Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Hej,

dziwny problem mam.

Otóż Dopiero co ukończyłem W2 i zabieram się za W3 (pierwszy raz). Robię import save''ów z W2 do trójki i przeglądarka nie jest w stanie wyszukać mi ostatniego save''a z zakończeniem gry. Co mogę zrobić, żeby pokazały się wszystkie łącznie z ostatnim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, na pewno nie będę pierwszą osobą zadajacą to pytanie, ale ten wątek jest bardzo aktywny i odnalezienie odpowiedzi może nie należeć do najprostszych zadań. Stoję teraz przed wyborem, czy zmontować sobie od podstaw nowego PC, czy też kupić wybraną konsolę nowej generacji. Najważniejszym celem jest dla mnie oczywiście trzecia część przygód Wiedźmina, a szczególnie jej fabuła - nie interesuje mnie jak gra będzie wypadać pod względem grafiki. I tutaj przechodzę do sedna: czy mogę coś stracić wybierając wersję konsolową i jej symulację wyborów z poprzednich części? Czy też w pełni rekompensuje ona brak możliwości importowania sejwów? Nie chciałbym się rozczarować, że jakiś fakt został z góry narzucony nie po mojej myśli. Uprzejmie proszę o brak spojlerów, bo nie ukończyłem jeszcze dwójki - pragnę tylko podpowiedzi na jaki sprzęt powoli się decydować. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I tutaj przechodzę do sedna: czy mogę coś stracić wybierając wersję

Dnia 20.06.2015 o 01:48, Noristias napisał:

konsolową i jej symulację wyborów z poprzednich części? Czy też w pełni rekompensuje
ona brak możliwości importowania sejwów? Nie chciałbym się rozczarować, że jakiś fakt
został z góry narzucony nie po mojej myśli. Uprzejmie proszę o brak spojlerów, bo nie
ukończyłem jeszcze dwójki - pragnę tylko podpowiedzi na jaki sprzęt powoli się decydować.
Z góry dzięki za odpowiedź :)


Wiedźmin 3 oferuje możliwość symulacji w trakcie gry wyborów z poprzedniej części. Jeśli ją włączysz to w pewnym momencie będziesz musiał odpowiedzieć na parę pytań odnośnie wyborów dokonanych w części drugiej. Ja osobiście musiałem pooglądać parę gameplayów z dwójki odnośnie pytań do danych sytuacji bo zwyczajnie nie pamiętałem co wtedy zrobiłem i musiałem sobie przypomnieć. Reasumując, brak importu saveów jest zrekompensowany.

Osobiście poleciłbym Ci zmontowanie nowego PC ze względu na to, że konsole były przestarzałe pod względem technologicznym już w momencie premiery co idzie odczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 01:48, Noristias napisał:

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Przede wszystkim kupując konsolę stracisz możliwość korzystania z modyfikacji których już teraz jest sporo.

Co do symulacji wyborów - owszem, istnieje taka opcja, ale wnosi do gry bardzo, ale to bardzo niewiele, nazwałbym to śmiało policzkiem wymierzonym tym, którzy grali w poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 12:10, Aurelinus napisał:

nazwałbym to śmiało policzkiem wymierzonym tym, którzy grali w poprzednie
części.

Ogólnie savy wnoszą bardzo, ale to bardzo niewiele. :P Nie ma znaczenia czy zaimportujesz sava, czy skorzystasz z symulacji - wiele decyzji i stanów świata z dwójki zostało potraktowanych w trójce po macoszemu. W dodatku bez wyraźnego powodu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za sto punktów. Skąd wziąć cienisty pył potrzebny do ulepszonej pełni? Mam mnóstw różnych przedmiotów i składników alchemicznych z potworów, ale żaden po rozłozeniu nie da mi potrzebnego składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to samo kilka postów temu i wygląda na to, że ten składnik dropi w zbyt małych ilościach. Z tego co wiem, czasami leci on z południc i sam robiąc wszystkie zadania poboczne, uzbierałem tylko jeden przez całą grę. Podobnie jest ze skórą ekimmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 15:11, Kraju napisał:

Pytanie za sto punktów. Skąd wziąć cienisty pył potrzebny do ulepszonej pełni? Mam mnóstw
różnych przedmiotów i składników alchemicznych z potworów, ale żaden po rozłozeniu nie
da mi potrzebnego składnika.

