Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2015 o 18:14, Kraju napisał:

> jak grać w gwinta? jest gdzieś jakiś poradnik?
> Nie bardzo ogarniam to... pierwsza runda jakoś tam idzie ale zawsze w drugiej rundzie

> jest tak że nie mam kart albo mam tylko jedną

Grasz zbyt agresywnie w pierwszej rundzie. Są dwie szkoły. Albo grasz agresywnie jak
do tej pory, ale z głową. Używasz sporo kart specjalnych, kombinujesz i jakoś pójdzie,
przy czym jeden rodzaj kart ofensywnych zostawiasz na drugą turę (zazwyczaj ten najsłabszy).
Drugie podejście polega na odpuszczeniu pierwszej rundy i zrobieniu takiej rzeczy, aby
w drugiej przeciwnik miał mniej kart od Ciebie. Nie jest to proste, wystarczy go prowokować,
czyli wystawiasz najsłabsze karty z jednego rodzaju, a inne zostawiasz sobie na drugą
turę. Trening czyni mistrza, musisz sporo w to pograć, zdobyć lepsze karty i naprawdę
może płynnąć przyjemność z rozgrywek w gwinta. Jeżeli wylosujesz kartę ofensywnę z okiem
jako umiejętnością specjalną, od razu takie karty wykładaj na stół. Wtedy zdobędziesz
znaczącą przewagę.


Dzięki za rady. Po prostu nie bardzo znam zasady. Czyli zestaw kart jaki sobie dobiorę mam na całą grę a nie tylko runde? sorki za takie pytania ale jestem zielony jesli chodzi o tą karciankę... :P

A druga sprawa gdzie zdobyć więcej kart? bo póki co to mam tylko część z nich, udało mi się uzbierać komplet dla Temerii przy czym nie są to jakieś dobre karty... ? znalazłem jakiś spis, na jakiejś stronie ale problem w tym że jest po angielsku i nazwy miejscowości są takie że ni w ząb nie wiem jak to sobie przetłumaczyć, angielski w miarę znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dzięki, już sobie poradziłem, YT mi pomógł ;)

Zauważyłem kilka problemów z podejmowaniem decyzji w grze:

a: -

Spoiler

Chciałem odczarować porońca, niestety, nie udało się i nawet gdy podjąłem decyzję o jego odczarowaniu musiałem z nim walczyć i go zabić.



b: -
Spoiler

Chciałem też pomóc duchowi w drzewie na bagnach, zebrałem wszystko o co prosił i nic, także jedynym wyjściem było zabicie go.



Mam też problem z tym, że gra po każdym uruchomieniu uruchamia się w oknie i w opcjach grafiki za każdym razem przywraca wyświetlanie się gry w oknie - zmieniam to za każdym razem i nic.

A teraz prośba do osób, które znają się na zmianach w ini - jakich zmian dokonać pod GTX 980? - przegrałem już ponad 20 h i wydajność jest u mnie dobra, więc mogę się pokusić o modyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 19:10, lis_23 napisał:

a: -

Spoiler

Chciałem odczarować porońca, niestety, nie udało się i nawet gdy podjąłem decyzję
o jego odczarowaniu musiałem z nim walczyć i go zabić.




Spoiler

On w pewnym momencie zaczynał się wiercić baronowi na rękach i trzeba było go uspokoić znakiem Aksii, jeśli tego nie zrobiłeś to wyrywał się i trzeba było go zabić. Ja pamiętam miałem problem i nie mogłem go znakiem trafić, ale po kilku próbach mi się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 19:29, Saref napisał:

>

Spoiler

On w pewnym momencie zaczynał się wiercić baronowi na rękach i trzeba było go uspokoić
znakiem Aksii, jeśli tego nie zrobiłeś to wyrywał się i trzeba było go zabić. Ja pamiętam
miałem problem i nie mogłem go znakiem trafić, ale po kilku próbach mi się udało.



O, tego nie wiedziałem i musiałem go

Spoiler

utłuc

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to musiałeś coś przegapić, bo

Spoiler

jak zaczynał się wiercić to Geralt mówił coś w stylu "spróbuje go uspokoić Aksii"i nawet chyba było napisane pod minimapą, że jest taka opcja


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 18:51, Arczir2d2 napisał:

Dzięki za rady. Po prostu nie bardzo znam zasady. Czyli zestaw kart jaki sobie dobiorę
mam na całą grę a nie tylko runde? sorki za takie pytania ale jestem zielony jesli chodzi
o tą karciankę... :P


Tak, wszystkie karty które zdobyłeś lub kupiłeś masz już na zawsze. Nie da się ich wyrzucić, sprzedać lub zniszczyć.

