Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Siemka ludziska i powiem że na xbox one Wiedźmin Dziki Gon wygląda ładnie ale mam inny zagadkowy problem otóż gdzie zmieniać fryzury i długość brody itp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 15:57, Kalafior12 napisał:

Siemka ludziska i powiem że na xbox one Wiedźmin Dziki Gon wygląda ładnie ale mam inny
zagadkowy problem otóż gdzie zmieniać fryzury i długość brody itp ;]


W Oxenfurcie jest golibroda. Nie wiem jak w Novigradzie bo jeszcze tam nie doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 16:03, Kalafior12 napisał:

A ten golibroda to gdzie jest dokładnie ;]

Szukaj. Oxenfurt jest mały, wyświetli ci się ikona nożyczek. Drugi jest w Novigradzie, trzeci jest w którejś z wiosek w Velen po uwolnieniu balwierza z niewoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do Oxenfurtu i prawie mi szczena opadła.

Fantastyczny design lokacji. Chapeau bas, Redzi!

Ma ktoś pojęcie jak dostać glejt

Spoiler

do Oxenfurtu? Dostałem się tam przepływając rzekę wpław. Wiem, że wcześniej pewien cwaniak chciał mi go opchnąć, ale podczas robienia questa dla niego zginął jego szwagier i ta opcja jest już nieaktywna. Jest inna możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne kolory, ale "córa" magi i rozkoszy jeszcze fajniejsza ( erotyka - niefortunnie uchwyciłem czarodziejkę, ale troszkę jest :P)


20150522164037

20150522164040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie o ktorych wiem:

Spoiler

Jedna to glejt od Barona, robiac dla niego questy. Druga to zadanie od kapitana strazy, przy przejsciu granicznym (tym samym gdzie mozna bylo kupic glejt o ktorym wspomniales chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 16:43, Ichvander napisał:

Sa dwie o ktorych wiem:


Dzięki,

Spoiler

właśnie znalazłem Tamarę i jadę szukać Anny. Póki co glejtu nie dostałem, może jeszcze przede mną to jest. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań

Mam pytanka..

1. Np mająć 1 lvl to warto doskakiwać do stworków z poziomem 2,3-4 ?? Jak to jest ? Bo wiadomo jak trafisz pewnie na kogoś z 10 wyzszym lvl to chyba przerąbane?

2. Druga sprawa to te oznaczeia jak Znaki zapytania - to tylko w nich coś ciekawego znajdziemy czy ttrzeba lepiej cały teren przeszukiwać bo coś jeszcze odkryjemy?

3. Na 1 tablicy ogłoszeń w sadzie znalazłem questy takie dziwne.. Jak je wybrałęm to np nic nie dostałem do zakładki zadania.. Czyżby to tylko takie ciekawostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

1. Np mająć 1 lvl to warto doskakiwać do stworków z poziomem 2,3-4 ?? Jak to jest ? Bo
wiadomo jak trafisz pewnie na kogoś z 10 wyzszym lvl to chyba przerąbane?

Zazwyczaj jak potwory mają czaszkę przy pasku życia, to masz przerąbane. Mają strasznie dużo HP i obrażenia są również kosmiczne.
Co prawda da się je zabić, bo sam przed chwila ubiłem po dłuuuugiej walce paczkę ghouli z lvl23-4, gdy ja miałem 17, ale nie ma większego sensu robić takich zadań.

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

2. Druga sprawa to te oznaczeia jak Znaki zapytania - to tylko w nich coś ciekawego znajdziemy
czy ttrzeba lepiej cały teren przeszukiwać bo coś jeszcze odkryjemy?

Wioski / Drogowskazy nie są zaznaczone jako "?" na mapie, a można tam zazwyczaj znaleźć zadania, także warto wychodzić poza ubitą drogę i się rozejrzeć ;).

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

3. Na 1 tablicy ogłoszeń w sadzie znalazłem questy takie dziwne.. Jak je wybrałęm to
np nic nie dostałem do zakładki zadania.. Czyżby to tylko takie ciekawostki?

Te kartki z tablic, które nie dają zadań do dziennika dodają właśnie te Znaki Zapytania na mapie, które wskazują ciekawe lokacje.


Swoją drogą, wie ktoś skąd się bierze "zadanie" na Ulepszenie Zbroi Gryfa? Akurat mam zadania na ulepszenie Kota/Niedzwiedzia I, II i III, a Gryfa, którego noszę nie mam :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy od poziomu trudności który wybrałeś. Ja gram na 3 i od początku nie było mi łatwo, szczególnie kiedy trafiłem na grupę utopców która miała tylko 2 lvl więcej niż ja. Kiedy opanowałem walkę jest trochę łatwiej, choć cały czas trzeba uważać.

Spoiler

Na początku zwracaj uwagę podczas walki z bandytami na łuczników, bo się kryją za kumplami i są z nimi problemy. Na bandytów na koniu używaj Igni, spadają i są do zabicia jednym ciosem.

Wolałem wrzucić to w spoiler żeby się nikt nie czepił ;)

2. Tam gdzie znak tam coś jest, wokoło nich raczej nic nie ma, choć warto sprawdzać wszystkie paczki i zakamarki bo można tam znaleźć przedmioty potrzebne do craftu (niektóre bardzo rzadkie). Ja i tak eksploruję wszystko co się da i nie powiem, jest zbierania sporo ;)

3. Nie wszystkie kartki które zbierasz na tablicy to zadania. Co więcej, po jakimś czasie w tym samym miejscu kartki się znów pojawią, ale większość z przeczytanych do tej pory przeze mnie to takie małe smaczki, jak na przykład
Spoiler

Wieśniak szukający kogoś do pomocy bo mu się pług spierdaczył.




