Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2015 o 17:23, leven napisał:

>


Na wszystkie bugi w tej grze pomaga wczytanie save wcześniejszego, więc może spróbuj też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 17:42, Ecko09 napisał:

Na wszystkie bugi w tej grze pomaga wczytanie save wcześniejszego, więc może spróbuj
też.


No OK, tylko ja to mam od paru godzin, czyli mam cofnąć się do wczorajszego dnia, czy o jeden save ?

Z resztą zaraz sprawdzę, tylko gra się zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 17:45, leven napisał:


No OK, tylko ja to mam od paru godzin, czyli mam cofnąć się do wczorajszego dnia, czy
o jeden save ?

Z resztą zaraz sprawdzę, tylko gra się zainstaluje.


czasami pomaga też zapisanie i wczytanie PO tym jak już bug wystąpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 18:01, loczekzord napisał:

czasami pomaga też zapisanie i wczytanie PO tym jak już bug wystąpil


Od nowa, gra działa poprawnie.

Ale po wczytaniu save z całego etapu, znowu nie mam mieczy.


Cofnąłem się do momentu z przed aktualizacji systemu dziś w nocy i jak na razie wszystko jest OK - mogłem tak od razu zrobić :P

Wygląda na to, że zostały uszkodzone save gry przy aktualizacji kompilacji Windows10 z 10074 do 10130 w nocy.

Zobaczymy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 14:53, Ichvander napisał:

No i po prawie 60 godzinach gry- koniec.

60 godzin! No, po prostu rewelacja. Ja mam dopiero 27 i jeszcze jestem w pierwszym rozdziale i pewnie nie wyjdę z niego przed upływem 60 godzin. No, ale mi się nigdzie nie śpieszy. Spokojnie spróbuję przejść wszystkie questy.

Dnia 02.06.2015 o 14:53, Ichvander napisał:

Ocena ode mnie na koniec- 9/10 (a pewnie niektorzy pamietaja moje narzekania na poczatku
;) ).

No cóż, ocena, to sprawa subiektywna. Dla mnie jest to 10/10. Bo niby z jaką grą miałbym porównywać Wiedźmina?
Z Gothic''iem 1, który wniósł nową jakość, ale do pełnego spenetrowania gry wymagał tylko około 40 godzin? Czy z Morrowindem, który mógł wystarczyć na 1000 godzin? Może do Skyrima? Nie wiem. Ale już widzę, że gra starczy mi na jakieś 200, może nawet więcej godzin. I na jednym przejściu pewnie się nie skończy. A która gra, według Ciebie, zasługuje na 10/10? Wtedy możemy podyskutować, która jest lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jak ludzie maja przegrane 100 h i twierdza ze zrobili wszystko, ja wedlug licznika gry mam przegrane 9 dni czyli prawie 200 h a nawet nie poplynalem na

Spoiler

Skellige

jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 21:04, Cykada85 napisał:

Dziwi mnie jak ludzie maja przegrane 100 h i twierdza ze zrobili wszystko, ja wedlug
licznika gry mam przegrane 9 dni czyli prawie 200 h a nawet nie poplynalem na

Spoiler

Skellige


jeszcze.


Ten licznik w grze jest zepsuty. Ja miałem ponad 2 dni, choć w rzeczywistości nie grałem nawet 30h. Nie ma co się tym sugerować. Co nie zmienia faktu, że w 100h nie da się zrobić wszystkiego, chyba że jakimś speedrunem, co byłoby głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem

Spoiler

" w wilczej skórze "

na Skellige. Jak
Spoiler

odczarować wilkołaka? Włóczę się po tym ogrodzie, znalazłem już dwa klucze ale dalej nie wiem, jak znieść klątwę

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 22:16, lis_23 napisał:

Mam problem z zadaniem

Spoiler

" w wilczej skórze "

na Skellige. Jak
Spoiler

odczarować wilkołaka?
Włóczę się po tym ogrodzie, znalazłem już dwa klucze ale dalej nie wiem, jak znieść klątwę

...

Spoiler

Musisz wrócić do jaskini wilkiołaka, tam znajdziesz klucz do jego chatki. W chatce będzie dziennik. Wtedy wrócisz do zleceniodawcy, da ci kieł i za jego pomocą zdejmiesz klątwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 20:54, KrzysztofMarek napisał:

No, ale mi się nigdzie nie śpieszy.
Spokojnie spróbuję przejść wszystkie questy.


Tak jak wyzej napisalem, ja sie pospieszylem za bardzo z glowna fabula i zakonczenie w 1/4 nie wyszlo jak chcialem :/ dlatego gram od nowa :P
EDIT: jakby ktos byl ciekaw, dlaczego sie "spieszylem"- bo glowny watek tak mnie wciagnal, ze chcialem wiedziec jak to wszystko sie konczy. Tak samo mam z bardzo dobra ksiazka- pochlaniam w jeden wieczor, dwa, potem zaluje, ze tak szybko sie skonczylo.

Dnia 02.06.2015 o 20:54, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, ocena, to sprawa subiektywna. Dla mnie jest to 10/10. Bo niby z jaką grą miałbym
porównywać Wiedźmina?


Z cRPG, ktorym bym dal 10/10- BG2+Tron Bhalla i NWN1. Z innych gierek- Heores 2 i Civ 2. Kiedys dalbym jeszcze DA:O, ale odkrycie uniwersalnego builda, by kosic wszystko zepsulo gre.

