Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2015 o 23:41, pawbuk napisał:

To nie tylko zmiana kolorystyki, ale chyba też efektów cząsteczkowych, możliwe, że też
innych elementów graficznych. Natomiast w rozgrywce nic to nie zmienia ;) Cięzko mi powiedzieć
czy spowalnia to działanie gry, zdarza się, że jest wręcz przeciwnie ;)


Ok, dzięki za info :)
Zainstalowałem to cudo z automatu, a jutro sprawdzę czy widać różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę. Przedostatni poziom trudności, 148 godzin. Pozostało mi jeszcze multum rzeczy, ok połowa Velen i 3/4 Skellige. Ukończyłem na 33 poziomie postaci z pełnym wyśmienitym zestawem niedźwiedzia. Muszę przejść jeszcze raz bo to zakończenie jakoś nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 00:13, Sipso napisał:

Przeszedłem grę. Przedostatni poziom trudności, 148 godzin. Pozostało mi jeszcze multum
rzeczy, ok połowa Velen i 3/4 Skellige. Ukończyłem na 33 poziomie postaci z pełnym wyśmienitym
zestawem niedźwiedzia. Muszę przejść jeszcze raz bo to zakończenie jakoś nie pasuje...


148 godzin i nie zrobiłeś gry na 100%? To co Ty robiłeś w tym świecie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Płotki, starałem się nacelować na skrzynię, nie na pochodnię,
( http://i.imgur.com/YQO5LnK.jpg )
wczytywałem po śmierci po upadku z dwóch metrów, albo gdy kluczowy potwór nagle stał się nieśmiertelny. Musiałem płynąć wpław przez spory kawałek oceanu bo łódka zdecydowała zmienić powołanie na statek kosmiczny. Gwint. "Tym razem zabiję tę 26lvl Babę Błotną!". Sprawdzałem czy rzeczywiście tyle tych animacji seksu jest. A nie ma. I przede wszystkim nie pomijałem dialogów. Ani jednego.

Grałem tak by ostatni ciąg zadań mieć na w miarę równym mojemu poziomie. Do tego wykonałem jak najlepszy dla mojego poziomu sprzęt. Grę ukończyłem z ok. 17k koron. Ekonomia jak w każdym wieśku. Dobra na początku a potem Geralt tarza się w nowych kurtkach bo co chwila coś pod pachą puszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy należałoby w pierwszej kolejności przeczytać książki żeby grać w Wiedźminy? Czy może można spokojnie grać bez znajomości książek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 08:48, badziu90 napisał:

Czy należałoby w pierwszej kolejności przeczytać książki żeby grać w Wiedźminy? Czy może
można spokojnie grać bez znajomości książek?



Możesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 08:48, badziu90 napisał:

Czy należałoby w pierwszej kolejności przeczytać książki żeby grać w Wiedźminy? Czy może
można spokojnie grać bez znajomości książek?


Możesz grać, aczkolwiek uważam, że 3 część to już OLBRZYMI spoiler dla tych, którzy nie czytali książek. :P Poza tym znając książki dostrzeżesz w grach znacznie więcej smaczków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest EPICKA. To najlepszy cRPG od bardzo dawna. Questy zabijają złożonością. Czasem - gdyby nie informacja w dzienniku - nie dałoby się poznać, czy quest jest poboczny, czy główny. Gdyby nie wpadki techniczne (Płotka to debil) byłaby dycha ode mnie. Nie wiem, jak rzeczywiście długa jest gra, ale ja już 4 razy wyładowałem na niej pada do PS4, a jestem w Kaer Morhen i

Spoiler

odczarowuję Umę

. Jak długo do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 09:56, Undertaker napisał:

PS4, a jestem w Kaer Morhen i

Spoiler

odczarowuję Umę

. Jak długo do końca?



Spoiler

Mniej więcej połowa z naciskiem na mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan:

1. Czy warto od razu uderzać do tego miasta Novigradu czy tego na miasta na literę U?? Czy lepiej porobić misje poboczne w Velen? Czy to nie ma różnicy?

2. Kolejna sprawa to jak zwięksyć wagę ekwipunku, aby móc więcej dźwigać.

3. Gdzie znajdę mutageny? Czy tylko je mają bossowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 11:56, Azazell napisał:

1. Czy warto od razu uderzać do tego miasta Novigradu czy tego na miasta na literę U??
Czy lepiej porobić misje poboczne w Velen? Czy to nie ma różnicy?


Na U? Może chodzi Ci o Oxenfurt? Jeśli tak, to raczej nie ma większej różnicy, ale przynajmniej ja wolałem zrobić wszystko w Velen zanim pojechałem do Novigradu :P.

Dnia 28.05.2015 o 11:56, Azazell napisał:

2. Kolejna sprawa to jak zwięksyć wagę ekwipunku, aby móc więcej dźwigać.


Niektórzy kupcy/kowale/płatnerze sprzedają juki, zwiększają one udźwig do 90/130/160.

Dnia 28.05.2015 o 11:56, Azazell napisał:

3. Gdzie znajdę mutageny? Czy tylko je mają bossowie?


Nie tylko bossowie, czasami wypadają ze zwykłych potworów. Ponadto dzięki alchemii możesz mutageny ulepszać. Z trzech mmniejszych mutagenów robisz jeden zwykły, z trzech zwykłych robisz jeden większy (niestety np. "mutagen z wilkołaka" nie zalicza się jako mniejszy i jest "niecraftowalny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 11:56, Azazell napisał:

1. Czy warto od razu uderzać do tego miasta Novigradu czy tego na miasta na literę U??
Czy lepiej porobić misje poboczne w Velen? Czy to nie ma różnicy?


Możesz spokojnie wybrać się do Oxenfurtu, ale zadania w Novigradzie są już trudniejsze :) Oczywiście, możesz sobie miasto pozwiedzać ;)
Na początku warto trzymać się środkowego Velen, ewentualnie robić zadania wątku głównego. Południowe Velen czy Novigrad mogą być za trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 12:02, Saref napisał:


Nie tylko bossowie, czasami wypadają ze zwykłych potworów. Ponadto dzięki alchemii możesz
mutageny ulepszać. Z trzech mmniejszych mutagenów robisz jeden zwykły, z trzech zwykłych
robisz jeden większy (niestety np. "mutagen z wilkołaka" nie zalicza się jako mniejszy
i jest "niecraftowalny".


Cholera, a ja je posprzedawałem, bo myślałem, że na nic się zdadzą dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 12:12, Undertaker napisał:

Gdzie znajdę jakiś naprawdę dobry rynsztunek? Jestem w połowie gry, a używam tego, co
mają kupcy... Dają go zadania "Poszukiwań"?


Tak, warto poszukiwać wiedzmińskiego rynsztunku. Najpierw tego zwykłego, potem tego ulepszonego :)
Szkoła niedźwiedzia to pancerz ciężki, szkoła gryfa to średni, a kota to lekki.
Kupuj od kupców mapy, bo to one wskazują miejsca ukrycia schematów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś który kupiec ma mapy z ulepszonego ekwipunku szkoły niedźwiedzia ? Kupiłem mapy u kowala ze Skellige na Kaer Trolde ale nie było ulepszonego schematu reszte mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 12:14, Ecko09 napisał:

Cholera, a ja je posprzedawałem, bo myślałem, że na nic się zdadzą dodatkowe.


Jeżeli pamiętasz którym kupcom sprzedawałeś, możesz od nich odkupić, lecz przygotuj się na zaporowe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się