Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Ponawiam pytania z wczoraj, bo dość ważna rzecz.

1. Otóż w Velen udałem się na południowy zachód. Niedaleko rezydencji Aeramasa natknąłem się na grupkę bandytów, któzy więzili elfa. Ów elf obiecał mi nagrodę, tylko mam udać się do obozu, w którym on przebywa. Poszedłem w miejsce, gdzie była grupa elfów oraz zagroda z końmi (tam wykonywałem misję zleconą przez jednego z chłopów), tylko że już tam tych elfów nie było. Wiadomo gdzie on może być?

2. Teraz mam inny problem. W którym momencie dostaje się od

Spoiler

Keiry

przedmiot, dzięki któremu możemy korzystać z portali (lub jaką ma nazwę)? Otóz znalazłem jaskinię przy znaczniku o nazwie Est Tayiar (północny zachód Velen) i jest tam fioletowy portal (czy jakaś bariera) z którą nic nie mogę zrobić. Jak wejść wgłąb tej jaskinii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 16:39, Kraju napisał:

2. Teraz mam inny problem. W którym momencie dostaje się od spoiler:

Spoiler

Keiry

przedmiot,
dzięki któremu możemy korzystać z portali (lub jaką ma nazwę)?

Spoiler

Nie dostajesz od Keiry takiego przedmiotu. Jedyne co dostajesz od Keiry to przedmiot zdolny do znoszenia iluzji i kruszganek, dzięki któremu możesz widzieć duchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 16:39, Kraju napisał:

Ponawiam pytania z wczoraj, bo dość ważna rzecz.

1. Zazwyczaj od takich npców nie dostaje się nic specjalnego. Głównie jakieś zniżki na swoje towary, więc nie ma co specjalnie ich szukać.

2. Taki przedmiot nie istnieje. Portale, jak już można je otworzyć, to

Spoiler

robi się to poprzez użycie Aarda na specjalnych kryształach

.
Jeżeli chodzi o wspomnianą jaskinię, to jest tam specjalny quest
Spoiler

od króla Radowida, na sprawdzenie kryjówki Filippy

. Wydaje mi się, że bez tego zadania nie da się jej zwiedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 strony map dot poszukiwac rynsztunku, chyba brakuje mi jednej albo i wiecej. Gdzie moge je znalezc kupic? mam gryfa np. ale nie mam kota podst. tylko ulepszenia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatnerzy i zbrojmistrzowie je sprzedają. Trudno mówić o konkretnych, bo map jest wiele, a z mojego doświadczenia sprzedają po jednej tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, jesli zacznę już jakiś quest związany z fachem wiedźmińskim i jestem juz na samym koncu zadania (nie potrafię zabić stwora 😩) to można to zadanie dokończyć pozniej czy na tym etapie juz ono przepada?
Poprostu katakan zabija mnie jednym ciosem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 17:31, Longer napisał:

Pytanko mam, jesli zacznę już jakiś quest związany z fachem wiedźmińskim i jestem juz
na samym koncu zadania (nie potrafię zabić stwora 😩) to można to zadanie dokończyć
pozniej czy na tym etapie juz ono przepada?


Oczywiście, że można zostawić na później. Stwór nie zniknie ani nikt go nie zabije. Spokojnie możesz wykonywać inne questy, a do tego wrócić gdy dopakujesz Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 17:31, Longer napisał:

Poprostu katakan zabija mnie jednym ciosem :/

Spokojnie możesz odpuścić i wrócić później. Ja tak miałem na początku z

Spoiler

północnicą

. Kilka razy do niej podchodziłem, w końcu powiedziałem "dość". Wróciłem 2 levele później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 17:29, Sipso napisał:

Płatnerzy i zbrojmistrzowie je sprzedają. Trudno mówić o konkretnych, bo map jest wiele,
a z mojego doświadczenia sprzedają po jednej tylko.


