Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2015 o 20:40, Kraju napisał:

> Jakieś sposoby na zwiększenie ilości FPS? Domyślnie ustawienia są na wysokich. Czytałem

> ,żeby hairworks wyłączyć (włączone tylko dla Geralta), podobno samo to daje 10-20
fps.

Najbardziej pamięciożerna jest pierwsza opcja w grafice, ta z dystansem postaci, woda
na najwyższym, obie opcje z trawą oraz cienie. Resztę można włączyć na maksa.

> A i czy save''y w tej części też zajmują tyle miejsca?

Zajmuje niewiele, kilka mb.

ja mam na 970 gtx tylko cienie na wysokim oraz zasięg trawy na wysokim i bez NVIDIA Hair Works reszte ultra i mam caly czas 60-59 fps pozatym wiesiek z tego co czytalem jest najlepiej zooptymalizowany na karty z serii 9xxx np taka 970 bije 780 ti w wiesku 3 na glowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTX 760 i mam wszystko na ultra oprócz cieni, oraz obu suwaków z trawą (oczywiście bez hairworksa) i na rozdzielczości 1680x1050 mam stałe 30 FPS-ów. RED-zi naprawdę popracowali nad optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 20:47, Kraju napisał:

Ja mam GTX 760 i mam wszystko na ultra oprócz cieni, oraz obu suwaków z trawą (oczywiście
bez hairworksa) i na rozdzielczości 1680x1050 mam stałe 30 FPS-ów. RED-zi naprawdę popracowali
nad optymalizacją.

no tak z tym masz racje bo widze jak mi gra płynie jak by nie bym nie sprawdzil na frapsie to bym w zyciu nie zauwazyl czasem spadek tego jednego fps glownie tylko w novigradzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W dwójce było tak, że musisz mieć konkretne umiejętności np. z drzewka szermierki, żeby używać adrenaliny. Poczytaj w postaci, czy nie musisz sobie odblokować czegoś.

btw jak dla mnie walka jest spieprzona w trójce... nawydziwiali i efekt jest taki, że nic nie działa oraz jest nieintuicyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. Polska wersja Wiedźmina rządzi!

Cytat:

Spoiler

"Ludzie mówią, że bagna to nic, tylko ch**, d*** i kamieni kupa, ale ty im nie wierz brachu, g*** wiedzą"

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

mam pytanko, kupiłem wersję cyfrową gry, dostałem klucz do gry, jednak nie mam żadnego linka do pobrania samej gry, czy ktoś może mi pomóc jak tą grę sciągnąć??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 00:31, Smooqu napisał:

Haha. Polska wersja Wiedźmina rządzi!

Cytat:

Spoiler

"Ludzie mówią, że bagna to nic, tylko ch**, d*** i kamieni kupa, ale ty im nie wierz
brachu, g*** wiedzą"

:D


Ja sobie nie wyobrażam grać w Wiedźmina w innej wersji językowej niż polska - tego klimatu po prostu nie da się przełożyć na inny język :D A dialogi w grze są po prostu fantastyczne!
Cała warstwa fabularna, rozmowy, zadania, to jest po prostu absolutne mistrzostwo, nie kojarzę podobnej gry :)
Fajne jest to, że ograniczono skalowanie przeciwników - w niektóre regiony Velen przez pierwsze 40 godzin chyba nie ma się co zapuszczać :D Nie tak dawno, będąc na 12 poziomie, wpadłem na grupę potworów na 26 poziomie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

mam pytanko, kupiłem wersję cyfrową gry, dostałem klucz do gry, jednak nie mam żadnego linka do pobrania samej gry, czy ktoś może mi pomóc jak tą grę sciągnąć??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, zę pytam, ale nie umiem sobie poradzić z dostaniem się do willi var Attre.

Proszę o jedną drobną wskazówkę, bo chodzę już dobre 2 godziny i nie wiem co zrobić :P

Dzięki

20150524014134

20150524014137

20150524014140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 01:29, foil napisał:

witam serdecznie,

mam pytanko, kupiłem wersję cyfrową gry, dostałem klucz do gry, jednak nie mam żadnego
linka do pobrania samej gry, czy ktoś może mi pomóc jak tą grę sciągnąć??

pozdrawiam



Spróbuj tego: http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/205419368-Aktywacja-i-pobieranie-gry-Wied%C5%BAmin-3-z-platformy-GOG-Galaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 14:22, Rick napisał:

Przecież wszystko masz pod ręką. Jedną ręką ogarniasz WSAD, szifty, alty, spacje i koło
wyboru, a drugą trzymasz myszkę. Dobrze, że przynajmniej wszystko jest pod ręką. ;)

Jeśli to sarkazm, to w porządku, jeśli naprawdę tak uważasz to gratuluję zwinności węża i siły konia (...). Ogólnie nie rozumiem po co klawisz Akcji LPM i Interakcji E rozdzielono, bo interakcja jest możliwa tylko poza walką, więc LPM i E mogłoby swobodnie być scalone. To samo dotyczy odskoków, w W1 było to fajnie rozwiązane klikaniem w podłoże, potem zamieniono to na żenujące przewroty. Kombinacja W+SHIFT+ Spacja jest po prostu dramatyczna, nie pozostaje nic, jak przełożyć Shifta w E, wtedy da się to opanować bez łamania palców. A w Shifta mogli dać przełączanie atak szybki/silny, co zwolniłoby PPM na np. używanie znaków. Kusza to osobna historia, coś, co w takiej formie w ogóle nie powinno pojawić się w grze.
@ pawbuk

Dnia 23.05.2015 o 14:22, Rick napisał:

Cała warstwa fabularna, rozmowy, zadania, to jest po prostu absolutne mistrzostwo, nie kojarzę podobnej gry

To zagraj np. w Game of Thrones RPG ;p
Wątek fabularny jest niezły (ale d.py to z pewnością nie urywa), a poza tym, skopany, bo już w Novigradzie

Spoiler

poszukiwania Jaskra można niemal skończyć nie tykając sprawy Juniora, co czyni cały quest debilnie głupim, gdy Wiesiek już wie o udziale Jaskra w napadzie, a jeszcze o tym nie zdążył mu Junior powiedzieć. Naprawdę, mistrzostwo...