I nie zrozum mnie zle, jesli mialbym oceniac tylko i wylacznie fabule/dialogi/klimat/muzyka to byloby 10/10 (z malym minusem do niektorych dialogow). Jednak rozne bledy, glupie rozwiazania etc. nie pozwalaly by mi na wystawienie w/w oceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wiedźmina. 160h i 24 minuty. Darowałem sobie znaczną część odkrywania Skellige, ale wszystkie zlecenia wiedźmińskie ukończyłem (dostałem aczika), zadań pobocznych w dzienniku nie miałem (aczkolwiek jakbym pozwiedzał więcej świata, pewnie bym się natknął na kilkanaście). Zakończenie było nawet

Spoiler

zadowalające, choć smutne. :P

Przy grze bawiłem się świetnie i nikt mnie nie przekona, że gra nie zasługuje przynajmniej na 9. Ode mnie 9,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 23:19, Ichvander napisał:

Z czystej ciekawosci- jakie zakonczenie miales? Zaintrygowalo mnie slowo

Spoiler

smutne

.

Spoiler

Ciri przeżyła, wyjechała do nilfgaardu :P Wiem, ze mogło być gorzej, ale to i tak mnie zasmuciło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 23:14, Rick napisał:

Ukończyłem wiedźmina. 160h i 14 minuty.


Kurczę, podziwiam ludzi którzy przechodzili W3 tak długo. Mi zajęło to 55 h i nie ukrywam, że na koniec skupiłem się na wątku głównym olewając trochę zadania poboczne, wiedźminskie. Skyrim i New Vegas też przechodziłem w ok. 60h bo granie w grę single player powyżej 60h zaczyna mnie trochę nużyć :P

Dla mnie właśnie największym minusem tej gry (oprócz bugów) są "?" na mapie. Po pierwsze jest ich za dużo (czytałem sagę dobrych parę lat temu, ale z tego co pamiętam to zaprzestano szkolenia nowych wiedźminów ponieważ potworów było coraz mniej, a tutaj proszę - gniazdo nekkerów co 50m - oczywiście mówię to pół-żartem :)), po drugie są zbyt monotonne. Przydałoby się kilka innych rodzajów zadań i najlepiej wieloetapowych.

Przez pierwsze 20-30h grania robiłem wszystkie możliwe questy i odkrywałem wszystkie możliwe skarby przez co miałem ponad 10 tys koron i do końca gry nie musiałem się martwić o pieniążki. Jakość znajdywanych skarbów również pozostawia wiele do życzenia, w chwili gdy stworzymy własny rynsztunek wiedźminski to nadają się one tylko na złom :)

Poza tym gra mi się bardzo spodobała. Mam dużą motywację żeby przejść ją jeszcze raz bo skiepściłem wybory

Spoiler

Ciri została księżniczką, a Geralt przez grę na dwa fronty (licząc Keirę to nawet trzy :)) został na końcu sam. Nie licząc Jaskra i Zolstana oczywiście. BTW Co z Priscillą? Ani słowa o niej nie było. Czyżby Jaskier ją zostawił?



Aczkolwiek z przejściem W3 ponownie wstrzymam się do premiery zapowiedzianych rozszerzeń fabularnych. Mam nadzieję, że pojawią się w nich nowe postaci jak np.
Spoiler

Iorweth.



Dla mnie 9/10.

Myślicie, że w tych zapowiedzianych 16 darmowych DLC pojawi się coś bardziej ambitnego niż nowa zbroja/fryzura/strój? Fajnie by było jakby wydali też jakąś edycję rozszerzoną z
Spoiler

np. nowymi scenami seksu oraz większą ich ilością. Może nowe opcje romansowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 23:31, Smooqu napisał:

Myślicie, że w tych zapowiedzianych 16 darmowych DLC pojawi się coś bardziej ambitnego
niż nowa zbroja/fryzura/strój?


Bardzo prawdopodobny jest NG+, gdzieś ktoś wykopał w plikach, że jest oznaczony jak dlc_09 czyli powinien się pojawić 16 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim laptopie, który nie spełnia wymagań gry tzn.

AMD Phenom II 4 cores P960 1.8 Ghz
AMD Radeon HD 6650M 1 GB
6 GB Ram

Gra się prezentuje tak jak na screenie.
Podczas rozgrywki dużych lagów nie mam oscyluje w granicach 20-25 FPS ;]

20150602235821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 23:31, Smooqu napisał:

Po pierwsze
jest ich za dużo (czytałem sagę dobrych parę lat temu, ale z tego co pamiętam to zaprzestano
szkolenia nowych wiedźminów ponieważ potworów było coraz mniej, a tutaj proszę - gniazdo
nekkerów co 50m - oczywiście mówię to pół-żartem :))


A to nie jest tak, że w grach wytłumaczyli to, iz po wojnie pojawiło się znacznie więcej potworów?
Coś takiego pamiętam.
Ja mam na liczniku 52 h i jakieś 12% ukończonej gry i nadal są "?" na które jestem za słaby ( 17 poziom ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na YT (nie moglem sie powstrzymac..) wszystkie zakonczenia i Twoje imo jest najsmutniejsze.

Spoilery!!!


Spoiler

Smierc Ciri i [domniemany] Geralta, jest owszem smutny, ale imo nie az tak jak rozlaczenie ojca z corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się