Nigdzie tego nie widzialem w Novigradzie np. więc proszę oszczegóły. Bo już mam 15 lvl i chce znalezezc reszte schematow podst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 30 godzinach gry w końcu mam problem z za małym udźwigiem. Wiem, że można go powiększyć, ale póki co nie chcę wjeżdzać do Novigradu, ani płynąć na wyspy (w poszukiwaniu lepszego ekwipunku dla konia). Nie zdziwiłbym się, gdyby RED-zi w którymś z darmowych DLC zawarli skrzynkę u kupców (jak miało to miejsce w poprzednich częściach u karczmarza), gdzie byłoby można zostawić rzeczy. Nie wiem jakie są głosy społeczności, ale pewnie 2-4 ostatnie z zaplanowanych DLC, mogą być w pełni zależne od potrzeb społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 16:58, Executor napisał:

Mam 3 strony map dot poszukiwac rynsztunku, chyba brakuje mi jednej albo i wiecej. Gdzie
moge je znalezc kupic? mam gryfa np. ale nie mam kota podst. tylko ulepszenia. :(


Tutaj masz wypisane kto sprzedaje poszczególne mapy http://www.reddit.com/r/witcher/comments/37kt63/vendor_locations_to_buy_all_the_maps_for_the/ tylko po angielsku, ale chyba dasz rade rozszyfrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taka skrzyneczka na przedmioty by się przydała - noszę ze sobą mnóstwo śmiecia, bo kiedyś może być potrzebne :D Wystarczyłoby, żeby w Kaer Morhen coś takiego by się znalazło - komnata Geralta, w której mógłby zostawić część rzeczy i trofea :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść moich wrażeń (przeklejam z innego portalu):

Sama gra jest świetna (questy są na poziomie i nawet te poboczne wciągają jak bagno), ale bugów trochę
jest ;(. Na ten się akurat natknąłem (a przynajmniej - jeszcze - mowa o bugu z brakiem zdobywanego doświadczenia), ale po patchu 1.04 (wersja PC) wpienia mnie "tearing" - nie ważne czy włacze vsynch i dam lock na 30 klatek - obraz czasem się rozjeżdża. Przy 1.02 i 1.03 było wszystko ok pod tym względem...

W każdym razie przed ekipą CDP jeszcze sporo pracy - wsiąkłem w ten świat, chłonę klimat, ale bugi psują mi immersję...

Nie wiem czy wszystko naprawią - jazda konna nie ma tego polotu jak w RDR (do tego Płotka nie potrafi skakać), a zawracanie na koniu to jakaś masakra ;-). Doczytywanie tekstur (i traw) od biedy przełknę, bo to dzieje się na dalszym planie (po patchu 1.04 już nie tak znowu dalekim - cóż optymalizacja, żeby słabe rydwany też to pociągnęly...), ale przenikanie się tekstur w grze klasy AAA to już mocna bieda psująca "wczówkę". No bez jaj - wchodzę do jakiejś chaty, a tam gałęzie od drzewa rosnącego na zewnątrz się kołyszą w ścianie... Koń i Geralt potrafią też przeniknąć przez krzaczory, a i chłopów z łokciami wtopionymi w elementy otoczenia też widziałem...

... "Atak klonów" też już się daje we znaki (około 16 godzin gry za mną) - konkurencyjna Inkwizycja wypada tutaj o wiele lepiej.

Świetna gra, ale brakuje "ostatnich szlifów". Przydałoby się jeszcze trochę przesunąć premierę, żeby ponaprawiać to i owo, ale wtedy gracze chyba by ich zabili ;P

Natomiast fabuła, klimat, questy wynagradzają mi bolączki po stokroć :). Stawiam jednak na to, że ci, którzy kupią jakąś edycję rozszerzoną czy tam goty, będą się bawić jeszcze lepiej, a narzekać jeszcze mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 17:56, Lordpilot napisał:



Nie wiem czy wszystko naprawią - jazda konna nie ma tego polotu jak w RDR (do tego Płotka
nie potrafi skakać),


Nie potrafi skakać czy "nie potrafi" skakać? Bo to pierwsze jak najbardziej potrafi.

Dnia 28.05.2015 o 17:56, Lordpilot napisał:


... "Atak klonów" też już się daje we znaki (około 16 godzin gry za mną) - konkurencyjna
Inkwizycja wypada tutaj o wiele lepiej.

