Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2015 o 20:29, EylembertTigg napisał:

Mam 12 poziom, a przy wykonywaniu zadań 6 poziomowych dostaje tyle expa co kot napłakał
albo wcale.


Czyli tak jak być powinno. Nie dostaje się expa za zadania które są już za proste. Mechanika znana z mmo. Dzięki tej zagrywce przeciętnie grę kończy się na ~30 poziomie, czyli akurat odblokowując ostatni slot na umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 00:57, sylwasss napisał:

Widzę że na forum pojawiają się coraz większe noobki. Nie ogarniają podstawowej mechaniki
w grze. Przerasta ich ta gra. Dalej jestem za pomysłem żeby w grach przed jej zagraniem
dawać kilka prostych zagadek (swoisty test na inteligencję) i po ich rozwiązaniu dopiero
można by było grać.


Nie wnikam w to, jakie odebrałeś nauki o kulturze, ale brak ich w twoim życiu. Nie potrafisz odpowiedzieć na pytania a zamiast tego obrażasz. Good luck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90 godzin gry, 35 level, pełny mistrzowski set niedźwiedzia... zakończenie sprawiło że mało się nie poryczałem z radości, a po nim nadeszło uczucie pustki wewnętrznej... bo to już koniec. Jak dotąd nie wiem czy pamiętam grę którą bym tak przeżywał cały czas, a już po

Spoiler

odnalezieniu Ciri (które samo w sobie było niesamowicie rozegrane)

nie mogłem się oderwać... Nie wierzyłem że kiedykolwiek jeszcze tak będzie mi się grało...

Dziękuję REDzi... tyle mogę powiedzieć. Zachwyciliście mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne te trofea z potworów już za sprzedany pancerz dostaję więcej u kupców, chyba że robie coś nie tak . Jest jakiś specjalny sklep co skupuje trofea ?

Użyłem kaganka bo coś usłyszałem w otoczeniu i zauważyłem górnika ale nie dostałem expa ani nie było cutscenki? Może skrypt nie działa, na mapie nadal mam biały kolor tego zdażenia że nie ukończyłem nie chce mi zmienić na szary. Nie wiem o co tu chodzi. Ktoś coś doradzi?

20150604221957

20150604222556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2015 o 20:57, Sipso napisał:

Czyli tak jak być powinno. Nie dostaje się expa za zadania które są już za proste. Mechanika
znana z mmo. Dzięki tej zagrywce przeciętnie grę kończy się na ~30 poziomie, czyli akurat
odblokowując ostatni slot na umiejętność.


W sumie to logiczne, tylko są to zadania z głównego wątku, a w tym wypadku ilość expa powinna być stała. Zgodzę się natomiast co do zadań pobocznych.
System ma jednak w swoich założeniach fundamentalną głupotę, a mianowicie ogranicza levelowanie do mniej więcej 30-35 poziomu, a w grze na grubo ponad 100 godzin to stanowczo za mało. Taki level to ja miałem w Wiesławie 2, który to "pękł" w 40 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 22:28, Endriu napisał:

Użyłem kaganka bo coś usłyszałem w otoczeniu i zauważyłem górnika ale nie dostałem expa
ani nie było cutscenki? Może skrypt nie działa, na mapie nadal mam biały kolor tego zdażenia
że nie ukończyłem nie chce mi zmienić na szary. Nie wiem o co tu chodzi. Ktoś coś doradzi?


Mam to samo. Stałem tak kilka minut, ale on tylko kopał. Najwidoczniej to tak ma być, albo to jakiś bug który wkrótce zostanie naprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj W2 do W3 gdzie systemy są niemal zupełnie inne. Ja po 148h miałem 33 poziom. Spokojnie dobiłem do 35 (do trofeum) robiąc parę zleceń, które mi zostały. Poza tym xp dostajesz za przeciwników, nawet tych niskiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 20:57, Sipso napisał:

Czyli tak jak być powinno. Nie dostaje się expa za zadania które są już za proste. Mechanika
znana z mmo. Dzięki tej zagrywce przeciętnie grę kończy się na ~30 poziomie, czyli akurat
odblokowując ostatni slot na umiejętność.


