Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2015 o 11:39, Snafu napisał:

Po przegraniu około 200h mogę powiedzieć jedno: gra miażdży, praktycznie wszystkim. Począwszy
od oprawy audio wizualnej na bardzo przemyślanych dialogach kończąc. Zabieram się właśnie
za przejście tej gry raz jeszcze i nie czuję znużenia. Nie było jeszcze takiej gry która
przykuła by mnie do monitora na tyle godzin :P I mało tego, chcę wiecej.

I co i faktycznie ta fabuła jest na 40 godzin, czy to tylko ściema była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 03:05, Cykada85 napisał:

jeszcze pytam gdzie sa te wazne wybory w grze? Bo ja mam wyczyszczony Bialy Sad i Velen
i jakos ich nie widzialem, to juz jedynka miala to lepiej zrobione.


Spoiler

Ja zrobiłem praktycznie Biały Sad, Velen, Novigrad trochę questów na wyspach Skellige. Nie miałem ani razu sytuacji, gdzie trzeba dokonać ważnego wyboru, po którym gracz żałuje, że postąpił tak, a nie inaczej itp. Jestem zawiedziony, bo to właśnie te "ważne, trudne wybory" miały być sporym plusem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 13:04, zerohunter napisał:

Pytanie, bo jestem na Skellige, a jeszcze nie pozyskałem

Spoiler

Dijkstry i Rocha

do osiągnięcia
Full Crew, zakładam że z nimi jest zadanie na
Spoiler

zabójstwo Radowida,

ono się pojawi
później czy jak to jest?


Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakieś problemy z pogodą mam w grze. Otóż byłem na jednej z wysp Skellige, bardzo dużo ciemnych chmur, w ciągu dnia było dość ciemno, opady śniego roślinność taka szara jakby pokryta szronem, ogólnie widać że zima. Przekroczyłem jakieś miejsce na mapie i w ciągu sekundy pogoda zmieniła mi się na lato... dwa razy tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na Skellige (poczatek w sumie) i czekam az ten quest sie pojawi... wydaje mi sie, ze jak gralem pierwszy raz, to ten quest przyjechal ze mna na wyspy :/ a teraz ani widu ani slychu. Moze jakis kolejny bug...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, że nie wiem. Nie zwracałem na to uwagi. Zadania główne przeplatałem pobocznymi, dodatkowo wykonując większość zleceń i nieco zwiedzając różne jaskinie. Myślę, że robiąc same wątki główne zejdzie ok. 15-20h zależnie od poziomu trudności i tego, czy do każdego miejsca przenosisz się za pomocą szybkiej podróży czy nie. Niemniej, dużo przy tym tracąc, bo zadania poboczne w większości są ciekawe i trzymają wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 12:04, zerohunter napisał:

> Pytanie, bo jestem na Skellige, a jeszcze nie pozyskałem

Spoiler

Dijkstry i Rocha


do osiągnięcia
> Full Crew, zakładam że z nimi jest zadanie na
Spoiler

zabójstwo Radowida,

ono się
pojawi
> później czy jak to jest?

Pomoże ktoś?


Pierwsza część, gdy im pomagasz pojawia się zdaje po wykonaniu tego questa głównego dla Dijkstry

Spoiler

(ze skradzionym złotem, musisz Talara uratować

), druga dużo później. Możliwe, że pierdoły gadam, więc niech mnie ktoś ewentualnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Musisz wykonać zadania od Dijkstry, te z tym złotem. Z tego co pamiętam, mi te zadania pojawiły się jak wróciłem ze Skellige do Novigradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 01:58, Ecko09 napisał:

> >

U mnie już kilka razy się zdarzyło, że spasowałem wbijając ok. 50 pkt w 1 rundzie, po
czym przeciwnik wyrzuca 4-6 kart, nie dobija do mojego wyniku i pasuje. Po czym zostaje
z 2 kartami na drugą rundę, gdy ja mam 6-8. Niby free win, ale chyba nie o to chodzi.

Wiesz, ta taktyka może działać do momentu uzbierania pełnych talii. Z przeciwnikami z zadań można grać normalnie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam buga, który nie pozwoli mi ukończyć gry...

Spoiler

Przy zbieraniu ekipy do walki z Dzikim Gonem w zadaniu dla Keiry pt.