Dnia 28.05.2015 o 18:51, Arczir2d2 napisał:

A druga sprawa gdzie zdobyć więcej kart? bo póki co to mam tylko część z nich, udało
mi się uzbierać komplet dla Temerii przy czym nie są to jakieś dobre karty... ? znalazłem
jakiś spis, na jakiejś stronie ale problem w tym że jest po angielsku i nazwy miejscowości
są takie że ni w ząb nie wiem jak to sobie przetłumaczyć, angielski w miarę znam :P


Po wygranej z nowym przeciwnikiem zdobywasz jedną kartę (działa to tylko raz na każdego przeciwnika). Po drugie rzemieślnicy oraz sprzedawcy mają na sprzedaż karty. Gdy spotkasz jakiegoś podchodź do każdego i kupuj każdą kartę jaką ma. Jeżeli masz w Temerii (królestwa północy) całą talię ale masz więcej kart niż potrzeba, to usuń te najgorsze (czyli ofensywne 1 oraz 2 poziomu). Dzięki czemu Twoja talia stanie się potężniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czegoś odnośnie zadania Sprawy rodzinne...

Tak więc czy można ukończyć to zadanie tak aby

Spoiler

Baron nie powiesił się i przeżył??


A co z
Spoiler

Anną? można ją jakoś odczarować tak aby przeżyła??



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak, jeśli zabijesz ducha lasu to zakończenie wygląda tak: Anna kończy z chorobą psychiczną, Baron zabiera ją w góry do uzdrowiciela, Tamara chce jechać razem z nim, ale zakon jej nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 19:10, lis_23 napisał:

a: -

Spoiler

Chciałem odczarować porońca, niestety, nie udało się i nawet gdy podjąłem decyzję
o jego odczarowaniu musiałem z nim walczyć i go zabić.


Jak już było wspominane, znakiem Aksji trzeba go było uspokajać jak zaczął się robić agresywny. Z tego co pamiętam, było to wspomniane w grze (bodaj Geralt o tym mówił).

Dnia 28.05.2015 o 19:10, lis_23 napisał:

b: -

Spoiler

Chciałem też pomóc duchowi w drzewie na bagnach, zebrałem wszystko o co prosił
i nic, także jedynym wyjściem było zabicie go.


Tutaj również coś źle musiałem zrobić/wybrać, bo ja go bez problemu uwolniłem.

Spoiler

Co prawda przez to zabił on wszystkich mieszkańców wioski, którzy czcili Panie Lasu. Jednak uratował dzieci. Także żaden z tego happy-end.



Świetne w tej grze jest to, że większość wyborów jest między jednym złem a drugim. Wyśmienicie tutaj pasują słowa Geralta: "Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte (...), jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale." (cytat z książki). Czasami w trakcie gry mam identyczne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wykonałem zadanie "Najbrzydszy człowiek świata" w Kear Moren.
Tak z ciekawości pulytam jaki to jest mniej więcej etap gry. Ile to juz procent głownego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele schematów typu ulepszona zbroja wiedźmińskiego cechu x. Nie dotyczy to tylko zbroi, bo mam też tego typu rękawice, spodnie czy buty. Problem polega na tym, że do zrobienia tej ulepszonej zbroi potrzebna jest zwykła zbroja wiedźmińskiego cechu x (np. gryfa). Tylko, że żadnej z nich nie mam (i chyba nigdy nie miałem). Jak je zdobyć? Powoli zbliżam się do poziomu, w którym mógłbym założyć tę ulepszoną zbroję gryfa, ale nie zrobię jej, bo nie mam tej zwykłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to masz po prostu schemat na ulepszoną, ale nie masz schematu podstawowej, tak? Tutaj masz liste gdzie zdobyć mapy schematów http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&pid=3162 (1 oznacza podstawową, 2 ulepszoną, 3 wyśmienitą a 4 mistrzowską). Ew. zawsze możesz poszukać na youtubie, jest multum filmików pokazujących gdzie są ukryte schematy poszczególnych rynsztunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już sobie zapisałem w zakładkach i będę sukcesywnie szukał. :)

Madoc
Czasami drży, choć zazwyczaj nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 21:03, Madoc napisał:

Medalion w grze do czegoś służy? Bo nie drży przy potworach.

Drży przy Yennefer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mapie Velen jest kupiec zamknięty przez bandytów w klatce. Potrzebny jest klucz, żeby go uwolnić. Gdzie go można znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien go wydropić przywódca bandytów, ale czasami chyba coś się buguje i tak się nie dzieje (mi się tak dwa razy przytrafiło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 21:12, berbelek napisał:

Na mapie Velen jest kupiec zamknięty przez bandytów w klatce. Potrzebny jest klucz, żeby
go uwolnić. Gdzie go można znaleźć?


Mi niestety przywódca bandytów nagle zniknąl i dotąd biedaka z klatki nie uwolniłem :D To jest jakiś błąd gry, nie ma co się tym przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment z podróżą między światami jest wyśmienity. Każdy świat wygląda obłędnie i zupełnie inaczej. Ciekawy jest również komentarz naszego towarzysza, odnośnie historii jednego ze światów.

Odnośnie tego - łatwo przegapić Miejsce Mocy w jednym z nich. A zapewne nie będzie nam dane nam tam wrócić. Wrzuciłem screena gdzie on jest. Zawsze to +1 talent (nie, żebym miał co z nimi już robić).

Swoją drogą. Na drugim screenie widać jak się kończy zakładanie haremu czarodziejek. Nie, żebym się czegoś takiego (a nawet duuuuużo gorszego) nie spodziewał, znając ich charaktery.

20150528211757

20150528211805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się