Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2015 o 17:36, Ecko09 napisał:

A w porównaniu do Wieśka 1 czy 2 jak się prezentuje dubbing? Nie pamiętam czy w tamtych
częściach też ludzie jęczeli na to, mi tam pasował.


Jest zbliżony do drugiej części. Gorszy jest lipsync, ale idzie się do tego przyzwyczaić.

Isildur
Też się zastanawiam, nawet w google szukałem, ale nic nie ma. Moze to jakaś nowa postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 00:22, Accid napisał:

Graj na padzie- Ta gra zapewne tak, jak dwójka, jest pod niego robiona :)


W Wieska 2 wolalem klawiature niz pada w W3 chwile na padzie gralem ale jednak czegos mi brakuje, moze pogram dluzej to sie przyzwyczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 00:23, Ichvander napisał:

Poczekaj az w walce bedziesz chcial wcisnac "f" a palec zjedzie na inne klawisze... i
nagle kilka okienek sie otworzy :P


O dziwo narazie nie mialem z tym problemow, co wcale nie znaczy ze zawsze mi sie bedzie udawalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klika szybkich pytań:

1. Jest jakaś skrzynia na swoje klamoty, czy muszę nosić wszystko ze sobą? Wiecie, coś w stylu tej z dwójki u karczmarza. Podejrzewam, że nie ma, skoro zmniejszyli wagę takich materiałów jak np. ruda żelaza.

2.Rozumiem, że do stworzenia jakiegoś wywaru składniki do niego są potrzebne tylko na pierwszy raz, a potem się odnawiają automatycznie przy medytacji, pod warunkiem, że mam alkohol w plecaku? Na początku myślałem, że to jakiś bug, bo stworzyło mi petardy, których nie mogłem zrobić, ponieważ nie miałem środków :D

3.Jak wygląda sprawa z kupcami? Jak długo trzeba czekać, aż się odnowi im zapas gotówki? Generalnie pod tym względem jak dla mnie jest problem taki sam jak w dwójce. Powiedzmy cena sprzedaży sieci rybackiej wynosi 1 orena, a jak wpadnie do ekwipunku kupca, to robi się z tego powiedzmy 50. Czyżby, żeby coś kupić, to ma być dziki grind/farm na wilkach itp.?

A teraz coś śmiesznego ;)

Postacie nie reagują na pogodę, kiedy walczyłem z gryfem, to szalała burza z piorunami. Podczas rozmowy Vesemir powiedział, że w ramach oczekiwania, możemy sobie usiąść w cieniu pod drzewkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 18:29, maniekk napisał:

1. Jest jakaś skrzynia na swoje klamoty, czy muszę nosić wszystko ze sobą? Wiecie, coś w
stylu tej z dwójki u karczmarza. Podejrzewam, że nie ma, skoro zmniejszyli wagę takich
materiałów jak np. ruda żelaza.


Niestety nie ma. Kupując dla konia lepszy sprzęt, możesz zwiększyć początkowy udźwig o 30.

Dnia 21.05.2015 o 18:29, maniekk napisał:

2.Rozumiem, że do stworzenia jakiegoś wywaru składniki do niego są potrzebne tylko na
pierwszy raz, a potem się odnawiają automatycznie przy medytacji, pod warunkiem, że mam
alkohol w plecaku? Na początku myślałem, że to jakiś bug, bo stworzyło mi petardy, których
nie mogłem zrobić, ponieważ nie miałem środków :D


Tak, podczas medytacji automatycznie się wszystko odnawia.

Dnia 21.05.2015 o 18:29, maniekk napisał:

3.Jak wygląda sprawa z kupcami? Jak długo trzeba czekać, aż się odnowi im zapas gotówki?
Generalnie pod tym względem jak dla mnie jest problem taki sam jak w dwójce. Powiedzmy
cena sprzedaży sieci rybackiej wynosi 1 orena, a jak wpadnie do ekwipunku kupca, to robi
się z tego powiedzmy 50. Czyżby, żeby coś kupić, to ma być dziki grind/farm na wilkach
itp.?


Nie wiem czy im się ta kasa odnawia. Chyba dopiero jak coś od nich kupisz, zwiększy im się kasa.

Dnia 21.05.2015 o 18:29, maniekk napisał:

Postacie nie reagują na pogodę, kiedy walczyłem z gryfem, to szalała burza z piorunami.
Podczas rozmowy Vesemir powiedział, że w ramach oczekiwania, możemy sobie usiąść w cieniu
pod drzewkiem ;)


Miałem to samo, była noc i nagle zrobił się dzień. Rozumiem, że oni tak długo czekali na tego gryfa, że aż nastał ranek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 16:00, Rivriven napisał:

Próbując pobrać nową łatkę po około 20 mb przerywa i wyświetla "Disk access problem",
wie ktoś jak to naprawić? Tak się dzieje obojętnie co chcę pobrać.


Mialem to samo. Problem jest widocznie zwiazany z dyskiem. Zmieniłem miejsce pobierania dodatków na pendrajw i problem nie wystapil. Trzeba było troche dłużej poczekac na rozpoczęcie pobierania a prędkość nie jest taka duża jak przy zapisie na dysk twardy ale działa. Wiadomo że nie jest to rozwiązanie problemu z zapisem na dysk twardy ale pozwala na sciągnięcie wszystkiego co potrzeba (warunek - posiadanie odpowiednio pojemnego pendrajwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra ściągnąłem tego patcha i mam problem ze sweetfx teraz. Nie mogę włączyć pełny ekran bo inaczej mi gra do pulpitu wywala gram oknie bez krawędzi -> i o dziwo to wygląda jak pełny pulpit. Ale sama gra nieco lepiej działa jeśli chodzi o fps i mniej zwieszek. Ale i tak bez tweak''a się nie obyło -> między innymi unload Memory ustawienie w resources mi strasznie pomogło.