Jestem prawie pewien, że cienisty pył wypada z północnic i upiorów. Też się go naszukałem, aż w końcu sam mi wpadł jak tłukłem upiory poszukując schematów podstawowej zbroi niedźwiedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, muszę otworzyć mapę z 4 częścią setu żeby móc je znaleźć, czy jeśli znam lokalizację mogę je po prostu zebrać? Harrit nie ma do sprzedaży map gryfa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 15:17, Some_kind_of_Devil napisał:

Jestem prawie pewien, że cienisty pył wypada z północnic i upiorów. Też się go naszukałem,
aż w końcu sam mi wpadł jak tłukłem upiory poszukując schematów podstawowej zbroi niedźwiedzia.

Tylko z północnic i południc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie symulacji wyborów z poprzednich części.

Spoiler

W pewnym momencie ten dowódca pyta nas o to z kim się zabraliśmy z jakiejś lokacji ( nie pamiętam już ) z Rochem czy Iorwetem. Pierwszy raz grając powiedziałem że z Rochem.

Czy jeśli powiem że z Iorwetem to spotkam go w grze? i co wtedy z Rochem? Pomoże mi w obronie Kaer Morhen czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 16:53, Arczir2d2 napisał:

Pytanko mam odnośnie symulacji wyborów z poprzednich części.

Spoiler

W pewnym momencie ten dowódca pyta nas o to z kim się zabraliśmy z jakiejś lokacji
( nie pamiętam już ) z Rochem czy Iorwetem. Pierwszy raz grając powiedziałem że z Rochem.

Czy jeśli powiem że z Iorwetem to spotkam go w grze? i co wtedy z Rochem? Pomoże mi w
obronie Kaer Morhen czy nie?



Nie ma to żadnego wpływu na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 16:55, Ecko09 napisał:

> Pytanko mam odnośnie symulacji wyborów z poprzednich części.
>
>

Spoiler

W pewnym momencie ten dowódca pyta nas o to z kim się zabraliśmy z jakiejś lokacji

> ( nie pamiętam już ) z Rochem czy Iorwetem. Pierwszy raz grając powiedziałem że
z Rochem.
>
> Czy jeśli powiem że z Iorwetem to spotkam go w grze? i co wtedy z Rochem? Pomoże
mi w
> obronie Kaer Morhen czy nie?



Nie ma to żadnego wpływu na grę.


bez sensu... myślałem że decyzje podjęte w poprzedniej części będą miały większy wpływ na to co się będzie działo w W3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że przy każdym uruchomieniu gry jest źle zliczana np moc znaków u Geralta? Trzeba na nowo umieszczać mutageny, żeby prawidłowo zwiększały moc posiadanych umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 19:22, berbelek napisał:

Czy też tak macie, że przy każdym uruchomieniu gry jest źle zliczana np moc znaków u
Geralta? Trzeba na nowo umieszczać mutageny, żeby prawidłowo zwiększały moc posiadanych
umiejętności.


Nie, u mnie jest wszystko ok i raczej u większości też, skoro temat nie jest zbyt popularny. Trzeba liczyć, że w którymś patchu naprawią błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki :P
Ciekaw jestem kiedy do sprzedaży trafią karty do gwinta :P
Pewnie CDPR nie przepuści takiej okazji żeby zarobić. A ja bym chętnie zakupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 21:20, Arczir2d2 napisał:

a tak z innej beczki :P
Ciekaw jestem kiedy do sprzedaży trafią karty do gwinta :P
Pewnie CDPR nie przepuści takiej okazji żeby zarobić. A ja bym chętnie zakupił :)


Też bym chętnie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem ponad tydzień i cały czas mam problem ze zwerbowaniem czarodziejki, Keiry? - Otóż, mam coś dla niej zrobić, ale znacznik misji znajduje się cały czas w jej domu. Gadałem z nią już na każdy możliwy temat i nic, położenie znacznika się nie zmienia. Mam chyba szukać jakiegoś posłańca, który ma jej coś dostarczyć, ale gdzie go szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się