[m-r]
Poza tym, może 5-6 ciekawych questów pobocznych, w 99% związanych ze starymi znajomymi. Reszta spokojnie mogłaby uzupełnić dowolne MMO. Po prostu zapchaj-dziury są może i inne, ale są nadal zapchaj-dziurami, nużącymi po zrobieniu dwóch-trzech sztuk, a co najgorsze, kompletnie nic nie wnoszącymi do gry (prywatnie odpuściłem sobie nawet te zlecenia wiedźmińskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie. Wiecie już czy ktoś przeszedł całą grę ? Gram bite 3 dni i mam wrażenie, że nie jestem nawet w 1/3 gry ( Wiedźmina 2 potrafiłem przejść w 2 dni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu kuzzzz^%$ spoilery!!! Akurat jestem na etapie szukania

Spoiler

Jaskra

, ale dzieki Tobie mniej wiecej wiem, czego oczekiwac. Dzieki, kuzwa, dzieki. Fabula jest najmocniejsza strona tej gry, wiec w przyszlosci PROSZE nie spoiluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 01:53, Aurelinus napisał:

Jeśli to sarkazm, to w porządku, jeśli naprawdę tak uważasz to gratuluję zwinności węża
i siły konia (...). Ogólnie nie rozumiem po co klawisz Akcji LPM i Interakcji E rozdzielono,
bo interakcja jest możliwa tylko poza walką, więc LPM i E mogłoby swobodnie być scalone.
To samo dotyczy odskoków, w W1 było to fajnie rozwiązane klikaniem w podłoże, potem zamieniono
to na żenujące przewroty. Kombinacja W+SHIFT+ Spacja jest po prostu dramatyczna, nie
pozostaje nic, jak przełożyć Shifta w E, wtedy da się to opanować bez łamania palców.
A w Shifta mogli dać przełączanie atak szybki/silny, co zwolniłoby PPM na np. używanie
znaków. Kusza to osobna historia, coś, co w takiej formie w ogóle nie powinno pojawić
się w grze.


Najprawdopodobniej masz dwie ręce, 10 palców, a więc teoretycznie możesz wcisnąć nawet do 10 przycisków jednocześnie :D Nawet przyjmując, że myszka to 2 przyciski, a na klawie WSAD obsługujesz trzema palcami, to i tak jednocześnie możesz wcisnąć przynbajmniej 5 przycisków :D Jaki więć problem w trzech?
Zawsze możesz kupić pada i skończą się twoje problemy :D Mi tam lepiej w W3 gra się na klawie :)

No i przede wszystkim, opcja spoilery!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurcze co jakiś czas odpala mi się jakaś komiksowa cutscenka z poszukiwaniem Yen

Spoiler

(nawet jak ją już znalazłem)

, to tak ma być? W dodatku jakoś nie mogę jej wyłączyć od razu i trochę musi polecieć zanim mogę ją skasować.

No i czy da się jakoś wyłączyć automayczne uzupełnianie eliksirów? Nawet nie wiem jak to działa, ale przy medytacji pojawiają mi się jakieś komunikaty, że coś tam się samo robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 02:25, Budo napisał:

Kurcze co jakiś czas odpala mi się jakaś komiksowa cutscenka z poszukiwaniem Yen

Spoiler

(nawet
jak ją już znalazłem)

, to tak ma być? W dodatku jakoś nie mogę jej wyłączyć od razu
i trochę musi polecieć zanim mogę ją skasować.


To jest taki ekran wczytywania. Później pojawiają się też inne, ale przez pewien czas będzie jeszcze przestarzały.

Dnia 24.05.2015 o 02:25, Budo napisał:

No i czy da się jakoś wyłączyć automayczne uzupełnianie eliksirów? Nawet nie wiem jak
to działa, ale przy medytacji pojawiają mi się jakieś komunikaty, że coś tam się samo
robi...


Nie wiem czy się da to wyłączyć, ale działo to tak, że jak medytujesz eliksiry zużyte są automatycznie uzpełniane za pomocą alkoholu (dowolnego mocnego alkoholu jaki masz w ekwipunku i nie trzeba nic więcej). Petartdy też się uzupełniają, ale nie jestem pewien za pomocą czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 01:41, leven napisał:

Wybaczcie, zę pytam, ale nie umiem sobie poradzić z dostaniem się do willi var Attre.

Spoiler

Musisz przejść na około, przez klify. Patrząc na twoje screeny, trzymaj się ogrodzenia po lewej stronie i tam dojdziesz do krawędzi. Trzeba zeskoczyć, po chwili powinieneś znaleźć ciało jakiegoś mężczyzny, potem się wespniesz i będziesz w ogrodach posiadłości.


Nie wiem czy są jakieś inne metody, ta mi zadziałała :P.


A odnośnie płakania na podstawowe klawisze. Ja jedynie zmieniłem znaki i miecze.
1 Igni, 2 Quen, 3 Yrden, 4 Aard, 5 Axii, F1 stalowe, F2 metalowe.

Używam wyłącznie szybkich ataków (poza turniejami na pięści, gdzie przydaje się wplatanie szybkich), także zabawa z Shiftem zupełnie mi nie przeszkadza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się