Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2015 o 18:39, Elminster napisał:

Gdzie znajdę przepis na wyśmienity Dekokt Raffarda Białego?

Ostatnio go zdobyłem, zdaje się że był on na Skellige w

Spoiler

jaskini gdzie odbywa się zadanie z górnikami z pierwszego dlc

. Jeżeli pomyliłem się to sorry :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie można kupić/zdobyć jakieś lepsze karty do gwinta? Próbuję grać z baronem, ale on wysypuje się z takich, że jest od razu pozamiatane.
No i pytanie drugie: jak skończę quest związany z baronem, to on znika, czy normalnie mogę z nim rozmawiać i zagrać w karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze wiedźmin ma swój własny pokój (kufer na pierdoły) gdzie można zostawić rzeczy które nie zniknom po przejściu na inną mapę a potem powrót? Mam problem z ekwipunkiem obecnie posiadam 2 sety kota i gryfa, pewno w przyszłości zbiorę niedźwiedzia i wilka. Trochę to waży, więc chciałbym się tego pozbyć nie sprzedając. Zauważyłem że strzały do kuszy też sporo ważą a w grze żadko się ich używa tylko że nie specjalnie kupcy chcą je kupować, najlepiej zamieszcze foto z ekwipunkiem.
Mam też pytanko odnośnie włożonych kamieni w zbroje/broń. Czy jak wyjmę kamienie z danej rzeczy to ta rzecz rozpada się? Obecnie używałem opcji u kowala rozbij na części pierwsze czyli miecz mi się rozpada ale każdy składnik odzyskuje, a wolałbym zrobić opcję wyjęcia kamieni i sprzedania gorszego ekwipunku, da się tak?

20150628105051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 10:51, Endriu napisał:

Trochę to waży, więc chciałbym się tego pozbyć nie sprzedając. Zauważyłem że strzały
do kuszy też sporo ważą a w grze żadko się ich używa tylko że nie specjalnie kupcy chcą
je kupować, najlepiej zamieszcze foto z ekwipunkiem.


Ja strzały wywaliłem z ekwipunku :D Praktycznie nie używałem kuszy, więc lepsze strzały nie były mi potrzebne, a nie znalazłem kupca, który by je ode mnie kupił. Jednym ze sposobów na pozbycie się zbyt dużego ciężaru jest wywalenie tych wszystkich rzeczy w jednym miejscu, najlepiej w pobliżu jakiegoś kowala/płatnerza. Nie powinny zniknąć, a jak będą potrzebne, to je ponownie podniesiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 10:51, Endriu napisał:

a wolałbym zrobić opcję wyjęcia
kamieni i sprzedania gorszego ekwipunku, da się tak?

Nie. Wyjęcie oznacza utratę kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 10:34, maniekk napisał:

Panowie, gdzie można kupić/zdobyć jakieś lepsze karty do gwinta? Próbuję grać z baronem,
ale on wysypuje się z takich, że jest od razu pozamiatane.
No i pytanie drugie: jak skończę quest związany z baronem, to on znika, czy normalnie
mogę z nim rozmawiać i zagrać w karty?


Odwiedzaj kupców i karczmarzy, u których możesz kupić karty oraz wygrać losową kartę po partyjce.
Wykonuje też zadania związane z gwintem.

Baron po zadaniu znika, ale nie wiem czy później można go jeszcze spotkać. W każdym razie jeśli nie uda ci się wygrać w karty, a ukończysz zadanie z nim związane to dobrą kartę znajdziesz u niego w pokoju na szafce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2015 o 12:32, sirufok napisał:

Odwiedzaj kupców i karczmarzy, u których możesz kupić karty oraz wygrać losową kartę
po partyjce.
Wykonuje też zadania związane z gwintem.


Myślałem, że można sobie gdzieś po prostu kupić coś lepszego, np. na Skellige ;) Znalazłem spis, tylko będzie problem z tłumaczeniem z języka angielskiego. Karty chyba nie pojawiją się losowo u kupców? Bo to naprawdę byłby problem z kompletowaniem.

Dnia 28.06.2015 o 12:32, sirufok napisał:

Baron po zadaniu znika, ale nie wiem czy później można go jeszcze spotkać. W każdym razie
jeśli nie uda ci się wygrać w karty, a ukończysz zadanie z nim związane to dobrą kartę
znajdziesz u niego w pokoju na szafce.


O to mi chodziło :) Myślałem, że jak ukończę jego quest, a nie wygram w karty, to znika on bezpowrotnie i tym samym nie da się zakończyć zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 14:20, maniekk napisał:

Myślałem, że można sobie gdzieś po prostu kupić coś lepszego, np. na Skellige ;) Znalazłem
spis, tylko będzie problem z tłumaczeniem z języka angielskiego. Karty chyba nie pojawiją
się losowo u kupców? Bo to naprawdę byłby problem z kompletowaniem.


