Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2015 o 13:41, Budo napisał:

Był jakieś newsy o tym, że cdp red grożą solidne kary za nieprawidłowe ujawnienie liczby
sprzedanych kopii wiedźmina?
http://www.biztok.pl/biznes/tworca-wiedzmina-zlamal-prawo-cd-projekt-ma-klopoty_a21525


Spółki giełdowe obowiązują specjalne prawa, więc jeśli rzeczywiście ogłosili informację niepoprawnie, to kara im się należy. Ktoś na czymś takim mógł zarobić grube miliony, kurs wystrzelił po informacji ostro w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2015 o 14:14, leven napisał:

Leśnice są okropne, a to odmiana Upiora jak Południca i Północnica.

Z tego co pamiętam Leśnica to po prostu Północnica. Niczym się nie różni, poza tym, że jest w kategoriach bossa i ma swoje "imię". To nie jest oddzielny rodzaj upiora. :P

Cykada85
Podczas pogadanek z Ciri.

Spoiler

Pamiętasz jak rzucałeś się z nią śnieżkami? Jak razem niszczyliście laboratorium Avalllac''ha? No właśnie. ;) Też nie wiedziałem i mi się nie udało. ;) Miałem "średnie" zakończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 14:14, leven napisał:

Leśnice są okropne, a to odmiana Upiora jak Południca i Północnica.
Leśnica wytwarza klony i się w tym czasie regeneruje.
Okropna motyka XD


O ile pamiętam, z Leśnicą też żadnego problemu nie miałem :D Z trudnych przeciwników, których spotkałem, to na pewno Bies i Ekimma - pierwszy cały czas nas ogłusza, drugi się co chwilę dematerializuje.
Prostym przeciwnikiem są wszelkie drakonidy i pajęczaki.
Problem, nawet na wyższych poziomach stanowią grupy przeciwników - nekkery, mglaki, nawet wysokopoziomowe wilki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Podczas pogadanek z Ciri. Pamiętasz jak rzucałeś się z nią śnieżkami? Jak razem niszczyliście

Dnia 13.06.2015 o 14:43, Rick napisał:

laboratorium Avalllac''ha? No właśnie. ;) Też nie wiedziałem i mi się nie udało. ;) Miałem
"średnie" zakończenie



Spoiler


Odnośnie rozwalania laboratorium Avallac''ha, to nie jest jakiś decydujący czynnik, które zakończenie nam przypadnie. Ja Ciri uspokoiłem w tamtym momencie a i tak miałem to "najlepsze" zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 13:42, Hartigan napisał:



Nie wiedziałem, że

Spoiler

Yarpena

można spotkać w trójce.

@korinek2

Bo tego typu decyzji, które mają wpływ na zakończenie jest 5 czy 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sobie patrzę na Metacritic i na średnią ocenę Wiedźmina - CDPR wspięło się na sam szczyt. Trzecia najwyższa średnia na PS4 (i chyba najwyższa użytkowników), druga na XBONE (pierwsza wg użytkowników) i czołówka wśród średnich na PC (tutaj jest zdecydowanie więcej gier, natomiast W3 to poziom Skyrima, Vice City, ME2), w tym bardzo wysoka ocena użytkowników (powiedzmy, że to akurat mniej istotne) :)
Po 2010 roku W3 może konkurować chyba tylko z Mass Effect 2, Skyrimem i GTA5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lacznie zrobilem 218 zadan a i tak nie dalem rady wbic 35 lv i nie mam trofeum :( Nie wuem czy na znakach zapytania dobije ten jeden lv. Gralem na najtrudniejszym poziomie moze dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 13:51, Rick napisał:



No właśnie się zastanawiam jak to działa. CDPR wypuszcza dwa nowe screeny i jest news 5 minut po. Potencjalne miliony kary od KNF i cicho wszędzie, głucho wszędzie. Pff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2015 o 16:08, Budo napisał:

No właśnie się zastanawiam jak to działa. CDPR wypuszcza dwa nowe screeny i jest news
5 minut po. Potencjalne miliony kary od KNF i cicho wszędzie, głucho wszędzie. Pff...