>

Mnie najbardziej rażą te modele z powybijanymi zębami...jakby nie mogli dać kilka wzorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak grać w gwinta? jest gdzieś jakiś poradnik?
Nie bardzo ogarniam to... pierwsza runda jakoś tam idzie ale zawsze w drugiej rundzie jest tak że nie mam kart albo mam tylko jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 10 kart* na cały mecz. Musisz grać rozwaznie. Czasami elementem taktyki jest spasowanie rundy. Tak, żeby na kolejne dwie zostało jak najwięcej kart.

*wyjątkiem sa karty szpiegów (które pozwalają ci dobrac dwie karty po umieszczeniu ich w puli wroga)
i karty medyków, które pozwalają wyłożyć na pole bitwy kartę, która została już odrzucona.

Naucz się właściwości każdej z typów kart. Wtedy łatwiej będzie ci prowadzić rozgrywkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 17:38, Kraju napisał:

Po ponad 30 godzinach gry w końcu mam problem z za małym udźwigiem.

Jeżeli dość regularnie sprzedaje się bronie, zbroje oraz śmieci (ta ostatnia zakładka) to nie jest tak tragicznie.

Warto też zauważyć, że składniki (alchemiczne i na crafty) ważą tonę. Mój Geralt, mając 30 poziom, z wyczyszczonym ekwipunkiem (trochę run, 2 paczki bełtów) ma ponad 100 kilogramów zapchanych. Co prawda ekwipunek który się nosi na sobie trochę waży (ale przecież się go nie wyrzuci :P), ale bez przesady. Reszta to materiały dla kowali/alchemii.

Ale fakt, skrzynka by się przydała. Na początku wypadało mi sporo przedmiotów z za wysokim poziomem, które musiałem ze są nosić, bo będzie przydatne później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokacje sprzedawców z mapami schematów rynsztunków

Szkoła niedźwiedzia:
1 - Płatnerz, Oxenfurt
2,3,4 - Kowal koło mostu w Kaer Trolde

Szkoła kota:
1,2 - sprzedawca i kowal w wsi Konary
3 - sprzedawca w Kasztelu Wrońce
4 - Wieś Zalipie

Szkoła Gryfa:
1,2 - Wieś Podgaje
3 - Rynek w Novigradzie
4 - Hattori (quest w Novigradzie z kowalem)

Wszystko przetłumaczone z reddita, więc reklamacji nie składać do mnie, ale chyba wszystko się zgadza :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 18:10, Mordant napisał:

>
Ale fakt, skrzynka by się przydała. Na początku wypadało mi sporo przedmiotów z za wysokim
poziomem, które musiałem ze są nosić, bo będzie przydatne później...


Ja zazwyczaj wywalam przedmioty, które wymagają 3+ wyższego lvl. Wychodzę z założenia, że jak dobiję do tego lvl i tak znajdę lepszy ekwipunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 18:06, Arczir2d2 napisał:

jak grać w gwinta? jest gdzieś jakiś poradnik?
Nie bardzo ogarniam to... pierwsza runda jakoś tam idzie ale zawsze w drugiej rundzie
jest tak że nie mam kart albo mam tylko jedną


Grasz zbyt agresywnie w pierwszej rundzie. Są dwie szkoły. Albo grasz agresywnie jak do tej pory, ale z głową. Używasz sporo kart specjalnych, kombinujesz i jakoś pójdzie, przy czym jeden rodzaj kart ofensywnych zostawiasz na drugą turę (zazwyczaj ten najsłabszy). Drugie podejście polega na odpuszczeniu pierwszej rundy i zrobieniu takiej rzeczy, aby w drugiej przeciwnik miał mniej kart od Ciebie. Nie jest to proste, wystarczy go prowokować, czyli wystawiasz najsłabsze karty z jednego rodzaju, a inne zostawiasz sobie na drugą turę. Trening czyni mistrza, musisz sporo w to pograć, zdobyć lepsze karty i naprawdę może płynnąć przyjemność z rozgrywek w gwinta. Jeżeli wylosujesz kartę ofensywnę z okiem jako umiejętnością specjalną, od razu takie karty wykładaj na stół. Wtedy zdobędziesz znaczącą przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się