Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Musisz zrobić najpierw jedno zadanie główne (ciach)] Warto to zrobić, bo kilka pytajników korzysta z iluzji. :P

Dzięki, to trzeba będzie wrócić do fabuły, bo najpierw zająłem się eksploracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 21:51, Kraju napisał:

Kajdorf
Pod koniec questa dostaniesz pewien przedmiot, za pomocą którego otworzyć te "drzwi".


A to w takim razie za szybko tam polazłem, questa mam ale jeszcze go nie aktywowałem. Zwiedzam okoliczne "zapytajniki" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 09:57, pawbuk napisał:

Gdzie warto zacząć, żeby nie przegrać z kretesem? :)

Tak jak kolega wyżej napisał, zadanie na pokonanie przeciwników jest bardzo irytujące na samym początku, gdyż wrogowie mają dużo lepszą talię, w dodatku zawierającą karty bohaterów. Żeby wygrać trzeba mieć sporo szczęścia.

Jeżeli tyle siedziałeś w grze, to znaczy, że masz już dość dużo złota. Warto na początku poskakać po wioskach i odwiedzić karczmarzy, od których można kupić karty. Po złożeniu jakiegoś znośnego decku warto pograć z początkowymi NPCami, żeby wygrać parę kart. Jak uda Ci się w końcu wygrać z questowmi postaciami, i wygrasz parę kart bohaterów, to jest już z górki.

Swoją drogą, na samym początku karty szpiegów (te z Oczkiem) i Treningowe Kukły (czy jak się to nazywa), w zależności od użycia są bardzo dobre. Szczególnie kukłą można zmusić przeciwnika do zmarnowania dużej ilości kart, przez co łatwiej będzie wygrać drugą i trzecią rundę. Zazwyczaj osoba z większą ilością kart wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rick, Mordant

Dzięki za rady, spróbuję zrobić jak mi radzicie :) Na razie udało mi się wygrać dwie potyczki w związku z zadaniem Gwinta w Velen, ale dalej nie pójdę, za słabe karty mam :D
Kasy mam sporo, coś koło 10 tys, więć polatam po kupcach, może uda się jakieś lepsze karty dostać :)
Problem mam na razie taki, że gram Północą, a nie mam tam żadnych kart bohaterów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Zoltana dostaniesz

Spoiler

Natalisa

, później od Stjepana - karczmarza w Oksenfurcie - wygrasz
Spoiler

Yennefer

. Jak trafią ci się te dwie karty w potyczce, to już jesteś w domu praktycznie. Później rozwalisz takiego Hadko (który jest znacznie łatwiejszy niż jego poprzednicy. Rozwaliłem go nie mając w rozdaniu żadnej karty bohaterów) i dostaniesz
Spoiler

Vernona Roche''a

. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wygrywam potyczki w Gwinta bez kart bohaterów. Karta Foltesta z 2x premia do kart oblężniczych oraz umiejętność korzystania z kart pogody to klucz do sukcesu. Szpiedzy również są mega pomocni. Dodają Ci więcej kart i często bywa tak, że wróg traci dużo kart by wygrać 1 rundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram północą, używam piechoty z bonusem za sąsiedztwo, do tego róg i przeciwnik w pierwszej kolejce musi dużo kart stracić. Często doprowadzam do tego aby w pierwszej turze przeciwnik zagrał jak najmocniejsze karty. Nie staram się za wszelką cenę wygrać pierwszej rundy. Zależy także od tego jakiego zestawu używa, najwięcej problemów stwarza mi talia potworów i jej przywoływanie pomocników. Wczoraj wpadło mi achie "Geralt and friend" za wygranie partii tylko postaciami neutralnymi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 11:12, Executor napisał:

Gdzie w Velen mogę znaleźć kowala, który zrobi wiedźmińskie miecze gryfa? Czy tylko to
mogę zrobić w Novigradzie?


