Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2015 o 12:58, donard napisał:

Ile rzeczy jest importowanych z save z dwójki? I czy wybory z 1 mają jakiś wpływ na 3?

Spoiler

Wybory. Czy zginął Arjan LaValette, z kim uciekłeś z Flotsam, czy ratowałeś dzieci Foltesta(po stronie Roche''a), czy zabiłes Letho. Wybory z 1 nic nie wnoszą, ale pojawia się kilka postaci z pierwszej części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 12:25, pawbuk napisał:

> Jak wejść do latarni morskiej gdzie jest srebrny miecz szkoły gryfa?

Chodzi Ci o to miejsce,

Spoiler

nad którym lata jakiś dziwoląg(nie pamiętam już co to dokladnie
było), a most zwodzony jest podniesiony? Jeśli tak, to dostaje się do środka przez podwodną
jaskinię, od strony źródła mocy. Natomiast ja się o tym dowiedziałem później, bo dostałem
się tam skacząc jak głupi wokól muru i jakoś się Geralt chwycił :D


Spoiler

Dzięki za pomoc choć samemu udało mi się znaleźć te jaskinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, 40 godzin za mną, a jeszcze Novigradu nie odwiedziłem... Chyba najlepsze zostawiam sobie na później, najpierw postanowiłem jak najlepiej poznać całe Velen :)
Zauważyłem też jedną niemiłą rzecz - w jednej z misji miałem

Spoiler

ochronić mieszkańców wioski przed Wilczycą, przywódczynią bandy rozbójników, która okazała się wilkołakiem.

Musiałem więc walczyć z kilkoma ludźmi i jednym stworem - okazało się, że Geralt co chwilę zmieniał miecz ze srebrnego na stalowy i z powrotem, w zależności od tego kto atakował. Powiem szczerze, myślałem, że mnie coś trafi - atakuję, a tu Geralt jest bez miecza :D W dodatku niziutka nagroda za naprawdę trudną walkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 15:15, pawbuk napisał:

Musiałem więc walczyć z kilkoma ludźmi i jednym stworem - okazało się, że Geralt co chwilę
zmieniał miecz ze srebrnego na stalowy i z powrotem, w zależności od tego kto atakował.
Powiem szczerze, myślałem, że mnie coś trafi - atakuję, a tu Geralt jest bez miecza :D
W dodatku niziutka nagroda za naprawdę trudną walkę :D

1. Stawiamy Yren między sobą w paczką mobów i Quen na siebie dla obrony.
2. Odpalamy miotacz ognia (channelowany Igni).
3. *maniakalny śmiech podczas patrzenia na płonących w krzykach przeciwnikach*
4. Profit!

Ale faktycznie. Automatyczny wybór miecza jest bardzo przyjemny (w porównaniu do drugiej części), ale czasami przydałaby się opcja z manualną zmianą. Chociaż, z drugiej strony, dużo takich mieszanych paczek (gdzie trzeba używać obu mieczy) w grze nie ma.

Swoją drogą, wbiłem 21 poziom i niedługo zacznę odblokowywać ostatnie "drzewko" na talenty. Jeden wiem jak zagospodarować, ale pozostałe 2 za bardzo nie wiem czym ciekawym można by zapełnić. Jakieś rekomendacje dobrych talentów?
Generalne (te białe, jedno punktowe) talenty wydają się ciekawe z opisu, ale nie wiem jak dużo faktycznie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już za sobą Biały Sad - zrobiłem tam prawie wszystko, nie udało mi się tylko dostać do dwóch miejsc / ruin na wzniesieniach ( nie wiem, jak się tam dostać 0, nie zniszczyłem też gniazd potworów z braku petard.
Obecnie jestem już na Ziemi Niczyjej i obawiam się, że gra ( obszarowo ) wcale nie będzie aż tak wielka.
Mam też nadzieję, że CDP RED szybko rozwiąże problem z wieszaniem się gry i wywalaniem jej do pulpitu bez żadnego komunikatu - dzisiaj już drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumacznie łopatologiczne, jak dla osoby inteligentnej inaczej, jak mam zainstaloac te darmowe dlc. Są już podobno 4. A ja nie widzę żadnej opcji jak zrobić to ręcznie bądź automatyczne.
Mam wersję pudełkową, konto na gog''u, i wpisany klucz produktu na GOG.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 16:26, lis_23 napisał:

Obecnie jestem już na Ziemi Niczyjej i obawiam się, że gra ( obszarowo ) wcale nie będzie
aż tak wielka.


Uwierz mi, teren jest naprawdę bardzo duży ;) Po 40 godzinach jeszcze nie mam całego Velen zwiedzonego :D No i jest tam naprawdę dużo do roboty, tylko wiele zadań dopiero na wyższych poziomach ;)

Dnia 24.05.2015 o 16:26, lis_23 napisał:

Mam też nadzieję, że CDP RED szybko rozwiąże problem z wieszaniem się gry i wywalaniem
jej do pulpitu bez żadnego komunikatu - dzisiaj już drugi raz.


