Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2015 o 22:47, korinek2 napisał:

Quest z którym masz problem jest zbugowany. Mój kolega miał identyczną sytuacje.


Aha... no to wszystko jasne.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 21:58, pawbuk napisał:

Wróciłem do Wiedźmina mniej więcej po dwóch tygodniach i co?
Pierwsze wrażenie - gra wygląda coś gorzej... Drugie wrażenie - nie tylko gorzej wygląda,
ale i mniej płynnie działa...


Optymalizację popsuli już w poprzednim patchu, w 1.05 przynajmniej nie jest jeszcze gorzej. :P

Dnia 10.06.2015 o 21:58, pawbuk napisał:

Jak oni te patche robią? Oczywiście, jakieś zmiany widać choćby w opisie przedmiotów,
ale akurat tutaj nie słyszałem o jakichś zastrzeżeniach :D


Tyle się czekało na tego patcha 1.05, a tymczasem prócz buga z expem wiele nie naprawia. Powinni ten expowy problem naprawić od razu po stwierdzeniu jego wystąpienia, takim mini-pachem jak ten mod, który zreperował na czas oczekiwania na oficjalną reakcję.

Nie wiem jak to u innych, ale "zapalanie" u mnie ma dalej pierwszeństwo nad "przeszukaniem". ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Też macie najazd cyklopów na Skellige? Centrum głównej wyspy jest zacyklopowane, co niecałe 100 metrów natrafiam na cyklopa, zabiłem ich już sześć. ;P
2. Zdarza się u was, że przy poszukiwaniach schematów wiedźmińskiego rynsztunku, we wskazanym miejscu jest za silny przeciwnik? Np. sugerowany poziom poszukiwania wynosi 20, a schematu 30 levelowy przeciwnik.
3. Co do zadań z serii "przeczytaj cośtam, by ruszyło dalej". Niektóre pisma do ekwipunku trafiają do działu fabularnego, inne do użyjnego. Niektóre są już "odznaczone", inne nie. Tak ma być, czyż nie? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: da się jakoś logistycznie rozwiązać kwestię przeniesienia save''a z Wiedźmina 2 PC do zagrania w W3 na PS4? Pytam, bo mam w planach kupno konsoli i nie wiem czy jest sens przechodzenia W2 w "wymarzony" sposób, bo może i tak nie będę miał z tego pożytku? Da się to jakoś połączyć z kontem internetowym jakimkolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie (choć wydaje mi się, że się nie da), jednak nie potrzebujesz save''a z W2, aby przenieść swoje wybory. Rozpoczynając nową grę w W3 można wybrać opcję symulacji wyborów z poprzedniej części. Wtedy podczas jednej ze scen w trakcie gry (tak już po dobrych kilku godzinach rozgrywki), gracz odpowiadając na pytania informuje, jakich wyborów dokonał w W2. Jeśli chodzi o zebrane w W2 pieniądze/przedmioty, to nie mają one żadnego wpływu na stan nowej gry w W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie da się przenieść save''ów między konsolami, także możesz sobie darować ponowne przechodzenie dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 12:07, Kakarotto napisał:

Kilka pytań:

1. Też macie najazd cyklopów na Skellige? Centrum głównej wyspy jest zacyklopowane, co
niecałe 100 metrów natrafiam na cyklopa, zabiłem ich już sześć. ;P
2. Zdarza się u was, że przy poszukiwaniach schematów wiedźmińskiego rynsztunku, we wskazanym
miejscu jest za silny przeciwnik? Np. sugerowany poziom poszukiwania wynosi 20, a schematu
30 levelowy przeciwnik.
3. Co do zadań z serii "przeczytaj cośtam, by ruszyło dalej". Niektóre pisma do ekwipunku
trafiają do działu fabularnego, inne do użyjnego. Niektóre są już "odznaczone", inne
nie. Tak ma być, czyż nie? :]



ad.1 najazdu może nie miałem, ale pare Cyklopów było do ubicia w miejscach, w których bym się ich nie spodziewał

ad.2 to jest pikuś... gram od początku i w Białym Sadzie na 3 levelu mam misję z 33 levelem XD i jak mam to przejść ?

ad.3 to jest kompletnie chore... takich listów jest bardzo dużo i w końcu mamy zapchany cały zasobnik tymi papierkami.

A najgorsze jest to, że jak sprzedamy/pozbędziemy się jakiegoś listu wcześniej go nie czytając, możmy starcić misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Listy z zadań trafiają do przedmiotów zadaniowych, których sprzedać się nie da. Dopiero po przeczytaniu, czyli "dostaniu" zadania, trafiają do "sprzedawalnej" kategorii. To samo książki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Część trafia do kategorii "fabularne", a część do "użytkowe". Nie ma znaczenia czy je przeczytasz czy nie. Te z zakładki fabularnych nigdy jej nie opuszczają, natomiast listy uzytkowe można sprzedać przed przeczytaniem i jest problem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 14:25, leven napisał:

ad.2 to jest pikuś... gram od początku i w Białym Sadzie na 3 levelu mam misję z 33 levelem
XD i jak mam to przejść ?

