Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Cholera, chyba coś pomieszało mi się w queście "Po nitce do kłębka".

Spoiler

Miałem się z nim spotkać z Lambertem gdzieś tam na Skellige. Tylko, że po rozmowie z Crachem zaktualizował mi się cel questa, tak jakby rozmowa z Lambertem została pominięta, znacznik questa również go nie pokazuje tylko każe iść do tego Hammonda. Zakładam, że Lamberta już nie znajdę w tej wiosce? Chciałem wygrać od niego kartę do gwinta, by ruszyć quest dalej =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Kurde ja nawet nie pamiętam by z Lambertem była opcja pogadania na Skellige :D. Tak czy siak nie martw się, będziesz miał okazje z Lambertem jeszcze podczas tego questa pogadać, no ale niestety już nie na wyspach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie miałeś się spotykać z Lambertem na Skellige, tylko załatwić sprawę sam. Lambert popłynął w tym czasie do Tretogoru. Z Lambertem spotykasz się po wykonaniu tej częsci zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2015 o 10:52, JackXPPL napisał:

Mam rynsztunek szkoły gryfa który daje mi w statystykach +60% do znaków, co to oznacza
w praktyce? Np Igni zadaje 60% większe obrażenia, czy jak?
Złożyłem już pancerz na 2 poziom i trochę żałuję bo jednak kot bylby lepszy ale nie wiem
czy teraz jest sens od nowa go składać czy lepiej zostać przy gryfie. :)

Moc znaków działa na wszystko.
Aard - zwiększa szansę powalenia/wytrącenia z równowagi
Igni - zwiększa obrażenia oraz szansę popalenia
Quen - zwiększa ilość zaabsorbowanych obrażeń
Yrden - zwiększa czas trwania oraz spowolnienie

Axii akurat nie pamiętam, bo specjalnie często nie używałem, ale z tego co pamiętam również czas działania (ogłuszenia).

Może później wrzucę moje statystyki znaków, kończąc grę na 35 poziomie miałem bodaj 160% Mocy Znaków (plus 30% z Adrenaliny oraz całkiem sporo z run do Igni/Quen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko dorobić się znacznej sumy gotówki?
Od początku cierpię na jej niedostatek i ciągle muszę naprawiać miecze, pancerze, itp.
Aha, na razie nie wykonywałem jeszcze Wiedźmińskich zleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2015 o 12:31, lis_23 napisał:

Aha, na razie nie wykonywałem jeszcze Wiedźmińskich zleceń.

Czyli nie wykonujesz najbardziej zyskownego zajęcia i cierpisz na niedobór gotówki? :)

Poza tym trzeba zbierać wszystkie śmieci i je sprzedawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, szczerze mówiąc żadne zakończenie dupy nie urywa, a przeładowanie końcówki gry liniową narracją powoduje, że człowiek wypada z tej gry zamiast cieszyć się postępami. I niestety szkoda, że cała gra jest napisana pod romans z

Spoiler

Yennefer

, a postać
Spoiler

Triss Merigold

robi za kukłę jeśli się ją wybierze. Zastanawiam się też, po co wracać do tej gry po zakończeniu, skoro świat jest już tylko pustą skorupą w którym dzieją się rzeczy anachroniczne względem dowolnego zakończenia. Ogólnie jestem zadowolony z tego co zobaczyłem, ale gdybym mógł zmieniłbym połowę zawartości z głównego wątku, bo logiki w tym co widziałem czasem niestety brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie odnośnie mechaniki questów.

Otóż jestem w momencie w którym

Spoiler

mam się wybrać w 3 miejsca w poszukiwaniu Ciri. Novigrad, Skyllige oraz Velen i teraz pytanie czy mogę wybrać które miejsce chcę odwiedzić najpierw i powiedzmy że okaże się że Ciri jest w Novigradzie i pojdę tam najpierw, to znaczy że automatycznie tamte się "wykasują" i staną nieaktywne? Teraz jestem w Velen i z kolei mogę wypytać krwawego barona o Ciri lub iść wypytać wiedźmy z moczarów, jeśli dowiem sie wszystkiego z jednego questa to ten drugi nagle sie dezaktywuje i juz go nie bede mogl wykonac?

Jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, miecz Ostrze Zimy

Spoiler

który daje nam Crah

wygląda bardzo podobnie i nazwę ma prawie identyczną jak Ostrze Mrozu Arthasa z Warcraft 3 przypadek? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2015 o 14:51, Sipso napisał:

Patrz na sugerowany poziom. Novigrad jest dla ciebie za trudny, nie mówiąc o Skellige.


Co nie oznacza wcale że nie mógłbym go zacząć racja? Przykładowo na trainerze, to co by sie stało gdybym przeszedł ten z sugerowanym najwyższym poziomiem? Co by sie stało z tamtymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2015 o 15:03, Piotr13PL napisał:

Co nie oznacza wcale że nie mógłbym go zacząć racja? Przykładowo na trainerze, to co
by sie stało gdybym przeszedł ten z sugerowanym najwyższym poziomiem? Co by sie stało
z tamtymi?

Nic się nie dezaktywuje, bo Ciri

Spoiler

nie będzie ani w Novigradzie, ani w Velen, ani na Skellige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2015 o 15:14, Sipso napisał:

Chyba nikt jeszcze tego nie sprawdzał... Możesz być pierwszy. Wróć jak czegoś się dowiesz.

To kompletnie bez znaczenia, bo wszystkie 3 trzeba zrobić żeby pchnąć fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę quest, którego fragment był pokazany w trailerze? Mianowićie chodzi mi o:

Spoiler

-Czy to już rok 13xx
-Nie
-A to spi***alać.


Chyba, że nie ma tego w grze, jeśli tak to mi smutno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2015 o 15:14, Sipso napisał:

Chyba nikt jeszcze tego nie sprawdzał... Możesz być pierwszy. Wróć jak czegoś się dowiesz.


Nikt tego jeszcze nie sprawdzał, bo na czwartym poziomie (a pewnie na takim dotrze się do Velen) nikt sobie w Novigradzie, a tym bardziej na Skellige nie da rady :D
Novigrad polecałbym przynajmniej na 8 poziomie (pewnie na niższym też się da, ale walki będą baaaaardzo trudne), a Skellige na 12 - 13 (i tak każda walka to będzie wielkie wyzwanie), a realnie tak z 4 poziomy wyżej :)
Oczywiście, w Velen też są zadania i potwory wymagające 30 poziomu, ale zazwyczaj na krańcach mapy, daleko od wątku głównego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale pan wyżej mówił o graniu na cheatach, co bez problemu pozwoliłoby na pustoszenie Novigradu czy nawet Skellige na 4 poziomie, ba nawet 3, jeśli Biały Sad się zostawiło niekompletny.


Czy Geralt miał w Sadze jakieś preferencje co do umaszczenia konia? Sam już nie pamiętam. Płotek było parę i aż dziwię się, że gra nie pozwala wybrać własnej klaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się