Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Według notebookchcek.com powinno dobić do 40 fpsów o ile będziesz grał w rozdzielczości 1366x768. U mnie na nie wiele słabszej karcie (660m) jest ledwo 25, więc ryzykować możesz, ale cudów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ! zrobiłem olej np na trupojady (niema znaczenia jaki) nakładam na miecz ale po nałożeniu nadal mam go w ekwipunku jak by jego ilość była nieskończona i tak z każdym olejem robię jeden nakładam na miecz i ciągle go mam tak że nie muszę robić nowych ! trochę to dziwne czy tak powinno być ?? raz zrobiony zostaje na zawsze ??!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie na zawsze. Ale olej ma akurat 500 jednostek. Po nałożeniu na miecz odejmuje ci jedna jednostka. Dlatego wydaje się, że olej jest nieskończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwie godzin za mną

Spoiler

poluje na gryfa

więc można pokusić się o pierwsze wrażenia ;)
Przede wszystkim klimat, ten jest pierwszej klasy ale to już standard w tej serii, dialogi są świetne .
Wybrałem wersję na ps4 bo nie chcialem mieć powtórki z rozrywki jak w przypadku Wiedźmina 2 z problemami przy instalacji, wymaganiami itp. Cieszy mnie też krótki prolog bo w drugiej części byl on strasznie długi, nudny i męczący..tu od razu zostajemy wrzuceni na głęboką wodę.. Grafika jest bardzo dobra, rzeczywiście nie jest to poziom jak z pierwszych fragmentów z rozgrywki parę lat temu pokazanych ale panowie to jest erpeg nie grafika jest najwazniejsza a i tak jest bardzo dobrze...
Na temat historii się nie wypowiem bo dopiero zacząłem grać ale o to raczej jestem spokojny..
Jedyne co mnie denerwuje to walka, strasznie chaotyczna i przypomina bardziej slasher niż erpega ale co zrobic w koncu Geralt to mistrz miecza wiec wywija na około mieczem jak baletnica na parkiecie...
Lecę grać dalej w jednego z najlepszych erpegow ostatnich lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 20:45, Kadaj napisał:

> O jaki wątek chodzi? :)

Spoiler

Krwawego Barona, po zakończeniu historii z żoną i wiedźmami.


Efekty decyzji sprzed jakichś 10 godzin gry. : /



Z ciekawosci (ale pewnie efekt byl jak u mnie) jaki miales rezultat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 13:10, Ichvander napisał:

Z ciekawosci (ale pewnie efekt byl jak u mnie) jaki miales rezultat?

Spoiler

Anna zmarła po odczarowaniu z klątwy, a Baron się powiesił. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj odpaliłem grę i co pierwsze rzuciło się w oczy, to bardzo wysoka jakość i dopracowanie tego tytułu. Zarówno grafika, scenariusz jak i gameplay stoją na najwyższym możliwym poziomie w tym gatunku gier ( wiem, że jest wiele osób krytykuje walkę, jednak w Wieśku walka zawsze była bliska actionRPG ).
Co do minusów to w mechanice występują pewne uproszczenia, jednak rozumiem, że spowodowane jest to próbą dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców. Uproszczenia te jednak nie są na tyle duże, aby zatrzeć charakter rozgrywki z poprzednich części gry.
Niewątpliwe, ze wszystkich trzech Wieśków, ta najnowsza jest najbliżej książkowemu pierwowzorowi. Martwiło mnie to bardzo przed premierą po nieudanej, pod tym względem, drugiej części gry.
Odnośnie aspektów technicznych, to gram z 3 patchem i jak dotąd żadnych błędów nie dostrzegłem. Wymagania dla komputerów, a szczególnie dla GPU, są tu faktycznie duże, jednak nie są tak skrajnie przegięte, jak się to rysuję na niektórych portalach. Sytuację niestety zaciemnia nieco postawa nVidii i brak wsparcia z jej strony dla starszej generacji kart, tzn. Keplerów. Z drugiej strony jednak matactwo z jej strony w sterownikach trwa już od dłuższego czasu. Pewne jest to, że karta którą obecnie posiadam ( mój 5 Geforce ) jest ostatnią kartą ze stajni zielonych...
Wielki plus należy się także Edycji Kolekcjonerskiej gry, chociaż jest pewien niesmak porównując zawartość edycji PC i PS4 do wersji XBoxO ( gdzie jest moja płócienna mapa i dwie talie kart do gwinta?!). Jednak porównując nawet uszczuploną kolekcjonerkę, z kolekcjonerkami z poprzednich części gry, to i tak wypada pod każdym względem lepiej przy dość niewielkim wzroście ceny.