W białym sadzie nie ma żadnej misji powyżej 6 pozimu, więc nie możesz takiej mieć chyba że jesteś już w velen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 15:22, ZubenPL napisał:

> ad.2 to jest pikuś... gram od początku i w Białym Sadzie na 3 levelu mam misję z
33 levelem
> XD i jak mam to przejść ?
W białym sadzie nie ma żadnej misji powyżej 6 pozimu, więc nie możesz takiej mieć chyba
że jesteś już w velen.


To jest zlecenie Wiedźmińskie.

EDIT: faktycznie, to już jest w Velen... sorry, dopiero co tam wszedłem z Białego Sadu :P

20150611155824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 14:25, leven napisał:

ad.2 to jest pikuś... gram od początku i w Białym Sadzie na 3 levelu mam misję z 33 levelem
XD i jak mam to przejść ?


To zadanie to tuż po Białym Sadzie dopiero mozna dostać ;)
Ale fakt. iż jest to i tak wczesny etap gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 30 poziom i 9 punktów umiejętności do rozdania i nie bardzo wiem jakie umiejętności wykupić...
mam 4 zdolności do walki mieczem na zwiększenie obrażeń ciosów szybkich i silnych, alternatywny Quen, znak Igni tą pierwszą umiejętność i sugestię i coś tam z eliksirami. Jakie umiejętności są jeszcze warte uwagi?
Młynek? rozpłatanie?

zauważyłem też błąd taki że nie mogę wykonać mutagenów które już posiadam w ekwipunku... niezła lipa bo chciałem zrobić jeszcze jeden większy czerwony ale nie mogę bo wyskakuje mi że mam już ten przedmiot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 16:30, Arczir2d2 napisał:

chciałem zrobić jeszcze jeden większy czerwony ale nie mogę bo [...]

Z tego co czytalem to wystarczy wyrzucic z ekwipunku ten, ktory masz i zrobic nowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mutagen większy trzeba położyć na ziemi, wykonac nowy i podnieść ten porzucony.

wtedy będziesz mieć dwa mutageny większe.

Taka metodologia dotyczy wszystkich mutagenów.

Niestety patch 1.05 wprowadził takie babole do gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to zainteresuje - kilka informacji dotyczących sprzedaży, a dokładniej - starcia pomiędzy głównymi rywalami, czyli GOG Galaxy a Steam. Niespodzianka. Olbrzymia.
https://www.youtube.com/watch?t=20&v=9vh5mxm5Jy8

Spoiler

693 tys. kopii - Galaxy, 613 tys. kopii - Steam plus wszystkie pozostałe "platformy".



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 18:30, Principes napisał:

Jeśli kogoś to zainteresuje - kilka informacji dotyczących sprzedaży, a dokładniej -
starcia pomiędzy głównymi rywalami, czyli GOG Galaxy a Steam. Niespodzianka. Olbrzymia.


Not really. Wersja Steamowa W3 jest dostępna tylko na Steamie. Wersja na GOGa - wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 19:05, Henrar napisał:

Not really. Wersja Steamowa W3 jest dostępna tylko na Steamie. Wersja na GOGa - wszędzie.


Chyba jednak "ryli". Hegemonia Steam była dotąd bezdyskusyjna nawet w przypadku produktów nie powiązanych siłowo z platformą Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 19:15, Principes napisał:

Chyba jednak "ryli". Hegemonia Steam była dotąd bezdyskusyjna nawet w przypadku produktów
nie powiązanych siłowo z platformą Valve.

Owszem, była, ale zauważ, że do tej pory nie było gry, która tak mocno promuje inną platformę (GoG) i jednocześnie jest dostępna na konkurencyjnej platformie (Steam). Dla mnie wielkiego zdziwienia tutaj nie ma - kody na GoGa miał każdy pudełkowy egzemplarz, każda wersja kupowana z konkurencyjnych sklepów (poza Steamem) i gra w postaci kodów na GoGa była rozdawana do niezwykle popularnych ostatnio kart graficznych GeForce serii 9x0 + Titan X (sam się załapałem na dwa egzemplarze, choć i tak posiadam egzemplarz Steamowy).
Może gry od Ubisoftu się pod to łapią, ale takie EA już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 30 poziom i 9 punktów umiejętności do rozdania i nie bardzo wiem jakie umiejętności wykupić...
mam 4 zdolności do walki mieczem na zwiększenie obrażeń ciosów szybkich i silnych, alternatywny Quen, znak Igni tą pierwszą umiejętność i sugestię i coś tam z eliksirami. Jakie umiejętności są jeszcze warte uwagi?
Młynek? rozpłatanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się