Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2015 o 17:01, Graffis napisał:

Gram na PS4- też macie problem z tym, żeby targetować najbliższego przeciwnika? Gra ma
dziwne zamiłowanie do zaznaczania tych najbardziej oddalonych...

Ta na PC jest ten sam problem walczę z paroma typami a ten zaznacza łucznika zamiast tych z którymi walczę i ginę - co za kretyn to tetował. A na XBone jest ponoć jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 17:12, Mnil napisał:

ktoś potrafi pomóc?

to jest główny quest, trzeba go wykonać :?


Jeśli dobrze pamiętam to ścianę otwierasz

Spoiler

za pomocą latarni, która działa jak dźwignia, powinna podświetlić się na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę już pograłem i mogę powiedzieć, że nie podoba mi się roślinność: trawa, drzewa, liście, wszystko wygląda, jakby było maźnięte olejną albo akwarela, zupełnie brak szczegółowości, jakby nie było tekstur. CDPR mogliby popatrzeć na tekstury 2K i 4K do Skyrima, ciekawe, kiedy moderzy się za to wezmą?
Poza tym, wydaje mi się, ze w W2 lepsze były:

- tekstury
- postacie
- a przede wszystkim, stroje, ubrania i ich faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 18:11, lis_23 napisał:

Troszkę już pograłem i mogę powiedzieć, że nie podoba mi się roślinność: trawa, drzewa,
liście, wszystko wygląda, jakby było maźnięte olejną albo akwarela, zupełnie brak szczegółowości,
jakby nie było tekstur. CDPR mogliby popatrzeć na tekstury 2K i 4K do Skyrima, ciekawe,
kiedy moderzy się za to wezmą?
Poza tym, wydaje mi się, ze w W2 lepsze były:
- tekstury /.../

Ja też troszkę pograłem (słabo mi idzie, bo z wiekiem refleks słabnie i klawiszologia nie taka, trzeba się do niej przyzwyczaić), ale żeby narzekać na tekstury? Mnie one w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają. Więcej, powiedziałbym, że Wiedźmin 3 w chwili startu sprawuje się lepiej, niż Wiedźmin 2.
Rozumiem, że nie podoba Ci się trawa czy drzewa, ale to przecież tylko tło do akcji!
Chętnie zobaczę nowe, rewelacyjne tło, ale po tym, jak z 5, może i 10 razy skończę Wiedźmina. Jak dotąd, nie wyszedłem za Biały Sad, bo od nowa próbuję wszystkie możliwości, ale przecież chodzi o fabułę, nie o widoki, które są przecież tylko tłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 18:11, lis_23 napisał:

Poza tym, wydaje mi się, ze w W2 lepsze były:
- tekstury


W W3 zdecydowanie są lepsze. Największe różncie widać w lesie, ale w W2 mieliśmy knieje, las rodem z fantasy, tutaj mamy las nie różniący sie zbytnio od tego, co mozemy spotkać w polskich lasach, tylko że w skali mikro.

Dnia 23.05.2015 o 18:11, lis_23 napisał:

- postacie


Bez przesady, są dużo lepsze, choć zachowali styl z dwójki.

Dnia 23.05.2015 o 18:11, lis_23 napisał:

- a przede wszystkim, stroje, ubrania i ich faktura.


Tutaj już osobista kwestia, ale zgodziłbym się, że są całkiem do siebie zbliżone. Które lepsze pod względem technicznym czy artystycznym, to już kwestia gustu, mnie się podobają.

Największy mam problem z klonami npc-ów. W jednej z misji fabularnej mieliśmy chłopkę, która wyglada identycznie jak nieinteraktywny npc z wioski obok. Trochę to słabe, ale na szczęście takie przypadki są sporadyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa panowie gra ? Ja powiem tak posiadam i7 4770k 3.9 ghz , 16 gb ram oraz 970 gtx strix i po prostu jestem zachwycony optymalizacja tej gry wszystko ustawione na ultra tylko zasięg rośliności na wysokie oraz cenie i NVIDIA Hair Works wylaczone i gra ma cały czas 60 - 59 fps a jak juz jest spadek tego 1 fps to dosłownie na pól sekundy bez frapsa bym tego nie zauważył w Novigradzie to samo cały czas 60 - 59 jest redzi odwalili kawal dobrej roboty tworząc tą grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zaczynaniu gry zimportowałem zapis z Wiedźmina 2 ale okazało się, że to quicksave sprzed walki z Letho, a tej rozmowy w której decydujemy co robiliśmy w drugiej części nie miałem. Wie ktoś czy jakieś wybory się przeniosły, a może wczytały się jakieś domyślne, nie związane z tym co robiłem, bo np.