Chodziło mi o to, że jest pewien zbiór kart u kupców, które wygrywasz w losowej kolejności. Np. przechodząc grę drugi raz u tego samego kupca możesz wygrać inną kartę z tego zbioru, a w ostatecznym rozrachunku i tak będziesz mieć wszystkie takie jak poprzednio ;)

Na Skellige jeszcze nie byłem, ale też widziałem ten spis kart i trochę można ich tam zdobyć (zdecydowana większość z talii potworów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2015 o 15:01, sirufok napisał:

Chodziło mi o to, że jest pewien zbiór kart u kupców, które wygrywasz w losowej kolejności.
Np. przechodząc grę drugi raz u tego samego kupca możesz wygrać inną kartę z tego zbioru,
a w ostatecznym rozrachunku i tak będziesz mieć wszystkie takie jak poprzednio ;)

Na Skellige jeszcze nie byłem, ale też widziałem ten spis kart i trochę można ich tam
zdobyć (zdecydowana większość z talii potworów).


Wszystko jasne. Ciekawe tylko, czy gra trochę nie oszukuje. Podczas potyczek z baronem wyrzucał cały czas te same karty. Przykładowo jak wyrzucił "rzeźników z cinfrid" to na 100% było pewne, że w drugiej turze dorzuci drugiego. A przy mojej lekkiej przewadze, zaraz była karta, która niszczyła moją najsilniejszą kartę. Do tego druga runda obowiązkowo z trebuszami i kataputami.

No nic pogram z każdym kogo zobaczę i może coś będzie z tego. Ciekawe w takim razie jak grają w Passiflorze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na skylinge chyba sami złodzieje są zostawiłem ekwipunek i poszedłem robić misje różnego typu, wróciłem sprzedać towar, zacząłem się rozglądać nawet używając wiedźmińskich zmysłów i moje rzeczy zniknęły. Durna gra, dobrze że setów nie wyrzuciłem na ziemie tylko parę mieczy i strzały do kuszy.

20150628164651

20150628164657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślałeś, że pozostawione rzeczy zostaną? Serio? Przecież to logiczne, że ekwipunek pozostawiony na ziemi nie pozostanie na dłużej w świecie gry, tylko po prostu zniknie. Tak jest w każdej grze, nie tylko RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 16:59, Kraju napisał:

Naprawdę myślałeś, że pozostawione rzeczy zostaną? Serio? Przecież to logiczne, że ekwipunek
pozostawiony na ziemi nie pozostanie na dłużej w świecie gry, tylko po prostu zniknie.
Tak jest w każdej grze, nie tylko RPG.


No to ciekawe, bo u mnie nie znika :D Mam pozostawione rzeczy od wielu godzin i są tam, gdzie je zostawiłem :) Podobnie jest z ciałami wielu potworów, jeśli wszystkiego z nich nie zabrałem - po 100 godzinach nadal mogę zebrać resztę rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 17:31, pawbuk napisał:

No to ciekawe, bo u mnie nie znika :D Mam pozostawione rzeczy od wielu godzin i są tam,
gdzie je zostawiłem :) Podobnie jest z ciałami wielu potworów, jeśli wszystkiego z nich
nie zabrałem - po 100 godzinach nadal mogę zebrać resztę rzeczy ;)


To rzeczywiście dziwne, bo u mnie dosyć szybko znika i raczej nie mogę pozostawić rzeczy na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 16:59, Kraju napisał:

Naprawdę myślałeś, że pozostawione rzeczy zostaną? Serio? Przecież to logiczne, że ekwipunek
pozostawiony na ziemi nie pozostanie na dłużej w świecie gry, tylko po prostu zniknie.
Tak jest w każdej grze, nie tylko RPG.


Teoretycznie można sprzedać jakiemuś kupcowi i później odkupić, ale cenowo to średnio wyjdzie. Poza tym to czy zniknie zależy od mechaniki samej gry. Przypomnij sobie pierwsze Diablo, tam były istne składy golda i przedmiotów obok kowala ;)

Śmieszne jest to, że jednej osobie przedmioty znikają, a drugiej już nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio ściągnąłem patch 1.5 na PS4i gra powinna dodać mi zlecenie: "najgroźniejszy potwór na Skellige” (do przyjęcia we wsi Fyresdal na Ard Skellig) ale jest lipa bo zlecenia nie ma na tablicy. Jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 18:42, Maverick07 napisał:

Witam, ostatnio ściągnąłem patch 1.5 na PS4i gra powinna dodać mi zlecenie: "najgroźniejszy
potwór na Skellige” (do przyjęcia we wsi Fyresdal na Ard Skellig) ale jest lipa
bo zlecenia nie ma na tablicy. Jakiś pomysł?


Patch nie zawiera w sobie DLC. Te musisz pobrać osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Zrobiłem chyba wszystkie lub niemal wszystkie misje poboczne. Nie podołałem tylko z znacznikami na Skellige, po pewnym czasie nudzą.
Gra jest fenomenalna, zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Świetnie spędzone 100+ godzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się