Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Ech w takim razie szkoda.

Spoiler

Ja od razu jej zarzuciłem, że mnie wykorzystała, no bo jakby nie patrzeć troche mnie wkurzyła :P

No ale taki urok Wiedźmina, trzeba się liczyć z konsekwencjami i iść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.5 niewiele daje:

- gra nadal uruchamia się w okienku, mimo wyboru pełnego ekranu w menu gry
- nadal postacie pojawiają się przed Geraltem, nie wiadomo skąd
- gra nadal wywala się do pulpitu bez podania przyczyny
itp.

Ktoś mógłby pomóc, jak, do diaska, tworzyć lepsze pancerze, bron, etc.?

- albo brakuje mi składników
- albo jestem u niewłaściwego rzemieślnika / płatnerza
- a jak już się coś uda, to broń / zbroja ma znacznie wyższy poziom od mojego
już mnie krew zalewa ... na dodatek w Nowigradzie na mapie jest tylko jeden kowal, wyrabiający broń - wiem, że jest też inny, tworzący zbroje, ale nie mogę do niego trafić, tylko przez przypadek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 13:11, Kirabaxior napisał:

Ech w takim razie szkoda.

Spoiler

Ja od razu jej zarzuciłem, że mnie wykorzystała, no bo jakby
nie patrzeć troche mnie wkurzyła :P

No ale taki urok Wiedźmina, trzeba się liczyć
z konsekwencjami i iść dalej.


Są gorsze konsekwencje pewnych wyborów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skup sie na wiedzminskich zbrojach i broniach. Cala reszta jest bezuzyteczna imo. Wczoraj biegalem ponad godzine po potworach by droplo mi oko potwora :P

W Oxenfurcie masz kowala i platnerza, ich umiejetnosci starcza chyba az do trzeciego poziomu wiedzminskiego rynsztunku. Przed stworzeniem danego pancerza/broni mozesz sprawdzic, od ktorego poziomu mozesz go uzyc.

Co do materialow- wszystko pochodzi z potworow i rzeczy, ktore "ukradniesz" ze skrzyn, beczek etc. Paski skory, wszelkie rudy i sztabki zelaza/srebra/etc. utwardzona skora i skladniki pochodzenia potwornego sa zawsze potrzebne. Raz na jakis czas bedzie potrzebny rubin/wosk/cos dziwnego, ale zawzwyczaj mozesz to kupic u kowala/platnerza.

EDIT: jeszcze jedno- jak stworzysz wiedzminski rynsztunek to NIE WYRRZUCAJ/SPRZEDAWAJ/ROZKLADAJ na czesci. Bedzie on potrzebny przy ulepszeniu na kolejny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny ból tyłka. Kupiłem grę na PS4 bo obawiałem się wysokich wymagań. Na PS4 Novigrad działa w następujący sposób - wchodzisz na ulicę - jest pusta - medytujesz 1h - jest parę osób - idziesz na kolejną ulicę - powtórz poprzednie. Cholernie mnie to irytuje, bo przez to miasto wydaje się puste. Poza tym płynność animacji pozostawia wiele do życzenia (Krzywuchowe Moczary to istna katorga, tylko rzutnika mi brakuje do profesjonalnego pokazu slajdów).
Pożyczyłem grę od kumpla, zainstalowałem i co? Działa na Ultra z dwoma rzeczami na high w stałych 30fps (poza moczarami). Novigrad jest pełen i gra wygląda rewelacyjnie.

Ból tyłka intensifies. Robię platynkę, sprzedaję i kupuję na PC... Moim zdaniem wersja PS4 jest kompletnie skopana. To doczytywanie się NPC to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. gra uruchamia się poprawnie w pełnym ekranie od poczatku jej istnienia.

2. faktycznie, patch 1.05 nie rozwiązał problemu z nagle pojawiającymi się postaciami.

3. od patcha 1.05 ani razu nie miałem zwisu gry, a pykam już z 20 godzin.


Lepsze miecze robi się u kowala Arcymistrza w Novigradzie - Elf

Lepsze pancerze robi się u takiej laski u Barona - ona też ma tytuł Arcymistrza (wcześniej była pomocniczką kowala krasnoluda).

Tych dwoje zrobi każdą zbroje/miecz, jaki chcesz, pod warunkiem, że masz schemat.

Schematy można znaleźć lub kupić, ale ciężko będzie :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 13:11, lis_23 napisał:

wiem, że jest też inny, tworzący zbroje, ale nie mogę do niego trafić, tylko przez
przypadek ...


On jest na rynku, obok banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co po aktualizacji zauważyłem taki błąd...
Kupiłem schematy do wykonania glifów Igni i Quen - tych normalnych jak i tych większych.
Mimo że posiadam w ekwipunku 7 pomniejszych glifów Igni nie mogę wykonać teo średniego glifu który daje 5%. W ekwipunku glify są, jednak w menu rzemiosła jak wybiorę stosowny schemat pokazuje mi że mam 0 owych glifów. W przypadku Quen nie było tego problemu, nie wiem jak inne.

I jeszcze pytanko. Czy jeśli umieszczę w rynsztunku dwa glify które dają ten sam efekt np dwa większe glify Quen ( 10% moc Quen ) to czy efekt się kumuluje i będzie 20% mocy znaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2015 o 14:00, Sipso napisał:

Ból tyłka intensifies. Robię platynkę, sprzedaję i kupuję na PC... Moim zdaniem wersja
PS4 jest kompletnie skopana. To doczytywanie się NPC to tragedia.