Na koniec małe porównanie Gerwanta z wszystkich części. Co ciekawe Geralt z 1 wygląda zaskakująco dobrze pomimo tych 8 lat na karku. Natomiast Geralt z 2 zdążył się już nieco zestarzeć, jednak ciągle trzyma wysoki poziom. Wiesiek z trójki jest oczywiście bezkonkurencyjny pod każdym względem ;)

20150522134539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że w patchach poprawią sterowanie na padzie?
Na razie jest ono bardzo nieintuicyjne: Geralt bez przerwy biega i skręca w niekontrolowany sposób, ciężko jest wyrobić na zakrętach, trafić w jakieś wejście, przejście, itp.

Na razie nie grałem zbyt wiele, bo pracuję ( jeszcze dzisiaj nocka i dopiero weekend mam wolny ) i chciałbym później zabrać się za modowanie gry. Wczoraj Numenpl napisał poradnik, jak wgrać SweetFX:

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=71257&pid=52

dziś pobrałem jeszcze SweetFX od Alexa, z tego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=t2WoRfULG1Y

i różni się on od tego oficjalnego, który pobrałem wcześniej ( fotka u dołu ). Czy mam najpierw wgrać ten oficjalny, tak jak napisał Numenpl i z tego drugiego wkleić tylko preset, czy jeszcze coś więcej?

20150522135542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 13:55, lis_23 napisał:

Na razie jest ono bardzo nieintuicyjne: Geralt bez przerwy biega i skręca w niekontrolowany
sposób, ciężko jest wyrobić na zakrętach, trafić w jakieś wejście, przejście, itp.


Na klawiaturze pod ctrl można mienić sposób poruszania się Geralta (bieg i chód). Na padzie pewie czegoś takiego nie ma, ale wystarczy lekko wychylić gałkę do przodu, aby Geralt zaczął iść zamiast biec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po nieco ponad 20h gry(a to dopiero pierwszy akt) i powiedzieć mogę jedno- Wiedźmin 3 jest u mnie grą roku. Dawno tak nie wczułem się w żadną grę. Tutaj klimat jest genialny, dialogi perfekcyjne i wzorowa polska wersja językowa. Co zaś do grafiki, to jest bardzo ładna i zdecydowanie również zasługuję na pochwałę, nie jest to to, co nam obiecywano, ale jest bardzo dobrze. Cóż, to tyle :P Wracam do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 14:07, Kraju napisał:

Na klawiaturze pod ctrl można mienić sposób poruszania się Geralta (bieg i chód). Na
padzie pewie czegoś takiego nie ma, ale wystarczy lekko wychylić gałkę do przodu, aby
Geralt zaczął iść zamiast biec.


Sam gram na padzie, i dość uciążliwe robi się wychylanie analoga do przodu po jakimś czasie aby iść. Wy się znacie lepiej, czy jest jakaś możliwość zmiany tego w plikach gry? Żebym po prostu na analogu "spacerował" a po wciśnięciu "x" dopiero wchodził w bieg? Byłbym niezmiernie wdzęczny :3

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 13:46, Ichvander napisał:

Tak samo u mnie :/ jestem ciekaw czy istnieje opcja

Spoiler

uratowania dzieci

i
Spoiler

odczarowania
Anny

.

