Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Cześć,

Ciekawi mnie jedna rzecz... ponieważ widzę, że wiedźmin zbiera o wiele niższe oceny na platformie PS4... baaa widziałem opinie, że gra na nowej konsoli SONY jest o wiele gorsza niż na PC. Mógł by mi ktoś wyjaśnić na czym polegają różnice? Czy są one takie straszne? Nie chodzi mi tu o oczywiste różnice jakie zawsze występują na konsolach typu 30 klatek.

Zastanawiam się nad kupnem wiedźmina, ale niestety jestem posiadaczem PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 09:08, Kraju napisał:

Z kim można zagrać w gwinta w Wyzimie, oprócz tego Nilfgaardczyka, co na tym skwerku
stoi/siedzi?


Chyba tylko z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 09:30, dejmien255 napisał:

Ciekawi mnie jedna rzecz... ponieważ widzę, że wiedźmin zbiera o wiele niższe oceny na
platformie PS4... baaa widziałem opinie, że gra na nowej konsoli SONY jest o wiele gorsza
niż na PC. Mógł by mi ktoś wyjaśnić na czym polegają różnice? Czy są one takie straszne?
Nie chodzi mi tu o oczywiste różnice jakie zawsze występują na konsolach typu 30 klatek.


Nie ma różnic, nie licząc wydajności oraz jakości grafiki. Problemem wersji na PS4 jest to, że nie ma ustawionej blokady FPS-ów, przez co wahają się one od 30 do 40. 10 punktowy spadek jest odczuwalny, dlatego też gra łapie lekkie zacinki. Nie powinno to aż tak wpływać na rozgrywkę, ale wiadomo, że w recenzji trzeba to odnotować. W końcu to Wiedźmin 3 więc śmiało bierz, niezależnie od platformy gra jest świetna, ale ma masę bugów, nad naprawą których cały czas RED-zi pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 09:30, dejmien255 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem wiedźmina, ale niestety jestem posiadaczem PS4.


Czemu niestety ? Nie wiem jak wygląda gra na PC i w czym miałaby być lepsza, ale Wiedźmin na PS4 to najlepsza gra w jaką grałem na tej konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu niestety :-) Widziałem takie opinie na temat wersji na PS4, ale być może były to opinie
PC-towych fan boys... zresztą na gry online ocena wynosi 8,7, wiec poniżej 9.

Spadki FPS-ów 40 do 30? W jedne z recenzji pisano, że te spadki wahają się w granicach 20-30.

Ale jednak skusze się na wiedźmina... w sumie jest już trochę po premierze, więc zapewne wyszło kilka patchy, które poprawiły kilka bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 10:09, dejmien255 napisał:

Spadki FPS-ów 40 do 30? W jedne z recenzji pisano, że te spadki wahają się w granicach
20-30.


Takie spadki na pewno były na XBO, ale po jednym z patchy zostało to naprawione, niestety problem z wersją PS4 pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci w liczbach jak wyglądaj wahania fps bo mnie zaprzątam sobie głowy takimi pierdółkami :) szczególnie jak gra jest ciekawa. Ale jeżeli jakieś są, to jak dla mnie nie wpływają na przyjemność z grania. Może i wersja na PC jest w czymś lepsza, tego nie wiem bo nie mam porównania. Gra na PS4 jest na tyle dobra że nawet przez chwilę nie pomyślałem o blaszaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 09:30, dejmien255 napisał:

Cześć,

Ciekawi mnie jedna rzecz... ponieważ widzę, że wiedźmin zbiera o wiele niższe oceny na
platformie PS4... baaa widziałem opinie, że gra na nowej konsoli SONY jest o wiele gorsza
niż na PC. Mógł by mi ktoś wyjaśnić na czym polegają różnice? Czy są one takie straszne?
Nie chodzi mi tu o oczywiste różnice jakie zawsze występują na konsolach typu 30 klatek.

Zastanawiam się nad kupnem wiedźmina, ale niestety jestem posiadaczem PS4.


U mnie na konsoli wszystko działa w porządku, nie zauważyłem żadnych spadków klatek, ani nic takiego. Chociaż z drugiej strony, nie byłem jeszcze w żadnym dużym mieście. Jedyne co mnie irytuje, to niemożliwość sortowania ekwipunku i brak jakiejś skrzyni na dobytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy o tym że wiedźmin jest zła grą bo nie ma w niej żadnego czarnoskórego bohatera ani o zgrozo nawet NPC !/sakrazm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 13:05, Ikjsi napisał:

Pamiętajmy o tym że wiedźmin jest zła grą bo nie ma w niej żadnego czarnoskórego bohatera
ani o zgrozo nawet NPC !/sakrazm