W sumie dziwna sytuacja bo ja u siebie takich problemów grając na ps4 nie mam.
Wydaje się, że kazda konsola jest taka sama (w przeciwieństwie do PC gdzie podzespoły są różne itp) a mimo to gra dziala różnie. Ja od siebie dodam, że gram na premierowym wydaniu bez żadnego patcha plus fakt, że konsola nie byla jeszcze nawet podłączona do internetu..może tutaj leży wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 15:29, Sipso napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=G5TfnIYR8aM

Tak wygląda u mnie Novigrad. Jeśli w dowolnym miejscu zamedytuję na 1 godzinę, to w najbliższej
okolicy pojawiają się npc. Parę ulic dalej i tak będzie pusto. Gra wystawiona na sprzedaż.
Jak tylko poleci kupuję na PC. Mam nauczkę.


No rzeczywiście pusto jakby godzina policyjna w mieście byla.
Dlatego mowię, że dziwne bo u mnie takiego problemu nie ma.
Ale skoro gra Ci dziala dobrze na PC to też bym się nie zastanawiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 14:14, leven napisał:

1. gra uruchamia się poprawnie w pełnym ekranie od poczatku jej istnienia.


Ja mam ten problem gdzieś od dnia publikacji 2 i 3 DLC - gra zaczęła się uruchamiać w oknie i wywalać do pulpitu. Ciągle przestawiam w opcjach gry na pełne okno ale gra uparcie przestawia tę opcję na okno ;)

Dnia 06.06.2015 o 14:14, leven napisał:



Schematy można znaleźć lub kupić, ale ciężko będzie :P

Znalazlem właśnie ( dzięki poradnikowi ) schematy na zbroję kota, ale, oczywiście, brakuje mi składników - przede wszystkim, sproszkowana tkanka potwora - gdzie tego szukać?

Jakby kogoś interesowało:

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-05-27-wiedzmin-3-rynsztunek-szkoly-kota-mapa

Ecko09 - Znam położenie tego kowala w Nowigradzie, ale jest jeszcze inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:34, lis_23 napisał:

Znalazlem właśnie ( dzięki poradnikowi ) schematy na zbroję kota, ale, oczywiście, brakuje
mi składników - przede wszystkim, sproszkowana tkanka potwora - gdzie tego szukać?


Idź do kowala lub płatnerza i rozbiesz na części. Tam poszukaj przedmiotu, który po rozłożeniu da Ci potrzebny składnik. Jeżeli czegoś Ci brakuje, najprawdopodobniej to masz, tylko o tym nie wiesz. Zawsze wystarczy poszukać odpowiedniego przedmiotu i go rozłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2015 o 16:39, Kraju napisał:



Idź do kowala lub płatnerza i rozbiesz na części. Tam poszukaj przedmiotu, który po rozłożeniu
da Ci potrzebny składnik. Jeżeli czegoś Ci brakuje, najprawdopodobniej to masz, tylko
o tym nie wiesz. Zawsze wystarczy poszukać odpowiedniego przedmiotu i go rozłożyć.


Tylko co rozłożyć?
Podejrzewam, że bronie czy pancerze nie zawierają sproszkowanej tkanki potwora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:34, lis_23 napisał:

Ja mam ten problem gdzieś od dnia publikacji 2 i 3 DLC - gra zaczęła się uruchamiać w
oknie i wywalać do pulpitu. Ciągle przestawiam w opcjach gry na pełne okno ale gra uparcie
przestawia tę opcję na okno ;)



CDP RED pisało wielokrotnie żeby w czasie uruchamiania gry nie klikać jak opętany myszką po pulpicie wtedy gra uruchamia się poprawnie w trybie pełnoekranowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:44, lis_23 napisał:

Tylko co rozłożyć?


Tak ciężko sprawdzić? Wczoraj też tego szukałem i w końcu znalazłem, ale nie jestem w stanie napisać z czego dokładnie uzyskać sproszkowaną tkankę. Ale jeżeli zbierasz wszystkie "szczątki" z pokonanych potworów, to na pewno z czegoś rozłozyć. Wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:48, Kraju napisał:

Tak ciężko sprawdzić?


A nie mówiłem. Potwierdza się wszystko co wcześniej mówiłem. Niektórzy gracze to nie powinni się tykać takich gier. Nie chce im się nawet odrobinę pomyśleć. Podejrzewał że jak by miał wielką czerwoną strzałkę na pół ekranu też by nie widział gdzie ma się udać i co zrobić. On tkankę potwora chciałby rozłożyć z miecza. Hahaha. Wystarczy wysadzić gniazdo potwora i taka tkanka poleci, później tylko rozłożyć ją na części u kowala lub płatnerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:51, sylwasss napisał:

A nie mówiłem. Potwierdza się wszystko co wcześniej mówiłem. Niektórzy gracze to nie
powinni się tykać takich gier. Nie chce im się nawet odrobinę pomyśleć. Podejrzewał że
jak by miał wielką czerwoną strzałkę na pół ekranu też by nie widział gdzie ma się udać
i co zrobić. On tkankę potwora chciałby rozłożyć z miecza. Hahaha. Wystarczy wysadzić
gniazdo potwora i taka tkanka poleci, później tylko rozłożyć ją na części u kowala lub
płatnerza.


Przesadzasz. Do wczoraj sam nie wiedziałem skąd niektóre składniki wziąć i jakoś nie pomyślałem, aby sprawdzić przedmioty posiadane w ekwipunku, czy nawet w google wpisać. Lepiej pytać, niż żyć w nieświadomości. Po za tym źle przeczytałeś jego post, bo rynsztunki odrzucił od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Golema pewnie najlepsze są petardy co nie? Bo żadne znaki a nawet atakowanie od tylu zadają strasznie malo obrażeń. Eh czlowiek uczy się na błędach żeby nie brać się do zadań nie przygotowany a quest długi i nie ma sposobu wyjścia z pewnej jaskini :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się