Nie tak wszędzie. :P GOL chociażby dał. :P Tylko reszty to jakoś nie obeszło. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 16:16, Rick napisał:

Nie tak wszędzie. :P GOL chociażby dał. :P Tylko reszty to jakoś nie obeszło. ;P


Bo z grami nie ma to specjalnego związku, bardziej z rynkiem finansowym :D Ech, tyle lat na giełdzie i takie błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dowala CDPR taka kare, ze ta zwinie manatki to TROCHE wspolnego z grami bedzie mialo ;). Zapewne obejdzie sie bez tego, ale niesmak pozostaje, choc i tak najlepszy jest wlasnie bol na KNF ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 20:16, Piotrek_K napisał:

Jak dowala CDPR taka kare, ze ta zwinie manatki to TROCHE wspolnego z grami bedzie mialo
;). Zapewne obejdzie sie bez tego, ale niesmak pozostaje, choc i tak najlepszy jest wlasnie
bol na KNF ;D


Funkcjonowaniu spółki to raczej nie zagrozi, ale może spowodować spadek zaufania inwestorów - plama na dobrym imieniu firmy :D A obwinianie KNF świadczy tylko o ignorancji tych osób :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście, że ma. Kondycja finansowa firmy i notowania na giełdzie bezpośrednio przekładają się na jakość gier i ile się w gry i załogę inwestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 20:45, Budo napisał:

Oczywiście, że ma. Kondycja finansowa firmy i notowania na giełdzie bezpośrednio przekładają
się na jakość gier i ile się w gry i załogę inwestuje.


Tylko na razie to i tak wszystko tylko spekulacje :D Jak już kara będzie nałożona, to wtedy można się zastanawiać jak to wplynie na ilość i jakość tworzonych gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę klucz do jaskinii przy Łysej Górze (południe Velen)? Chcę się dostać do tego ogromnego drzewa, ale innej drogi nie znalazłem niż przez jaskinię, ale tam brama zamknięta jest na klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 20:25, pawbuk napisał:

- plama na dobrym imieniu firmy :D A obwinianie KNF świadczy tylko o ignorancji tych osób :D

W drugą stronę lepiej nie jest.
Ja rozumiem, że suda lex, sed lex i wg. obowiązków jest podawanie informacji które są "ważne" i mają wpływ na wartość spółki. Jednak ocenia się chyba bez definicji ważności i post factum? :) Niby fakt, że w KNF nadgorliwi faszyści nie siedzą. Jednak po prostu sprawa idealna prawnie nie jest i wstrzymałbym się z takimi komentarzami. Nawet pomimo, że wystarczyłoby polepszyć politykę informacyjną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 23:42, Kraju napisał:

Gdzie znajdę klucz do jaskinii przy Łysej Górze (południe Velen)? Chcę się dostać do
tego ogromnego drzewa, ale innej drogi nie znalazłem niż przez jaskinię, ale tam brama
zamknięta jest na klucz.


By dostać się do drzewa musisz ruszyć wątek główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 23:55, Zgreed66 napisał:

Ja rozumiem, że suda lex, sed lex i wg. obowiązków jest podawanie informacji które są
"ważne" i mają wpływ na wartość spółki. Jednak ocenia się chyba bez definicji ważności
i post factum? :) Niby fakt, że w KNF nadgorliwi faszyści nie siedzą. Jednak po prostu
sprawa idealna prawnie nie jest i wstrzymałbym się z takimi komentarzami. Nawet pomimo,
że wystarczyłoby polepszyć politykę informacyjną :P


Podanie wyników sprzedaży najnowszej (i jedynej) gry to jest ważne :D To trochę jak z wynikami sprzedaży urządzeń mobilnych przez Apple - niby są tam jeszcze jakieś inne działy, ale ten jest dla firmy najistotniejszy :D
Niby CDPR ma jeszcze goga, ale W3 jest dla firmy kluczowy :)
Nie twierdzę, że sprawa jest idealna prawnie, tylko jakie mogą być skutki kary dla firmy. Nie przesądzam, że tą karę dostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się