Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Jeśli nie masz golema w bestiariuszu, na duże potwory zazwyczaj przydaje się znak quen (do obrony) i dobra okazja na zadanie ciosu. Ot, cała filozofia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 16:44, lis_23 napisał:

Tylko co rozłożyć?
Podejrzewam, że bronie czy pancerze nie zawierają sproszkowanej tkanki potwora ;)

Z tego co pamiętam, to z tego czegoś co wypada z upiorów, przeklęty proch czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 17:27, Rick napisał:

Jeśli nie masz golema w bestiariuszu

Jak

Spoiler

Keira kradnie fragi jak jakiś noob

, to trudno mieć golema w bestiariuszu (gargulca zresztą też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 17:27, Rick napisał:

Jeśli nie masz golema w bestiariuszu, na duże potwory zazwyczaj przydaje się znak quen
(do obrony) i dobra okazja na zadanie ciosu. Ot, cała filozofia. ;)

Łatwo powiedzieć gorzej wykonać ;) znaki nie mam rozwinięte ale quen nawet się spisuje dobrze (w sumie to chyba najlepszy znak w całej grze ) gorzej z "dobra okazja na zadanie ciosu"...przy tych obrażeniach co zadaje walka potrwa mi spokojnie z godzine jak nie wiecej a skubany zawsze trafi w serie że nie mam szans...cóż trzeba bedzie użyć sprawdzonej taktyki z większości gier gdzie przeciwnik za mocny...zadać cios i biegać w kółko aż znowu przyjdzie moment na uderzenie ;)
Trzeba wreszcie odwiedzić zielarzy i innych kupców bo olewałem eliksiry jak i petardy wszelakie a czym dalej w las tym jest trudniej.

Madoc
Też o to, ona bardziej przeszkadza niż pomaga ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2015 o 17:35, Longer napisał:

Łatwo powiedzieć gorzej wykonać ;)


E tam, wielkoludy mają charakterystyczną animację. ;) Po czasie będziesz wychodził z takiej walki bez trwałych uszkodzeń. ;) Ja włączałem quen, stałem w pewnej odległości od potwora i jak zadawał cios, robiłem przewrót "na skos". Tak, żeby Geralt znalazł się możliwie najbardziej za plecami. Wtedy od razu atak i Geralt sam doskakuje i wycofanie. Jeśli mi się nie udało, quen robił swoje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi się udało ;)
niestety, stworzyłem od razu ulepszoną zbroję kota, na którą jestem za słaby ;) 20 poziom, a mam ledwie 18.
Znalazłem też od razu schematy zbroi niedźwiedzia, ale ona ma dopiero 27 poziom.
Można gdzieś zakupić pelerynę z kapturem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakim grasz poziomie? Ja na trzecim go pokonałem używając głównie Aksji + doskok i kilka ciosów. Trochę to zajęło, ale jakoś dałem radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 18:36, Madoc napisał:

Na jakim grasz poziomie? Ja na trzecim go pokonałem używając głównie Aksji + doskok i
kilka ciosów. Trochę to zajęło, ale jakoś dałem radę.


A nie wiem nawet, średni chyba....wlasnie uzywałem tego czaru tylko właśnie Keira mi przeszkadza bo nim dobiegnę to ona mnie uprzedzi swoimi fajerwerkami i już po zabawie...jakoś dam radę. Za którymś razem padnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na PS4 mogłem rzucać znaki poza walką. Na PC już nie bardzo. Zabezpieczający Quen przed walką nim jeszcze wytrzymałość regeneruje się szybko jest strasznie przydatny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 19:01, Sipso napisał:

Hmm, na PS4 mogłem rzucać znaki poza walką. Na PC już nie bardzo. Zabezpieczający Quen
przed walką nim jeszcze wytrzymałość regeneruje się szybko jest strasznie przydatny...


Ja nie mam żadnych problemów z rzucaniem znaków na PC-ie przed walką. Także u Ciebie musi być jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 19:01, Sipso napisał:

Hmm, na PS4 mogłem rzucać znaki poza walką. Na PC już nie bardzo.

To ciekawe, bo da się normalnie.


Takie pytanie o zestawu Gryfa:

Spoiler

mam napisane, żeby przeczytać notatki Jerzego, ale nie wiem, czy przegapiłem je w jaskini, gdzie znalazłem schematy, czy są one ukryte całkiem gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 18:36, Madoc napisał:

Na jakim grasz poziomie? Ja na trzecim go pokonałem używając głównie Aksji + doskok i
kilka ciosów. Trochę to zajęło, ale jakoś dałem radę.

Jeszcze raz odpowiem...poległ..poprostu zapędziłem go pod ścianę i zasypałem mocnym uderzeniem że nie miał szansy zareagować, w sumie walka trwała z 20 sekund. Dziwne, może trafił na jakiegoś małego buga..cóż dobra moja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 19:13, Longer napisał:

Jeszcze raz odpowiem...poległ..poprostu zapędziłem go pod ścianę i zasypałem mocnym uderzeniem
że nie miał szansy zareagować, w sumie walka trwała z 20 sekund. Dziwne, może trafił
na jakiegoś małego buga..cóż dobra moja ;)

Może się zaklinował, kawał bydlaka w końcu.


Pytanie o Gryfa nieaktualnie, ekran ekwipunku znowu mnie pokonał po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 19:23, Madoc napisał:

> Jeszcze raz odpowiem...poległ..poprostu zapędziłem go pod ścianę i zasypałem mocnym
uderzeniem
> że nie miał szansy zareagować, w sumie walka trwała z 20 sekund. Dziwne, może trafił

Dnia 06.06.2015 o 19:23, Madoc napisał:

Może się zaklinował, kawał bydlaka w końcu.

Raczej nie bo z kazdym uderzeniem cofał się do tylu i wymachiwał tylko łapami...tak czy inaczej gram dalej ;)
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak rozwalić skałę, która podświetla się na żółto i ma oznaczenie jakby słoneczka? Próbowałem petardy i znaków, nic z tego.
Na tą skałę trafiłem, gdy znalazłem w grobowcu ekwipunek szkoły gryfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 19:55, Patryk_R1 napisał:

W takim razie musisz ruszyć z fabułą, a dokładnie

Spoiler

wykonać zadania dla Keiry Metz




Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, staram się unikać spoilerów i innych. Ponieważ w wersji PS4 trafiłem na... hm, błąd gry. Postaram się moment w samej grze opisać także w spoilerze. Powiem tylko, że chodzi o jeden z questów w Kasztelu Wrońce.

Spoiler

W queście Najbrzydszy Człowiek na Świecie, w momencie, gdy wyjeżdżam z Umą do Kaer Mohren i ludzie od Emhyra chcą zabrać nas na zamek do siebie... gra najzwyczajniej w świecie albo wywala, albo ładuje się w nieskończoność. Czy komuś takie coś się przydarzyło? Mówię o najnowszej wersji gry z patchem chyba 1.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się