Spoiler

nie spotkałem Letho tam gdzie powinienem go spotkać jeśli go oszczędzimy, a to zrobiłem

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 19:33, Kraju napisał:

Trochę to słabe, ale
na szczęście takie przypadki są sporadyczne.

Nie takie sporadyczne. Narrator przedstawienia, który wygląda tak samo widz oglądający to przedstawienie, którzy z kolei wyglądają tak samo jak Nilfgaardcki ambasador. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też was dobijają loading screeny w wersji na PS4 ? Po śmierci czekam jakieś 40-50 s na wczytanie gry. Staje się to powoli mocno irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 19:54, Air napisał:

Czy też was dobijają loading screeny w wersji na PS4 ? Po śmierci czekam jakieś 40-50
s na wczytanie gry. Staje się to powoli mocno irytujące.


ja na pc max czekam 5- 10 sekund konsole sa zaslabe i tyle pewnie dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilkanaście godzin gry za sobą. Wszystko fajnie. Questy miodzio, świat piękny, postaci świetne. Normalnie cud, miód :) Nawet walka mi podeszła, choć multum osób na nią psioczy.

Mam tylko jedno "ale". Spore "ale"

Alchemia...
Jest dużo składników do zbierania, ale jaki sens skoro raz utworzona mikstura/olej jest w ekwipunku zawsze i jedyne czego potrzeba to alkohol żeby uzupełniać fiolki. Słabooooo CDPRed, słabo.

A jak jest z odwarami? Tymi z różnych monstrów? One są jednorazowe? Bo ich jeszcze nie tworzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w grę nie grałem tak dokładnie, ale jesli miałbym ją oceniać tylko po soundtracku to gniot niemiłosierny. To jest chyba najgorszy soundtrack ever. Na 31 musiców tylko 1 (JEDNA) była warta uwagi. Dlaczego nie mogło być taka jak w W2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:00, Satruss napisał:

Alchemia...
Jest dużo składników do zbierania, ale jaki sens skoro raz utworzona mikstura/olej jest
w ekwipunku zawsze i jedyne czego potrzeba to alkohol żeby uzupełniać fiolki. Słabooooo
CDPRed, słabo.


Potem można znaleść przepisy na ulepszone mikstury, oleje i petardy (chyba są 2 ulepszenia każdej) do których wytworzenia potrzeba więcej roślin, ale też składniki wymagane są raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sposoby na zwiększenie ilości FPS? Domyślnie ustawienia są na wysokich. Czytałem ,żeby hairworks wyłączyć (włączone tylko dla Geralta), podobno samo to daje 10-20 fps.

A i czy save'y w tej części też zajmują tyle miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:06, Karanthir666 napisał:

No cóż, w grę nie grałem tak dokładnie, ale jesli miałbym ją oceniać tylko po soundtracku
to gniot niemiłosierny. To jest chyba najgorszy soundtrack ever. Na 31 musiców tylko
1 (JEDNA) była warta uwagi. Dlaczego nie mogło być taka jak w W2?

Dla mnie soundtrack to arcydzieło, raczej nie słucham soundtracków poza grą z własnej woli, ten jest wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ulepszeniach nie wiedziałem. Chociaż gdzieś na ekranie ładowanie było coś takiego. W sumie, z drugiej strony nazbieranie x jaskółczego ziela i wytworzenie x jaskółek byłoby jeszcze słabsze niż 3 eliksiry na stałe + alkohol do uzupełnienia.

A tak z innej beczki. Czy po wybraniu u balwierza zgolonej brody, ona potem odrasta? Bo dość długo już eksploruje, a Geralt na twarzy gładziutki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:20, Satruss napisał:


A tak z innej beczki. Czy po wybraniu u balwierza zgolonej brody, ona potem odrasta?
Bo dość długo już eksploruje, a Geralt na twarzy gładziutki :P


Powinna odrastać z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:18, Madoc napisał:

Dla mnie soundtrack to arcydzieło, raczej nie słucham soundtracków poza grą z własnej
woli, ten jest wyjątkiem.

Lekki offtop, ale co tam :) Dla mnie najlepszy OST do tej pory to Prince of Persia: Warrior Within. A z wieśków to W2, choć muza inspirowana W1 też jest niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:16, Ecko09 napisał:

Jakieś sposoby na zwiększenie ilości FPS? Domyślnie ustawienia są na wysokich. Czytałem
,żeby hairworks wyłączyć (włączone tylko dla Geralta), podobno samo to daje 10-20 fps.


Najbardziej pamięciożerna jest pierwsza opcja w grafice, ta z dystansem postaci, woda na najwyższym, obie opcje z trawą oraz cienie. Resztę można włączyć na maksa.

Dnia 23.05.2015 o 20:16, Ecko09 napisał:

A i czy save''y w tej części też zajmują tyle miejsca?


Zajmuje niewiele, kilka mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się