Mam wrażenie, że po patchu jest lepiej, ale nadal się to zdarza. Dzisiaj wywaliło mnie z gry po kilkuminutowej, trudnej walce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji póki co gra nie zawiesiła się ani razu :)

Pytanko mam, żeby ogolić Geralta to trzeba się udać do kogoś? gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie kupić jakieś dobre (>7 punktów) karty? Postanowiłem się tą karcianką zainteresować, ale przeciwnicy nawet "dziesiątki" rzucają i to w tej chwili nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 17:12, Kadaj napisał:

Wie ktoś może gdzie kupić jakieś dobre (>7 punktów) karty? Postanowiłem się tą karcianką
zainteresować, ale przeciwnicy nawet "dziesiątki" rzucają i to w tej chwili nie ma sensu.


Nigdzie ich nie kupisz, możesz mieć albo mega fuksa i dostać jakąś randomową od kupca albo po prostu robić questy związane z gwintem, nagrodami są coraz lepsze karty (10, a nawet 15).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wam system łapie takie zmuły po wyłączeniu gry? Musiałem system restartować, bo nic nie działało. Przeglądarki się nie dało zminimalizować, Frapsa wyłączyć nie można było. Xfire po potraktowaniu menedżerem zadań się nie odpalało, klikałem skrót i zero reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 17:12, Kadaj napisał:

Wie ktoś może gdzie kupić jakieś dobre (>7 punktów) karty?

http://www.primagames.com/games/witcher-3/tips/where-find-every-gwent-card-witcher-3-wild-hunt

Arczir2d2 - znajdź balwierza

Lucek - wchodzisz na goga (albo przez gog Glaxy), wybierasz 16 DLC-pack, dodajesz do koszyka, potwierdzasz zakup, wybierasz, które dlc mają być zainstalowane, instalujesz, wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia panowie, siedzę nad misją drugi dzień, zostawiłem ją i poszedłem dalej myśląc, że samo jakoś ruszy

sytuacja z 22 minuty
Spoiler

Dorwać Juniora

, nie podświetla mi się pochodnia, nie można w żaden sposób wejść w interakcje z nią jedynie zapalić i zgasić :/ Nie wczytam poprzedniego sejwa bo jestem jakieś 20h dalej. Help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2015 o 17:44, MadoY napisał:

nie podświetla mi się pochodnia, nie można w żaden sposób wejść w interakcje z nią jedynie
zapalić i zgasić :/

Patrz cały czas przez wiedźmińskie zmysły i spróbuj wejść jakoś pod kątem do momentu aż pojawi się możliwa interakcja. Czasami zdarza się, że nie wyłapuje od razu interakcji z trybu "detektywa". Ew. zrób alternatywną misję

Spoiler

z domu albo kasyna

. Do wykonania zadania trzeba wykonac jedną z tych trzech alternatyw.

Dnia 24.05.2015 o 17:44, MadoY napisał:

Nie wczytam poprzedniego sejwa bo jestem jakieś 20h dalej. Help :(

Hm, dziwne, bo wiedźmin nie nadpisuje stanów gry i nawet autosave miałbyś góra 20 minut wcześniej. No, chyba że sam usuwasz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 17:53, Rick napisał:


> nie podświetla mi się pochodnia, nie można w żaden sposób wejść w interakcje z nią
> Nie wczytam poprzedniego sejwa bo jestem jakieś 20h dalej. Help :(
Hm, dziwne, bo wiedźmin nie nadpisuje stanów gry i nawet autosave miałbyś góra 20 minut
wcześniej. No, chyba że sam usuwasz. :P


Chodziło mi o to, że po prostu olałem tą misję i grałem dalej przez całe 20h :D

Teraz zakręciłem się koło tej pochodni, Geralt powiedział "hmm interesujące" i zmieniło mi misję na

Spoiler

Porozmawiaj z Vernonem Rochem w obozie partyzantów



Mam dziwne wrażenie, że coś skiepściłem w jakiejś misji tylko nie wiem teraz co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2015 o 18:08, MadoY napisał:

Teraz zakręciłem się koło tej pochodni, Geralt powiedział "hmm interesujące" i zmieniło
mi misję na

Spoiler

Porozmawiaj z Vernonem Rochem w obozie partyzantów


Sprawdź dokładnie dziennik. Niestety czasem, nawet po aktualizacji zadania, dziennik sam przestawia na całkowicie inne. Jeśli to jednak to zadanie, to nie jest źle,

Spoiler

bo Juniora spotkasz po małej misji z Rochem

. ;) A więc do przodu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ;) Mam jeszcze jedno pytanie, jak zwiększyć maksymalny udźwig postaci ? Na filmiku widziałem, że można mieć udźwig 90 gdzie ja mam tylko 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem z gra na PS4 soundtrack, moje pytanie do ludzi posiadajacych konsole, dziala Wam ta sciezka dzwiekowa? Bo moja czarnulka twierdzi ze nie rozpoznaje tych plikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 18:42, Cykada85 napisał:

Dostalem z gra na PS4 soundtrack, moje pytanie do ludzi posiadajacych konsole, dziala
Wam ta sciezka dzwiekowa? Bo moja czarnulka twierdzi ze nie rozpoznaje tych plikow.


PS4 nie odtwarza płyt CD-Audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się