Znając uniwersum Wiedźmina, pewnie nie. ;p

Spoiler

Chrzanić dzieci, ja bym jednak wolał uratować Annę. Baron to może pijak i łajdak, ale jakoś go polubiłem. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 12:13, Misza1696 napisał:

Zdaje sobie sprawę że 860 albo 960 byłaby lepsza, lecz ograniczają mnie koszty i do 3
tysięcy nie znajdę chyba lepszego. Dzięki wielkie


Byłaby znacznie lepsza, tak jak piszesz. No niestety, za 3 tysiące byłby świetny komputer stacjonarny, a na porównywalnego laptopa to tak ze 4 trzeba by dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez go polubilem :P pewnie zeby

Spoiler

uratowac Anne, trzeba poswiecic dzieci (nie odczarowywac ducha pod drzewem)

. Zobaczy sie przy nastepnym przechodzeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 30 wagi samych rzeczy, opłaca się sprzedawać czy salvagować rupiecie? Zakładam że te przedmioty z podmenu rzemiosła mi się przydadzą, rozkładanie dużo miejsca dodaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 15:01, zerohunter napisał:

Mam ponad 30 wagi samych rzeczy, opłaca się sprzedawać czy salvagować rupiecie? Zakładam
że te przedmioty z podmenu rzemiosła mi się przydadzą, rozkładanie dużo miejsca dodaje?


Przede wszystkim kup juki dla Płotki u jednego ze sprzedawców w Białym Sadzie

Spoiler

(to ten, którego ratujesz przed Gryfem)

. Doda Ci to 30 do udźwigu. Co do rozkładania rupieci, to robiłem to na początku, ale teraz mam tyle materiałów, że je zwyczajnie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauważyłem, że co drugi bandyta na szlaku ma "Małą pałkę" i zastanawiam się czy ktoś celowo zrobił easter-egga, czy jakiś kompleks mu się objawił ;).

Co do systemu lootu, to jest to absolutny dramat, kupa zbędnego złomu, bo jak na 6tym levelu obijesz byle ciury na 10-12 to masz sprzęt na następne 20 godzin gry, a tego co wypada z pokonanych już nawet nie chce mi się sprawdzać co to i lecę dalej.
To samo dotyczy alchemii i rzemiosła, po co tyle bzdurnych przedmiotów, skoro są potrzebne raz? Jak już w końcu udało się rozwiązać węzeł gordyjski z poprzednich części z sortowaniem i użytkownością ekwipunku, to teraz jest zawalony toną badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2015 o 13:46, EylembertTigg napisał:

Na koniec małe porównanie Gerwanta z wszystkich części. Co ciekawe Geralt z 1 wygląda
zaskakująco dobrze pomimo tych 8 lat na karku. Natomiast Geralt z 2 zdążył się już nieco
zestarzeć, jednak ciągle trzyma wysoki poziom. Wiesiek z trójki jest oczywiście bezkonkurencyjny
pod każdym względem ;)


Po rodzicach odziedziczył dobre mutaGeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 15:25, Aurelinus napisał:

Co do systemu lootu, to jest to absolutny dramat, kupa zbędnego złomu, bo jak na 6tym
levelu obijesz byle ciury na 10-12 to masz sprzęt na następne 20 godzin gry, a tego co
wypada z pokonanych już nawet nie chce mi się sprawdzać co to i lecę dalej.
To samo dotyczy alchemii i rzemiosła, po co tyle bzdurnych przedmiotów, skoro są potrzebne
raz? Jak już w końcu udało się rozwiązać węzeł gordyjski z poprzednich części z sortowaniem
i użytkownością ekwipunku, to teraz jest zawalony toną badziewia.


W Wiedźminie jest dramat? Dramat to był w Pillars of Eternity, czy kiedyś w Gothicach - tam to było mnóstwo zbędnego sprzętu :D W W3 nie jest z tym źle, choć sam ekwipunek jest koszmarnie zrobiony - szukanie eliksirów wśród bezużytecznego badziewia - bezcenne :D Zdecydowanie przydałoby się więcej kart do sortowania, na pewno osobna na eliksiry, petardy i oleje ;)

Muszę powiedzieć, że zlecenia wiedźmińskie są znakomicie zrobione, tak to chyba powinno od pierwszej części wyglądać :) No i nagrody za te stwory są godne :D Tak tylko dodam, że jak ktoś ma problem z brakiem kasy, to polecam bijatyki i wyścigi konne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się