EDIT: Na trzecie pytanie kolega @Mordant odpowiedział lepiej i chyba sensowniej niż ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

1. Np mająć 1 lvl to warto doskakiwać do stworków z poziomem 2,3-4 ?? Jak to jest ? Bo
wiadomo jak trafisz pewnie na kogoś z 10 wyzszym lvl to chyba przerąbane?

Potwory mają przy nazwach zaznaczone levele kolorami. Jeśli kolor jest zielony, siła potwora jest porównywalna i powinieneś dać rade go spokojnie pokonać. Jeśli żółta - potwór będzie stanowił wyzwanie. Jeśli czerwona z czaszką - to niemal samobójstwo.

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

2. Druga sprawa to te oznaczeia jak Znaki zapytania - to tylko w nich coś ciekawego znajdziemy
czy ttrzeba lepiej cały teren przeszukiwać bo coś jeszcze odkryjemy?

W większości znajdziemy w nich, ale zdarzają się też sytuacje, że jadąc traktem zobaczysz jakieś wydarzenie, w którym będziesz mógł zainterweniować. Poza tym warto odkrywać drogowskazy.

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

3. Na 1 tablicy ogłoszeń w sadzie znalazłem questy takie dziwne.. Jak je wybrałęm to
np nic nie dostałem do zakładki zadania.. Czyżby to tylko takie ciekawostki?

Ciekawostki. Zlecenia sa zawsze oznaczone pieczęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 17:29, Azazell napisał:

A czy misje poboczne sa zawsze tylko na tablicy oraz oznaczone wykrzyknikiem? Czy są
też oznaczane inaczej?


Na niektóre natrafisz przez przypadek, ale zazwyczaj to małe zadania, które rozwiązuje się z marszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1) Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działaja finishery? Domyślnie mam je ustawione chyba na auto, a nie widzę ich specjalnie, zwłaszcza na potworach. Jak się je uruchamia?

2) Czy można włączyć wszystkie zadania, żeby pojawiały się na mapie głównej? Tak jak np. w Skyrim. Przy duzej ilości zadań, czasem nie wiesz, że jedno jest obok Ciebie, kiedy masz włączone inne zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 18:03, Executor napisał:

1) Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działaja finishery? Domyślnie mam je ustawione chyba
na auto, a nie widzę ich specjalnie, zwłaszcza na potworach. Jak się je uruchamia?


Automatycznie podczas walki, zazwyczaj przy ostatnim przeciwniku. Finishery są wtedy, kiedy odrąbujesz przeciwnikowi jakąś kończynę.

Dnia 22.05.2015 o 18:03, Executor napisał:

2) Czy można włączyć wszystkie zadania, żeby pojawiały się na mapie głównej? Tak jak
np. w Skyrim. Przy duzej ilości zadań, czasem nie wiesz, że jedno jest obok Ciebie, kiedy
masz włączone inne zadanie.


Niestety nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:

1. Np mająć 1 lvl to warto doskakiwać do stworków z poziomem 2,3-4 ?? Jak to jest ? Bo
wiadomo jak trafisz pewnie na kogoś z 10 wyzszym lvl to chyba przerąbane?


Powiem tak, na czwartym poziomie zdarzało mi się pokonywać grupy przeciwników na 9-10 poziomie. Generalnie, grupy bandytów są łatwiejsze do pokonania niż grupy potworów. Poza tym te poziomy często są umowne - przeciwnik na 10 bywa znacznie prostszy niż taki na 4 :)

Dnia 22.05.2015 o 17:07, Azazell napisał:


2. Druga sprawa to te oznaczeia jak Znaki zapytania - to tylko w nich coś ciekawego znajdziemy
czy ttrzeba lepiej cały teren przeszukiwać bo coś jeszcze odkryjemy?


Warto zwiedzać wszystko, nie tylko znaki zapytania. Często na jakieś misje trafia się przypadkowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czyścić Velen ze znaków zapytania... ;) I jako, że jest przykładny - robię to kroczek po kroczku.
Jak zlikwidować siedlisko potworów z mapy poniżej?

Spoiler

Wybiłem wszystkie potworki, wchodzę do tej jaskini i nie mam nigdzie opcji jego likwidacji. :(

20150522190651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 18:03, Executor napisał:

2) Czy można włączyć wszystkie zadania, żeby pojawiały się na mapie głównej? Tak jak
np. w Skyrim. Przy duzej ilości zadań, czasem nie wiesz, że jedno jest obok Ciebie, kiedy
masz włączone inne zadanie.

Masz racje, tak było chociażby z misjami w Białym Sadzie, obie były obok siebie, takie coś by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 19:06, cubbek napisał:

Jak zlikwidować siedlisko potworów z mapy poniżej?

Spoiler

Wybiłem wszystkie potworki, wchodzę
do tej jaskini i nie mam nigdzie opcji jego likwidacji. :(



Mój brat miał ten sam problem. Poszedł jeszcze raz do tej jaskinii, zebrał wszystko co było można, po czym wyszedł i w magiczny sposób zaliczyło mu to. Sprawdź, może gdzieś jest gniazdo do zniszczenia. Użyj kota przed wejściem do jaskini, jeżeli tego wcześniej nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się