Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2015 o 17:25, Kraju napisał:

Z tego co wiem, to tylko zwiększa im się pasek życia, oraz nieznacznie siła ataków (w
stosunku wyższych do niższych poziomów trudności). Ich strategia walki pozostaje niezmieniona.


Czyli warto zaczac od najtrudniejszego i ewentualnie zmniejszyc w czasie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja akurat zacząłem na trzecim poziomie trudności i jest odpowiedni. Da się ubić potwory o 8-10 lvl wyższe, ale jest problem z chmarą nekkerów czy wilków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 17:55, Kraju napisał:

Tak, ja akurat zacząłem na trzecim poziomie trudności i jest odpowiedni.


Jak zdobędziesz wyższy lvl będzie za łatwo, dlatego ja zaczynam jeszcze raz na najtrudniejszym bo po zdobyciu odpowiedniego rynsztunku i zrobieniu odpowiedniego buildu Geralta przeciwnicy są na maks 2-3 hity czyli jest coś nie tak.

Dnia 03.06.2015 o 17:55, Kraju napisał:

czy wilków.


Wilki a raczej ich chmara to najłatwiejszy przeciwnik w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Wiedźmin robi się w końcu ciekawy i wart swojej ceny i ocen? Jestem tuż po queście na Kłomnicy i mam ochotę to po prostu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope nie robi się :P

Kwestia gustu, dla mnie najlepsza gra od daaaaawna (DA: I może Wiedźminowi lizać buty :P), ale jeśli Cię od początku nie wciągnął, to po co się męczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 18:29, Diverso napisał:

Czy ten Wiedźmin robi się w końcu ciekawy i wart swojej ceny i ocen? Jestem tuż po queście
na Kłomnicy i mam ochotę to po prostu sprzedać.


Czego od gry oczekujesz, a czego w Wiedzminie nie ma? Mnie się podobała właściwie od pierwszych minut. Proponuję zrobić misję dla Krwawego Barona i jeśli uznasz, że wciąż ci sie nie podoba, to chyba nie jest to gra dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że to trochę tak jak z niektórymi książkami. Trzeba przemęczyć 50 stron, żeby potem pochłonąć 300. Ale jeśli rzeczywiście nic się nie zmienia, to pozostaje sprzedaż. Także jakby ktoś był zainteresowany zakupem to wersja PS4.

EDIT: Oczekiwałem dobrego, dopracowanego RPG-a, który mnie właśnie pochłonie. Niby questy są ciekawe, niby główny wątek jest ok, ale brakuje mi jakiegoś błysku. Pomijam już fatalną walkę, pracę kamery, interfejs i sporadyczne bugi. Mam w CV naprawdę dużo gier tego i pokrewnego gatunku i po prostu jestem poważnie rozczarowany. Tym bardziej patrząc na ten cały hype i ogólny zachwyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie ten hype Cię zniechęca? Mam tak samo z serialami. Z wrodzonej przekory nie oglądam tych topowych, kiedy są na fali :P Dlatego Breaking Bad zacząłem tydzień temu.

Jeśli odrzuca Cię mechanika, to genialne questy, postacie, klimat i historia nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 18:36, Diverso napisał:

Oczekiwałem dobrego, dopracowanego RPG-a, który mnie właśnie pochłonie. Niby questy
są ciekawe, niby główny wątek jest ok, ale brakuje mi jakiegoś błysku. Pomijam już fatalną
walkę, pracę kamery, interfejs i sporadyczne bugi. Mam w CV naprawdę dużo gier tego i
pokrewnego gatunku i po prostu jestem poważnie rozczarowany. Tym bardziej patrząc na
ten cały hype i ogólny zachwyt.


Interfejs taki tragiczny? Rozumiem gdybyś miał wersję PC i narzekał na konsolowy interfejs, ale grałem na padzie od Xboxa na PC i jakoś nie odczułem tego (chociać oczywiście pare uwag bym miał).

