Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2015 o 00:03, pawbuk napisał:

Ja wszystko rozumiem, ale żeby mi tajemniczo przeciwnicy znikali?! W ogóle walka to jest
totalna tragedia i parodia, dawno czegoś tak źle zrobionego nie widziałem. AI po prostu
nie ma, przeciwnicy potrafią "zasnąć" podczas walki, nie atakuję mnie choć jestem 3 metry
od nich.


Hmmm a może chciałeś sprytnie wyciągnąć ich po jednym z grupy a oni się nie dają i atakują w grupie dopiero jak podejdziesz blisko :) W końcu Wiedźmin wzbudza chyba jakiś respekt. No i przede wszystkim, bandziory w obozie mają łupy więc mają czego pilnować zamiast ganiać Wiedźmina po polach. Wszystko da się wytłumaczyć nawet zachowanie AI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)zrób nowy folder na dysku i tam to walnij
2)jak to zrobisz odpal reshade
3) potem weź opcję znajdź gre czyli folder z grą-> bin->x64 i zaznacz aplikację reshade zrobi wszystko sam
4) nie odpalaj gry tylko wyjdź z aplikacji i zrób następującą rzecz
5) potem w wejdź do utworzonego folderu Sweetfx i w pliku Sweetfx_settings zrób czystkę
6) Skopiuj zawartość preseta i zaspisz

Co do patcha później zainstaluję teraz sobie gram bo serwery nie wyrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 14:29, Stfforex napisał:

To swoją droga, używanie jedzenia i eliksirów (które działają niedorzecznie krótko) jest
przez mały wybór utrudnione.

A propos eliksirów skończyła mi się jaskółka, nie mogę zrobić następnej, bo mówi mi że mam juz ten przedmiot, jak uzupełnić eliksir nie wyrzucając go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 15:51, Paoro napisał:

A propos eliksirów skończyła mi się jaskółka, nie mogę zrobić następnej, bo mówi mi że
mam juz ten przedmiot, jak uzupełnić eliksir nie wyrzucając go?


Za pomocą medytacji. Możesz nawet przesunąć czas o godzinę, a eliksiry, petardy i oleje same się uzupełnią, zakładając, że w ekwipunku masz alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 15:49, Numenpl napisał:

1)zrób nowy folder na dysku i tam to walnij


Może być gdziekolwiek, np. na pulpicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbując pobrać nową łatkę po około 20 mb przerywa i wyświetla "Disk access problem", wie ktoś jak to naprawić? Tak się dzieje obojętnie co chcę pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 16:00, Rivriven napisał:

Próbując pobrać nową łatkę po około 20 mb przerywa i wyświetla "Disk access problem",
wie ktoś jak to naprawić? Tak się dzieje obojętnie co chcę pobrać.


Mam to samo. Wystarczy mieć włączoną grę (nawet w tle) i co chwila pobiera kilka mb. Po kilkunastu minutach powinno się pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z GOLa: "Warto także wspomnieć, że wielki wpływ na wydajność produkcji ma opcja Nvidia HairWorks, która powoduje duże spadki animacji. Na forum Reddit opublikowano rozwiązanie tego problemu. W pliku „renderer.ini” (katalog „C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\config\base”) należy zmienić wartość “hairworksAAlevel=8” na 4, dzięki czemu włosy wyglądają porządnie, ale nie pożerają ogromnej ilości mocy przerobowych.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91942" - próbował ktos tego? Jest widoczny wzrost wydajności?

lis_23
To tylko nowy patch 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowanie nowej opcji wyostrzenia - na obrazkach wyłączona i włączona na maksymalne ustawienia. : >

20150521161913

20150521161925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 16:19, Kadaj napisał:

Testowanie nowej opcji wyostrzenia - na obrazkach wyłączona i włączona na maksymalne
ustawienia. : >


To wyostrzenie jest już razem ze SweetFX, czy to coś osobnego?
Sam nie wiem, na który preset SFX się zdecydować - wyostrzający, czy zmieniający kolorystykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

To wyostrzenie jest już razem ze SweetFX

Nawet nie wiem co to takiego. ;p

Suwak wyostrzenia dodali w najnowszym patchu. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 16:39, Kraju napisał:

Jak to się ma do wydajności? Jest jakiś spadek FPS-ów?

Po przestawieniu nie drgnęło nawet o 1 (w miejscu na obrazku).
W czasie gry też nie wydawało się wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 15:58, lis_23 napisał:

> 1)zrób nowy folder na dysku i tam to walnij

Może być gdziekolwiek, np. na pulpicie?

no to zrób folder na pulpicie byle byś wiedział gdzie szukać

przy okazji ale kiepsko wygląda to sharpen od CDPR zostanę przy Sweetfx jeśli o ten temat chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na słabego kompa próbowałem zrobić coś przeciwnego niż większość ludzi w temacie, czyli ustawić grafikę poniżej minimalnych. Udało mi się zmniejszyć znacznie odległość doczytywania obiektów i kilka innych opcji. Efektem są drzewa pojawiające się znikąd, a wzrost wydajności jest tak nikły (2-3 fps), że już wolę zostać na minimalnych gdzie tak samo nie jest u mnie całkiem płynnie ale przynajmniej drzewa nie wyrastają spod ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 13:23, Kraju napisał:

> Jak oceniacie jakość polskiego dubbingu? Czyż nie jest lepszy angielski? Tak się
zastanawiam
> obserwując na twitchach, i szczerze mówiąc.. Polacy gadają jak w teatrze.

Nie mam porównania, bo gram cały czas z polskim dubbingiem, ale na pewno lipsync nie
jest najwyższych lotów. Teatralność jest odczuwalna niemal w każdym dialogu, ale polski
najbardziej pasuje do klimatu tej gry. Zazwyczaj polski dubbing w grach brzmi jak ten
z filmów fabularnych z aktorami, jest po prostu biednie. Tutaj jest on naturalny, nawet
jeżeli kwestie wypowiadane są jakby ze sceny, a nie podczas swobodnej rozmowy.


A w porównaniu do Wieśka 1 czy 2 jak się prezentuje dubbing? Nie pamiętam czy w tamtych częściach też ludzie jęczeli na to, mi tam pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się