Konto założone na tymczasowego maila, więc i na forum będziesz tymczasowo. BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Będę przechodził grę drugi raz i mam jedno pytanie. Jakie decyzje muszę podjąć, żeby po zebraniu drużyny finał walki z dzikim gonem odbył się na Skellige, a nie w Kaer Morhen? Czytałem, że jest to możliwe, na dodatek podczas walki ginie zupełnie kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odniósł ktoś wrażenia, że ta gra jest za długa? :D Wiem, wiem, w czasach pięciogodzinnych gier taki zarzut jest nie do pomyślenia, ale bez kitu, doszedłem do wysp Skellige i jak wcześniej robiłem wszystkie zadania poboczne tak teraz jak widziałem gościa z wykrzyknikiem nad głową to tylko myślałem sobie "ło boże znowu jakiś quest " (wiem, że wcale ich nie trzeba robić ale jakbym go pominął to bym się źle czuł :) ). W zasadzie w Białym Sadzie robiłem wszystko i odkrywałem wszystkie lokacje, Velen to samo, Novigrad - już mnie po trochu zaczęła gra męczyć z początkowego zachwytu unikalnością zadań pobocznych przerodziło się to w łażenie od punktu do punktu jak w jakimś MMO (z mojego punktu widzenia). Czyli dalej każdy quest miał swoją otoczkę fabularną, że tak powiem ale dla mnie to już było bez znaczenia i gra zaczęła nużyć. Dałem sobie siana z grą na parę dni (wyprzedaż na Steamie) dopłynąłem na wyspy, zrobiłem 2 - 3 zadania główne i już mi się do gry po prostu nie chce wracać.

Swoją drogą biegając po wyspach czułem się jakbym grał w Skyrima. Kolorystyka ta sama, wyposażenie żołnierzy podobne, wiedźmiński Skyrim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 18:43, exMayoneS napisał:

bez znaczenia i gra zaczęła nużyć.

Nic na siłę, zagraj jak będziesz miał ochotę, na prawdę warto skończyć grę.
Po prawdzie sam miałem podobnie i po kilku zadaniach pobocznych na Skellige zacząłem robić właściwie tylko i wyłącznie wątek główny. Teraz gram sobie po raz drugi, powoli i dokładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 17:31, Hommicide napisał:

Spoiler

Będę przechodził grę drugi raz i mam jedno pytanie. Jakie decyzje muszę podjąć, żeby
po zebraniu drużyny finał walki z dzikim gonem odbył się na Skellige, a nie w Kaer Morhen?
Czytałem, że jest to możliwe, na dodatek podczas walki ginie zupełnie kto inny.



Spoiler

Obrona Kaer Morhen to nie finał, a on przecież odbywa się na wyspach (zabicie Eredina). Obie lokacje wydają się być odgórnie narzucone, tak samo jak śmierć starego i raczej nie da się tego zmienić.

Ponoć jak się nie ma w warowni Keiry Metz, to Lambert zginie. Gdzieś czytałem, że tak, ale jednak to nie prawda.

Nie można wierzyć we wszystko, co piszą. :P

No chyba, że pytasz o coś innego, o czym nie wiem. Rozwiń, co i gdzie czytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 18:43, exMayoneS napisał:

Nie odniósł ktoś wrażenia, że ta gra jest za długa? :D /ciach/

Tez tak mam (122 godz w tym momencie), ale mysle, ze to z powodu glownego watku, ktory jest wciagajacy i trudno grac sobie na spokojnie w zadania poboczne kiedy cale zadanie glowne opiera sie na pogoni, w ktorej niby czas sie liczy;). Z drugiej strony ciesze sie, ze jescze mam troche do roboty w grze bo np konczac Wiedzmina 2 mialam troche niedosytu, ze to juz koniec, tak szybko, a tez robilam wszystkie zadania poboczne i gra zajela jakies chyba 50 godzin. Moze jestem "starej daty" bo dla mnie gra musi byc na conajmniej 20 godzin bym mogla sie nia nacieszyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też gra znużyła po dotarciu na Skellige (mialem już wtedy przegrane jakieś 60-70 godzin), ale zrobiłem sobie 10 dni przerwy i po powrocie do gry znów mnie ona wessała :D
Ostatecznie licznik zatrzymał się na 120 godziach - wszystkie zadania zrobione, chyba wszystkie miejscówki odkryte, wszystkie wiedźmińskie pancerze zrobione :D
Skellige chyba mi najmniej odpowiada klimatem, ale warto przez nie przelecieć, żeby skończyć grę, bo wątek główny wciąga coraz bardziej im bliżej do końca :D
Za kilka tygodni zacznę grę ponownie na najwyższym poziomie trudności i zobaczę ile mi wtedy zajmie i czy będę miał siłę odkryć wszystkie "?" Na wodach wokół Skellige :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Finałem walki w Kaer Morhen jest zabicie Vesemira i dokładnie o tym mówię. W jednym z komentarzy na youtube przeczytałem, jak ktoś pisał, że jest alternatywny finał tej walki, w którym ginie kto inny. Było sporo odpowiedzi do tego komentarza, ale nie rozwijałem ich, bo bałem się spoilerów. Teraz własnie to sprawdziłem i niestety jego komentarz był kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować