Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2015 o 14:18, Kraju napisał:

To już chyba uzależnienie od Wiedźmina 3, skoro śmieszy mnie nawet takie coś. :D


Nie oglądałeś Edków na cartoon network, to możesz nie załapać humoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2015 o 17:43, pawbuk napisał:

Z ocenami gry radzę się wstrzymać, też na początku bylem sceptyczny. Teraz, po ponad
50 godzinach gry jestem nią zachwycony po prostu :)


U mnie podobnie, na początku lekkie rozczarowanie, a teraz wsiąkłem totalnie. Fabuła, grafika, muzyka, gwint - wszystko super. Już nawet walka mi się podoba, a do odnawiania eliksirów nigdy nie miałem zastrzeżeń, bo nie jestem fanem zbierania ziółek i robienia po raz tysięczny tego samego specyfiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś miejscówka, gdzie można masowo pokupować karty do Gwinta? Bo zaczynam mieć wrażenie, że do końca gry nie skompletuję innej talii niż Północy. Najbardziej, by mnie Nilgaard interesował, bo tam najmniej kart brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:21, Saref napisał:

- Walka

Ja w każdej części Wiedźmina grałem (czy też próbowałem) stylem hybrydowym.
O ile w pierwszej części miecze i Igni miażdżyły wszystko (o ile dobrze pamiętam), w dwójce poza spamem Quena i okazjonalnym Igni czy Aarde nie używało się niczego, to tutaj używam właściwie wszystkich znaków.

Alternatywny Igni zadaje ogromne obrażenia, szczególnie jak się trafi na przeciwnika wrażliwego na niego.
Quen to wiadomo, podstawa. Dodatkowo Alt Quen jest świetny do leczenia się (przez co nie trzeba jeść tyle jedzenia/jaskółek, a i szybciej to trwa, bo wystarczą 1-2 ataki i ma się pełne życie)
Yrden również bez przerwy używam na mocniejszych / większą ilość przeciwników. Trwa 30+ sekund i daje ponad 50% spowolnienia. Bardzo ułatwia walkę (szczególnie wsadzenia całego channela Igni).

Pozostałych dwóch znaków tak bardzo nie używam, co nie znaczy, że są bezużyteczne. Aard przydaje się to ubijania płotek (one shot kille powalonych przeciwników), a Axii jest świetne na przeciwników z tarczami (bo cholerstwa blokują miecze oraz chowają się przed ogniem z Igni)

Dnia 26.05.2015 o 17:21, Saref napisał:

- Eliskiry

Odwary - nie użyłem żadnego. Ale premie wyglądają przyzwoicie. Zapewne na najwyższym poziomie trudności, czy specjalizacji w truciznach byłby znacznie bardziej użyteczne.
Oleje - praktycznie zawsze na stalowym mam olej na bestie/humanoidów (co prawda zacząłem to jak wyrwałem średni, na 40 użyć), i na bossów ze zleceń wrzucam odpowiedni na srebrny miecz. Świetne jest to, że są nieskończone, i nie trzeba co chwile robić nowych.
Eliksiry. Faktycznie, używam głównie tych samych. Jedynie w walce z przeciwnikami +6-7 poziomów używam innych (głównie po to, aby szło to szybciej). Automatyczne uzupełnianie jest moim zdaniem świetne. O ile to niweluje nijako efekt "przygotowania do walki", to jest to po prostu bardzo wygodne.
Szkoda tylko, że nie da się wrzucić większej ilości na ekran. Łykanie z ekwipunku w trakcie walki jest dość niewygodne i co ważniejsze... strasznie anty-klimatyczne.

Dnia 26.05.2015 o 17:21, Saref napisał:

- Sprzęt i crafting

Mnie w craftingu strasznie wkurza UI. O ile na początku było przyjemnie, ale jak się uzbiera recept, to wygląda to potwornie. Brak jakiegoś sortowania (poza kategoriami), jak poprzez specyficzny poziom czy nazwę. No i byłoby fajnie, gdy po kliknięciu na składniki kierowało do recepty (np. na sztabki metali czy skór).

Dnia 26.05.2015 o 17:21, Saref napisał:

- Questy

Poboczne zadania są świetne tutaj. Zazwyczaj w grach sidequesty robię jedynie dla nagród (XP, przedmioty), bo są to zwykłe zapychacze i nie czuć by coś wnosiły do świata gry.
Tutaj, nawet w nich widać, że nasze działania mają wpływ na świat. W dodatku, często w bardzo nieoczekiwany sposób.

Dnia 26.05.2015 o 17:21, Saref napisał:

- Stopień trudności

Fakt, sam gram na trzecim poziomie, i o ile na początku było ciężko, bo nie dość, że wszystkie walki były na styk, to trzeba było używać kosmiczne ilości jedzenia i jaskółek, żeby zregenerować życie.
Ale o jakiegoś 10-15 poziomu jest raczej faceroll, i jedynie przeciwnicy z czaszką stanowią wyzwanie (głównie przez to, że trwają bardzo długo a paść można przez drobny błąd.
Trochę żałuję, że nie wybrałem najwyższego poziomu. Ale możliwe, że byłbym strasznie zirytowany początkiem gry.


Bah, mniej pisania, więcej grania. Wracam robić główny wątek w Skellige.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 20:12, Sipso napisał:

Właśnie PS4 dodało jakiegoś patcha do pobrania. Są gdzieś pacz nołtsy?


Jeżeli nie ma na oficjalnej stronie lub/i na FB (a nie ma), to znaczy, że jeszcze nie dodali changeloga lub go w ogóle nie będzie. Do jakiej wersji się zaktualizowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 19:47, Rick napisał:

> kropka w kropkę ten sam tekst co wersja przetłumaczona w filmie.
Gimpa? Masz na myśli ten dialog z Zedem? No, ostatnie dwie linijki sa takie same.

W sumie są 3 linijki i wszystkie identyczne, nawet kontekst identyczny (dwóch drabów). Spotkanie z Django Frettem też jakoś mnie nie zauroczyło, Biały Królik w jaskini był już mielony w 100 grach...

To są oczywiście drobne słabostki, gram namiętnie jak każdy, ale szkoda, że niepotrzebne niedoróbki i niekonsekwencje (czasem idiotyzmy) psują ten urok.

Generalnie nie podoba mi się straszne spłycenie relacji z Yen/Triss, o ile wątek tej drugiej jest jeszcze jakoś rozbudowany (choć początkowa relacja o rozstaniu jest mocno naciągana i też pachnie idiotyzmem), o tyle wydaje się, że z Yen to jednak mamy sporo do wyjaśnienia, tymczasem scenariusz przechodzi nad tym wszystkim do bardzo porządku dziennego, jakby nic się nie stało od czasu wymiany z Gonem... Tego nie kupuję i uważam za mocny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy warto jeszcze czekaż na kolejne DLC i patche czy lepiej zacząć już grać?
Bo nie ukrywam, że przechodzenie codziennie po pracy obok kolekcjonerki nie jest łatwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 21:24, sirufok napisał:

Panowie, czy warto jeszcze czekaż na kolejne DLC i patche czy lepiej zacząć już grać?
Bo nie ukrywam, że przechodzenie codziennie po pracy obok kolekcjonerki nie jest łatwe


Graj. Patche zbyt wiele nie zmnieniają, a DLC będą pojawiać się jeszcze przez 6 tygodni (nie licząc już tego), wiec zaczynaja swoją przygodę czym prędzej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż po ostatnim patchu (1.04) poszedłem do wsi Rudniki. Tam na tablicy było zlecenie pt. "Zaginieni żołnierze". Zadanie to niestety nie dodało się do dziennika, ale cały czas je mam w ekwpiunku w użytkowych. Miał ktoś ten sam problem? Na początku trzeba pogadać z generałem niflgaardzyków. Znalazłem gościa, ale nie mogłem z nim rozmawiać. Wykonał ktoś to zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć - potrzebna pomoc przy szukaniu schowka Sk. Juniora:

Po załatwieniu większości spraw z Juniorem - byłem w podziemiach z areną, ale na samą arenę się nie dostałem, była pusta, nie wiem dlaczego :o (ale ludzi Juniora naszlachtowałem sporo)

Znalazłem list mówiący o skrytce z kasą przy korytarzu naprzeciwko kraty. Śledzenie kieruje mnie do "Schowka Juniora" przy karczmie "Nigdzie". Mam żółty okrąg, jestem na miejscu (niedaleko, w środku okręgu) i nawigacja wskazuje mi "niżej" - ale tam, cholera, NIE MOŻNA zejść niżej! :/ Wszystkie drzwi dookoła są zamknięte, a tam, gdzie są otwarte, nie ma żadnego zejścia do piwnicy itp.

To jak się tam dostać?! Latam od pół godziny wokół jak głupi :(

Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale wydaje mi się, że schowek jest obok wejścia na arenę, a dokladnie na przeciwległej ścianie :) Może to właśnie podziemia wskazuje znacznik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm - ta lokalizacja, wokół której latam była odległa o ponad 100 kroków od areny; tam mnie kierowała gra po tym, jak przeczytałem notatkę o schowku. Następnym z kolei krokiem miała być rozmowa z Dijkstrą. Ale samego schowka przy arenie nie spenetrowałem, może teraz spróbuję. Co nie zmienia faktu, że następnym krokiem będzie ta kryjówka, czy cokolwiek to jest przy karczmie "Nigdzie" (mam nadzieję, że ktoś ją też zauważył. To są okolice cyrulika nawiasem mówiąc).

Przejdę się jeszcze raz na arenę, ale ten problem główny pewnie zostanie. Jak ktoś miał jakieś sugestie, to bardzo proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie z Wieśkiem mały problem. Gra ani razu nie crashowała mi przez cały czas gry aż do czasu gdy wykonałem większość zadań na Skellige i każą mi wrócić do Velen. Wtedy podczas przechodzenia za każdym razem pojawia się ekran ładowania po czym po kilku sekundach wychodzi do pulpitu bez komunikatu błędu. Ma ktoś ten problem? Pomoc mile widziana.. :P
PS Mogę przechodzić do Białego Sadu i Wyzimy bez problemu i z powrotem na Skellige do Velen i Novigardu bez szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem właśnie grę i urzekła mnie postać Ciri - po prostu świetnie zrobiona, idealny głos i przedstawione emocje względem Geralta, a jej

Spoiler

umiejętności szarżowania i uników

coś wspaniałego, jak w dobrym hack n slash''u :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 23:08, dewolf napisał:

Przejdę się jeszcze raz na arenę, ale ten problem główny pewnie zostanie. Jak ktoś miał
jakieś sugestie, to bardzo proszę :)

O ile nie pomyliłem zadania, to

Spoiler

powinno się gdzieś rozwalić ścianę. Z tego co pamiętam w dwóch miejscach utknąłem przez dłuższą chwilę, bo nie zauważyłem, że było schowane przejście, gdzie trzeba było użyć Aarda

.

Swoją drogą, pytanko odnośnie karty do gwinta - czy można jakoś inaczej wyrwać kartę Jaskra, poza zadaniem
Spoiler

z przyjęciem na które się idzie z Triss

? Niestety jak podchodziłem do tego, nie byłem w stanie pokonać wszystkich przeciwników, gdyż zupełnie się wtedy gwintem nie interesowałem (za czym idzie okropny deck). Teraz, przydałby się do innego buildu niż mój główny "Północ - mass hero + spies + siedge".

@MadoY

Dnia 26.05.2015 o 23:08, dewolf napisał:

a jej

Spoiler

umiejętności szarżowania i uników

coś wspaniałego, jak w dobrym hack n slash'u :D

Największym plusem jej

Spoiler

teleportów

jest to, że nie trzeba kombinować z ustawianiem się. Po prostu całkowicie ignoruje kolizje z przeciwnikami. Serio, "unik" za przeciwnika to po prostu cheat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 23:41, MadoY napisał:

Przeszedłem właśnie grę i urzekła mnie postać Ciri - po prostu świetnie zrobiona, idealny
głos i przedstawione emocje względem Geralta, a jej

Spoiler

umiejętności szarżowania i uników

coś wspaniałego, jak w dobrym hack n slash''u :D


W takim razie prosiłbym o spoiler jej dotyczący

Gdzieś na Youtubie widziałem filmik ze

Spoiler

sceną erotyczną Ciri x Geralt. Cóż znając ich relacje z ksiązki to brzmi to zupełnie nieprawdopodiobnie ! Przecież Geralt był dla niej praktycznie przybranym Ojcem ! Czy był to tylko jakiś żart programistów którzy użyli modelu Ciri w animacji łużkowej, czy rzeczywiście można przespać się z Ciri w grze ??



??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2015 o 00:23, Angmir napisał:


Gdzieś na Youtubie widziałem filmik ze

Spoiler

sceną erotyczną Ciri x Geralt. Cóż znając ich
relacje z ksiązki to brzmi to zupełnie nieprawdopodiobnie ! Przecież Geralt był dla niej
praktycznie przybranym Ojcem ! Czy był to tylko jakiś żart programistów którzy użyli
modelu Ciri w animacji łużkowej, czy rzeczywiście można przespać się z Ciri w grze ??




??


Nie przeszedłem gry aż tak dokładnie pozatym można dokonać różnych wyborów które później przekładają się na różne relacje bohaterów, ale szczerze wątpie żeby coś takiego miało miejsce w oficjalnej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się