całkiem przyjemnie, przyciski są dobrze rozlokowane. Wszelkie uniki, odskoki, ciosy, wszystko fajnie. Choć uważam że sama walka jest zbyt hmm.. "Arcadowa". Dodać do tego czasami idiotyczne zachowanie wrogów i jest cyrk. Aha i jeźdźcy na koniach są super łatwi do pokonania (zwłaszcza jak są między drzewami), krążą wokół nas jak kretyni dając się ciachać, zamiast odbiec 20-30 metrów i zaatakować.

Zaczynam za to cierpieć na coś innego, a mianowicie na ekwipunek! Nie wiem jak jest na PC, ale podejrzewam że podobnie. Jestem strasznych chomikiem, plus prawie nic nie sprzedaje bo uważam że zawsze może coś się przydać i mam już pełne przedmiotów różnego rodzaju. Brakuje mi tutaj jakiegoś rodzaju sortowania przedmiotów, bo mam wielki bajzel i czasem chwilę zajmuje mi poszukanie czegoś co chcę dodać (np. jedzenie typu chleb by wracało zdrowie poza walką) do "szybkiego wybierania/użycia" przez naszego wiedźmina. Więc boję się co będzie później w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 12:39, Kraju napisał:

Mnie też, ale podobno nawet jak już nie masz, to i tak zapełniają się eliksiry.

Nie. U mnie wyświetla komunikat, że brakuje mocnego alkoholu i mikstury nie zostały uzupełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 13:44, Stfforex napisał:

Z tymi "zasypiającymi" przeciwnikami to wydaje mi się że jest podobnie jak w grach MMO,
biegną do pewnego momentu po czym stają i wracają na pozycje. Co tutaj wyraźnie jest
"zburaczone" ile to razy już bandyci zatrzymują się 2 metry ode mnie, a ja sobie do nich
bezkarnie z kuszy strzelam.

Tak to jest mega zbugowane, uciekniesz trochę to się wracają, wątpię by taki utopiec nie biegną na złamanie karku za Wieśkiem, czy inny wilk, a się cofają, pozawalają zjeść trochę chleba i wrócić ich by dobić..

Dnia 21.05.2015 o 13:44, Stfforex napisał:

Zaczynam za to cierpieć na coś innego, a mianowicie na ekwipunek! Nie wiem jak jest na
PC, ale podejrzewam że podobnie. Jestem strasznych chomikiem, plus prawie nic nie sprzedaje
bo uważam że zawsze może coś się przydać i mam już pełne przedmiotów różnego rodzaju.
Brakuje mi tutaj jakiegoś rodzaju sortowania przedmiotów, bo mam wielki bajzel i czasem
chwilę zajmuje mi poszukanie czegoś co chcę dodać (np. jedzenie typu chleb by wracało
zdrowie poza walką) do "szybkiego wybierania/użycia" przez naszego wiedźmina. Więc boję
się co będzie później w grze...

Przydałoby się więcej przedmiotów do szybkiego wybierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 14:02, Paoro napisał:

Tak to jest mega zbugowane, uciekniesz trochę to się wracają, wątpię by taki utopiec
nie biegną na złamanie karku za Wieśkiem, czy inny wilk, a się cofają, pozawalają zjeść
trochę chleba i wrócić ich by dobić..


Zgadzam się, jest to straszne niedopatrzenie, w razie kryzysu wystarczy brać nogi za pas, zregenerować się i wrócić by dobić wrogów. Mam nadzieję że takie coś naprawią...

Dnia 21.05.2015 o 14:02, Paoro napisał:

Przydałoby się więcej przedmiotów do szybkiego wybierania.


To swoją droga, używanie jedzenia i eliksirów (które działają niedorzecznie krótko) jest przez mały wybór utrudnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie sciaga 643MB patch. To ten z m.in. usprawnieniami do grafy? Czy jakis inny, bo nie moge znalezc informacji. Predkosc GoG Galaxy zabija :D 0.1 MB/s..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 14:33, Ichvander napisał:

Wlasnie sie sciaga 643MB patch. To ten z m.in. usprawnieniami do grafy? Czy jakis inny,
bo nie moge znalezc informacji. Predkosc GoG Galaxy zabija :D 0.1 MB/s..


U mnie dokladnie tak samo wolno się ściąga :) U wszystkich chyba w tym samym, więc stąd ta prędkość :D
Zastanawiam się czy na moją opinię o walce nie wpłynęło to, że jako 4 poziomowa postać rzucałem się na grupy przeciwników 9 poziomowych :D
O ile grupy bandytów na wysokich poziomach nie stanowią specjalnego wyzwania, o tyle alghile czy utopce to już bardzo trudni przeciwnicy.
Pod względem walki ta gra mi nieco Gothica przypomina - wywabianie przeciwników, brak sztucznej inteligencji, "zasypianie" podczas walki, brak bardziej wyrafinowanych technik walki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupi. Pobrało się szybciej niż robiłem sobie herbatę, czas sprawdzić jak się nowości prezentują. :3
A strona z opisem zmian umarła. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz changelog z Reddita:

Witcher 3 patch 1.0.3 out now!

Changelog: The Witcher 3: Wild Hunt - Patch 1.03 changelog:

Improves stability in gameplay and the UI.
Improves performance especially in cutscenes and gameplay
Fixes grass and foiliage popping that can occur after density parameters change
Improves Nvidia Hairworks performance
Boosted texture anisotropy sampling to 16x on Ultra preset
Sharpen Postprocess settings extended from Off/On to Off/Normal/High
Improves menu handling
Improves input responsiveness when using keyboard
Corrects an issue with stamina regeneration while sprinting
Fixes a cursor lock issue that sometimes occcurs when scrolling the map
Generally improves world map focus
Corrects a bug where player was able to fire bolts at friendly NPCs
Corrects an issue in dialog selections
Corrects some missing translations in the UI
Minor SFX improvements -Blood particles will now properly appear after killing enemies on the water
Rostan Muggs is back

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2015 o 13:38, pawbuk napisał:


Najpierw sprawdź czy wszystko Ci działa, zobacz opcje graficzne, przetestuj grę :) Jeśli
od razu wgrasz SweetFX, to nawet porównania nie będziesz miał ;)


Działa, działa - wszystko na uber, z kłakami i innymi efektami. Rozgrywka jest płynna m nie ma żadnych przycięć, itp. więc można się zabrać za ini i SweetFX ;)
Pograłem z godzinkę, gra jest fajna, dialogi bardzo dobre, od razu czuć klimat. Grafika jest dokładnie taka, jak na filmikach - ani zbyt piękna, ani brzydka, ot, bardzo pastelowa i trochę rozmyta.
Najbardziej jednak wkurza poruszanie się na padzie: jest tak szybkie, jakby się miało petardę w tyłku ;) niestety, tej opcji nie można zmniejszyć, a szkoda, gdyż nie mogę się doń przyzwyczaić. Geralt jest zbyt szybki i ciężko jest nim kierować i skręcać. Walka na razie ujdzie, fajnie, że jest blokowanie kamery na przeciwniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się