Ogólnie grę zacząłem od nowa, bo skaszaniłem sobie build totalnie i teraz pierwsze 2 punkty wydałem na +500 Hp i +25% obrażeń kuszy, Podczas gdy slot nr.3 zapełnię sobie perkiem do długości mikstur. i kolejne 3 screeny by pokazać jak to na moim złomie wygląda.

I nadal nie mogę uwierzyć że aż tak dobrze gra mi działa.

20150521185450

20150521185454

20150521185458

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie jest plik konfiguracyjny sterowanie w folderze z grą i czy da się coś w nim pozmieniać? Scroll od myszki mi nie działa i nie jestem w stanie oddalić mapy. W Białym Sadzie mi to nie przeszkadzało, bo teren był mały, ale w ogromnym Velen już tak ławo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



To trochę kiepsko z tym brakiem skrzyni, ciekawe czy jakbym zostawił na ziemi rzeczy, to znikną, czy nie. Będę musiał zrobić eksperyment w jakiejś opuszczonej chacie.
Poza tym zastanawiam się jak gra losuje schematy i przedmioty, bo na samym początku znalazłem dwa miecze, które wymagają odpowiednio 12 i 13 poziomu.

Ok, gdzieś wykopałem, że im się gotówka samoczynnie odnawia, jednak nie podali czasu jak długo trzeba czekać, na pełne odnowienie, też chyba będę musiał spróbować i sprawdzić ile realnego czasu to ewentualnie zajmuje.

A co do czekania na gryfa, pewnie od tego zielska co napchali owcę, to percepcja czasu im się zmieniła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 19:05, Kraju napisał:

Wie ktoś może gdzie jest plik konfiguracyjny sterowanie w folderze z grą i czy da się
coś w nim pozmieniać? Scroll od myszki mi nie działa i nie jestem w stanie oddalić mapy.
W Białym Sadzie mi to nie przeszkadzało, bo teren był mały, ale w ogromnym Velen już
tak ławo nie jest.

Folder z gra i szukasz folderu config a potem base i tam masz główne pliki kofiguracyjne(input, resources itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 19:17, pawbuk napisał:

U mnie na Ultra i ze SweetFX gra tak wygląda (z lewej strony w oddali Novigrad):


A zrób jeszcze jakieś fotki, o innej porze dnia na przykład :) Jakich presetów do SweetFX używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 19:21, Kadaj napisał:

Mam dość na dzisiaj. Źle się skończył pewien watek w Velen. Bu. : <


O jaki wątek chodzi? :)
Pisałem już o wadach tej gry, napiszę co mi się podoba. Przede wszystkim warstwa fabularna - ciekawe zadania, naprawdę dobre dialogi, wybory moralne. Najwyższy poziom!
Poza tym grafika, zwłaszcza ze SweetFX, zachwyca - efekty świetlne to prawdziwe mistrzostwo, pięknie wygląda też natura - te wszystkie lasy, łąki, widoki w oddali...
Podobają mi się projekty miejscówek - nie wyglądają jak kopiuj/wklej, są dobrze przemyślane i zwyczajnie ładne. Velen to połączenie sielanki z obrazem wojny - wygląda to genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, który mieliście poziom zaczynając przygodę w Velen? Bo powiem szczerze, że na najwyższym poziomie trudności jest ciężko i robiąc(chyba) wszystkie zadania jakie się da, dobiłem ledwo czwartego poziomu :P (ale może to moja ułomność w RPGach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 20:33, Snafu napisał:

Tak z ciekawości, który mieliście poziom zaczynając przygodę w Velen? Bo powiem szczerze,
że na najwyższym poziomie trudności jest ciężko i robiąc(chyba) wszystkie zadania jakie
się da, dobiłem ledwo czwartego poziomu :P (ale może to moja ułomność w RPGach )


Też mam 4 poziom, ale nie mam żadnych problemów z pokonaniem przeciwników na 9 czy 10 poziomie. Ale ja gram na trzecim poziomie trudności, dodatkowo korzystam z eliksirów przy każdej walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 20:33, Snafu napisał:

Tak z ciekawości, który mieliście poziom zaczynając przygodę w Velen? Bo powiem szczerze,
że na najwyższym poziomie trudności jest ciężko i robiąc(chyba) wszystkie zadania jakie
się da, dobiłem ledwo czwartego poziomu :P (ale może to moja ułomność w RPGach )


Poziom 4. Ogólnie mam wrażenie, że poziom nie za bardzo odpowiada umiejętnościom npc. Oczywiście o ile nie natrafimy na przeciwnika, który ma np. 15 poziomów więcej powinno być w porządku. W sumie ciekawe, czy jest level cap w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 20:33, pawbuk napisał:

O jaki wątek chodzi? :)

Spoiler

Krwawego Barona, po zakończeniu historii z żoną i wiedźmami.


Efekty decyzji sprzed jakichś 10 godzin gry. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się