" Pomóż Keirze uporać się z jej sprawami w Velen" nie mam w ogóle znacznika, gdzie się udać, ani co robić. Odsyła mnie tylko do niej, a opcji dialogowej, która popchnęła by fabułę do przodu brak.

To samo w misji " Pomóż Hjamarowi w jego wyprawie na giganta z undvik".

Podobny problem już ktoś opisywał na forum cd project, ale oczywiście zero odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 16:06, Hommicide napisał:

Właśnie mam buga, który nie pozwoli mi ukończyć gry...


Zobacz czy nie masz w zakładce zadania poboczne zadań z nimi związanych, bo powinny tam być.

Spoiler

Na przykład Keira zleca udanie się na Kłomnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 16:06, Hommicide napisał:

Właśnie mam buga, który nie pozwoli mi ukończyć gry...

Spoiler

Przy zbieraniu ekipy do walki z Dzikim Gonem w zadaniu dla Keiry pt.

" Pomóż Keirze uporać się z jej sprawami w Velen" nie mam w ogóle znacznika, gdzie się
udać, ani co robić. Odsyła mnie tylko do niej, a opcji dialogowej, która popchnęła by
fabułę do przodu brak.

To samo w misji " Pomóż Hjamarowi w jego wyprawie na giganta z undvik".

Podobny problem już ktoś opisywał na forum cd project, ale oczywiście zero odzewu.



Mam dosyć podobnie.
robiłem już misje

Spoiler

w mysiej wierzy

i powiedziałem o tym czarodziejce ale nadal nie mam kwestii dialogowej, aby popchnąć fabułę na przód i
Spoiler

poprosić ją o pomoc i udanie się do twierdzy Wiedźminów.


Choć mam jeszcze dla niej coś zrobić,
Spoiler

poszukać jakiegoś kupca

i może wtedy coś drgnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 17:39, lis_23 napisał:

Choć mam jeszcze dla niej coś zrobić,

Spoiler

poszukać jakiegoś kupca

i może wtedy coś
drgnie?


Tak, trzeba zrobić wszystkie zadania, u niej masz jeszcze ze dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 11:31, Jcl napisał:

I jak wrażenia z gry? Ja kończę jeszcze GTA V i zabieram się za Wieśka. Zauważyłem, że
TVgry zjechało strasznie wiedźmina za jakieś pierdoły.

W którym materiale? Bo obejrzałem z trzy, i nawet w najnowszym zaczynają słowami w stylu "ogólnie nowy Wiedźmin to dla nas gra prawie 10/10".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę i zastanawiam się

Spoiler

co wydarzyło się po przejściu ciri przez teleport, to znaczy co ona zrobiła że zastopowała Białe Zimno i przeżyła (lub nie u mnie szczęśliwe zakończenie było). Ponadto szkoda Cracha i Vesemira. Jego śmierć to ostateczny koniec wiedźmiństwa moim zdaniem co jest trochę smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupota AI w gwincie właśnie przeszła samą siebie. Jest sobie 1 runda. Spasowałem mając 31 pkt, 5 kart w ręku. Komputer miał 8, rzucił je wszystkie (!!!) i nie dogonił mnie w pkt. Po czym miał 0 kart na następną rundę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 21:46, Jcl napisał:

Pierwsza recenzja.

No to tobie chodzi o GOL, a nie o TVGry. Jest różnica. :P

Poza tym recenzja dotyczyła wersji konsolowej. Pecetowa już dostała 9,5/10 z tego co pamiętam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że trochę popsuli ogólnie świetne wrażenie takimi małymi, niepotrzebnymi głupotami. Widać, że zabrakło kogoś, kto ogarnąłby całość okiem z lotu ptaka i wyłapał ewidentne naiwniactwa i nieporozumienia w fabule. Ale tak to jest jak się martwi o rosnącą brodę i napchanie na mapie ton złomu w krzakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 21:58, Aurelinus napisał:

Szkoda, że trochę popsuli ogólnie świetne wrażenie takimi małymi, niepotrzebnymi głupotami.
Widać, że zabrakło kogoś, kto ogarnąłby całość okiem z lotu ptaka i wyłapał ewidentne
naiwniactwa i nieporozumienia w fabule. Ale tak to jest jak się martwi o rosnącą brodę
i napchanie na mapie ton złomu w krzakach.

Gra jest miodna, ciągle ją poprawiają, błędów ustrzec się nie mogła żadna gra jaka była AAA do tej pory. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się