No właśnie, mam to samo pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram północą w gwinta, bo do pozostałych nie mam jeszcze skompletowanych talii. Nawet bez bohaterów można wygrywać z lepszym przeciwnikiem, ale wtedy potrzeba już trochę szczęścia. Szpiedzy, róg, bonusy za takie same karty, kapłanka przywracająca zużytą już kartę na planszę, manekin, karty pogodowe - dużo możliwości zastosowania różnych taktyk, ale moim zdaniem najważniejsza zasada to mieć więcej kart niż przeciwnik. Czasami lepiej poddać rundę i wypracować przewagę dwóch, trzech kart. Świetna minigra i szkoda, że tylko w kolekcjonerce na xbox dodali wersję papierową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Executor

Takiego kowala możecie jeszcze znaleźć w Oxenfurcie (miasto nad rzeką na wschodzie mapy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 12:10, Saref napisał:

@Executor

Takiego kowala możecie jeszcze znaleźć w Oxenfurcie (miasto nad rzeką na wschodzie mapy).


a gdzie dokładnie? Bo znalazłem tylko płatnerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 17:33, Rick napisał:

Lucek - wchodzisz na goga (albo przez gog Glaxy), wybierasz 16 DLC-pack, dodajesz
do koszyka, potwierdzasz zakup, wybierasz, które dlc mają być zainstalowane, instalujesz,
wsio.


Dzięki , zrobiłem tak. Mam nadzieję że to już wystarczy i kolejne bedą do wyboru w miarę ich pojawiania się na gog''u. Czy może będzie konieczność powtarzania tej operacji dla każdych dwóch następnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2015 o 12:43, Lucek napisał:

Dzięki , zrobiłem tak. Mam nadzieję że to już wystarczy i kolejne bedą do wyboru w miarę
ich pojawiania się na gog''u. Czy może będzie konieczność powtarzania tej operacji dla
każdych dwóch następnych?

Nie wiem jak na GOGu. Ja używam GOG Galaxy i tam sobie po prosty tickuję, które dlc chcę, a które nie i samo mi się instaluje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj zaznaczone, wybacz, że taka marna jakość, ale gra nie pozwoliła mi jakoś zrobić screena więc wziąłem fragment mapy z jakiegoś poradnika gdzie tego kowala widać :d

20150525132202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to ten konfig od Alekde ładnie dorżnął mój sprzęt a nie odpalam tego przecież w 4K tylko 1440p. Pora chyba na kręcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 13:22, Saref napisał:

Masz tutaj zaznaczone, wybacz, że taka marna jakość, ale gra nie pozwoliła mi jakoś zrobić
screena więc wziąłem fragment mapy z jakiegoś poradnika gdzie tego kowala widać :d


Dziękuję Ci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 13:31, Henrar napisał:

Tak swoją drogą, to ten konfig od Alekde ładnie dorżnął mój sprzęt a nie odpalam tego
przecież w 4K tylko 1440p. Pora chyba na kręcenie.


2 Titany nie dają rady? :D Cóż, teraz nie dziwię się dlaczego mój GTX970 sobie nie poradził, choć na upartego jakoś by się dało grać :) Zamierzasz kręcić grafy czy procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 13:48, pawbuk napisał:

2 Titany nie dają rady? :D Cóż, teraz nie dziwię się dlaczego mój GTX970 sobie nie poradził,
choć na upartego jakoś by się dało grać :) Zamierzasz kręcić grafy czy procka?


Wszystko :D

5960x mam wykręcony na razie 3,8 GHz (i na tym taktowaniu testowałem), Titan Xy mam na stocku. Alekde ma 4930x na 4,8 GHz wykręcony (niby to starszy procek i ma mniejsze IPC, ale wciąż będzie szybszy tam, gdzie nie wymaga się ośmiu rdzeni) i Titan Xy przetaktowane na 1400/1800 (lub podobne wartości).

W configu najbardziej zamulające okazały się parametry FoliageDistanceScale=6, GrassDistanceScale=6 (oba na Ultra mają wartość 1.8) i FoliageShadowDistanceScale=216 (domyślnie 54).

Anyway, nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś w CDPR uznał, że zmiana palety kolorów na obecną jest dobrym pomysłem. Trochę to dla mnie za kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się