A książki czytałeś? W3 jest bardziej sequelem dla opowiadań/sagi niż były nim poprzednie części gry. Geralt jest w tej grze najbliższy swojemu ksiązkowemu pierwowzorowi, jest znacznie ciekawszą postacią, a główna misja gry jest przez długi czas czymś znacznie osobistym niż w konkurencyjnych erpegach gdzie po raz n-ty trzeba ratować świat. Do tego słowiański klimat wylewa się z ekranu znacznie bardziej niż w przypadku Wiedzmina 1 (dwójka była wg mnie zbyt "zachodnia").

Poza tym elementy erpegowe są tu rzeczywiście dopasowane. Nie wiem czy grałem w ostatnich latach w innego erpega, w którym różna kolejność podchodzenia do zadań wyzwalała inne linie dialogowe (przykładowo: jeśli najpierw odwiedzisz wyspę na Kłomnicy, a potem z kimś będziesz rozmawiać o niej, to na tekst, że tam straszy i nikt nie wrócił, Geralt odpowiednio zareguje, informując że już tam był. Podobnie z przyjmowaniem questów, których cel został od razu osiągnięty (np. pewna butelka dla

Spoiler

Janka

, którą udało mi się odnależć przed spotkaniem z nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przed długim weekendem nie będzie 1.05 . Zawiodłem się na CDP. Daję gierce 10/10 za grafę grywalność historię i 0/10 za stronę techniczną gry. Najpierw uszkodzona płyta i 2 tygodnie od wysłania zero kontaktu a potem błąd z szybką podróżą uniemożlliwiający kontynuowanie gry. Naprawdę zawiodłem się 1 i 2 kupione w dzień premiery dawały się przejść bez zaglądania do neta w poszukiwaniu patchy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 20:23, Sipso napisał:

*Nilfgaardzki. Temerski dostaliśmy jakiś czas temu.


Dokładnie, o ten mi chodziło, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 18:29, Diverso napisał:

Czy ten Wiedźmin robi się w końcu ciekawy i wart swojej ceny i ocen? Jestem tuż po queście
na Kłomnicy i mam ochotę to po prostu sprzedać.

To już chyba przepadłeś. Ja po tych paru godzinach stwierdzam, że to jedna z najlepszych gier w którekolwiek grałem.

Co ciekawe, grałem niedawno po raz pierwszy w RDR, które też uznałem za arcydzieło i nie mogę znaleźć w tej grze elementu, który mógłby zostać poprawiony, zmieniony czy dodany - wszystko jest na swoim miejscu, wszystko jest wykonane doskonale (prócz tego, że nie wyszło na PC).

Z Wiedźminem jednak jest inaczej - rzeczy, które chciałbym, żeby były zrobione inaczej, jest cała masa. Prawie każdy aspekt gry jest w jakiś sposób niedopracowany lub po prostu mógłby zostać zrobiony lepiej. A mimo tego gra wciągnęła mnie totalnie, każda aktywność daje mi niesamowitą frajdę, każdy miniquest, każdy powalony potwór, każdy stworzony przedmiot, wygrana partia w Gwinta czy zadanie, popychające naprzód fabułę.

Może to przez fakt, że każde zadanie, nawet jeśli jest typu "pójdź-zabij-przynieś" ma jakieś drugie dno, zwrot akcji albo przynajmniej miły smaczek czy ciekawą historię. Może to przez genialną muzykę, albo grafikę, która robi wrażenie na niskich ustawieniach. Może to przez walkę, która mi akurat bardzo się podoba i sprawia dużo satysfakcji. A może to przez ten (wymęczony już chyba w każdym tekście na temat tej gry, ale nie bez powodu) unikatowy, słowiański klimat.

Nie spodziewałem się, że aż tak spodoba mi się ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może ktoś który z wyborów w trakcie grania, aż tak drastycznie zmienia jej koniec ?
Właśnie skończyłem gre i skończyła się w tej smutnej wersji

Spoiler

Ciri nie wróciła z portlu

a na youtube widziłem szczęśliwsze zakończenie
Spoiler

Ciri i Garalt razem w karczmie

a grając drugi raz wolałbym skończyć z happy end''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się