Za questy "na szaro" w zakładce zadania, nie dostaje się expa. Zmieni się to po patchu 1.05/1.04, po którym za takie zadania będziemy otrzymywać całe 5 expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 35 poziomie ma się wszystkie sloty na umiejętności i dość punktów by wykupić i wymaksować wystarczającą ilość by te sloty zapełnić, a nawet nieco więcej jeśli ktoś przyłoży się do Miejsc Mocy. Na tym etapie z trudniejszymi miejscami trzeba radzić sobie poprzez dostosowanie aktywnych umiejętności i sprzętu. Co jest fajniejsze niż "wrócę jak dobije do 42". Zwłaszcza, że na najtrudniejszym poziomie z przeciwnikami o poziomie o 8 wyższym można sobie spokojnie poradzić bez większego stresu a nawet przygotowania.

Może poza ghulami. Te potrafią leczyć się mocniej niż zdołam je ranić jeśli trafię na jakieś wyrośnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Do wykonania mistrzowskiego pancerza niedzwienia jednym z potrzebnych składników jest "pancerz potwora". Co potrzeba zamordować aby zdobyć ten składnik? Ewentualnie gdzie można go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 00:32, Dalvert napisał:

Witam
Do wykonania mistrzowskiego pancerza niedzwienia jednym z potrzebnych składników jest
"pancerz potwora". Co potrzeba zamordować aby zdobyć ten składnik? Ewentualnie gdzie
można go kupić?

Rozłóż na części skórę jednego z rzadszych stworów; mogły być widłogona, kuroliszka, chyba jakieś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 00:47, Jaracz napisał:

> Witam
> Do wykonania mistrzowskiego pancerza niedzwienia jednym z potrzebnych składników
jest
> "pancerz potwora". Co potrzeba zamordować aby zdobyć ten składnik? Ewentualnie gdzie

> można go kupić?
Rozłóż na części skórę jednego z rzadszych stworów; mogły być widłogona, kuroliszka,
chyba jakieś jeszcze.

Dziekuje Ci serdecznie kolego. Zapomniałem, że w tej grze jest coś takiego jak rozkładanie przedmiotów. Pierwszy i zapewne jedyny raz musiałem z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera - jeśli idzie o romanse to chyba pierwszy raz nie wiem czy wybrać Triss czy Yen, tak dobrze są napisane :). W jedynce nie miałem tego dylematu i Shani od razu poszła w odstawkę, a wybrałem Triss. W dwójce i tak wyboru nie było ;-).

Tutaj od razu miałem problem ;-). Z jednej strony Yen ze względu na książki, z drugiej Triss ze względu na gry. Gra i tak jest na tyle super, że na jednym przejściu się nie skończy, ale...

... jak koniec końców założyłem, że za pierwszym razem to jednak Yen i tego będę się twardo trzymał... tak w Novigradzie serce zaczyna mi mięknąć, kiedy widzę emocje i smutek rudej czarodziejki...

I nie wiem co zrobić, tak "po ludzku" są napisane te dialogi, że autentycznie nie wiem.

Duży plus za to dla "redów" jak zresztą i za questy, gdzie nie raz i nie dwa po prostu nie wiem co zrobić, bo wybory są bardzo nieoczywiste i nie raz i nie dwa wybiera się po prostu między złem a złem. Ba czasem wybór, który wydaje się bardziej "dobry" prowadzi do takich skutków, że łapie się przed kompem za głowę "co ja narobiłem".

^^ IMO to jest największy plus gry, który kompletnie każe mi przymknąć oczy na niedoróbki. Scenariusz, questy, dialogi, klimat, to po prostu pierwsza liga, sprawiająca, że kompa wyłączam nieraz późną nocą ;-). Bardzo mi się Wiedźmin 3 podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się widzi

Spoiler

to nie ma problemu by wybrać obydwie, jako że te miłosne wątki dzieją się w różnych momentach głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 09:39, Makowiec napisał:

Z tego co mi się widzi

Spoiler

to nie ma problemu by wybrać obydwie, jako że te miłosne wątki
dzieją się w różnych momentach głównego.



Problem będzie, ale później :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile expa mnie ominęło... w tej chwili jestem na Skellige.
Zanim się tam udałem wykonałem wszystkie zadania na kontynencie z dziennika, te przypadkowe na mapie oznaczone zółtym wykrzyknikiem też, czy wszystkie to nie wiem.
W każdym bądz razie udało mi się dobić 20 lvl. A jak to u Was było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak pierwszy raz przechodzilem Wieska to zadnych powaznych bugow nie uswiadczylem. Przy obecnym podejsciu gra wywala do puliptu bez ostrzezenia, miecze sie zacinaja w pochwach (pomaga tylko restart gry), tekstury sie nie doczytuja, NPC pojawiaja sie znikad przede mna.. masakra. Ciekawe co sie zmienilo, ze teraz mam piekny bugfestiwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się